forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gradanski Neposluh
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 22:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Ma pusti ga, kiky. Ocito ne shvata razliku izmedu pojmova "feudalizma" i "monarhije", za pocetak. Niti ekonomije zemalja 19.vijeka. I onda se "dohvate" Marksa.

A nema ni baš najbolje poimanje toka radnickog pokreta u glavi, takode.

(Inace, svaka prica o "lijevim vladama" u okvirima buržoaske republike pada u vodu. "Nasljednici" II internacionale, i njenog oportunizma.)
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
tvoje je pravo vjerovati tako kako pises, a moje je da s pomocu povjesnih zbivanja zakljucim sto se dogodilo
nemam ja nista protiv komunista, ali oni su bili naivci u sluzbi kapitalista, koji su tada posluzili svrsi za tadasnja vremena, danas komunista niti nema niti ce ih biti, a oni koji se opijaju tim idejama biti ce ismijani ili omalovazavani jer su sad te ideje nepotrebne

Edited by - Kruger on 24/09/2012 22:37:10
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/09/2012 : 22:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
a krugeru, pa sve te tvoje ideje o zajednicama, skromnome životu i racionalom trošenju su toliko... ljevicarske i komunisticke.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Mihejl, sto to ja konkretno ne razlikujem, objasni mi?

feudalizam i monarhija se ne razlikuju mnogo u povjesnom kontekstu, kao sto se sve to puno ne razlikuje od danasnjeg robovlasnistva ( robovlasnistvo prije feudalizma je bilo preokrutno za danasnje pojmove, a nije bas pruzalo previse mogucnosti, kako je ondasnje vrijeme to zahtjevalo )
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 22:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

a krugeru, pa sve te tvoje ideje o zajednicama, skromnome životu i racionalom trošenju su toliko... ljevicarske i komunisticke.



mozda su ipak krscanske ideje, a mozda i komunisticke, ovisno iz kojeg kuta gledas

jer komunisti su dosta toga preuzeli iz krscanstva
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 22:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

odakle ste sad skrenuli na temu marksizma?



ništa cudno. marxizam ili formula 1 ,nešto od to dvoje je moralo proc .
a završice na gayevima ko i obicno

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ali svi znamo kako je to neslavno završilo mhejl.
to ti je štono bi se reklo;šamaranje mrtvog magarca .
jebeš ideju koja je propala.



Pravo pitanje bi bilo zbog cega ili koga je tako završilo?

Zamisli da ti netko da na raspolaganje ideju o stvaranju nuklearne energije. Ti tu ideju možeš iskoristiti u dobro, a možeš i u loše.
Da li je u tom slucaju ideja kriva za sve loše prouzroceno njezinim korištenjem? Ili su za to ipak krivi oni koji su proveli u djelo doticnu ideju?
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

ali svi znamo kako je to neslavno završilo mhejl.
to ti je štono bi se reklo;šamaranje mrtvog magarca .
jebeš ideju koja je propala.



..ilii, jebeš ideju koja na papiru izgleda bajkovito, a u praksi stravicno..



Ja bi prije rekao jebeš ljude koji nisu u stanju iskoristiti ideju i stvoriti nešto dobro.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 22:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Feudalizam je pojam kojim se obilježava period specificnih proizvodnih odnosa, koji su definisali podjednako specifican društveni milje. Kljucan je položaj kmeta, radnicke vecine perioda, i sistema licne odanosti i obaveza (odnos vazal-senior), koji su oštro suprotstavljeni današnjoj preovladujucoj formi buržoaske republike.

Sama "monarhija" oznacava sistem vladavine, nasledni, i širok je pojam. Koristi se za rane pocetke raspada rodovskog društva, stvaranjem "kralja-vojskovode" i njegovih miljenika, buduce aristokratije, tipicnu kraljevsku figuru srednjeg vijeka, period apsolutizma (koji marksizam definiše kao trenutak izjednacenih snaga buržoazije i plemstva, usred cega je kraljeva vlast bila logican "posrednik"), ali mnoge monarhije figurativno opstaju i danas, u državama koje su nesumnjivo buržoaske.

