forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gradanski Neposluh
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 21:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Ja nemam živaca da ovuda pišem govore i objašnjenja ljudima cije su ideološke pozicije vec zacementirane, i koji nisu željni istinskog proucavanja ideja marksizma. I poštujem to, mada smo na suprotnim položajima.

Medutim, tok istorije ce pokazati i reci svoje. Svaka dosadašnja faza društva - od primitivnog rodovskog uredenja, preko robovlasništva i feudalizma, je bila okoncana svojim unutrašnjim protivurijecnostima i razvojem sredstava proizvodnje. A mislim da smo ovih dana dobili dovoljno dokaza da su "ideali" buržoaskog društva daleko od iskrenog, da su njegove žrtve bezbrojne, brojeci milijarde, i da su Manifesti pisani prije skoro dva vijeka itekako aktuelni i u kretanjima modernog društva... dijalekticki materijalizam ponovo dokazuje svoje pravilno sagledavanje istorije i raspodjele bogatstva.

I tako... Još nešto: marksizam niti propovijeda, niti predvida bilo kakve utopije, vec analizira kretanja, proces u toku.

Pojmovi "glupog" su subjektivni, pa necu ništa o tome.

Edited by - Mhejl on 24/09/2012 21:37:41
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 21:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ali svi znamo kako je to neslavno završilo mhejl.
to ti je štono bi se reklo;šamaranje mrtvog magarca .
jebeš ideju koja je propala.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8556 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/09/2012 : 21:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ali svi znamo kako je to neslavno završilo mhejl.
to ti je štono bi se reklo;šamaranje mrtvog magarca .
jebeš ideju koja je propala.



..ilii, jebeš ideju koja na papiru izgleda bajkovito, a u praksi stravicno..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 21:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

u posljednje vrijeme dosta razmišljam o razlicitim oblicima protesta i otpora naprema ovome prokletom svijetu (i zemlji) u kojemu živim, pa tako, izmedu ostalog, i o institutu gradanskog neposluha. onima koji ne znaju o cemu se ovdje tocno radi, kratka definicija; gradanski neposluh je aktivna neposlušnost gradana prema provedbi zakona ili naredbi organa sluzbene vlasti (ili okupatorske sile) ne koristeci fizicko nasilje. Gradanski neposluh oznacava nenasilni otpor primarno kao sredstvo za izražavanje svojih pogleda.

mnogo mi je privlacna ideja iskazivanja vlastitog nezadovoljstva ovim nacinom. pa si tako mislim; KAKO POCETI? cime se prvo opirati? možda više ne placati RTV pretplatu, jer je na teve-u sve ionako sranje a i sama dalekovidnica ionako je u službi vladajucih. zatim otkazati mobitel, prestati kupovati u todoricevu konzumu, jer se ionako govori da je cijelo njegovo carstvo sagradeno na prevarama i lažima i da taj covjek aktivno i podmuklo, prekomjernim uvozom, ubija domacu privredu.

ipak, ono što bi bilo najveca fora je prestanak, odbijanje placanja poreza kao jasan otpor politici vladajucih. vecina poreza ionako nema nikakve "moralne" (a možebitno niti zakonske) osnove. porez na ovo, porez na ono, na slivne vode (?), uskoro možda i na zrak... ukratko, bezobrazluk i grabež bez premca, koja, kako se pokazuje, sve manje i manje ide gradanima u korist, a sve više nekim privatnim interesima... a iako sve pocinje sa pojedincem, naravno da ovo mora biti ujedinjena akcija znacajnijeg broja gradana kako bi se moglo pricati o kakvoj-takvoj efikasnosti iste.

ovo je samo ugrubo predoceno razmišljanje o doticnoj temi, ali zacijelo vam je jasno da pojedinci institut gradanskog neposluha koriste na gomilu nacina i sada vec prakticki na dnevnoj osnovi. jedan od najekstremnijih i najucestalijih oblika kojima cesto možemo svjedociti je upravo štrajk gladu obespravljenih radnika.

