forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Najbolja navijacka skupina bivše Juge polufinale 1
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/10/2012 : 10:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Nedostaju navijaci lokalnog mostarskog kluba NK Cim, skupina "Ðavli, nisu dica".

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 22/10/2012 : 11:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Armada vec ima tri glasa:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/10/2012 : 15:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by djule

i takoder, gdje su celikovi navijaci?





ma stavio bi ih još puno, ali samo je 15 mjesta a neda mise raditi više od 2 topica

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/10/2012 : 16:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Ajkula

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Ajkula

quote:
Originally posted by brni

Slazem se da je topic nepotreban..ne zato sta smatram da je Torcida najaca nego zato sta ce svak glasat za svoje i malo ko ce tu biti objektivan..osobno kad bi mora izabrat izabra bi Delije..svaku malu utakmicu ih je po 10-15 tisuca..jednu godinu sam pratia bilo ih je i po 20..svaka utakmica koreografije odlicno navijanje itd..naravno ovdje pricam o nogometu..


Brni objektivan si sad nema šta...
1. Normalno da ih se na svaku malu utakmicu skupi toliko kad Evropu nisu videli godinama.
2. Nisu navijanje samo koreografije
3. Ocigledo pricaš o fudbalu, jer u svim ostalim sportovma Grobari nemaju konkurenciju... Objektivno



1. sto mi zelis reci..da ti kao navijacu triba velika utakmica da bi dosa podrzat svoj klub..pa upravo zato im i skidam kapu..sta im ne triba doc u goste Real da bi ih se skupilo vise od 10 tisuca na Marakanu..
2. pa govorim i o brojnosti..ima ih masu + odlicne koreografije i bakljade
3. zna se s kojim je sportom pocea navijacki proces kao socioloski fenomen, dalje ti ne triban objasnjavat


Navijanje je ljubav prema klubu, koja se najbolje iskazuje pevanjem mnogo pre i mnogo posle meca, pogotovo kad je tvoj tim izgubio... Ne kažem da koreografije (bakljade) nisu bitne, ali ne navijaju one, nego ljudi...


Po meni je najbitnije pjevanje, ali ovo "ne pjevaju koreografije" su glupe izlike, da mogu i Grobari bi radili koreografije, ali su previše neorganizirani i to glupo rivalstvo izmedu frakcija im svakako ne pomaže

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2012 : 19:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by Mairosu

Torcida realno.

I u finalu cu glasati za Torcidu, delije su tu u brojkama i u organizaciji, ali me boli qrac da idem na sever da slusam zalopojke o kosovu 90 minuta. Torcida za pobedu.




Realno ako cemo o žalopojkama mnogo su iritantnije one koje se mogu cuti na stadionima širom Hrvatske, mislim naravno na navijacke grupe tamo.Njima parole o Srbima ne izlaze iz glave iako vecina Srba ovde za mnoge od njih uopšte nije ni cula, a kamoli da još misli o njima.Evo valjda je i sada bio neki slican primer u Osijeku gde je bio okacen neki transparent na konto toga što je Osijek odigrao prijateljsku utakmicu u pauzi sa jednim srpskim klubom.


posjecuješ utakmice u hrvatskoj pa si to cuo i vidio ili...srbe se spominje kad igraju protiv srbije...srbija nikad nije igrala u splitu...ja idem na sve utakmice hajduka u splitu,ne sjecam se iti jedne parole protiv srba...a koliko znam,ima srba šta igraju u hrvatskoj(lokalnih ili srpskih,nebitno)pa nisam cuo da su ikoga uzeli na zub u zadnje vrijeme...možda ti imaš neki snimak...navijaci osijeka su istakli transparent jer su im zabranili da idu u novi sad...obecano im je da ce ici,pa su ih vratili s granice...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/10/2012 : 19:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by brni

Slazem se da je topic nepotreban..ne zato sta smatram da je Torcida najaca nego zato sta ce svak glasat za svoje i malo ko ce tu biti objektivan..osobno kad bi mora izabrat izabra bi Delije..svaku malu utakmicu ih je po 10-15 tisuca..jednu godinu sam pratia bilo ih je i po 20..svaka utakmica koreografije odlicno navijanje itd..naravno ovdje pricam o nogometu..