Njemacka, Britanija narocito, i još neke kraljevine, u 19. vijeku su vec najvecim dijelom bile u rukama buržoazije, i hrlile su u dati oblik proizvodnje. Cak i Rusija, sa znacajnim zaostajanjem. U zemljama gdje buržoazija nije mogla postici svoje ciljeve mirno, izbijale su "buržoaske revolucije" - koje su mogle biti i narodne, to jest narod je mogao ucestvovati u njima, sa svojim zahtijevima - ali nikako ne i komunisticke.

Komunisti smatraju buržoasku republiku tek kao okvir u kome je najlakše osvijestiti mase i djelovati, te preci u socijalizam, u državu radnicke klase (prema teoriji), i izricito su za rasformiranje svih prethodnih državnih formi, nasiljem. Kao što je Kiky vec objasnio, manje-više...

Edited by - Mhejl on 24/09/2012 22:53:23
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 22:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

jedini put danas je put skromnosti
troši koliko zaraduješ... jbg ako zaraduješ malo troši malo
ne sanjaj o životu filmskih zvijezdi i sportaša

ne uvaljuj se u kredite... ne torši lovu koju nemaš...niti si zaradio


i naravno ne gledaj TV i one debilne emisije big brother kardashians i tome slicno

i uvijek budi zadovoljan s onim što imaš
jer milijarde ljudi nemaju ni vode ni hrane kad žele... da ne spominjemo kompjutere auta mobitele školovanje stanove...

gadna su vremena došla... još ce devedesete biti zlatne kako je krenulo :D



Nije to put skromnosti, vec put kapitalizma. Samo si se prilagodio, malo modificirao i prihvatio pravila. Krajnji rezultat ovisi o bankovnom stanju, ali bilo ono loše ili dobro i dalje si dio istog sistema.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 22:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by kiky

ma ovo što kruger prica nema veze sa vezom. ja znam da on nema pojma o komunizmu, a još manje o marksizmu, ali to ga niti malo ne sprijecava da se priklanja dejvid ajkovskim teorijama zavjere o spomenutoj ideologiji. zaboga, ako marx smatra da treba ukinuti državu jer je ona samo orude, sredstvo buržoazije (kapitalista) sa postizanje i održavanje vlastitih, sebicnih ciljeva, onda ne znam kako kapitalisti i komunisti mogu ici ruku pod ruku. e, to što je ideja komunizma tako podmuklo izmanipulirana i zloupotrijebljena pod cijenu ogromnih žrtava, niti malo ne cini upitnom snagu njezine temeljne ideje, iz kojih ja i dalje strastveno crpim i sagledavam svijet oko sebe. što se mene tice, nije komunizam bio taj koji je iznevjerio ljude, nego su upravo ljudi ti koji su iznevjerili komunizam.



sorry, jesi li ti toliko glup?, da li se pravis?, ili si zaboravio iz koje je obitelji dosao taj marx te u kojem je vremenu zivio taj marx

ako se vi ne sjecate tih povjesnih cinjenica, podsjetiti cu vas:
marks je sa svojim idejama zastupao rusenje tadasnjih drzava koje su bile monarhisticke u kojima su pojedine obitelji posjedovale ogromna bogatstva, nakon svih ti zbivanja nesto prije pojave marx i nesto poslje sve su velike monarhije propale ili se priklonile kapitalistima, pitanje je gdje su zavrsila ta bogatstva, vjerojatno po marxovoj zelji " jadnom i napacenom narodu ", naravno da nisu

danasnje sve lijeve i desne vlade iliti vlasti su pod utjecajem kapitalista
jedine vlade koje se tome danas suprostavljaju su argentina, cile i island

