forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Država "Darkwood" - UPDATE-Bonelliland
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 25/09/2012 : 00:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 25/09/2012 00:02:18
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2012 : 00:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mairosu

I odakle bih ja bio ministar manjine ? Iz kafane ? Pa nismo u Srbiji.




Ma necemo imati državu, Mladjo objasnio zašto i "sjebao stvar"...ali možemo svejedno omastiti brkove prodavajuci zastave, marke, šalice, majice,....sa našim logotipom "kao" da jesmo država.
Turistima cemo prodati pricu kako se mi trudimo za osamostaljenje i da time što kupuju naše stvari oni u biti pomažu pri rodenju nove države i slicno. Turisti vole ovakve gluposti a svidjet ce im se ideja imati nešto što se može kupiti jedino kod nas.



Ne znam tocno cemu sam zapjevala ovaj refren



iduci hodnikom u smjeru laptopa, ali mislim da se pogodilo istovremeno s idejom,shvativsi da mi moguci odgovor na vase poteskoce u realizaciji sna o drzavi lezi pod nogama.

Svaki san se ne moze materijalizirati, ali zivimo u doba kada nam virtuala omogucava realizaciju, ma koliko puknuto nesto u pocetku
djelovalo.

Zao mi je sto sam odmah zanemarila to sto me ovaj topic podsjetio na drzavu koja postoji, i funkcionira, a nije trebala kupovati otoke, ili okupirati tude teritorije.
Ne mogu trenutno pronaci stari mail, u kome imam Statut, i tocan opis
kako steci drzavljanstvo, i dobiti putovnicu ..

Dakle, presedan vec postoji, i ako vam je doista do te drzave Darkwood, ona doista za pocetak moze biti virtualna, a poslije, s malo ulozenih sredstava moze se organizirati prodaja raznih "gluposti" turistima, ili zainteresiranima za drzavljanstvo.

Uostalom, da se i osnuje drzava u nekom kantunu zemaljske kugle, opet vam za saveznika treba ovaj mocni internet, i promocija.
Zasto tada ne i zapoceti ovdje, gdje je ideja i zaceta.

Sve potrebno, kljuc koji vec postoji, nalazi se u povijesti grada Rijeke.


Veliki broj Rijecana odlazi u izgnanstvo dijelom zbog nacionalnih, dijelom zbog ideoloških razloga te po svijetu osnivaju Slobodne rijecke opcine.
Rijecki gradski simbol dvoglavi orao cija je upotreba bila zabranjena i od fašistickog i od komunistickog režima vraca se u gradsku upotrebu tek 1998. godine. Krajem 2004. godine grupa gradana Rijeke osniva organizaciju Virtualna Slobodna Država Rijeka s namjerom okupljanja Rijecana - Fiumana u Rijeci i širom svijeta na tradicijama rijeckog posebnog identiteta.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Slobodna_Dr%C5%BEava_Rijeka


prilazem razne linkove, bacite pogled i proucite, doista ima ambasade, konzulate, zastavu, himnu, putovnicu .. bas sve sto Darkwood zeli

Virtualna Slobodna Država Rijeka osniva virtualne konzulate / ambasade – klubove Rijecana širom svijeta.

» Uvjeti koje mora ispunjavati virtualni ambasador ili konzul:
• Rijecko državljanstvo-putovnica
• Vise od 18 godina
• Pisana izjava da nije zakonski kaznjavan
• Adresa i telefonski broj na kojoj moze primati stranke – virtualne drzavljane
• Punomoc ili diplomatska vjerodajnica izdana od upravnog odbora - virtualne Vlade
• Pozivamo sve zainteresirane da prijave sa zivotopisom posalju na email : rijeka-drzava@net.hr

