forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gradanski Neposluh
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



E tu se varaš, ne ulazimo mi dobrovoljno vec zato jer moramo. Samo se to regulira na diplomatskiji nacin.

Narodi bivše juge da su bili pametni mogli su danas imati najnapredniju državu u Europi i onda bi mi postavljali pravila drugima.
Nažalost još jednom se izreka "Divide et impera" pokazala uspješnom.
Ali to je sad druga tema
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



E tu se varaš, ne ulazimo mi dobrovoljno vec zato jer moramo. Samo se to regulira na diplomatskiji nacin.

Narodi bivše juge da su bili pametni mogli su danas imati najnapredniju državu u Europi i onda bi mi postavljali pravila drugima.
Nažalost još jednom se izreka "Divide et impera" pokazala uspješnom.
Ali to je sad druga tema


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1
Pa onda se slažemo da je komunizam utopisticka ideologija koju je nemoguce provesti u djelo. Pitam se kako Marx nije mogao doci do tog zakljucka? Možda zato što je samo postavio teoriju, a nije doživio da vidi njezin neuspjeh u praksi, tj. u njezinu pokušaju provodenja?



Ajde sad smo bliže
Vidiš kako nešto što je u teoriji tako dobro u praksi može poci tako po zlu.
Teško je predvidjeti ljudski faktor.

Marks je polazio od sebe, nešto što je njemu bilo logicno, prihvatljivo i lako provedljivo nažalost nije bilo "pojedincima" koji su to trebali provesti.
Normalno da nije bio spreman "zalediti" svoju životnu ideju na par stotina godina
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 25/09/2012 : 22:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



Cista muljaža.Ko je primjenio tu "silu" na narode i narodnosti? Juga II je nastala u jeku drugog svjetskog rata dok još koliko toliko nije bio jasan ishod istog...Tito tada još nije raspolagao dovoljnom kolicinom "sile" za taj cin a bogami ni povjerenje saveznika koji su mogli natuknuti takvo rješenje koje ni njima nije išlo na ruku...

post ti je djelomicno tocan. sto nije imao tad kad ti navodis,imao je preko mjere,iza rata.



Jeste,svaka mu cast.Valjalo je toliko šljama i kriminala držati na uzdima i po golim otocima...Njemu nije bilo lako a nama je bilo lijepo...Sad kad se šljam docepao te sile ishod je poznat,krv do koljena...

Wtf?
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mamlaz
ps. za dsormaza: sjeverna koreja i komunizam? pa o cemu ti pricas? jel ti uopce znas sta je komunizam? ako imalo znas kako to onda mozes tvrditi? ili samo bezveze provociras?


Daj ti radije objasni kako bi proveo u djelo svoju ideju komunizma? Na koji nacin? Diktaturom? Ispiranjem mozga? Instaliranjem velikog i nepogriješivog vode i njegovog kulta? Programirao bi ljude da svi jednako razmišljaju i imaju jednake zahtjeve?


pa ti stvarno mislis da je komunizam diktatura? pa ti bas nista ne razumijes.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta
marx je se zajebao zato sto je narod htio od boga da odvede!!! da je napravio kao u nekim latinskim drzavama,crkva,komunizam i narod, svijet bi mozda danas drugacije izgledao. nego on se uhvatio bezboznika i vidimo doklen su dogurali,do propasti. nikad ne zaboravite,sve je pocelo u poljskoj!!!



Religija je stvar i opredjeljenje pojedinca, ne vidim zašto je spajati sa državom.
Ako ceš je na taj nacin nametnuti društvu onda ciniš upravo ono što si zamjerao komunizmu.