cuj,beograd ima skoro 2 miljuna ljudi...i stadion od 60 iljada...pa još najbolje da ih nema toliko na utakmici...pa nek ih pola navija za zvezdu,to je skoro miljun...a split ima 180 iljada ljudi...i pun poljud ima 40 000 iljada...dakle,skoro svako cetvrti splicanin(kurac,dode njih masu sa strane) bude na utakmici...primjer bbb i zagreba necu ni spominjat



govorim o prosjeku..a i Split odnosno Dalmacija nema neku konkurenciju u vidu nekih ostalih klubova dok Zvezda ima - Partizan..jos kad dodamo OFK Beograd nije to bas tako..Delije su napravile mobilizaciju zato je to tako..isto kao sto to sad radi Torcida da finacijski spasi Hajduk..nema to veze sa brojem stanovnika itd..pogledaj Rijeku..grad od 120 iljada ljudi + cila regija i u Split ih dode 20-30..pa to je sramotno..



ma koji ofk beograd...dobro nisi stavio još i navijace rada...pa i ja govorim o prosjeku...bilo bi sramotno da ih toliko ne dode...ali kad pogledaš i sagledaš sve...nije sve u koreo i prosjeku...ne možeš se sjecati,možeš samo kopat po youtubu...sramotno malo delija je dolazilo u split,o grobarima da ne govorim...u sedamdesetima je hajduk imao bolesnu podršku kad je igrao vani...što splicana,što lokalnih,to je bio velik broj...split je selendra u odnosu na beograd...naravno,zna se i razlog zašto na stari plac nikad nisu dolazili gostujuci navijaci...ako bi bilo navijaca,to su bili vojnici iz lore...jednostavno su se bojali...kopaj malo i gledaj slike sa terazija ili sa jelacic placa...tisuce i tisuce navijaca hajduka...neponovljivo...da,tad su bila druga vremena,ali tko je branio ostalim navijaciam iz velike cetvorke da dolaze u split



Navijaci Rada (United force) su ako se vec hvatamo teme ovog topika poprilicno nezgodna grupa, uopšte ih nema malo (plus što im je dobar deo clanstva konstantno u zatvoru) , konstantni su i uopšte se ne obaziru na rezultate kluba i broj im je cak i u porastu, prakticno se može reci da su u ovom momentu sa navijacke tacke gledišta zagospodarili južnim Beogradom.Retko ko je spreman da se sa nekom od njihovih glavnih ekipa potuce u odnosu 1 na prema jedan, a to se odnosi i na delije i na grobare.Da ne pricam o njihovim sukobima sa policijom, cesto su to još krvaviji sukobi nego oni medunavijacki.Njihovi clanovi nisu samo iz južnog Beograda i samog Beograda, imaju odredeni broj ljudi i van toga koji spadaju u grupu Nomadi.



pa ne govorim da rad nema navijace...koliko ih ima-150,300,500?1000?...pravih navijaca rada...sigurno ne brojka koji bi ugrozila grobare i delije...ubivšoj jugi ih nije bilo...u splitu-teško...o tome govorim...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 23/10/2012 : 19:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Nomadi vise ne postoje, ja sam iz Kumodraza i znam provereno, a medju njima je bilo i Grobara,a ne samo radovaca.
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 23/10/2012 : 23:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Ajkula

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Ajkula

quote:
Originally posted by brni

Slazem se da je topic nepotreban..ne zato sta smatram da je Torcida najaca nego zato sta ce svak glasat za svoje i malo ko ce tu biti objektivan..osobno kad bi mora izabrat izabra bi Delije..svaku malu utakmicu ih je po 10-15 tisuca..jednu godinu sam pratia bilo ih je i po 20..svaka utakmica koreografije odlicno navijanje itd..naravno ovdje pricam o nogometu..


Brni objektivan si sad nema šta...
1. Normalno da ih se na svaku malu utakmicu skupi toliko kad Evropu nisu videli godinama.
2. Nisu navijanje samo koreografije
3. Ocigledo pricaš o fudbalu, jer u svim ostalim sportovma Grobari nemaju konkurenciju... Objektivno



1. sto mi zelis reci..da ti kao navijacu triba velika utakmica da bi dosa podrzat svoj klub..pa upravo zato im i skidam kapu..sta im ne triba doc u goste Real da bi ih se skupilo vise od 10 tisuca na Marakanu..
2. pa govorim i o brojnosti..ima ih masu + odlicne koreografije i bakljade
3. zna se s kojim je sportom pocea navijacki proces kao socioloski fenomen, dalje ti ne triban objasnjavat


Navijanje je ljubav prema klubu, koja se najbolje iskazuje pevanjem mnogo pre i mnogo posle meca, pogotovo kad je tvoj tim izgubio... Ne kažem da koreografije (bakljade) nisu bitne, ali ne navijaju one, nego ljudi...


