forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 društvena problematika - lijevi vs. desni i skupa
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/10/2012 : 21:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Pa da, zato i još uvijek nemaju javno zdravstvo, što mi je nespojivo sa zemljom takve produktivnosti i industrije. Žalosno. Da ne govorimo o javnim školama, šta sam sve slušao...

Inace, taj šablon o "neradnicima i ljencinama" mi nekako ne stoji. Mislim da procenat onih koji namjerno žive samo od socijale jeste mizeran, barem u onim zemljama u kojima socijala pokriva samo osnovne životne troškove.

A americka srednja klasa, ili barem dio iste, se imala prilike upoznati sa životom relativnog siromaštva vrlo skoro, što je, nadajmo se, prodrmalo njihove pojmove o "socijalizmu" i "solidarnosti".

E da... zaboravih: farmaceutske kompanije, u privatnom vlasništvu, i privatne klinike. Još jedno zlo koje se treba istrijebiti.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl
Stoga... podžacu svaku inicijativu da resursi i sve važnije grane budu državne, nacionalne (to je pravi patriotizam, za razliku od šovinizma mnogih radikalnih desnicara) i - ako ne u rukama naroda, kao što bi trebali biti, onda barem u ime naroda.


Pa to podržavaju i istinski patrioti (i desni i lijevi), a tome se protive liberali. Rasprodaja svega i svacega je tipicna liberalna politika koju su zadnjih desetljeca prakticirali tzv. desni i tzv. lijevi. Naglasak je na tzv.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mhejl
Stoga... podžacu svaku inicijativu da resursi i sve važnije grane budu državne, nacionalne (to je pravi patriotizam, za razliku od šovinizma mnogih radikalnih desnicara) i - ako ne u rukama naroda, kao što bi trebali biti, onda barem u ime naroda.


Pa to podržavaju i istinski patrioti (i desni i lijevi), a tome se protive liberali. Rasprodaja svega i svacega je tipicna liberalna politika koju su zadnjih desetljeca prakticirali tzv. desni i tzv. lijevi. Naglasak je na tzv.



baš zato stvari iskljucivo triba gledat u prvom redu u okviru jedne države.
ono šta recimo može proc u Venezueli ne može u Kolumbiji ili Brazilu. (ako vec pricamo o ovoj regiji)

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by dsormaz1

Lako je sad izdvajat za socijalu dok se ima nafte. Pitanje je što ce biti kad im nafta jednom presuši, ljudi ce se naviknuti na previše socijalnih povlastica koje se više nece moci financirati pa ce se morati u rezanja. Narod ce se naviknuti na nerad i da im država sve živo osigurava, pa ce dizat revoluciju i proklinjat Chaveza.



da sam na njihovom mjestu, vec bi sada sav taj silan novac od nafte, tj. barem dio njega, iskoristio i osmislio drugacije gospodarske projekte i osigurao infrastrukturu za ostvarenje istih, kada nafta jednom presuši. sigurno je zemlja plodna za mnoge druge materijalno i ekonomski iskoristive i produktivne pothvate. a ovo što sam ti podebljao... ma, to ti nije izvjesno. a i malo ih podcjenjuješ.


Chavez je vec 13 godina na vlasti ali ne znam tocno kakva je situacija po tom pitanju, tj. jesu li barem nešto napravili od ovoga što navodiš. Zato sam to spomenuo kao potencijalnu opasnost da se eventualno dogodi u buducnosti.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/10/2012 : 21:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ma treba ispraviti dzormasovu definiciju socijalne države, a to nije ona u kojoj država šakom i kapom dijeli novac raznim neradnicima i vucibatinama. ne, nikako. socijalna, socijalisticka država, prema marksovim nacelima, je država koja može/mora osigurati svakom pojedincu uvjete za rad i pravo na zaradu od koje se može pristojno živjeti.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by dsormaz1