» Prava i obveze virtualnih ambasadora / konzula:
• Dobijaju diplomatske putovnice (samo ambasadori)
• Predstavljaju VSDR u inozemstvu (samo ambasadori)
• Primanje redovitih izvjestaja sa sjednica Upravnog odbora VSDR
• Suradnja s lokalnom i regionalnom samoupravom i nevladinim organizacijama u zemlji u kojoj se nalaze
• Organiziraju i uclanjuju virtualne drzavljane u Klubove Rijecana na teritoriju koji pokrivaju
• Korespodencija sa Upravnim odborom - Virtualnom Vladom u Rijeci
• Prikupljanje materijalnih sredstava za rad VSDR uz pismenu suglasnost Upravnog odbora VSDR
• Tromjesecni izvjestaj o radu konzulata/ambasade uz izvanredne izvjestaje u slucaju potrebe
• Pomoc virtualnim drzavljanima koji se zateknu na podrucju koji pokrivaju

» Virtualna Ambasada postaje svaka organizacija VSDR izvan podrucja Rijeke s više od 10 clanova. Ambasada osim zemalja moze pokrivati i regije unutar jedne zemlje, ili vise zemalja zajedno. Virtualni ambasadori NE SMIJU primati novcana ili materijalna sredstva za usluge koje obavljaju. Upravni odbor moze povuci punomoc u svakom trenutku, ocijeni li da je Virtualni Ambasador/konzul zloupotrijebio ovlasti ili svojim ponašanjem steti ugledu.

http://www.rijeka-drzava.com/backup/

http://www.lokalpatrioti-rijeka.com/


p.s. mislim da sam sebi samoj zapjevala refren, pisuci ovaj post ovdje ,
navukla sam se, to je tako "stripovski"

edit:
no, "uskoro planiramo štampanje maraka i novca Rijecke Države" i sve je potpuno legalno

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 25/09/2012 00:43:20
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/09/2012 : 01:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Da li je ovo himna slobodne drzave Rijeka ?


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2012 : 02:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Da li je ovo himna slobodne drzave Rijeka ?



vjeruj, vise pojma nemam, toliko su himni u gradu za sve i svasta ispjevali da nisam sigurna sto je himna cega ..nisam u toku, odn. ne zamaram se time.
Ali ovu stvar si mi stavio sad u ova doba i .. slusam je, umjesto da konacno odem leci.

i vise nema veze s topicem, moram poslusati ovaj glas i ovu pjesmu,
u kojoj je puno toga pohranjeno, mladost npr.



oprostite na oftopicarenju, ne mogu si pomoci

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/09/2012 : 02:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
E pa u to ime...



Fit, taj najbeogradskiji od svih rijeckih bendova.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/09/2012 : 07:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Ojro, u vezi Laibacha si promasio fudbal. Na celoj crti. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 25/09/2012 : 08:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
jep, ne znam tko je vise napravio za promociju slovenije osim laibacha :D

There can be only one, me!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 14:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
http://www.wildwestcity.com/
http://www.rawhide.com/attractions.html

:)

Znam da autorska prava treba platiti, ali ipak bi bilo najzanimljivije napraviti tematski park sa Bonelli junacima :)
Neka Tex jaše kroz "grad", Zagor leti sa drva na drvo, Ciko naravno tamani hranu u restoranu...
Prednost je i što sve detalje vec imamo nacrtane, pa ne treba previše trošiti novaca na dizajn parka ;)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/09/2012 : 15:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

http://www.wildwestcity.com/
http://www.rawhide.com/attractions.html

:)

Znam da autorska prava treba platiti, ali ipak bi bilo najzanimljivije napraviti tematski park sa Bonelli junacima :)
Neka Tex jaše kroz "grad", Zagor leti sa drva na drvo, Ciko naravno tamani hranu u restoranu...
Prednost je i što sve detalje vec imamo nacrtane, pa ne treba previše trošiti novaca na dizajn parka ;)



pa nije loše. Vidiš, koliko se može uraditi kada veliki umovi ovoga foruma, sklone glave zajedno i uklope mozak.

Eto, onda bi mogli napraviti BONELLILAND.
Recimo u prodavaonici bi mogli prodavati Žute košulje, plave jeans hlace i crne marame (Tex), Zagor Majice, sjekiru i pantalone sa zakrpom, Chico zelena Odjela sa crvenim pojasom, Drunky Duck, Digging Bill, Bat Batterton šešire,....naravno imali bi i restoran gdje bi se moglo narucivati BONELI menu:

-npr zagor menu
-Tex Will menu
-Chico Menu ( za najgladnije)
-Komandant Mark menu
-itd...