Papa Benedikt XVI.
"Kao kršcanin želim kazati kako se tijekom povijesti u ime kršcanske vjere pribjegavalo nasilju. Posramljeno priznajemo da je sila bila jedan od nacina postizanja ciljeva kršcanstva. Ali to je bila zloupotreba naše vjere, a ne njena prava priroda."
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Tutta
marx je se zajebao zato sto je narod htio od boga da odvede!!! da je napravio kao u nekim latinskim drzavama,crkva,komunizam i narod, svijet bi mozda danas drugacije izgledao. nego on se uhvatio bezboznika i vidimo doklen su dogurali,do propasti. nikad ne zaboravite,sve je pocelo u poljskoj!!!



Religija je stvar i opredjeljenje pojedinca, ne vidim zašto je spajati sa državom.
Ako ceš je na taj nacin nametnuti društvu onda ciniš upravo ono što si zamjerao komunizmu.

Papa Benedikt XVI.
"Kao kršcanin želim kazati kako se tijekom povijesti u ime kršcanske vjere pribjegavalo nasilju. Posramljeno priznajemo da je sila bila jedan od nacina postizanja ciljeva kršcanstva. Ali to je bila zloupotreba naše vjere, a ne njena prava priroda."

procitaj koji post unazad. ja maltene ko papa. vjera je puno starija od marxa. on je trebao svoju ideju da nadogradi na postojecem fundamentu. a ne da rusi tradiciju 1500 godina staru. ti u njemackoj sve mozes da napravis,al zabrani njemcima da piju pivu,pisi propal.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
isti si kao i ostali zadrti antikomunisti, samo za razliku od njih znas osnove o toj ideji i na krivi nacin pokusavas svoje stavove opravdati. mislim da ti je ideja socijalizma (a. da ne pricam o komunizmu) puno manje jasna od vecine ljudi. bar se nadam da sam u pravu a ne da ides cekicem na tu ideju. ti mrzis tu ideju i ides cekicem a nadas se da nema ljudi koji ce to vidjet. subjektivan si i argumenti su ti losi. ne mislim se raspravljat sa tobom jer se razumijes u filozofiju, a ne u ono sto je marksizam ili njemu slicno komunizam ili socijalizam ili anarhizam koji su zapravo ekonomiha i matematika:)
quote:
Originally posted by stinky

skica za promišljanje onima koje problematika dublje zanima

marx je "proizvod" njemacke škole. baš onoga cemu se opirao - klasicnog idealizma. on ga je malo postavio "na zemlju", ali u onome bitnome se nije odmakao od prezrenog idealistickog gledišta.
zašto dajem ovaj uvod? zato jer se u argumentima "marksistickog tabora" (forumaškog) poziva na argumente teorije i prakse, kao dva odvojena fenomena. to je brkanje stvari, a sam marx se ne bi složio s vašom argumentacijom. ako slijedi svoju metodu. nema teorije i prakse, nego teorija-praksa, subjekt-objekt...

to je hegelovska filozofija, a ujedno i marxova
stripofil, mhejl, ne možete prosudivati marksizam ODVOJENO od prakse, tj. zbilje, tj. materijalnog. to kaže marx. on želi biti pozitivist, a ne IDEALIST (iako cu pokazati da on to zapravo jest). u tome se sastoji njegovo utemeljenje socijalizma "od utopije do znanosti". rani socijalisti su pricali utopije, tj. prema marxu neznanstveno. on se okrenuo realnom svijetu i utemeljio znanstvenu metodu.
a okrenuo se cemu?
povijesti. ali ne povijesti pukih cinjenica, nego konceptu povijesti = on je ucenik hegela.

i marx iznalazi da povijest pokrecu materijalne sile. on ih naziva klase. one su odraz ekonomskih pozicija. pojedinac tu ne postoji - pojedinac ima svoje privatne stavove, mišljenja, bulažnjenja. to je njegova subjektivna pozicija i ona ne vrijedi ništa. važna je njegova objektivna pozicija, tj. gdje se on nalazi u društvu.

