forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Reprezentacije Crne Gore (fudbal, košarka...)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 20:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message



ZVANICNI SAJT




Fudbalski savez Crne Gore osnovan je 8. marta 1931. godine na Cetinju, pod imenom Cetinjski nogometni podsavez, koji je funkcionisao u okviru Jugoslovenskog nogometnog saveza. Pored cetinjskog, postojalo je još deset podsaveza, sa sjedištima u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Subotici, Zagrebu, Splitu, Osijeku, Sarajevu, Skoplju i Ljubljani. Prvi predsjednik Cetinjskog nogometnog podsaveza bio je profesor Nikola Latkovic.

Na podrucju današnje Crne Gore do 1941. godine evidentirano je postojanje 105 fudbalskih klubova, od kojih su mnogi bili kratkog vijeka, lako su nastajali, a brzo se gasili. Od 1925. godine, kada su pocela prva takmicenja (do 1930. godine u okviru Splitskog nogometnog podsaveza, a od 1931. u okviru Cetinjskog nogometnog podsaveza), prvaci su bili Balšic (Podgorica), Crnogorac (Cetinje), Lovcen (Cetinje), Buducnost (Podgorica) i Arsenal (Tivat).

Nakon Drugog svjetskog rata, 5. avgusta 1945. godine, formiran je Fudbalski odbor u okviru Fiskulturno-sportskog odbora Crne Gore, a 1946. godine organizovano je prvo prvenstvo Crne Gore u kome su ucestvovala cetiri kluba – Buducnost, Lovcen, Sutjeska i Arsenal.

Fudbalski odbor prerastao je u Fudbalski savez Crne Gore na osnivackoj Skupštini koja je održana 6. decembra 1948. godine u Titogradu.

FSCG je od tada do 28. juna 2006. godine funkcionisao kao dio Fudbalskih saveza SFRJ, SRJ i SCG. Od 28. juna FSCG je samostalna fudbalska organizacija.

Nakon što je 30. juna 2006.godine zatražio prijem u medjunarodne fudbalske organizacije, na Kongresu UEFA u Diseldorfu, održanom 26.01.2007.god. FSCG je postao punopravni clan UEFA, dok je clan FIFA postao na Kongresu svjetske kuce fudbala, koji je održan u Cirihu 29. maja 2007. godine.

Prvu zvanicnu medunarodnu utakmicu nacionalna selekcija je odigrala u Podgorici 27. marta 2007. Crna Gora — Madarska 2:1 (0:1). Pošto u to vreme FSCG nije bio clan FIFA, ta utakmica kod FIFA nije registrovana kao prva zvanicna utakmica, nego za prvu utakmicu racuna susret na Kirin kupu protiv Fudbalske reprezentacije Japana odigran 1. juna 2007.


Spisak utakmica Fudbalske reprezentacije Crne Gore




Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 28/09/2012 11:17:17

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 20:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 20:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 20:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 20:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 21:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Idemo CG, moja 2.-3. omiljena selekcija u svim sportovima !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 28/09/2012 : 01:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Vamos!
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 28/09/2012 : 10:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Iskreno, CG mi je brutalna ako ništa onda zato što je iznedrila Branka Boškovica.

S kim se igra sledeca u kvalifikacijama za SP?


Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 28/09/2012 : 11:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Sa Ukrajinom 16. Oktobra u Kijevu.
Mnogo važan mec ako se misli ozbiljno napadati drugo mjesto.
Remi bi bio vrhunski rezultat, ali se bojim da ga nece izvuci.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/09/2012 : 13:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Nije Ukraina bauk mogli bi i do 3 boda vrlo lako, bod je ocekivan. Sretno
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/10/2012 : 12:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Selektor "A" reprezentacije Crne Gore Branko Brnovic pozvao je 22 igraca na pripreme za kvalifikacionu utakmicu sa Ukrajinom koja se 16. oktobra igra u Kijevu.

O odnosu na prethodno okupljanje na spisku nema suspendovanog štopera Omonije Sava Pavicevica i povrijedenih Luke Ðordevica iz Zenita i Marka Cetkovica iz tajlandskog Buriram junajteda, kao ni golmana Anortozisa Srdana Blažica. Prvi poziv u seniorski nacionalni tim dobio je štoper Gaziantepspora Ivan Kecojevic, dok se u tim nakon nekoliko preskocenih utakmica vracaju bek Jagjelonije Luka Pejovic i vezista OFK Beograda Nemanja Nikolic.





Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/10/2012 : 13:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Ukrajini samo bod u Kišinjevu, lako za Engleze

Moldavija je poslala jasnu poruku svima u grupi - spremna je da zagorca život timovima koji žele na Svjetsko prvenstvo.

Prva žrtva je Ukrajina - izgubila je dva boda u Kišinjevu, iako po svemu videnom nije ni zaslužila više od remija bez golova protiv borbenog domacina.

Moldavija je stopirala tim Andreja Bala (mijenja Olega Blohina na klupi) i osvojila prvi bod u kvalifikacijama - nakon debakla od Engleske kod kuce (5:0) i glatkog poraza u Poljskoj (2:0).

Bez Jevgenija Konopljanke (koji bi trebalo da bude spreman za mec sa Crnom Gorom u utorak), Ukrajina nije mogla da nade put do gola tvrdih Moldavaca...

"Moramo da zaboravimo ovaj remi, jer nas ceka veoma važan duel sa Crnom Gorom, koja ima nekoliko igraca u top evropskim klubovima", rekao je Bal.

Ukrajinci su do kraja pokušavali, tražili gol, u posljednjih dvadesetak minuta su i ušli i napadaci Marko Devic i Artem Milevski, ali je sve to bilo premalo.

"Nemam šta da zamjerim igracima, uradili su sve što je bilo u njihovoj moci. Ovo nije bio naš dan, lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Zalaganje i borba su bili na nivou. Sve je bilo na našoj strani osim rezultata", kazao je Bal, kojeg su novinari pitali zašto je takvom suparniku suprotstavio tim sa samo jednim napadacem (Zozulijom).

"Devic je bio bolestan, poceo je da trenira dva dana pred utakmicu. Milevski i Seleznjov su došli tek prije meca... Uostalom, na terenu su bili oni koji su igrali dobro za svoje klubove", istakao je Bal.

"Spotakli smo se u Kišinjevu", napisao je ukrajinski "Isport" i konstatovao da je nacionalni tim izgubio dva boda.

Engleska je samo u prvih pola sata imala dostojnog rivala u San Marinu, a onda je u samo dva minuta „ugasila mec” preko Vejna Runija iz penala u 35. i Frenka Lamparda u 37.

Runi je dao i treci gol na mecu, a onda su se upisali i Dani Velbek i Aleks Okslejd-Cembrlen. Sa konacnih 5:0 su vjerovatno zadovoljni i amateri iz San Marina koji su ispunili san igranjem na "Vembliju".


Odlican rezultat za nas u Moldaviji, mada ne i toliko neocekivan znajuci za probleme sa kojima se suocila Ukrajina prije utakmice.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 13/10/2012 : 13:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Idemo CG, moja 2.-3. omiljena selekcija u svim sportovima !


I moja,od milja je zovem "evropska Kolumbija"!!!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 13/10/2012 : 13:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Gde je Burzo Maradona ? Po poslednjim izvestajima vidim da nesto mulja po Tajlandu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/10/2012 : 13:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Gde je Burzo Maradona ? Po poslednjim izvestajima vidim da nesto mulja po Tajlandu.



Ne znam stvarno. Od kad je otišao iz Nagoje gubi mu se svaki trag
Malo se o njemu piše od kad ne igra u reprezentaciji.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 13/10/2012 : 13:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Burzo je bio paklen igrac samo sto je avetinja.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2012 : 15:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ajmo sada imate Ukrajinece u saci. Pa nisu mogli zabiti gol Moldaviji. Ako sad ovo ne iskoristite onda necete nikad.
Sretno!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/10/2012 : 22:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Au!
Kakav uspeh!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30712 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 16/10/2012 : 22:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Cestitk na velikoj pobjedi u Ukrajini!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 16/10/2012 : 22:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Au!
Kakav uspeh!


Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/10/2012 : 23:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ma znao sam da ce dobiti i to bez primljenog gola, cak sam i odigrao na listicu. Pa ta jadna Ukraina ne moze dati gol Moldaviji. Bit ce dobro ako uspiju dobiti San Marino.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/10/2012 : 10:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Velika i veoma važna pobjeda u Kijevu ostvarena pametnom igrom. Ukrajincima smo prepustili posjed, cekali ih na svojoj polovini i igrali na kontre. Napravili su nam dvije polušanse i jednu šansu za 98 minuta.
Mogli smo i ubjedljivije da slavimo, Jovetic promašio penal, Vucinic ušao tek u 85'. Sad mi je još žalije zbog onog remija sa Poljskom jer smo trebali i morali da ih dobijemo. Sa ovako odgovornom i pametnom igrom na rezultat i u Poljskoj cemo imati šanse. Ali prije toga ne smije biti kiksa protiv Moldavije.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/10/2012 : 10:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Put do Brazila sada je kraci za pola

Od Crne Gore do Brazila je skoro 10 hiljada kilometara vazdušne linije, ali nakon Kijeva put je skracen makar za pola – kakvu je pobjedu zabilježila naša selekcija u Ukrajini, u kakvoj je sada poziciji, još boljoj nego u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Poput najjacih Ukrajinaca – brace Klicko – izabranici Branka Brnovica nokautirali su direktnog rivala u gostima i prakticno ga otpisali iz trke za jedno od prva dva mjesta.

Dejan Damjanovic je bio covjek odluke, ali poslije dugo, dugo vremena konacno je Crna Gora odigrala pravi takmicarski mec, sa jasnim ciljem i planom kako da ga sprovede. Moglo je cak da bude i ubjedljivije, a cini se da je odbrana bila tako dobro postavljena da je domacin mogao da igra i produžetke, a da ne izjednaci.

U prvom dijelu, Ukrajina nije napadala u talasima i agresivnije od ocekivanog, defanziva je bila dobro postavljena, ali je veliki problem bio – kako sacuvati loptu duže od pet sekundi. Nedostajao je Vucinic, njegov prijem, stabilnost sa loptom. Jovetic i Damjanovic su više igraci tempa, koji traže gol i idu naprijed...

Mnogo pogrešnih dodavanja po terenu ravnom kao staklo, ali klizavom poput leda, videno je i sa jedne i sa druge strane, s tim da su crnogorski fudbaleri gubili loptu na sredini terena, a ukrajinski pred golom rivala, pokazavši, pri tom, da nisu igraci sa „šmekom“ i klasom.

Nekoliko interesantnih napada i prekida (neke im je poklonio sudija Kokulakis), dva pokušaja iz daljine, jedan neprecizan, a jedan u Božovica, i to bi bilo to od domacina, uprkos posjedu koji bi se procentom (a ne stilom) mogao opisati „ala Barselona“.

Kako je vrijeme odmicalo, dominacija Ukrajine bila je sve veca, izgledalo je da dolazi do pada koncentracije i u zahtjevnoj odbrambenoj postavci Crne Gore, te da je transformacija iz odbrane u napad gotovo nemoguca.

A onda je uslijedio napad koji se cekao – Zverotic je presjekao loptu, tacno i brzo dodao Joveticu, koji je lansirao Damjanovica, a napadac Seula zadržao prisebnost pred Pjatovim i postigao treci gol za nacionalni tim, prvi od Kipra, juna 2009.

Kako je samo gol presjekao Ukrajince, iako su imali 15 minuta pauze da se priberu... U prvoj trecini nastavka, Crna Gora je lagano kontrolisala utakmicu, pokrila svaki dio svoje polovine, cesto i sa svih 10 igraca iza lopte. Privremeni selektor Ukrajine Andrej Bal u posljednih pola sata promijenio je napadaca za napadaca (Zozulja umjesto Devica), ali je uveo i drugog krilnog igraca – Jarmolenka - umjesto beka Butka, cime je težište napada sa lijeve prebacio na desnu stranu.

Brnovicev odgovor bio je jacanje sredine terena – Vukcevic je zamijenio Damjanovica i povecao gustinu u veznom redu. Malo po malo, nekako nestvarno su prolazili minuti, u prilicno traljavim napadima Ukrajine i sve sigurnijom igrom Crne Gore.

Brojali smo minute do kraja, kada je stigla mec-lopta. Korner Drincica, sjajan, u peterac, Selin je uhvatio Džudovica za dres i leda, a Kukulakis pokazao na penal. Pjatov je procitao Jovetica sa bijele tacke, a ukrajinski navijaci u istom trenu sa tribina dali dodatni podstrek svojim igracima...

U fudbalu, ne tako rijetko, jedan potez promijeni sve, imao je domacin 15 minuta da reaguje, ali tek u drugom minutu nadoknade i šansu da poravna, kada je Rotan sa peterca poslao loptu pored suprotne stative.