koliko vi razmišljate o ovim stvarima? koliko su one efikasne? koliko je pametno se ovako opirati i ovako protestirati?





prije stotinjak godina si mogao izabrati mogucnost odlaska u zabite krajeve, specijalizirati se za lov i samoprezivljavanje, no sad je i to pod kontrolom, pa bi vjerojatno zaradio kaznu ili zavrsio u zatvoru

opstaje ti jedina mogucnost smanjenje svih zivotnih troskova, napr. kako si sam naveo tv pretplata, mob., internet i slicno, mislim da postoje besplatni satelitski programi ( ako i to danas sutra ne ugase )
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37790 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/09/2012 : 21:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

pa kapitalizam jos nije propao, a mrtvaci mu jos padaju iz ormara
a nacionalizam kao benzin svaki dan skuplji, i (za)pali sve


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 21:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Tonka24

Šuti i trpi. Dok možeš, kada ne budeš mogao krepat ceš kao pas na ulici ili u stanu svejedno.


Najgore resenje druze Tonka,cutati i pustiti da te gaze i ugnjetavaju.


Tuta,kosmajac-



nazalost istina, treba se snaci i prezivjeti u modernoj dzungli, ne treba se boriti klasicno kao sto je to cinio pracovjek prije 5 - 10 000 godina uzevsi koplje nasrnuvi na onog tko je ugrozavao njegovu opstojnost

danas se treba boriti mozgom i snalazenjem u ovom modernom kamenjaru
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 21:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
...zavisno od klase kojoj pripadate. (u vezi sa Parovom porukom.) "Komunisti ne kriju svoje namjere", citiram.

Lwood, vec smo pricali o ovome na "Darkwoodu". Naširoko.

Nastavite da sanjate o "parlamentarnim" "društvenim kompromisima", "socijalnoj državi", "mirenju klasa", i slicno.

Edited by - Mhejl on 24/09/2012 21:47:34
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17758 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/09/2012 : 21:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
jedini put danas je put skromnosti
troši koliko zaraduješ... jbg ako zaraduješ malo troši malo
ne sanjaj o životu filmskih zvijezdi i sportaša

ne uvaljuj se u kredite... ne torši lovu koju nemaš...niti si zaradio


i naravno ne gledaj TV i one debilne emisije big brother kardashians i tome slicno

i uvijek budi zadovoljan s onim što imaš
jer milijarde ljudi nemaju ni vode ni hrane kad žele... da ne spominjemo kompjutere auta mobitele školovanje stanove...

gadna su vremena došla... još ce devedesete biti zlatne kako je krenulo :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 21:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Ja nemam živaca da ovuda pišem govore i objašnjenja ljudima cije su ideološke pozicije vec zacementirane, i koji nisu željni istinskog proucavanja ideja marksizma. I poštujem to, mada smo na suprotnim položajima.

Medutim, tok istorije ce pokazati i reci svoje. Svaka dosadašnja faza društva - od primitivnog rodovskog uredenja, preko robovlasništva i feudalizma, je bila okoncana svojim unutrašnjim protivurijecnostima i razvojem sredstava proizvodnje. A mislim da smo ovih dana dobili dovoljno dokaza da su "ideali" buržoaskog društva daleko od iskrenog, da su njegove žrtve bezbrojne, brojeci milijarde, i da su Manifesti pisani prije skoro dva vijeka itekako aktuelni i u kretanjima modernog društva... dijalekticki materijalizam ponovo dokazuje svoje pravilno sagledavanje istorije i raspodjele bogatstva.

I tako... Još nešto: marksizam niti propovijeda, niti predvida bilo kakve utopije, vec analizira kretanja, proces u toku.