Po meni je najbitnije pjevanje, ali ovo "ne pjevaju koreografije" su glupe izlike, da mogu i Grobari bi radili koreografije, ali su previše neorganizirani i to glupo rivalstvo izmedu frakcija im svakako ne pomaže


Aj sad nemoj da tražim koreografije Grobara, molim te...
Ne rade to cesto jer to nije engleski stil navijanja, kao navijaju Grobari!

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/10/2012 : 01:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Mali, toliko si se nalupetao da je to za medalju. Dok si ti bio naslov drugog albuma Riblje Corbe tvog oca, delije su radile sinhro cetiri tribine u koreografiji, sad na bezmalo svakoj domacoj imaju koreografiju, vas motkom ne mogu da nateraju u 5 cifri na prvenstvu ako nije derbi, na evropi, bilo je takmicenja u LE kad vas nije bilo ni za grupnu kartu u prevozu. I ne tupi sa tim engleskim/italijanskim navijanjem, to si negde procitao i zapamtio. Pre i posle meca ? Bio si mnogo mali kad su sat vremena posle Leverkusena u nemackoj pevali i fascinirali tudje medije. Drzte se kosarke i sportova u sali, tu taman popunite kapacitete...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 07:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by Mairosu

Torcida realno.

I u finalu cu glasati za Torcidu, delije su tu u brojkama i u organizaciji, ali me boli qrac da idem na sever da slusam zalopojke o kosovu 90 minuta. Torcida za pobedu.




Realno ako cemo o žalopojkama mnogo su iritantnije one koje se mogu cuti na stadionima širom Hrvatske, mislim naravno na navijacke grupe tamo.Njima parole o Srbima ne izlaze iz glave iako vecina Srba ovde za mnoge od njih uopšte nije ni cula, a kamoli da još misli o njima.Evo valjda je i sada bio neki slican primer u Osijeku gde je bio okacen neki transparent na konto toga što je Osijek odigrao prijateljsku utakmicu u pauzi sa jednim srpskim klubom.


posjecuješ utakmice u hrvatskoj pa si to cuo i vidio ili...srbe se spominje kad igraju protiv srbije...srbija nikad nije igrala u splitu...ja idem na sve utakmice hajduka u splitu,ne sjecam se iti jedne parole protiv srba...a koliko znam,ima srba šta igraju u hrvatskoj(lokalnih ili srpskih,nebitno)pa nisam cuo da su ikoga uzeli na zub u zadnje vrijeme...možda ti imaš neki snimak...navijaci osijeka su istakli transparent jer su im zabranili da idu u novi sad...obecano im je da ce ici,pa su ih vratili s granice...




Jao Globinjo nemoj zamenjivati teze kada dobro znaš kako stoje stvari.Srbi ne izlaze iz usta na vecini hrvatskih stadiona od strane tih takozvanih navijaca, cim se ukaže prilika za tako nešto, naravno da pojedinci žele da se dokažu kao veliki "domoljubi" i gde ceš bolje tematike za to nego oplesti po Srbima.
"Srbe na vrbe" je omiljena doskocica mnogih, a nije li i u samom Splitu bio jedan ogroman transparent sa takvom sadržinom?O paljenju srpske zastave i da ne pricam, to je uobicajena pojava, a vala koliko imate samo onih raznih godišnjica i obeležavanja ko zna cega sve ne, svaki put se tu i Srbi spomenu, naravno u negativnom smislu.O parolama podrške haškim optuženicima i da ne pricam i opet zna se ko se u negativnom smislu provuce i uz tu pricu (slicno je povodom ovoga i u Srbiji).
A nije li pre nekoliko godina bio cak neki skup svih hrvatskih navijackih grupa u Vukovaru gde su naravno opet Srbi cašcavani raznoraznim "doskocicama"?
To da se Srbi spominju samo kada se igra protiv njih je apsolutno netacno i u ovom kontekstu u kojem sam pisao, ali cak i u onom kada Hajduk ili neki drugi hrvatski klub igra protiv nekog stranog tipa Temišvara, Zenita, Maribora, Paoka ili slicno.Pa oni cak i tamo vidaju Srbe, ispada da su srpski navijaci izvršili prijateljsku invaziju na pola Evrope i udružili se tamo sa svim mogucim domacim navijacima.
A što se tice ove parole navijaca Osijeka, ona ide samo u prilog mojim tezama, ne zanima me zašto su oni to kacili, cinjenica je da jesu i to je poenta, ja u razloge toga nisam ulazio niti me to zanima.