ako smo se razumijeli, marx govori isto što i hegel i prije platon itd. postoje dva svijeta: jedan bitni i drugi onako, prividni. svadanje pojedinaca na "klasnu svijest" je odredivanje njihove biti. to je idealizam, još preciznije - esencijalizam.
esencijalizam je pokušaj utvrdivanja onog ŠTO. što je neka stvar? od platona, prvog velikog esencijalista, postoji nekakva težnja esencijalista da se okrecu povijesti.

marx je htio od toga pobjeci, proucavao je KAKO društva, kako funkcionira ekonomija. ali, ne može se pobjeci od onoga ŠTO, jer tek to pokrece strasti. ono "kako" nikoga ne pokrece. time se bavi prirodna znanost i to malo koga uzbuduje. to je lijepo rekao camus: nitko se nije ubio zbog toga da li se sunce okrece oko zemlje ili zemlja oko sunca. "što" odgovara na pitanja smisla, a to je zapaljiva stvar.

tako i kod marksizma. nijedan radnicki štrajk ni stranka ni program se nije organizirao oko njegovih analiza upotrebne i razmjenske vrijednosti. nego oko onog drugog fundamenta - borbe klasa. oko njegovog esencijalizma.

no, u svakom slucaju, marx se okrece realnom svijetu, onako kako se dogodio (ili on misli da se dogodio) i to je njegov materijal za njegove zakone. povijest je materija na kojoj gradi. u tom smislu, ne možete vi ici argumentom: "praksa je bila izopacena". to ne stoji, to je bezveze metoda po marxu, to je romantizam ili što. jedino stvarno je ono što se dogodilo i to je grada za prosudivanje. ako se "komunizam" pokazao kao perverzni sustav, to je to - nema druge istine do te jedne jedine. zbilja opovrgava ono puko mišljeno (ili ono što piše, tj. vašu teoriju) i sam marx se s time slaže.

ova recenica je puka mistifikacija "Proizvodne snage moraju biti na ogromnom nivou, da se "besklasnost" ostvari barem u materijalnom smislu, ali i nivo svijesti svakog pojedinca", tako kaže hegel, marx se slaže. nema "moraju biti", nego ili jesu ili nisu. marksisti su tvrdili da jesu (vidi zanimljivu varijantu marksizma, Marcuse, Horkheimer...)
"nivo svijesti" se nije promijenio. barem mi to ne vidimo. ja ne vidim. marx kaže: proizvodne snage odreduju svijest. ne kaže "proizvodne snage moraju biti, ali I NIVO SVIJESTI". pa to bi bio najblatantniji idealisticki stav. ne, nego on baš izricito kaže da je bitno ovo prvo, baza, a ne ovo drugo, nivo svijesti - to je samo nadgradnja.

...

mhejl, ne isticem, nego samo kažem da sam procitao jednu odlicnu knjigu, koja je svojevremeno digla dosta prašine sa tom smjelom tvrdnjom "kraj povijesti". knjiga je izašla i u crnoj gori, tako da to moraš imati u knjižnici i bila bi ti zanimljiva. pogotovo jer je to protivnicki tabor, fukuyama je totalni apologet amerike, a ujedno i hegelovac. tu ujedno imaš upucivanje na kojevea, fundamentalnog tipa koji je napravio revoluciju držeci predavanja iz hegelove filozofije. ukrajinac koji se pofrancuzio i ucio zapadnjake što to govori hegel.
dakle, traži fukuyamu u knjižnici




Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ravoluciha se ne dize silom i u planinama. revolucija je nazalost krivo prevedena na nas jezik pa to vecina shvaca oruzanim sukobom. revolucija je nesto puno zesce od toga.
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc

Revolucija ..nije ...i pobijajuci to oni koji to cine samo ispoljavaju svoj strah skriven iza dogmi i nemoci da objasne ono sto nam se trenutno dogada .