kakve zavjere????,to su cinjenice



bolje da si spomenia Venezuelu,Nikaragvu,Kubu,Ekvador i Boliviju

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 24/09/2012 : 22:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
komunizam ne crpi baš iz kršcanstva... dapace, jedan od marksovih utjecaja bio je stanoviti filozof i antropolog ludwig feuerbach, koji je oštro napadao crkvu i njezino autoritarno ucenje zahtijevajuci da se Bog, kojega je kršcanstvo "išcupalo" iz covjeka i stavilo ga kao nešto što je izvan i iznad njega, vrati u covjeka. za razliku od crkve, koja zahtijeva pokoravanje "izvanjskom" Bogu cineci ga tako poniznim, nerazvijenim i malenim, feuerbach zahtijeva povratak onome Bogu u sebi, kao nacinu postizanja unutarnje slobode i snage, kao nacinu jedinog i istinskog samoispunjenja covjeka... model koji je snažno utjecao na marksa u njegovom teorijama o samoispunjenju i uzdizanju pojedinca do istinske slobode.

komunizam je u mnogome izrazito duhovna ideologija.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 22:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

ali svi znamo kako je to neslavno završilo mhejl.
to ti je štono bi se reklo;šamaranje mrtvog magarca .
jebeš ideju koja je propala.



Pravo pitanje bi bilo zbog cega ili koga je tako završilo?

Zamisli da ti netko da na raspolaganje ideju o stvaranju nuklearne energije. Ti tu ideju možeš iskoristiti u dobro, a možeš i u loše.
Da li je u tom slucaju ideja kriva za sve loše prouzroceno njezinim korištenjem? Ili su za to ipak krivi oni koji su proveli u djelo doticnu ideju?



završilo je tako jer je ta ideja od qurca.
po kojoj logici smatraš ideju imitiranja društvenih kukaca da može uspit medu sisavcima?
to su pizdarije.sama biologija protivi se tome

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 23:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
od kud si ti ispao, pa markizam i komunizam je orudje kapitalizam od samog pocetka nastajanja a sluzio je samo za rusenje monarhija
cilj rusenja monarhije je bio da sva dobra monarhije nek predju u druge ruke tj kapitalista iliti globalista, ili kako se vec zovu

ti si naivcina koji vjeruje marksistima koji su iskombinirali i izmiksali ideju krscanstva za vlastite potrebe, to jest potrebe kapitalista



Ufff pa ti pojma nemaš što je marksizam i komunizam.
Zašto ulaziš u raspravu sa tako tvrdim stavom o necemo o cemu ocito nemaš previše znanja?
Ne želim te vrijedati, niti mi je to namjera, ali daj si napravi uslugu, odvoji malo vremena i prouci ideju marksizma i komunizma.

Marksizam tj. njegova osnovna ideja je gotovo savršena, ali nažalost društveno teško primjenjiva. Iskljucivo zbog toga jer ljudi još nisu na tako visokom evolucijskom nivou.

Ono što je društvo moglo ostvariti, što smo djelom i imali je socijalizam.
Ali ne, nama je draži bio kapitalizam.

Znaci odlucili smo se za sustav u kojem se uspjeh društva (ili pojedinca) mjeri u novcu.
Odbacili smo sustav koji je namijenjen covjeku, njegovom razvitku.
Taj socijalizam je buducnost koja nas nadam se ceka, što prije budemo spremni za njega to ce nam svima biti bolje.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 23:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Feudalizam je pojam kojim se obilježava period specificnih proizvodnih odnosa, koji su definisali podjednako specifican društveni milje. Kljucan je položaj kmeta, radnicke vecine perioda, i sistema licne odanosti i obaveza (odnos vazal-senior), koji su oštro suprotstavljeni današnjoj preovladujucoj formi buržoaske republike.