Lako je sad izdvajat za socijalu dok se ima nafte. Pitanje je što ce biti kad im nafta jednom presuši, ljudi ce se naviknuti na previše socijalnih povlastica koje se više nece moci financirati pa ce se morati u rezanja. Narod ce se naviknuti na nerad i da im država sve živo osigurava, pa ce dizat revoluciju i proklinjat Chaveza.



da sam na njihovom mjestu, vec bi sada sav taj silan novac od nafte, tj. barem dio njega, iskoristio i osmislio drugacije gospodarske projekte i osigurao infrastrukturu za ostvarenje istih, kada nafta jednom presuši. sigurno je zemlja plodna za mnoge druge materijalno i ekonomski iskoristive i produktivne pothvate. a ovo što sam ti podebljao... ma, to ti nije izvjesno. a i malo ih podcjenjuješ.



inace u Venezueli je stocarstvo doživilo gotovo krah u godinama naftnog buma,kad je gomila ljudi sa sela pohrlila u gradove u potrazi za boljim mogucnostima.
šta je u biti suludo ako se ima u vidu da se itekako Llanos može iskoristit

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Pa da, zato i još uvijek nemaju javno zdravstvo, što mi je nespojivo sa zemljom takve produktivnosti i industrije. Žalosno. Da ne govorimo o javnim školama, šta sam sve slušao...


Takav mentalitet (možemo to nazvati i sebicnost) ima korijene još u samim pocecima te države, posebno prilikom njezinog nastajanja. Pa digli su pobunu protiv Engleza kad su im ovi digli namete. Prosjecni Amerikanac je preosjetljiv na porezna i ina opterecenja. Doduše, nitko to ne voli, ali oni su posebno osjetljivi po tom pitanju. Zato republikanci uvijek obecavaju smanjenje poreznih opterecenja, pa se onda neki u svijetu cude zašto toliko ljudi tamo za njih glasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
inace evo malo podataka:

extremno siromaštvo je smanjeno sa gotovo 30 % u 2003. , na oko 12 % 2006. , te na oko 7 % 2011.

siromaštvo je palo s gotovo 50 % u 1998.. na oko 24 % 2009.

nezaposlenost je trenutno oko 7 %

pothranjenost je pala od 2000. sa oko 20 % na oko 5-6 % 2007.


proizvodnja hrane je porasla preko 40 % u zadnjih desetak godina




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/10/2012 : 21:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Pa dobro, stvar sa Englezima je bilo klasicno kolonijalno ugnjetavanje (koje i danas traje u mnogim državama); odnosno ništa od tog novca im se nije vracalo, niti su imali pravo politickog ucešca.

Možda je stvar i u samoj materijalnoj stvarnosti - ogromna prostranstva, samoodržive geografske cjeline, labava centralna vlast (u ranijoj fazi). Sve to pogoduje animozitetu prema centralnom autoritetu i "višim" obavezama prema nacionalnoj cjelini.

Dsormaz, što se tice rasprodaje... da, i u CG imaš na vlasti kvazi-ljevicu, koja je rasprodala sve što se dalo i moglo. Kakvi crni "socijalisti"...

Edited by - Mhejl on 08/10/2012 21:38:22
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mhejl

Pa da, zato i još uvijek nemaju javno zdravstvo, što mi je nespojivo sa zemljom takve produktivnosti i industrije. Žalosno. Da ne govorimo o javnim školama, šta sam sve slušao...


Takav mentalitet (možemo to nazvati i sebicnost) ima korijene još u samim pocecima te države, posebno prilikom njezinog nastajanja. Pa digli su pobunu protiv Engleza kad su im ovi digli namete. Prosjecni Amerikanac je preosjetljiv na porezna i ina opterecenja. Doduše, nitko to ne voli, ali oni su posebno osjetljivi po tom pitanju. Zato republikanci uvijek obecavaju smanjenje poreznih opterecenja, pa se onda neki u svijetu cude zašto toliko ljudi tamo za njih glasa.





pogotovo ako smatra da nema koristi od toga

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
...npr. Bush stariji je unatoc pobjedi u Zaljevskom ratu, izgubio sljedece izbore samo zato što je unatoc "Read my lips: no more taxes" obecanjima ipak digao poreze.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Pa dobro, stvar sa Englezima je bilo klasicno kolonijalno ugnjetavanje (koje i danas traje u mnogim državama); odnosno ništa od tog novca im se nije vracalo, niti su imali pravo politickog ucešca.