Pojmovi "glupog" su subjektivni, pa necu ništa o tome.



od kud si ti ispao, pa markizam i komunizam je orudje kapitalizam od samog pocetka nastajanja a sluzio je samo za rusenje monarhija
cilj rusenja monarhije je bio da sva dobra monarhije nek predju u druge ruke tj kapitalista iliti globalista, ili kako se vec zovu

ti si naivcina koji vjeruje marksistima koji su iskombinirali i izmiksali ideju krscanstva za vlastite potrebe, to jest potrebe kapitalista
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/09/2012 : 21:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

jedini put danas je put skromnosti
troši koliko zaraduješ... jbg ako zaraduješ malo troši malo
ne sanjaj o životu filmskih zvijezdi i sportaša

ne uvaljuj se u kredite... ne torši lovu koju nemaš...niti si zaradio


Upravo tako. Ne može se trošiti više nego što se može zaraditi. Da je malo više skromnosti ljudi bi bili sretniji.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 21:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Da, da... Sve je to dijelo americkih masoncina, rece jedan moj (pripiti) prijatelj.

Jadni ja naivcina. Odoh da se molim imaginarnoj konstrukciji boga (malo slovo!) da živim mirnim životom ovcice - najamnog roba.

(Ne nastavljam diskusiju.)

Edited by - Mhejl on 24/09/2012 21:55:50
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 21:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

...zavisno od klase kojoj pripadate. (u vezi sa Parovom porukom.) "Komunisti ne kriju svoje namjere", citiram.

Lwood, vec smo pricali o ovome na "Darkwoodu". Naširoko.

Nastavite da sanjate o "parlamentarnim" "društvenim kompromisima", "socijalnoj državi", "mirenju klasa", i slicno.



ti si stvarno na nivou petogodisnjeg djeteta, kakav komunizam i idealizam, to nije nikad ni postojalo niti ce kad je to bila produzena ruka kapitalizma, uostalom ak si vec tako naivan ne znaci da nisi primjetio kako i sve lijeve vlada svijeta koketiraju ili pogoduju kapitalistima i globalistima, to je prirodan proces

jedino pravo rijesenje je upravo ono najprimitivnije koje je koristio pracovjek, zajednica, uostalom u danasnjem modernom svjetu opstaju oni koji su udruzeni u zajednice
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 21:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
opet je diskusija otišla u skroz desetom smjeru

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

opet je diskusija otišla u skroz desetom smjeru


Pa šta? Svako, ili gotovo svako, izjavljuje: "Današnje društvo ne valja". I ta izjava je postala tako otrcana, da nam zapravo ništa ne govori o samom govorniku, osim u najuopštenijem i najplicem smislu.

Lako je rušiti i protestvovati, biti buntovnik na "dva dana". Neka vidimo zašto se neko "buni", i šta ce graditi na korijenima "novog društva".
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Da, da... Sve je to dijelo americkih masoncina, rece jedan moj (pripiti) prijatelj.

Jadni ja naivcina. Odoh da se molim imaginarnoj konstrukciji boga (malo slovo!) da živim mirnim životom ovcice - najamnog roba.

(Ne nastavljam diskusiju.)



kako bi ti srusio to carstvo, metodama kapitalizam koje je korisceno prilikom rusenja monarhija, komunizmom, pa ne bi ti to islo, oni koji su izmislili komunizam za rusenje monarhija danas ga kontroliraju jer je to njihov proizvod

jedino je rjesenje skroman zivot, smanjenje i kontrola zivotnih troskova
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 22:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Pa da, rekoh ja. Najamni rob, koji je zadovoljan onim što mu gazda da. Dobri moj bwana.

A istoriju ne poznaješ, sudim, no ne bih da budem zasut tvojim "tumacenjima".
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/09/2012 : 22:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Da sada ne quotam diverzne postove i unosim jos vecu nepreglednost izmedu istih..
Mhejl je vec rekao sto i osobno mislim.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Pa da, rekoh ja. Najamni rob, koji je zadovoljan onim što mu gazda da. Dobri moj bwana.