Sama "monarhija" oznacava sistem vladavine, nasledni, i širok je pojam. Koristi se za rane pocetke raspada rodovskog društva, stvaranjem "kralja-vojskovode" i njegovih miljenika, buduce aristokratije, tipicnu kraljevsku figuru srednjeg vijeka, period apsolutizma (koji marksizam definiše kao trenutak izjednacenih snaga buržoazije i plemstva, usred cega je kraljeva vlast bila logican "posrednik"), ali mnoge monarhije figurativno opstaju i danas, u državama koje su nesumnjivo buržoaske.

Njemacka, Britanija narocito, i ostale kraljevine, u 19. vijeku su vec najvecim dijelom bile u rukama buržoazije, i hrlile su u dati oblik proizvodnje. Cak i Rusija, sa znacajnim zaostajanjem. U zemljama gdje buržoazija nije mogla postici svoje ciljeve mirno, izbijale su "buržoaske revolucije" - koje su mogle biti i narodne, to jest narod je mogao ucestvovati u njima, sa svojim zahtijevima - ali nikako ne i komunisticke.

Komunisti smatraju buržoasku republiku tek kao okvir u kome je najlakše osvijestiti mase i djelovati, te preci u socijalizam, u državu radnicke klase (prema teoriji), i izricito su za rasformiranje svih prethodnih državnih formi, nasiljem. Kao što je Kiky vec objasnio, manje-više...



pa dobro, koliko se razlikovao zivot obicnog stanovnika u doba klasicnog feudalizma i u doba monarhije, nije sad bitan ustroj i naziv, od zivota obicnog stanovnika neke zemlje danas?

a kad vec spominjes rusiju, rusija je upravo zaostala nakon te revolucije, a jos se i danas osjecaju te posljedice, mada se u mnogim zemljama posljedice revolucija i danas osjecaju na stetu narodnih masa

komunisti su trebali i postojali do trenutka dok " buroazija " nije nasljedila one koji su posjedovali bogatstva u vrijeme monarhije, danas ih vise i nema, jer nisu ni potrebni, posluzili su svrsi
da, i dan danas postoje zemlje koje imaju monarhisticki ustroj, ali samo na papiru, ti monarsi su se vrlo dobro uklopili u globalna zbivanja modernih vremena, nisu se borili kao oni sto su propali, shvatili su i pronasli nacin kako opstati na mjestu bez previlikih gubitaka
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 23:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Kruger
od kud si ti ispao, pa markizam i komunizam je orudje kapitalizam od samog pocetka nastajanja a sluzio je samo za rusenje monarhija
cilj rusenja monarhije je bio da sva dobra monarhije nek predju u druge ruke tj kapitalista iliti globalista, ili kako se vec zovu

ti si naivcina koji vjeruje marksistima koji su iskombinirali i izmiksali ideju krscanstva za vlastite potrebe, to jest potrebe kapitalista



Ufff pa ti pojma nemaš što je marksizam i komunizam.
Zašto ulaziš u raspravu sa tako tvrdim stavom o necemo o cemu ocito nemaš previše znanja?
Ne želim te vrijedati, niti mi je to namjera, ali daj si napravi uslugu, odvoji malo vremena i prouci ideju marksizma i komunizma.

Marksizam tj. njegova osnovna ideja je gotovo savršena, ali nažalost društveno teško primjenjiva. Iskljucivo zbog toga jer ljudi još nisu na tako visokom evolucijskom nivou.

Ono što je društvo moglo ostvariti, što smo djelom i imali je socijalizam.
Ali ne, nama je draži bio kapitalizam.