Možda je stvar i u samoj materijalnoj stvarnosti - ogromna prostranstva, samoodržive geografske cjeline, labava centralna vlast (u ranijoj fazi). Sve to pogoduje animozitetu prema centralnom autoritetu i "višim" obavezama prema nacionalnoj cjelini.

Dsormaz, što se tice rasprodaje... da, i u CG imaš na vlasti kvazi-ljevicu, koja je rasprodala sve što se dalo i moglo. Kakvi crni "socijalisti"...



pih,amateri. u HR su i desni i livi prodavali šta se moglo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by dsormaz1

Lako je sad izdvajat za socijalu dok se ima nafte. Pitanje je što ce biti kad im nafta jednom presuši, ljudi ce se naviknuti na previše socijalnih povlastica koje se više nece moci financirati pa ce se morati u rezanja. Narod ce se naviknuti na nerad i da im država sve živo osigurava, pa ce dizat revoluciju i proklinjat Chaveza.



da sam na njihovom mjestu, vec bi sada sav taj silan novac od nafte, tj. barem dio njega, iskoristio i osmislio drugacije gospodarske projekte i osigurao infrastrukturu za ostvarenje istih, kada nafta jednom presuši. sigurno je zemlja plodna za mnoge druge materijalno i ekonomski iskoristive i produktivne pothvate. a ovo što sam ti podebljao... ma, to ti nije izvjesno. a i malo ih podcjenjuješ.



inace u Venezueli je stocarstvo doživilo gotovo krah u godinama naftnog buma,kad je gomila ljudi sa sela pohrlila u gradove u potrazi za boljim mogucnostima.
šta je u biti suludo ako se ima u vidu da se itekako Llanos može iskoristit


Ovo nisam znao...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 21:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
naravno ,pa tamo je urbanizacija priko 90 % .

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/10/2012 : 21:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Selima je sudeno da nestanu. Naravno, ne radujem se tome, ali mislim da sve ide u tom smjeru.

Najvjerovatnije cemo u buducnosti imati scenario iz Asimovljevih "Caves of Steel" - ljudi žive u megapolisima i gradovima srednje velicine, ostatak zemlje je podijeljen u kolektivne i privatne farme-komplekse, ako se dobro sjecam.

(Mada Marks tvrdi da ce "razlika izmedu sela i grada u komunizmu nestati"; to mi se cini nestvarnim.)

Kad smo vec kod SAD-a, preporucujem jedan kraci rad Majakovskog, Moj susret sa Amerikom, ili tako nekako, u kome opisuje svoju posjetu 1924, nadaleko i naširoko. Ima nekih sjajnih i izuzetno lucidnih zapažanja.

Edited by - Mhejl on 08/10/2012 21:47:27
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 21:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl
Dsormaz, što se tice rasprodaje... da, i u CG imaš na vlasti kvazi-ljevicu, koja je rasprodala sve što se dalo i moglo. Kakvi crni "socijalisti"...


Možda su ucili od naših tzv. desnih i tzv. lijevih.
Inace u Europi ta podjela na lijeve i desne više ništa ne znaci, to je samo zauzimanje politickih poza. I jedni i drugi su provodili neoliberalnu politiku vec nekoliko desetljeca.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/10/2012 : 21:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Iz ljevicarske perspektive, to su nasljednici partija II internacionale, koji oportunisticki zabašuruju klasnu borbu; (prividna, što se vec jasno vidi) pobjeda principa nad-klasne države, "narodne majke".