Naravno ja pricam o tim takozvanim "vatrenim navijacima", nije ni ovde u Srbiji bolja situacija mada pažnja doticnih nije baš nešto usmerena ka Hrvatima nego više na neke druge strane, jednostavno ima više "materijala".Ali i ovde se kojekakve gluposti mogu videti i cuti.Sve u svemu, gluposti na gomili, svi su oni besposlicari koji ne znaju da osmisle svoje živote kako treba i pre svega im je jako dosadno i zato kažem da bi sve te grupe trebalo zabraniti i sport bi onda bio mnogo slobodniji i lepši.I ti muljatori se ne bi toliko petljali u sport kada ne bi imali masu koja bi svesno ili nesvesno mogla da služi njihovim interesima i potkusurivanjima.

Edited by - tumen on 24/10/2012 07:32:03
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 07:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by brni

Slazem se da je topic nepotreban..ne zato sta smatram da je Torcida najaca nego zato sta ce svak glasat za svoje i malo ko ce tu biti objektivan..osobno kad bi mora izabrat izabra bi Delije..svaku malu utakmicu ih je po 10-15 tisuca..jednu godinu sam pratia bilo ih je i po 20..svaka utakmica koreografije odlicno navijanje itd..naravno ovdje pricam o nogometu..


cuj,beograd ima skoro 2 miljuna ljudi...i stadion od 60 iljada...pa još najbolje da ih nema toliko na utakmici...pa nek ih pola navija za zvezdu,to je skoro miljun...a split ima 180 iljada ljudi...i pun poljud ima 40 000 iljada...dakle,skoro svako cetvrti splicanin(kurac,dode njih masu sa strane) bude na utakmici...primjer bbb i zagreba necu ni spominjat



govorim o prosjeku..a i Split odnosno Dalmacija nema neku konkurenciju u vidu nekih ostalih klubova dok Zvezda ima - Partizan..jos kad dodamo OFK Beograd nije to bas tako..Delije su napravile mobilizaciju zato je to tako..isto kao sto to sad radi Torcida da finacijski spasi Hajduk..nema to veze sa brojem stanovnika itd..pogledaj Rijeku..grad od 120 iljada ljudi + cila regija i u Split ih dode 20-30..pa to je sramotno..



ma koji ofk beograd...dobro nisi stavio još i navijace rada...pa i ja govorim o prosjeku...bilo bi sramotno da ih toliko ne dode...ali kad pogledaš i sagledaš sve...nije sve u koreo i prosjeku...ne možeš se sjecati,možeš samo kopat po youtubu...sramotno malo delija je dolazilo u split,o grobarima da ne govorim...u sedamdesetima je hajduk imao bolesnu podršku kad je igrao vani...što splicana,što lokalnih,to je bio velik broj...split je selendra u odnosu na beograd...naravno,zna se i razlog zašto na stari plac nikad nisu dolazili gostujuci navijaci...ako bi bilo navijaca,to su bili vojnici iz lore...jednostavno su se bojali...kopaj malo i gledaj slike sa terazija ili sa jelacic placa...tisuce i tisuce navijaca hajduka...neponovljivo...da,tad su bila druga vremena,ali tko je branio ostalim navijaciam iz velike cetvorke da dolaze u split



Navijaci Rada (United force) su ako se vec hvatamo teme ovog topika poprilicno nezgodna grupa, uopšte ih nema malo (plus što im je dobar deo clanstva konstantno u zatvoru) , konstantni su i uopšte se ne obaziru na rezultate kluba i broj im je cak i u porastu, prakticno se može reci da su u ovom momentu sa navijacke tacke gledišta zagospodarili južnim Beogradom.Retko ko je spreman da se sa nekom od njihovih glavnih ekipa potuce u odnosu 1 na prema jedan, a to se odnosi i na delije i na grobare.Da ne pricam o njihovim sukobima sa policijom, cesto su to još krvaviji sukobi nego oni medunavijacki.Njihovi clanovi nisu samo iz južnog Beograda i samog Beograda, imaju odredeni broj ljudi i van toga koji spadaju u grupu Nomadi.



pa ne govorim da rad nema navijace...koliko ih ima-150,300,500?1000?...pravih navijaca rada...sigurno ne brojka koji bi ugrozila grobare i delije...ubivšoj jugi ih nije bilo...u splitu-teško...o tome govorim...