Znaci odlucili smo se za sustav u kojem se uspjeh društva (ili pojedinca) mjeri u novcu.
Odbacili smo sustav koji je namijenjen covjeku, njegovom razvitku.
Taj socijalizam je buducnost koja nas nadam se ceka, što prije budemo spremni za njega to ce nam svima biti bolje.



pa dobro, ja bas kao ne znam mnogo sto je to marksizam, iskreno, ne znam previse mnogo i puno, ali ni ti ne znas mnogo i previse puno o krscanstvu kako bi primjetio mnogokojake slicne ideje koje su komunisti ukrali, pa sad ako mi ne zelis povjerovati, odvoji si malo vremena i prouci si tu tematiku, pa mi se javi, na zalost treba ce ti mnogo vremena

Edited by - Kruger on 24/09/2012 23:11:09
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 24/09/2012 : 23:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Krugeru, ne pratiš me, izvini. Buržoazija je sama pobijedila feudalizam i aristokratiju. Ne preko noci, vec dugotrajnim istorijskim procesima, uz odredene nagle skokove, ipak. I manipulišuci narodnim masama, naravno.

Što se tice uporedivanja standarda, sve zavisi, ali materijalno smo mi ipak u neuporedivo boljem stanju, cak i mi, narodi takozvanog "drugog svijeta". A Rusija je ostvarila nevjerovatan napredak za vrijeme komunizma, izuzmemo li poljoprivredne promašaje, tako da to baš i ne stoji... i tu se ne slažem. Izvini, više nemam snage za govoranciju. Neki drugi put nastavljamo.

@stripofil
Neinformisanost je ogromna. Marksisticku literaturu, provjerio sam, u biblioteci nije niko uzimao nekih sedam-osam godina. I baš su me danas razredne kolege molile da im objasnim razliku izmedu socijalizma i komunizma, i još nekih osnovnih pojmova... ?!

Edited by - Mhejl on 24/09/2012 23:12:25
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 24/09/2012 : 23:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Sad, pitanje je koliko je Rusija zaostala nakon revolucije. Od sve one "nicije dece" koja su nastala kada je ukinuta bracna obaveza, nastala je ruska mafija...

Komunizam je ateisticka varijanta hrišcanstva, najlepše receno.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 23:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ma ovo što kruger prica nema veze sa vezom. ja znam da on nema pojma o komunizmu, a još manje o marksizmu, ali to ga niti malo ne sprijecava da se priklanja dejvid ajkovskim teorijama zavjere o spomenutoj ideologiji. zaboga, ako marx smatra da treba ukinuti državu jer je ona samo orude, sredstvo buržoazije (kapitalista) sa postizanje i održavanje vlastitih, sebicnih ciljeva, onda ne znam kako kapitalisti i komunisti mogu ici ruku pod ruku. e, to što je ideja komunizma tako podmuklo izmanipulirana i zloupotrijebljena pod cijenu ogromnih žrtava, niti malo ne cini upitnom snagu njezine temeljne ideje, iz kojih ja i dalje strastveno crpim i sagledavam svijet oko sebe. što se mene tice, nije komunizam bio taj koji je iznevjerio ljude, nego su upravo ljudi ti koji su iznevjerili komunizam.



Upravo to, svaka cast.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 23:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
stripofile, ti samo ponavljas iscrpne teze bez usporedjivanja, kako sto to cine kiky i mihejl, ako ja drugacije mislim ne bi bilo korektno se na takav nacin suprostaviti onome koji drugacije mislii
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 23:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl


Krugeru, ne pratiš me, izvini. Buržoazija je sama pobijedila feudalizam i aristokratiju. Ne preko noci, vec dugotrajnim istorijskim procesima, uz odredene nagle skokove, ipak. I manipulišuci narodnim masama, naravno.






ovo sto govoris sad nas povezuje i ja se slazem s ovim, e sad oko detalja se vjerojatno ja i ti ne bi slozili
tko je toj burzoaziji pomogao?, sam si spomenuo, ali nakon toga su oni nestali, vise ih nema, gdje je burzoazija pobjedila, komunisti su nestali = ovo su ti detalji koji nase teze suprostavljaju
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/09/2012 : 23:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Da sada ne quotam diverzne postove i unosim jos vecu nepreglednost izmedu istih..
Mhejl je vec rekao sto i osobno mislim.



