forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Smjena na vrhu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 08:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message


quote:
NAJNOVIJE statistike provedene u Velikoj Britaniji pokazale su da cak 33 milijuna gradana vjeruje u postojanje vanzemaljaca, a nešto manje, njih 27 milijuna, vjeruje u Boga.

Radi se o istraživanju koje je proveo portal Opinion Matters, a vezan je za postojanje "malih zelenih", vladinog prikrivanja vanzemaljskih letjelica, a jedno od pitanja bilo je vezano i za vjerovanje u Boga.

Istraživanje je pokazalo sljedece:

- 52% ljudi vjeruje da vanzemaljci postoje, ali i da se pravi podaci prikrivaju da ne bi ugrozili stabilnost vlada
- 44% ispitanika vjeruje u Boga
- jedan od deset ispitanika vidio je NLO
- više je vidjelaca medu muškarcima
- 20% ispitanika vjeruje da su vanzemaljci sletjeli na Zemlju
- više od pet milijuna gradana Britanije vjeruje da je spuštanje na Mjesec lažno

Svecenik skeptican

"Rijec je o nezavisnom istraživanju koje je proveo provjeren tim ljudi. Ovaj tip anketa može biti proveden uživo, telefonom i putem interneta. Ovaj nam je nacin bio najbrži, ali ne smatramo ga manje vrijednim", rekla je Karen Brooks iz Opinion Mattersa.




quote:
Medutim, mnogi su skepticni kad je rijec o ovom istraživanju provedenom na uzorku od 1359 ispitanika. Anglikanski svecenik Alistair Macdonald-Radcliff rekao je sljedece: "Buduci da imam bogato iskustvo sa statistikama vezanim za religiju, po prirodi sam skeptican oko onog što takve statistike govore, pogotovo kad se radi o ovako malom uzorku".

Ipak, dodao je da ova statistika može biti svojevrsni pokazatelj odredenih promjena, ali ovoj anketi ne želi pridavati vece znacenje sve dok se ne provede ozbiljno istraživanje.

Ljudi ocekuju cvrste dokaze

S druge strane, Nick Pope, bivši clan britanskog Ministarstva obrane koji se bavio istraživanjem NLO-a, tvrdi da ga rezultati nimalo ne iznenaduju.

"Važno je naglasiti da oni koji vjeruju da postoji vanzemaljski život ne vjeruju nužno da ce nas vanzemaljci i posjetiti. Isto tako, nova otkrica sve više idu u prilog tome da nismo sami, a ljudi to prihvacaju. No, mnogi oba slucaja još uvijek ocekuju cvrste dokaze", rekao je Pope.

"U slucaju religije, imamo samo vjeru. Vjeru utemeljenu na drevnim tekstovima u kojima, unatoc tvrdnjama, nema pravih dokaza o postojanju više sile. A cak i kad ljudi imaju odredena iskustva, nema razloga da vjerujemo u njihove vizije i cuda baš kao što nemamo razloga vjerovati onima koji tvrde da su vidjeli NLO ili da su ih vanzemaljci oteli", zakljucio je Pope.


Vjerujete li vi u UFO-s ?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 20/10/2012 : 09:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Pa vidam ih dosta redovno, kad se olešen vracam kuci...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 09:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

Pa vidam ih dosta redovno, kad se olešen vracam kuci...


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 20/10/2012 : 09:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message
Kokodix ne postoji!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12609 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/10/2012 : 09:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
E, da je tu kosmajac ...

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 20/10/2012 : 09:59:59  Show Profile Show Extended Profile
Vjerujete li onima koji su ih (Ga) "stvarno vidjeli"? Pritom mislim i na NLO i na Njega.
Kako tehnologija napreduje, ali i izbor opojnih supstanci, kojih u Zagrebu cujem ima u izobilju, prikazanja su sve cudesnija i mnogobrojnija. Osim što nisu u metalnom oklopu. Ali imaju krila.
Ipak, Elvis je živ!

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/10/2012 : 10:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
'vjerovanje' u vanzemaljce nije usporedivo s religijskim osjecajima vjerovanja u boga, tako da je ovo još jedno od priglupih istraživanja i usporedivanja

'vjerovanje' u vanzemaljce je stvar logike - pogledaš u zvjezdano nebo i svaki drugi zakljucak osim onoga u kojemu postoji još jako puno civilizacija je sasvim glup i nelogican - i ta logika se ne mora uopce sukobljavati s vjerovanjem u boga - mislim da vecina vjernika vjeruje i u izvanzemaljce

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12609 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 20/10/2012 : 10:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Ipak, Elvis je živ!