Imaju sasvim dovoljan broj tih vatrenih navijaca o kojima je valjda i rec u ovoj temi da ne zaostaju puno za delijama i grobarima barem u samom Beogradu.
Pa ne misliš valjda da su svi oni koji pune Zvezdin sever recimo delije i da su svi oni spremni da stave vatru u ruku za ono što im neki vajni voda kaže, da zaglave zatvor ili prave incidente po automatizmu?Vecina tih ljudi dolazi tamo zato što je to in, da bi mogli da se pohvale time posle negde u društvu (nažalost u ovakvom društvu to je postala stvar kojom se neko dici i hvali) i da bi mogli da pricaju posle razne lovacke price.Mnogi se pale i na rezultate i dolaze tu jer je jednostavno rec o jednom od 2 najbolja srpska kluba.Slicno važi i za Partizan i grobare.Vidim da se i ovde na forumu mnogi nazivaju delijama i grobarima, a i sami kažu da ili ne idu na utakmice ili to jako retko rade.Pa ne možeš ti onda biti to što tvrdiš (sreca pa je tako,mada pitanje je da li dobar deo njih to i shvata) u tom slucaju.
To je ta cela kontradiktornost ove teme.Svi se kao pale na ove stvari i navijacke grupe, smatraju da su cak i deo njih, a ovamo se ne želi biti deo nekih incidenata, zaglaviti u zatvoru, tuci sa policijom, drugim navijacima, što je uobicajena svakodnevnica pripadnika tih grupa.

I kako Radovih navijaca nije bilo u Splitu, pa nisu li ih neki clanovi Torcide primili kao goste na mecu protiv Deportiva?
Inace Rad je samo poslednje tri godine igrao prvu ligu SFRJ.

Edited by - tumen on 24/10/2012 07:33:08
Go to Top of Page

Ajkula
Senior Member



Serbia
1230 Posts

Member since 09/03/2012

Posted - 24/10/2012 : 10:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ajkula a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Mali, toliko si se nalupetao da je to za medalju. Dok si ti bio naslov drugog albuma Riblje Corbe tvog oca, delije su radile sinhro cetiri tribine u koreografiji, sad na bezmalo svakoj domacoj imaju koreografiju, vas motkom ne mogu da nateraju u 5 cifri na prvenstvu ako nije derbi, na evropi, bilo je takmicenja u LE kad vas nije bilo ni za grupnu kartu u prevozu. I ne tupi sa tim engleskim/italijanskim navijanjem, to si negde procitao i zapamtio. Pre i posle meca ? Bio si mnogo mali kad su sat vremena posle Leverkusena u nemackoj pevali i fascinirali tudje medije. Drzte se kosarke i sportova u sali, tu taman popunite kapacitete...


1. Hahahahaha, verovatno
2. Bilo je, priznajem, al opet, da ima Zvezda toliko Evropskih meceva (u svim sportovima), ne bi vas bilo toliko na svakom mecu...
3. Aj ti ne tupi, otkud znaš da sam ja negde procitao i zapamtio?
4. Bio mnogo mali, šta ceš
5. Taman napunimo Pionir i Arenu na svakom Evroligaškom mecu, a o tome koliko puta su pevali posle poraza da ne pricamo!

Fudbal i semenke
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 11:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by Mairosu

Torcida realno.

I u finalu cu glasati za Torcidu, delije su tu u brojkama i u organizaciji, ali me boli qrac da idem na sever da slusam zalopojke o kosovu 90 minuta. Torcida za pobedu.