+1, nemam vremena veceras na ovo gubiti vrijeme inace bi vec bio pred banom:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 24/09/2012 : 23:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Što se tice uporedivanja standarda, sve zavisi, ali materijalno smo mi ipak u neuporedivo boljem stanju, cak i mi, narodi takozvanog "drugog svijeta". A Rusija je ostvarila nevjerovatan napredak za vrijeme komunizma, izuzmemo li poljoprivredne promašaje, tako da to baš i ne stoji... i tu se ne slažem. Izvini, više nemam snage za govoranciju. Neki drugi put nastavljamo.




u pogledu standarda danas smo u higijenskim i zdravstvenim uvjetima daleko od onih uvjeta u proslosti, intelektualno i kulturoloski smo takodjer daleko ali smo zagadjeni dezinformacijama i hrpom ne bitnih informacija koji nas zatupljuju i vracaju na nivo intelekta iz ne tako davne proslosti
kao potrosaci smo daleko mocniji nego ljudi iz nase proslosti, uveliko superiorniji, ali smo nemocni ako u tom pogledu nesto zelimo promjeniti ili se zelimo oduprijeti, to nas pomalo povezuje s robovlasnistvom

rusija

po nekim analizama prije revolucije rusija je stajala dobro i nije se lose nosila sa nadolazecim vremenima, no nakon nje, za obican puk ta revolucija nije dobro zavrsila, koliko je revolucija u ondasnja vremena bila losa za obicne stanovnike rusije tako su i ova danasnja vremena za obicne ljude losa

sto se tice nastavka rasprave, necu ni ja dugo, mozemo nastaviti nekom drugom prilikom
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 24/09/2012 : 23:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
pa dobro, ja bas kao ne znam mnogo sto je to marksizam, iskreno, ne znam previse mnogo i puno, ali ni ti ne znas mnogo i previse puno o krscanstvu kako bi primjetio mnogokojake slicne ideje koje su komunisti ukrali, pa sad ako mi ne zelis povjerovati, odvoji si malo vremena i prouci si tu tematiku, pa mi se javi, na zalost treba ce ti mnogo vremena



Vrlo lijepo je par postova ranije kolega kiky objasnio duhovni dio komunizma i razliku prema kršcanstvu.

Ono što je bitno je da kao pojedinci trebamo biti otvoreni i prije nego nešto osudimo treba to prvo "poslušati". Tek tada se može argumentirano voditi raspravu.
Ako cemo se "usidriti" svatko na svom stajalištu, i eksplicitno zastupati svoje limitirano znanje, necemo daleko dogurati.

Jedno pitanje za tebe, vezano za komunizam i kršcanstvo.
Zašto se jednome zamjera i osuduje se kao loša ideja, dok se drugome to pravda i gleda kroz prste? Kako se može nabrojiti jako puno pokrešaka i zlocina u PROVEDBI komunizma isto tako se može napraviti i u slucaju kršcanstva. Zašto smo onda tako licemjerni? Možda se bojimo svevišnjeg i njegove ljutnje?

Da li je ovo možda u skladu sa tezom "biti umjeren i skroman" koju propagira kršcanstvo? I sa kojom se slažem.





Moralnom bicu ne treba 10 božjih zapovijedi da bi znali što smiju, a što ne.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 24/09/2012 : 23:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Risar_69

INTERVJU: Robert Baer - "Kraj Jugoslavije"
---------------------------------------------------------
Napisao Miloš Cupurdija
cetvrtak, 06 septembar 2012


Koja gomila bedastoca u tom izmišljenom intervjuu...



Možda, štamparija.

Mr. Murdock, imaš pravo, i sami smo puno krivi. Ja se izvinjavam svima za taj tekst.Nije bio namen razžaliti koga.

Bit svega je, ne kako smo živjeli, vec kako dalje.
Bez teorija zarota i -izma, do sada su se svi sistemi pokazali za vecinu ljudstva nikakvim. A onih malo, to je izkoristilo. Kriv je i sistem. Ima i boljeg, ali necu o tome.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000