Oni koji su citali The Hitchhiker's Guide to the Galaxy znaju to vec dugo.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 10:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Vjerujete li onima koji su ih (Ga) "stvarno vidjeli"? Pritom mislim i na NLO i na Njega.
Kako tehnologija napreduje, ali i izbor opojnih supstanci, kojih u Zagrebu cujem ima u izobilju, prikazanja su sve cudesnija i mnogobrojnija. Osim što nisu u metalnom oklopu. Ali imaju krila.
Ipak, Elvis je živ!

Morrison takoder

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/10/2012 : 11:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
U knjigama Ikea i Sitchina piše da su nas "vanzemaljci" i stvorili te da još uvijek dolaze ili cak upravljaju Zemljom. Takve pretpostavke mi se ne cine nemoguce, mada nikakvih konkretnih dokaza nisam iskusio...
Shodno tome, vjerujem da postoje.
Cak i ako to nije istina, što rece Ken2 - nocno nebo puno sunaca sugerira da tamo vani postoje nebrojene inteligencije.
U boga po biblijskom prici naravno ne vjerujem. Svaki covjek kojemu je logika na mjestu jasno vidi da to ne može biti tako. No, opet postoji mogucnost da ta biblijska prica vuce korjene iz ranijih vremena i da je ustvari iskrivljena verzija o došljacima koji za svoje potrebe ubrzavaju evoluciju primata te tako nastaje covjek. Od svih teorija, ta mi je možda najomiljenija. Dakle, bog možda i postoji. To je onaj (prije ce biti oni) koji su nas stvorili iz nekog razloga. No to nije Isus. On je vjerovatno samo preslika ranijih božanstava sve do prvih vanzemaljskih posjetitelja koje su opet poistovjecivali sa Suncem i njegovom moci života, svjetla i topline.
Shodno tome, ako se i vidi NLO, to nije ništa posebno. Vjerovatno su tu cijelo vrijeme i samo mali krug ljudi ima tocan uvid u njihovo postojanje i svrhu.

Sada cu napisati nešto što se nece svidjeti svakome pa molim osjetljive na vjerske teme da ne citaju:
Vjerovanje u boga u doslovnom biblijskom smislu za mene predstavlja uvredu razumu. Prica je toliko šuplja, neogicna i smiješna da ne mogu vjerovati da netko to smatra istinom. Shvatam da su nekoga roditelji tako odgojili, no svatko bi trebao imao vlastitu moc razonovanja koja bi se trebala izdici iznad nametnutog.
E sada zašto mene vjera u boga smeta? Problem je u tome što takva nazadna vjerovanja (po mojem mišljenju) koce evoluciju pojedinca i drže nas ustvari u ropstvu. Smatram da je vjera u nepostojeceg boga, koji ce jednog dana sve ispraviti, olakšava bogatoj manjini (koja naravno zna istinu) tiransku kontrolu nad vecinom ljudi (da mislim i na tebe). Dok ljudi ne otvore oci, nema boljeg života vec samo ovo beznade u kojem vecina ljudi ceka smrt kao konacno rješenje svih problema. Bilo bi lijepo prije te smrti i živjeti, jer bojim se da poslije to nece biti moguce...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/10/2012 11:28:21
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/10/2012 : 11:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Oprosti Obi ali mislim da pises gluposti..po meni i najveci znanstvenik moze biti zatupljen i infišan u to sta radi i obratno..vjera je stvar izbora..ili vjerujes ili ne..to ne znaci da je neko primitivan ili glup ako vjeruje u svemoguceg boga..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/10/2012 : 11:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by brni

Oprosti Obi ali mislim da pises gluposti..po meni i najveci znanstvenik moze biti zatupljen i infišan u to sta radi i obratno..vjera je stvar izbora..ili vjerujes ili ne..to ne znaci da je neko primitivan ili glup ako vjeruje u svemoguceg boga..


Zamolio sam te da ne citaš, nisam li?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/10/2012 : 11:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by brni

Oprosti Obi ali mislim da pises gluposti..po meni i najveci znanstvenik moze biti zatupljen i infišan u to sta radi i obratno..vjera je stvar izbora..ili vjerujes ili ne..to ne znaci da je neko primitivan ili glup ako vjeruje u svemoguceg boga..