Realno ako cemo o žalopojkama mnogo su iritantnije one koje se mogu cuti na stadionima širom Hrvatske, mislim naravno na navijacke grupe tamo.Njima parole o Srbima ne izlaze iz glave iako vecina Srba ovde za mnoge od njih uopšte nije ni cula, a kamoli da još misli o njima.Evo valjda je i sada bio neki slican primer u Osijeku gde je bio okacen neki transparent na konto toga što je Osijek odigrao prijateljsku utakmicu u pauzi sa jednim srpskim klubom.


posjecuješ utakmice u hrvatskoj pa si to cuo i vidio ili...srbe se spominje kad igraju protiv srbije...srbija nikad nije igrala u splitu...ja idem na sve utakmice hajduka u splitu,ne sjecam se iti jedne parole protiv srba...a koliko znam,ima srba šta igraju u hrvatskoj(lokalnih ili srpskih,nebitno)pa nisam cuo da su ikoga uzeli na zub u zadnje vrijeme...možda ti imaš neki snimak...navijaci osijeka su istakli transparent jer su im zabranili da idu u novi sad...obecano im je da ce ici,pa su ih vratili s granice...


1. O paljenju srpske zastave i da ne pricam, to je uobicajena pojava, a vala koliko imate samo onih raznih godišnjica i obeležavanja ko zna cega sve ne, svaki put se tu i Srbi spomenu, naravno u negativnom smislu.
2. O parolama podrške haškim optuženicima i da ne pricam i opet zna se ko se u negativnom smislu provuce i uz tu pricu (slicno je povodom ovoga i u Srbiji).
3. A nije li pre nekoliko godina bio cak neki skup svih hrvatskih navijackih grupa u Vukovaru gde su naravno opet Srbi cašcavani raznoraznim "doskocicama"?



1. Sta se tice Splita zapaljena je srpska zastava oteta Rusima prije susreta Hajduk - Zenit..dakle to je bija navijacki pljen..evo prije par dana pa je trans funcuti Zagreb..nema tu prevelike razlike..
2. Nemoj mi rec da profesionalni vojnik kao sta je bija Gotovina spada u kategoriju cetnickih koljaca kao sta su bili Mladic

Evo recimo obiljezavanje smrti jednog naseg heroja..Blaga Zadra koji je da zivot za svoj grad i svoju drzavu..koji je ubijen u obrani svog grada boreci se sa sakom ljudi protiv ogromne sile..



Njega isto ne bi smili velicat jeli..

3. Bija je skup..znas li zasto..zato sta su Srpska djeca sarala grad sa cetnickim grafitima i porukama i zato sta su hrvatski mladici napadani gore od strane lokalnih delija..takve stvari tolerirat u svojoj drzavi necemo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 11:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
"Zbog napada srpskih mladica koji su s kapama Crvene zvezde uz skandiranje "Ovo je Srbija" napali ucenicki dom u Vukovaru Udruga navijaca Dinama pokrenula je inicijativu i pozvala sve navijacke skupine na mirni i dostojanstveni prosvjed u Vukovaru."


evo zasto je bija prosvjed..malo se informiraj..istina bilo je povika neprimjerenih ali u globalu sve je proslo u jednoj mirnoj atmosferi..nitko nije napadan itd..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 24/10/2012 11:22:46
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 11:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Naravno da ne ispadne da su nasi cvijece i meni se neke stvari gade..tipa oni debilizmi sa slovom U i vikanje "ustaše, ustaše"..nazalost dobar dio nase mladosti ne zna povijest ove zemlje..njima je ustastvo jednako hrvatsvu a upravo je ova drzava nastala na temeljima antifasistcke borbe..zalosno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 24/10/2012 11:51:17
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 11:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by Mairosu

Torcida realno.

I u finalu cu glasati za Torcidu, delije su tu u brojkama i u organizaciji, ali me boli qrac da idem na sever da slusam zalopojke o kosovu 90 minuta. Torcida za pobedu.




Realno ako cemo o žalopojkama mnogo su iritantnije one koje se mogu cuti na stadionima širom Hrvatske, mislim naravno na navijacke grupe tamo.Njima parole o Srbima ne izlaze iz glave iako vecina Srba ovde za mnoge od njih uopšte nije ni cula, a kamoli da još misli o njima.Evo valjda je i sada bio neki slican primer u Osijeku gde je bio okacen neki transparent na konto toga što je Osijek odigrao prijateljsku utakmicu u pauzi sa jednim srpskim klubom.


posjecuješ utakmice u hrvatskoj pa si to cuo i vidio ili...srbe se spominje kad igraju protiv srbije...srbija nikad nije igrala u splitu...ja idem na sve utakmice hajduka u splitu,ne sjecam se iti jedne parole protiv srba...a koliko znam,ima srba šta igraju u hrvatskoj(lokalnih ili srpskih,nebitno)pa nisam cuo da su ikoga uzeli na zub u zadnje vrijeme...možda ti imaš neki snimak...navijaci osijeka su istakli transparent jer su im zabranili da idu u novi sad...obecano im je da ce ici,pa su ih vratili s granice...