Ti bi u Švicarskoj dizao revoluciju? Što ti fali tamo?
Doduše, Švicaeska je s obzirom na svoj planinski reljef, idealna za gerilu, pa možeš pokušati. Nabavi oružje, pozovi Mamlaza i osnuujte prvi revolucionarni odred u Europi. Mamlaz vam može biti politicki komesar.
quote:
One of the things that is wrong with religion is that it teaches us to be satisfied with answers which are not really answers at all.
Richard Dawkins



Zato odgovore treba tražiti kod raznih Dawkinsa koji su popili svu pamet svijeta i sve znaju.


Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/09/2012 : 22:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?



ja san bia da udemo u MERCOSUR,al izabrali ste u EU pa se sad je... s njom

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 25/09/2012 : 22:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
...i hocemo ne brini

odoh ja spavati dok je još mirno i svi se ovako lijepo slažemo
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/09/2012 : 22:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Ja nisam cuo da Amerikanci masovno emigriraju u Kinu, vec je uglavnom obratno. Kinezi se iz tog svog "raja" razmiljili po cijeloj Zemlji.



Ne znam gdje si procitao da sam Kinu prozvao rajom na zemlji?
Naveo sam ciste statisticke podatke iz kojih se mogu izvuci nekakvi zakljucci.

I još nešto, ne imigriraju Kinezi u Ameriku vec u svoju novu Kinu [:D]
S obzirom da trenutno "posjeduju" petinu njihove države ovo i nije toliko nebulozna izjava Ljudi pripremaju teren, ne kaže se bezveze "ima ih ko kineza".



samo se ti nadaj

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Što vi salonski komunisti jednostavno ne uzmete oružje i odete u šumu kako bi se revolucijom, koju toliko zagovarate, izborili za te svoje utopisticke ideje? Vec samo laprdate preko neta, kao pravi salonski komunisti.
Svima je vama lijepo u "trulom" kapitalizmu (pogotovo Murdocu u Švicarskoj), samo glumite nekakve velike filozofe.


ako nisam uzeo oruzje po tebi sam salonski? pa ti bas nista ne razumijes:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ja sam protiv: juge, komunizma, ateista, narodnjaka, populista, fibre, znam slabosti parlamentarne demokracije i smatram je seljackom, ali-ne-vidim-mogucnost-prevladavanja, protiv sam kolekcionara, sf-ovaca, cacica, sanadera, moljevica, vuka karadžica, rankovica, ždanova, dawkinsa, vecine forumaša svih foruma na svijetu, ne držim do feminizma, gej-parade, iskoraka, b.a.b.a., mlakih, defetista, pasivnih, aukcija, tv-kvizova, binga, lota, scarfacea (prezirem to kopile), gangsta rapa, djece cvijeca, timothyja learyja i slavonskih tamburica.


sta mislis o samoupravljanju i direktnoj demokraciji?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/09/2012 : 22:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



E tu se varaš, ne ulazimo mi dobrovoljno vec zato jer moramo. Samo se to regulira na diplomatskiji nacin.

Narodi bivše juge da su bili pametni mogli su danas imati najnapredniju državu u Europi i onda bi mi postavljali pravila drugima.
Nažalost još jednom se izreka "Divide et impera" pokazala uspješnom.
Ali to je sad druga tema



prejako

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/09/2012 : 22:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mairosu

Pa mrzi religiju, ne mrzi vernice.


Onda je licemjer.


Ti si bio Jugosloven. Jel mrzis sebe ? :P


Nisam nikad bio Jugoslaven, niti sam se tako osjecao.

takodjer!


naravno.poznati smo kao dobre sluge.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 25/09/2012 : 22:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
U da, najbolje je voditi raspravu sa ovim:

Jebeš naše male nacionalizme. I velike. I sve samo-glorifikovanje.



Laku noc, gospodo-drugovi.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 26/09/2012 : 00:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
precitao sam sve dovde, moje mišljenje o kini, ameriki, ....
pogledajte pod 02:30--03:40, ok neko ce kazati opet taj film, ali to se nam dešava svima
http://www.youtube.com/watch?v=WGbplZmw9EI
Laku noc svima

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 26/09/2012 00:33:02
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 26/09/2012 : 00:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



ma jašta, da preradim slavnu recenicu Boba Rocka: "Bolje živjeti 100 godina u krizi nego sedam dana u sreci!"