Onda bi imali galeriju postera, plakata,crteža,naslovnica,....naših junaka.

I puno nekig "Cirkus" dogadaja npr gadanje puškom, pištoljem, jahanje konja, neke turnire npr u vucenju konopca, tko najbrže ispije pivo, u pokeru,.....

Naravno imali bi i štand sa stripovima itd......

Ajde tko je zainteresiran za Bonelli Land, neka digne ruku?
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 16:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
hehe ponosni sam drzavljanin Rijecke drzave:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 25/09/2012 : 18:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

hehe ponosni sam drzavljanin Rijecke drzave:)


onda nam molim te reci koja je himna.
Ja se jos premisljam glede drzavljanstva. Vuce me patriotizam, ali .. nekako mi ne ide dijeliti ljude, ispod zastava kojih stoje ..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/09/2012 : 18:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/09/2012 : 21:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
najvaznije bi bilo da se na vrijeme organizujemo i okupiramo vojnom silom dio teritorije bivse Jugoslavije.
Onda bi mogli da se do 2050. godine uklopimo sa ostalima na Balkanu i zahtjevamo nasu nazavisnu drzavu.


Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 25/09/2012 : 21:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/09/2012 : 21:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

jep, ne znam tko je vise napravio za promociju slovenije osim laibacha :D

svi kolko toliko uspešni sportaši. laibach i ne baš, osim u nekim uskim krugovima istog interesa. kao npr onaj "austrijski" euro u ex yu strip krugovima.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/09/2012 : 22:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

@King's map
Opa, Istra nam materina! :O


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/09/2012 : 22:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

najvaznije bi bilo da se na vrijeme organizujemo i okupiramo vojnom silom dio teritorije bivse Jugoslavije.
Onda bi mogli da se do 2050. godine uklopimo sa ostalima na Balkanu i zahtjevamo nasu nazavisnu drzavu.






pomakni državu Darkwood više na sjever....ne želim tako daleko da se vozim....Trebamo smjestiti negdje u Istru, ili Sloveniju....predaleko mi je to gdje je sad.....a i tebi ce biti bliže iz Švice
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/09/2012 : 22:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Ma nema veze, ima da se selimo u nasu drzavu. Vazno je da je nasa, pa makar da nemamo hljeba da jedemo. Ipak i u nasim genima tece balkanska krv.

Sve religije moramo zabraniti, ne da nam tamo neki nakon deset godina traze samostalnost samo zato jer u drugu crkvu idu.
Bice samo jedna religija - Zagor!

Isto tako, vazno je da imamo otvoren odnos sa narodima i narodnostima nase drzave Darkwood.
Mi kada budemo ljude mucili, to cemo raditi fer i posteno, na demokratski nacin, a ne ko Ameri kriti se po pustinjama u neki Guantanamo i slicno.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc





parti brejker
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma nema veze, ima da se selimo u nasu drzavu. Vazno je da je nasa, pa makar da nemamo hljeba da jedemo. Ipak i u nasim genima tece balkanska krv.



Pomakni nam državu malo dalje od Grcke, samo ce nas uvaliti u dugove
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/09/2012 : 12:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Za laksu orijentaciju ovdje mozete da vidite polozaj Darkwooda u Evropi:

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/09/2012 : 12:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Uuuuuuh, sad ce krenut besnilo - a di je Partizan, di je 'ajduk? :p

I sta ce Manhunter (kao jos jedini preostali moderator iz CH) reci na poziciju Svice i jedino ime uz nju. :D

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/09/2012 : 13:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
@king
Dobra, hehe!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 26/09/2012 : 14:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:
Originally posted by maddox031

jep, ne znam tko je vise napravio za promociju slovenije osim laibacha :D

svi kolko toliko uspešni sportaši. laibach i ne baš, osim u nekim uskim krugovima istog interesa. kao npr onaj "austrijski" euro u ex yu strip krugovima.



ma mislio sam ih ti iz zabavne domene

jasno da su kozmus, majdic, maze, ceplak, pretnar, košir, cop i ostali uveliko to uradili kako spada ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 26/09/2012 : 14:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
zašto su francuzi pedofili?

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000