Medutim... mislim da postoji odredena razlika u zauzimanju stavova povodom društvenih pitanja - konzervatizam protiv liberalizma, u tom smislu. Naravno, kao što i sam kažeš, ekonomski sprovode istu politiku: krupnog kapitala i eksploatacije resursa slabijih.

Edited by - Mhejl on 08/10/2012 21:59:29
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 22:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ali moraš priznat da se u konacnici sve svodi na nacionalnu državu i njene unutrašnje mogucnosti.
meni je npr apsurdno kad neko stane usporedivat HR i Njemacku

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/10/2012 : 23:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

(Mada Marks tvrdi da ce "razlika izmedu sela i grada u komunizmu nestati"; to mi se cini nestvarnim.)


manje vise Trantor

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 08/10/2012 : 23:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message
Mislim da smo još daleko od tog stupnja tehnologije
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/10/2012 : 10:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl


Inace, koja je osnovna razlika izmedu marksizma i maoizma, tj. gdje maoizam odstupa od marksizma (ako uopce bitnije odstupa)?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/10/2012 : 10:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mhejl


Inace, koja je osnovna razlika izmedu marksizma i maoizma, tj. gdje maoizam odstupa od marksizma (ako uopce bitnije odstupa)?

Razlika postoji , bas kao sto postoji izmedu Lenjinizma i Marxizma , sto nam sve govori koliko je to ustvari komplexno i napredno razmisljanje u usporedbi sa danasnjom izrabljivackom i klero-fasistickom demokracijom.

quote:
Marxism and Maoism are two kinds of political thoughts with difference. Marxism aims at brining about a state wherein there is equality between the rich and the poor. It is a kind of political ideology based on the dogmas laid down by Karl Marx.

It is interesting to note that many experts of political thought view Marxism as a kind of philosophy too. They say Marxism is based on the materialistic interpretation of history. In other words Marxists take into account the history of people and the impact it would have on the life of a person towards his development.

As a matter of fact Marxism prepares the ground for communism. Maoism on the other hand is also known by the name of Mao Zedong Thought and it is another kind of political thought that claims to be an anti-revolutionist form of Marxist communist theory. It is important to know that this political thought has developed vividly from the ideology framed by the Chinese political leader Mao Zedong who lived between 1893 and 1976.

Maoism developed between 1950s and 1960s. The Communist Party of China or the CPC is said to have followed the principles laid down by the Maoist leader. Things changed a little bit after the passing away of Mao. Deng Xiaoping who became the leader later implemented his own Deng Xiaoping Theory by slightly modifying the Maoist theory.

Maoist parties and their armed groups predominantly exist in countries such as India, Nepal and Peru. These parties have contested elections and won a few too in some of the countries mentioned above. It is believed by the pundits of politics that there are no great similarities between Maoism and Marxism. On the other hand there are some who believe that they differ from each other only slightly.



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8104 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/10/2012 : 10:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Mhejl

Pa da, zato i još uvijek nemaju javno zdravstvo, što mi je nespojivo sa zemljom takve produktivnosti i industrije. Žalosno. Da ne govorimo o javnim školama, šta sam sve slušao...


Takav mentalitet (možemo to nazvati i sebicnost) ima korijene još u samim pocecima te države, posebno prilikom njezinog nastajanja. Pa digli su pobunu protiv Engleza kad su im ovi digli namete. Prosjecni Amerikanac je preosjetljiv na porezna i ina opterecenja. Doduše, nitko to ne voli, ali oni su posebno osjetljivi po tom pitanju. Zato republikanci uvijek obecavaju smanjenje poreznih opterecenja, pa se onda neki u svijetu cude zašto toliko ljudi tamo za njih glasa.