Ukrajina nije veceras bila mocna kao na Vembliju u septembru. A ni Brnovic više nije „naivan“, kao protiv Ceške, kada je pocinjao samostalni trenerski posao i kada je mislio da vodi tim koji uvijek može da postigne gol više.

Ovo je bila takmicarska Crna Gora, veoma slicna onoj iz prve polovine prethodnih kvalifikacija. I takva Crna Gora može cak i do Brazila.

Maljenkaja, no gordaja!

Fudbalska reprezentacija Crne Gore prilicno je zvucno predstavljena u štampanim sportskim medijima u Kijevu uoci utakmice. Listovi "Sport ekspres" i "Komanda", docaravajuci citaocima sinocnjeg protivnika Ukrajine, nisu mogli da se nacude cudu kako zemlja sa 650 hiljada stanovnika ima tako respektabilan fudbalski tim.

"To je kao da mi formiramo selekciju Harkova, Odese ili jednog dijela Kijeva", piše u tekstu.

"Maljenkaja, no gordaja" (mala, ali ponosna), naslov je teksta u listu "Komanda".

Istovremeno, Crna Gora je docekana u Kijevu sa prilicnim respekton od strane strucne javnosti. O tome najbolje govore prognoze tacnih rezultata koje su za "Komandu" dali treneri i nekadašnji fudbaleri.

"Bice 0:0", tipovao je nekadašnji trener Cernomoreca Vitalij Ševcenko", dok je bivši igrac kijevskog Dinama Dergej Juran dao slicnu prognozu: "Plašim se da ce se završiti 1:1".

Na pobjedu Ukrajine, ali tijesnu, tipovao je jedino Oleg Salenko, nekadašnji sovjetski reprezentativac, strijelac pet golova protiv Kameruna 1994. na Mundijalu u Americi: "Crna Gora je dobar tim, ali cemo pobijediti 2:1".

I nije pogodio niko!


Ukrajina – Crna Gora 0:1

Kijev - Olimpijski stadion. Gledalaca: 50.597. Sudija: Mihael Kukulakis (Grcka). Strijelac: Damjanovic u 45. minutu. Žuti kartoni: Pekovic, Zverotic, Drincic, Božovic, Savic, Vucinic (Crna Gora), Kucer, Husev (Ukrajina).

Ukrajina (4-4-2): Pjatov 6 – Butko 5 (Jarmolenko 5,5), Kucer 6, Mihalik 5,5, Selin 5,5 – Timošcuk 5,5, Rotan 5, Husev 5,5, Konopljanka 5,5 – Seleznjov 5 (Nazarenko), Devic 5 (Zozulja).

Crna Gora (4-4-1-1): Božovic 7 – Savic 7,5, Baša 7,5, Džudovic 7,5, Jovanovic 7 – Zverotic 7 (Novakovic), Drincic 7, Pekovic 7, Volkov 7 – Jovetic 7 (Vucinic)– Damjanovic 8 (Vukcevic).

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/10/2012 : 10:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
quote:
Brnovic: Nadam se da cete mi sada više vjerovati

Prva velika pobjeda Branka Brnovica na klupi reprezentacije ujedno je i najveca u petogodišnoj istoriji crnogorskog tima.

Trijumf sa kojim može da se uporedi samo Sofija 2010. godine, Brnovic je na pres konferenciji doživio i kao sopstveno olakšanje...

"Kao prvo, srecan sam što zbog momaka. Kao drugo, srecan sam zbog sebe, jer znam da bi se u slucaju negativnog rezultata opet postavljalo pitanje zašto sam ja tu. Kolko sam srecan, jedva sam cekao da kažem ovo. Mislim da momke treba momke ostaviti na miru, naša svaka utakmice je na nož, imamo pritisak i kada igramo kod kuce prijateljske utakmice. Uvijek se spominju neke serije, da nismo pobjedili više od dvije godine i tako dalje, a pri tom niko ne spominje podatak da u 2012. nemamo poraz. Nadam se da je nakon ovog trijumga napokon došlo vrijeme da radimo u miru", rekao je Brnovic u jednom dahu.

Potom se okrenuo na utakmicu, ali i na stanje u cijeloj grupi.

