forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARTIN MYSTERE
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/01/2002 : 12:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Postoje li ovdje ljubitelji Misterije?
Ajmo malo o tom kultnom stripu.

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 13:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Naravno da postoje.

MM je po mome strip, koji stvarno moras razumijeti. Od toga mozes i nesto nauciti, i tera te da razmisljas, i bas to daje nesto ono po cemu je MM osobit. Mislim da je Aco vec nedavno rekao, da trebas cesto da posle stripa da procitas i koju enciklopediju, da bi sasvim razumio taj strip.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 22/01/2002 : 13:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
MM je zaista odlican strip koji je nazalost poceo da posustaje u periodu koji je SD objavljivala,vecina epizoda negde do broja 30 je losa,no posle toga je bilo par zanimljivih prica i kad se zahuktalo onda je SD obustavila....sto se tice Dnevnikovih izdanja negde do broja 70 je bilo puno klasika a onda je naisao krizni period koji je potrajao negde do broja 94.....summa summarum,nadam se da ce MM ubuduce imati vise uspeha na nasem trzistu.....

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 15:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Colte???

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 22/01/2002 : 15:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Going-Going????

Go to Top of Page

Going-Going
Senior Member

Serbia
1040 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 15:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Going-Going a Private Message
Truth, the whole truth and nothing but truth so help me God.



Edited by - going-going on 01/22/2002 18:04:33
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 16:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Samo ovo : bila mi je cura neki dan u Italiji i doijela mi novi MM GIGANT - IL NUMMERO DELLA BESTIA.
Ima oko 240 strana na A4 formatu.Citam ga uz pomoc rijecnika ali mogu samo nešto da kažem -prica je fenomenalna!

Slažem se da su prve epizode MM sjajne i da je onda povremeno dolazilo do kriza.Ali mislim da je svaki junak imao koji krizni period pa to i nije nešto cudno.

Da završim:MM je perfektan strip i mislim da je drag svakom pravom ljubitelju stripa!

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/01/2002 : 17:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Eh, što bi ja volio citati sve te originale, ali koliko mi treba da naucim talijanski, da mogu razumjeti sve detalje, sve fraze, prenesena znacenja. Imaš volju Aco, meni to nije to, tako uz rjecnik.
MM je strip za ljubitelje tajanstvenog, misticnog, povijesnog- eto, volim citati o katarima, templarima, Atlantidi i tisucama drugih stvari koje Misterija obraduje, a ponekad pokušam i nabaviti knjige o tim procitanim stvarima.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29273 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/01/2002 : 18:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Slazem se da Misteriju nije lako citati na talijanskom. Sve druge mozes vise manje bez problema citati ali martija dosta teze.

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 18:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Ja se ne mogu bas pohvaliti da sam procitao puno Martija, ali ono sto sam procitao bilo mi je zakon, to je jednini od svih bonellijevih stripova koji je izlazio na ovim prostorima , a na kojeg sam morao potrositi malo vise vremena na citanje.Samo nekako mi ne lezi bas previse crtez, nije bas detaljan, ali cini mi se da bas pase na tematiku kojom se bavi strip.

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 22/01/2002 : 20:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Najbolji od najboljih...da nema Zagora, Dilana i Teksa. Strip na koji sam slab je definitivno stric (amidža ili ujak) Marti (Martyn).

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1906 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 23/01/2002 : 00:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Otvoris strip i vidis skoro vise teksta nego crteza!!! Ali kakvog teksta! Bar u tih prvih sedamdesetinu brojeva. Tera da razmisljas da mozda nije sve bas onako kako se cini. Secate se zootropa koji resava Monalizin zagonetni osmeh?
Ipak tesko je drzti kvalitet price na tom nivou. Ovo sto sada Vanini objavljuje je meni beda. Ali i da ostane na onom od pre meni je dosta da MM uvrstim u posebne stripove, a to su mi i DD i NR, koji su tu negde u isto vreme dosli u ove krajeve.

Caramba
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 23/01/2002 : 02:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Jako volim citati MM upravo zbog same price, jer inace gutam sve sto mi dodje pod ruku o Atlantidi, masonima i slicnim velikim zagonetkama proslosti. Posto sam napokon krenuo sa sakupljanjem originala, i MM je nasao svoje mjesto medu odabranim junacima (Zagor, NN, DD, MM, MNo) cije specijalce, almanahe, maxije i sl. namjeravam nabaviti.
Jedino mi se ne svidja to sto ponekad prebrzo zavrse pricu kako bi sve stalo u jedan strip, umjesto da razvuku na dva ili vise brojeva.
To je jedan od rijetkih stripova (ako ne i jedini) gdje mi je sasvim svejedno tko ga crta ako je prica dobra.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 23/01/2002 : 06:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Dosao sam u situaciju da povucem sve one predjasnje izjave tipa "...ukinite Mister Noa i Martija Misteriju na ustrb Zagora i Dylan Dog-a"... zaista, kad se malo bolje setim, bio je Marti Misterija fenomenalan, posebno u pocetku dok su se obradjivale klasicne teme. Kako rece Colt, prvih sedamdesetak brojeva su bili izvrsni. Svakako je to strip koji zelim imati u svojoj kolekciji.
Kad smo vec kod ovog junaka, da li je neko citao nesto od popularne literature koja se bavi misterijama sveta? Na primer, Denikena i Klarka ("Misterija sveta", "Svet zagonetnih sila", "Jesu li bogovi bili kosmonauti?", "Secanja na buducnost"...)?

Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1906 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 23/01/2002 : 06:25:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Ne bih ja dp poredio Denikena i Klarka.
Klark uvek da realno i racionalno vidjenje stvari u zakljucku, s tim da dopusta da moze biti i irealno (metafizicko) resenje.
Deniken bi pre bio dobar strip scenarista, jer ima zavidnu mastu, ali meni su njegova objasnjenja, obavezno vezan za vanzemaljce i ostale X files visoke tehnologije neljudskog porekla.

Caramba
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 23/01/2002 : 06:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ne, nikako ih necu porediti, oni su sasvim razliciti u svemu, samo sam spomenuo njihova dela koja se bave slicnom tematikom...

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/01/2002 : 09:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ovo je vec puno bolje! Vidim da DOBRI STARI STRIC MARTIN ipak dobro kotira kod vecine clanova ovog foruma. Radi se o odlicnom stripu bez sumnje. Kao i vecini, tako i meni treba najvise vremena da procitam pojedinu epizodu ovog junaka. Price su detaljne, gotovo uvijek bazirane na povjesnim cinjenicama i ne rijetko mogu saznati neke stvari koje ranije nisam znao. Crtez koji krasi MARTINA MYSTEREA odlikuje se jednostavnoscu i na neki nacin je specifican.
Colte je jako dobro zapazio kako je SD krenula od vrlo loseg perioda epizoda. Radnja koja se odvijala u Italiji bila je dosta tanka tako da smo dobili vrlo slabi period. No prave kolekcionare takve cinjenice ne bi trebale obezhrabriti jer svaka epizoda tj. broj je dobro dosao u kolekciji.
Za kraj ovog posta palac gore za MARTINA MYSTEREA uz nadu da ce u buducnosti biti cesce objavljivan, a nikako srezan!

-DD-
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 23/01/2002 : 14:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
e jebem vam... upalili ste plamen nostalgije za martijem u meni opet, i sad cu ga morati poslije zagora i kit telera kao prvog kompletirati, jest da nisam procitao nijednu epizodu vec 9 godina, al eto...

|Top|
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/01/2002 : 14:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
To su prave rijeci Tope. Mislim da ces biti zadovoljan sa kolekcijom MM.

-DD-
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/01/2002 : 16:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Tako Tope, ali kompletiraj ga prije Zagora i Telera

Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 23/01/2002 : 17:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Martin je zakon. Imam feeling da sam iz Marti Misterije naucio vise o nekakvoj popularnoj (i manje popularnoj) kulturi nego bilo gdje drugdje.

Ali tocno je da su one pocetne bila puno bolje, pogotvo fore s Atlantidom (epizode 30,47,77 itd.). Ove od SD su mi bile dobre 2 i 3, a ostale su vecinom tak... Ko da citam udzbenik iz povijesti umjetnosti.

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 23/01/2002 : 20:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
bi ja stinky, da imam love, ovako za sad imam samo love za zagora, sve ostalo je na cekanju

|Top|
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/01/2002 : 06:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Sto se mene tice, ponavljam (bez obzira na neukusne sale sa ukidanjem Martija Misterije) da bih ga odmah skupio celog da me ne opterecuje kompletiranje Zagora (kao i mnoge druge, ma jasno je da bismo svi najradije imali celog Bonellija). Naravno da kupujem i ove nove epizode koje izdaje Vannini, bez obzira sto ne spadaju u kvalitetnije

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 24/01/2002 : 07:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
A neki su htjeli da se Marti ukida. Pa trebala bi extra serija!

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/01/2002 : 10:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Tko zna, ako ovako nastavimo mozda i uspijemo izboriti neki specijalac od MM.
Ipak necu pretjerivati, biti cu zadovoljan ako uspijemo zadrzati redovno izdanje. Nikako ne bi smjeli izgubiti DOBROG STAROG STRICA MARTINA!

-DD-
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/01/2002 : 11:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Da, da, Marty mora ici, no ludo me zanima ona epizoda Aco, to je nešto kao "Broj zvijeri", otkidam na to, daj je malo ispricaj.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000