prije godinu ili tako nešto, je obama obecao podici poreze za one koji zaraduju preko milijun dolara godišnje, na pazite samo - 30%
i oni u panici
a kod nas ti na zaradu preko 10 000 kn mjesecno (dakle cca 16 000 eura - i to nije neto ztarada, nego je to dohodak) opale 40% plus prirez, pa u zagrebu to dode skoro 50%
imam rodake koji su profesori na americkim sveucilištima i oni zaraduju oko 150 000 dolara godišnje - dakle, njih to podizanje poreza ne bi pogodilo
a vecina amerikanaca radi za 30-100 tisuca godišnje
tako da mi nije jasno tko bi se mogao buniti protiv tog povecanja poreza - pa nemaju oni 50 milijuna onih koji zaraduju preko milijun dolara, ili barem 200 000 - što je granica za neke druge poreze, pa da to ima utjecaja na izbore

u svakom slucaju, porezno opterecenje kod nas je užas jedan, a socijalni sustav je pun prevaranata koji ne placaju nikakve poreze, a samo uzimaju - baš me zanima hoce li ovo povezivanje baza podataka otkriti socijalne slucajeve u vilama s bazenom, ili barem s novim mercedesom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 09/10/2012 : 19:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
prije godinu ili tako nešto, je obama obecao podici poreze za one koji zaraduju preko milijun dolara godišnje, na pazite samo - 30%
i oni u panici
a kod nas ti na zaradu preko 10 000 kn mjesecno (dakle cca 16 000 eura - i to nije neto ztarada, nego je to dohodak) opale 40% plus prirez, pa u zagrebu to dode skoro 50%
imam rodake koji su profesori na americkim sveucilištima i oni zaraduju oko 150 000 dolara godišnje - dakle, njih to podizanje poreza ne bi pogodilo
a vecina amerikanaca radi za 30-100 tisuca godišnje
tako da mi nije jasno tko bi se mogao buniti protiv tog povecanja poreza - pa nemaju oni 50 milijuna onih koji zaraduju preko milijun dolara, ili barem 200 000 - što je granica za neke druge poreze, pa da to ima utjecaja na izbore


Onda mi nije jasno zašto toliko ljudi podržava republikance i zašto po najnovijim vijestima Romney prelazi u vodstvo?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8104 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/10/2012 : 20:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by ken2
prije godinu ili tako nešto, je obama obecao podici poreze za one koji zaraduju preko milijun dolara godišnje, na pazite samo - 30%
i oni u panici
a kod nas ti na zaradu preko 10 000 kn mjesecno (dakle cca 16 000 eura - i to nije neto ztarada, nego je to dohodak) opale 40% plus prirez, pa u zagrebu to dode skoro 50%
imam rodake koji su profesori na americkim sveucilištima i oni zaraduju oko 150 000 dolara godišnje - dakle, njih to podizanje poreza ne bi pogodilo
a vecina amerikanaca radi za 30-100 tisuca godišnje
tako da mi nije jasno tko bi se mogao buniti protiv tog povecanja poreza - pa nemaju oni 50 milijuna onih koji zaraduju preko milijun dolara, ili barem 200 000 - što je granica za neke druge poreze, pa da to ima utjecaja na izbore


Onda mi nije jasno zašto toliko ljudi podržava republikance i zašto po najnovijim vijestima Romney prelazi u vodstvo?


ne znam zašto
demagogija, kao kod nas
malo ih plaše da ce im ogranicit oružje, pa propaganda i antipropaganda o tim porezima, nekima smeta crnac, neki nisu zadovoljni s prvim mandatom, imaš sigurne crvene i sigurne plave države i imaš one koje mogu i tamo i vamo ....
u biti, odlucit ce opet ohio, florida, colorado i tako te 'prevrtljive' države
cisto sumnjam da ce obama pobijedit bilo gdje na srednjem zapadu, niti romney negdje u demokratskim državama

naravno, mislim da veliku ulogu igraju osiguravateljske kuce u zdravstvu - oni sigurno lupaju velike novce u republikance, nadajuci se poništenju zdravstvene reforme

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 09/10/2012 20:41:52
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000