A istoriju ne poznaješ, sudim, no ne bih da budem zasut tvojim "tumacenjima".



pobrkao si, istoriju ja dobro poznah

a ti se prepusti robovanjima stupidnih ideja, valjda ti to najbolje pomaze u ovim burnim vremenima, svi mi imamo svoj nacin izbjegavanja robovanja

ja opet tvrdim, skromnost, smanjenje zivotnih troskova i to je to, pa i tada se covjek moze osjecati dobro
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/09/2012 : 22:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma ovo što kruger prica nema veze sa vezom. ja znam da on nema pojma o komunizmu, a još manje o marksizmu, ali to ga niti malo ne sprijecava da se priklanja dejvid ajkovskim teorijama zavjere o spomenutoj ideologiji. zaboga, ako marx smatra da treba ukinuti državu jer je ona samo orude, sredstvo buržoazije (kapitalista) sa postizanje i održavanje vlastitih, sebicnih ciljeva, onda ne znam kako kapitalisti i komunisti mogu ici ruku pod ruku. e, to što je ideja komunizma tako podmuklo izmanipulirana i zloupotrijebljena pod cijenu ogromnih žrtava, niti malo ne cini upitnom snagu njezine temeljne ideje, iz kojih ja i dalje strastveno crpim i sagledavam svijet oko sebe. što se mene tice, nije komunizam bio taj koji je iznevjerio ljude, nego su upravo ljudi ti koji su iznevjerili komunizam.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
odakle ste sad skrenuli na temu marksizma?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ma ovo što kruger prica nema veze sa vezom. ja znam da on nema pojma o komunizmu, a još manje o marksizmu, ali to ga niti malo ne sprijecava da se priklanja dejvid ajkovskim teorijama zavjere o spomenutoj ideologiji. zaboga, ako marx smatra da treba ukinuti državu jer je ona samo orude, sredstvo buržoazije (kapitalista) sa postizanje i održavanje vlastitih, sebicnih ciljeva, onda ne znam kako kapitalisti i komunisti mogu ici ruku pod ruku. e, to što je ideja komunizma tako podmuklo izmanipulirana i zloupotrijebljena pod cijenu ogromnih žrtava, niti malo ne cini upitnom snagu njezine temeljne ideje, iz kojih ja i dalje strastveno crpim i sagledavam svijet oko sebe. što se mene tice, nije komunizam bio taj koji je iznevjerio ljude, nego su upravo ljudi ti koji su iznevjerili komunizam.



sorry, jesi li ti toliko glup?, da li se pravis?, ili si zaboravio iz koje je obitelji dosao taj marx te u kojem je vremenu zivio taj marx

ako se vi ne sjecate tih povjesnih cinjenica, podsjetiti cu vas:
marks je sa svojim idejama zastupao rusenje tadasnjih drzava koje su bile monarhisticke u kojima su pojedine obitelji posjedovale ogromna bogatstva, nakon svih ti zbivanja nesto prije pojave marx i nesto poslje sve su velike monarhije propale ili se priklonile kapitalistima, pitanje je gdje su zavrsila ta bogatstva, vjerojatno po marxovoj zelji " jadnom i napacenom narodu ", naravno da nisu

danasnje sve lijeve i desne vlade iliti vlasti su pod utjecajem kapitalista
jedine vlade koje se tome danas suprostavljaju su argentina, cile i island

kakve zavjere????,to su cinjenice
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
uostalom ovdje je tema gradjanski neposluh, a ne marx
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/09/2012 : 22:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma ti i dalje nemaš pojma o komunizmu i karlu marksu, a ovo što si napisao samo pokazuje da ideja komunizma nikada nije niti zaživjela i da je bila sasvim iznevjerena, zloupotrijebljena u svrhu kapitalizma.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by wele


[quote]Najgore resenje druze Tonka,cutati i pustiti da te gaze i ugnjetavaju.


Pokaži mi veceg buntovnika na forumu od mene
Samo trebaju ljudi skupiti glave onda je to to, što vrijedi glas 5000 ljudi u jednoj državi?


Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
"...nemamo nista protiv krista,on je bio prvi komunista..."

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000