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



Cista muljaža.Ko je primjenio tu "silu" na narode i narodnosti? Juga

Tvoj idol, šumski maršal.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by dsormaz1
Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



Europska unija je što?


Nije isto što i Juga. U EU se dobrovoljno ulazi, nema prisile. Narode bivše Juge nitko nije pitao žele li se ujediniti, silom su tamo strpani.



Cista muljaža.Ko je primjenio tu "silu" na narode i narodnosti? Juga II je nastala u jeku drugog svjetskog rata dok još koliko toliko nije bio jasan ishod istog...Tito tada još nije raspolagao dovoljnom kolicinom "sile" za taj cin a bogami ni povjerenje saveznika koji su mogli natuknuti takvo rješenje koje ni njima nije išlo na ruku...

post ti je djelomicno tocan. sto nije imao tad kad ti navodis,imao je preko mjere,iza rata.



Jeste,svaka mu cast.Valjalo je toliko šljama i kriminala držati na uzdima i po golim otocima...Njemu nije bilo lako a nama je bilo lijepo...Sad kad se šljam docepao te sile ishod je poznat,krv do koljena...


Misliš, on kao najveci kriminalac i ubojica nije trpio konkurenciju?
A što se tice krvi do koljena ta mrcina ju je prolila i preko glave.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mamlaz
ps. za dsormaza: sjeverna koreja i komunizam? pa o cemu ti pricas? jel ti uopce znas sta je komunizam? ako imalo znas kako to onda mozes tvrditi? ili samo bezveze provociras?


Daj ti radije objasni kako bi proveo u djelo svoju ideju komunizma? Na koji nacin? Diktaturom? Ispiranjem mozga? Instaliranjem velikog i nepogriješivog vode i njegovog kulta? Programirao bi ljude da svi jednako razmišljaju i imaju jednake zahtjeve?


pa ti stvarno mislis da je komunizam diktatura? pa ti bas nista ne razumijes.


Pa da, diktatura proletarijata je najvece demokratsko dostignuce. Sama ta rijec asocira na veliku demo(n)kraciju.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by dsormaz1

Što vi salonski komunisti jednostavno ne uzmete oružje i odete u šumu kako bi se revolucijom, koju toliko zagovarate, izborili za te svoje utopisticke ideje? Vec samo laprdate preko neta, kao pravi salonski komunisti.
Svima je vama lijepo u "trulom" kapitalizmu (pogotovo Murdocu u Švicarskoj), samo glumite nekakve velike filozofe.


ako nisam uzeo oruzje po tebi sam salonski? pa ti bas nista ne razumijes:)


Ti na ovih 9 stranica topica još nisi uspio objasniti na koji bi nacin proveo tu svoju ideju komunizma, iako sam te lijepo molio da to pojasniš. A meni govoriš da ništa ne razumijem. Bojim se da si ti taj koji ne razumije ono što ovdje iznosi.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dsormaz1

Meni je dovoljno i da nema više Jugoslavije, nitko sretniji od mene.



ma jašta, da preradim slavnu recenicu Boba Rocka: "Bolje živjeti 100 godina u krizi nego sedam dana u sreci!"


Bla, bla, bla...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/09/2012 : 07:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

ravoluciha se ne dize silom i u planinama. revolucija je nazalost krivo prevedena na nas jezik pa to vecina shvaca oruzanim sukobom. revolucija je nesto puno zesce od toga.


Izgleda da to do sad nije bilo jasno ni jednom revolucionarnom pokretu u svijetu, s obzirom da su sve dosadašnje revolucije bile nasilne. Sad možeš "prosvijetliti" sve buduce revolucionare.
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000