"Vjerovao sam u ove fudbalere od od prvog dana od kada sam sa njima, vjerovacu i uvijek. Ovom pobjedom smo napravili veliki korak, bicemo prvi u grupi makar do marta".

Upitan koliko je Crna Gora sada bliža Brazilu, Brnovic je odgovorio:

"Ne znam koliko smo bliži. Ako cete mi vjerovati, a nadam se da ovoga puta hocete, ali ja sam prije pocetka kvalifikacija planirao da u prve cetiri utakmice osvojimo 12 bodova".

Veliku pobjedu u Ukrajini Crna Gora je ostvarila sa Mirkom Vucinicem na klupi, igrao je samo desetak minuta, Simon Vukcevic je takode ušao tek u drugom poluvremenu.

"I prije meca sam rekao da kvalitet ovog tima nisu samo individualci, imamo i sjajan kolektiv. Od Božovica, Baše, Drincica...Imamo sjajnu grupu od 25 momaka, sjajnih ljudi i odlicnih fudbalera, i mislim da možemo da napravimo ozbiljan rezultat".

O taktici koja je donijela trijumf, Brnovic je prokomentarisao:

"U prvom poluvremenu smo htejli da se vratimo na našu polovinu, da zaustavimo njihove najbolje fudbalere igrace, u cemu smo uspjeli. Plan je bio da u nastavku pokušamo da uradimo nešto više u napadu, što smo takode uspjeli".

Upitan šta je pomislio kada je Jovetic promašio penal, Brnovic je bio kratak:

"Da cemo dobiti 1:0!

Poljska ostaje veci konkurent Crnoj Gori za drugu poziciju od Ukrajine:

"Ja sam to govorio i ranije, opet se nadam se da cete mi ubuduce malo više vjerovati. Ne bih da uvrijedim reprezentaciju Ukrajine, ali mislim da su Poljaci ozbiljniji tim i konkurent".

Bal: Nismo otpisani

Vršilac dužnosti selektora Ukrajine Andrij Bal bio je na pres konferenciji izložen rafalnom paljbom pitanja ukrajinskih novinara.

"Iz tri meca imamo samo dva boda, što je mnogo manje od onog što smo ocekivali. Nastojacemo da se u narednim mecevima iskupimo, a vecerašnji duel prelomila je odlicna igra odbrane Crne Gore, koja nas je osujetila da dodemo do završnice. Cestitam Crnoj Gori!

Na pitanje je li ovo kraj ukrajinskog puta ka Brazilu, Bal je odgovorio:

"Ne, ni slucajno. Imamo još sedam utakmica i pokušacemo da ispravimo stvari", rekao je Bal.



quote:
Damjanovic: Zaslužili smo da slavimo

Junak pobjede protiv Ukrajine Dejan Damjanovic izjavio je veceras da je ovaj trijumf izuzetno važan.

Odigrali smo takticku jaku utakmicu, cvrstu, cekali smo šansu i docekali je. Sada smo zaslužili da slavimo. Teren je bio klizav, pao sam makar 15 puta, ali sam kod gola imao puno vremena, cekao sam golmana da krene negdje i plasirao loptu", rekao je Damjanovic.

Miodrag Džudovic je, kao i citava odbrana, odigrao sjajno, pa su ga nakon utakmice ukrajinski novinari opkolili sa svih strana i bombardovali pitanjima.

"Velika pobjeda. Igrali smo na rezultat, možda se takva igra ne svida navijacima, ali bodovi su najbitniji. Sedam dana smo radili na organizaciji igre i to nam je donijelo pobjedu, u svim linijama smo bili perfektni. Ovo ne smije da nas ponese, ima još puno da se igra, idemo mec po mec", istakao je Džudovic.

Stevan Jovetic je dodirom klase “izbacio” Damjanovica kod gola, potom propustio priliku da iz penala stavi tacku na veliku pobjedu.

"Penal? Dešava se, meni je bitno da sam preuzeo odgovornost, da se nisam sakrio. Odigrali smo fantasticno, Ukrajinci su možda više držali loptu, ali naše su šanse bile bolje. Ovo je velika pobjeda", kazao je Jovetic.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/10/2012 : 13:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Bravo Crnogorci!

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 17/10/2012 : 19:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Remi Poljaka i Engleza 1:1.
Mi polovinom Novembra igramo sa San Marinom u Podgorici, taman da završimo godinu na prvom mjestu u grupi.


Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000