Zamolio sam te da ne citaš, nisam li?



pa ko kaze da sam ja vjernik..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/10/2012 : 11:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by brni

Oprosti Obi ali mislim da pises gluposti..po meni i najveci znanstvenik moze biti zatupljen i infišan u to sta radi i obratno..vjera je stvar izbora..ili vjerujes ili ne..to ne znaci da je neko primitivan ili glup ako vjeruje u svemoguceg boga..


Zamolio sam te da ne citaš, nisam li?



pa ko kaze da sam ja vjernik..


Ja svakako ne.
Zamolba se ne odnosi na vjernike.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/10/2012 : 11:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

mene su bili oteli! bio sam na njihovom planetu! mjerili i vagali mi mozak i k.... . vratili me opet na zemlju. rekli mi ,da mi je ono doli preogromno za njihove eksperimente. i sta cu kome kod sam to ispricao,nitko mi ne vjeruje. a evo za sve,nisu zeleni,pink su.


Anal probing ništa ?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/10/2012 : 11:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Ti zelis reci kako je vjera odgovorna sto covjecanstvo nije na visoj stupnju evolucijskog razvoja..ja smatram da je to tako zbog nedostupnosti edukacije i genetskog uvjetovanja..meni nitko nije reka kad sam bija mulac evo ti knjiga procitaj je..ja sam je sam uzea i isa citat..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 20/10/2012 : 11:57:14  Show Profile Show Extended Profile
http://www.youtube.com/watch?v=WJ54uqlZcpg

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 13:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Postoji i puno znanstvenika koji ustvari podrzavaju teoriju da su Alieni i bogovi ustvari isto.
Sto mislite o tome?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 13:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Obi-wan..Citao si puno David Icke-a?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/10/2012 : 14:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Ne vjerujem. Preporucujem i knjigu Svijet Demona Carla Sagana.
Tehnlogija trci napred.

Vec su švabi imali ufo, a danas imaju tehnologiju ameri

http://www.youtube.com/watch?v=PUKT0FUmB4o

-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/10/2012 14:18:11
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 20/10/2012 : 14:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Vjerujete li onima koji su ih (Ga) "stvarno vidjeli"? Pritom mislim i na NLO i na Njega.
Kako tehnologija napreduje, ali i izbor opojnih supstanci, kojih u Zagrebu cujem ima u izobilju, prikazanja su sve cudesnija i mnogobrojnija. Osim što nisu u metalnom oklopu. Ali imaju krila.
Ipak, Elvis je živ!



Oni koji su stvarno videli, mudro cute.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 14:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Ne vjerujem. Preporucujem i knjigu Svijet Demona Carla Sagana.
Tehnlogija trci napred.

Vec su švabi imali ufo, a danas imaju tehnologiju ameri

http://www.youtube.com/watch?v=PUKT0FUmB4o

-

Mislis na kopiranu tehnologiju?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 14:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Marenovic

quote:
Originally posted by fikus

Vjerujete li onima koji su ih (Ga) "stvarno vidjeli"? Pritom mislim i na NLO i na Njega.
Kako tehnologija napreduje, ali i izbor opojnih supstanci, kojih u Zagrebu cujem ima u izobilju, prikazanja su sve cudesnija i mnogobrojnija. Osim što nisu u metalnom oklopu. Ali imaju krila.
Ipak, Elvis je živ!



Oni koji su stvarno videli, mudro cute.



yeep.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 20/10/2012 : 14:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Vanzemaljci postoje, moraju postojati majku im j....
Ja to znam i u to vjerujem...
Inace ispada da je Amerika najveci stupanj civilizacije u
krugu od tristo milijardi zvijezda...a to nemogu da poverujem
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 20/10/2012 : 15:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Postoji i puno znanstvenika koji ustvari podrzavaju teoriju da su Alieni i bogovi ustvari isto.
Sto mislite o tome?





Hence Prometheus. Ridley Scott je danasnji 'svestenik' za non-believers.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/10/2012 : 15:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
joj, da bar sidu svemirci na zemlju, i to onako spektakularno kao u filmovima stivena spilberga, i po mogucnosti u miru... malo da se uzdrmaju neki religijski, ideološki temelji, da covjek pocne malo drugacije razmišljati, o sebi, o odnosima jednih prema drugima, i svome položaju u prostoru i vremenu... u ovakvim vremenima baš nam treba ovakvo jedno, nazivomagatako, CUDO.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000