1. O paljenju srpske zastave i da ne pricam, to je uobicajena pojava, a vala koliko imate samo onih raznih godišnjica i obeležavanja ko zna cega sve ne, svaki put se tu i Srbi spomenu, naravno u negativnom smislu.
2. O parolama podrške haškim optuženicima i da ne pricam i opet zna se ko se u negativnom smislu provuce i uz tu pricu (slicno je povodom ovoga i u Srbiji).
3. A nije li pre nekoliko godina bio cak neki skup svih hrvatskih navijackih grupa u Vukovaru gde su naravno opet Srbi cašcavani raznoraznim "doskocicama"?



1. Sta se tice Splita zapaljena je srpska zastava oteta Rusima prije susreta Hajduk - Zenit..dakle to je bija navijacki pljen..evo prije par dana pa je trans funcuti Zagreb..nema tu prevelike razlike..
2. Nemoj mi rec da profesionalni vojnik kao sta je bija Gotovina spada u kategoriju cetnickih koljaca kao sta su bili Mladic

Evo recimo obiljezavanje smrti jednog naseg heroja..Blaga Zadra koji je da zivot za svoj grad i svoju drzavu..koji je ubijen u obrani svog grada boreci se sa sakom ljudi protiv ogromne sile..



Njega isto ne bi smili velicat jeli..

3. Bija je skup..znas li zasto..zato sta su Srpska djeca sarala grad sa cetnickim grafitima i porukama i zato sta su hrvatski mladici napadani gore od strane lokalnih delija..takve stvari tolerirat u svojoj drzavi necemo..




E moj Brni, a da pokušaš stvari da sagledaš na malo objektivniji nacin, to ti ne bi palo na pamet?

Kakve veze ima kakva je zastava zapaljena, oteta, Perina ili Žikina, rec je o istoj stvari, a zapaljena je obicna zastava, a ne neki navijacki transparent sa istom na njoj.Ako je to po tebi u redu, onda super, dovoljno govori samo po sebi o nacinu tvog razmišljanja i stanju tvoje svesti.

Ne bih ulazio sada u price oko Gotovine, Mladica i ostale kompanije, a vidim da si i tu deciditaran, ali ja nisam pisao o tome vec o onome šta se uz to peva i provuce, dakle opet parole "Srbe na vrbe" i slicno.Pa ogroman transparent takve sadržine vam je bio okacen u gradu, dakle poziv da se vešaju svi pripadnici jednoga naroda, to su ucinili neki iz Torcide i po vama je to ok?Strašno.

Samo nemoj da mi kažeš da u Vukovaru i okolini nije nijedan Srbin ili srepsko dete napadnuto?Pa tamo se ljudi ne vole i cesto su izbijali sukobi, ali naravno hrvatskoj javnosti je interesantno samo kada je neki Hrvat napadnut.Mislim, smejurija, naravno po ko zna koji put samo Hrvati ispadaju žrtve i to još u njihovoj državi, pa da je zaista tako prva bi vaša država reagovala jer je za razliku od srpske recimo mnogo agresivnija po tom pitanju i stalno se vraca u prošlost.A navijacke grupe su baš te po tebi Brni koje treba da budu sudije u takvim situacijama zar ne? I koliko znam ti napadaci su bili uhapšeni.A zašto te iste navijacke grupe nisu reagovale kada su srpski povratnici po trilioniti put bili napadnuti u Hrvatskoj (pogotovo u okolini Zadra) ?Naravno, tada im se tako nešto svidalo.E jesi našao dobro opravdanje, svaka ti cast.Na kraju ja i nisam pisao o razlozima necega vec da se to dešava, a Globinjo je tvrdio kako toga nema uopšte i kako su Torcida i ostali hrvatski navijaci idealni, ma sveci jedni bezgrešni.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 12:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod vas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 24/10/2012 12:28:59
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 12:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

Naravno da ne ispadne da su nasi cvijece i meni se neke stvari gade..tipa oni debilizmi sa slovom U i vikanje "ustaše, ustaše"..nazalost dobar dio nase mladosti ne zna povijest ove zemlje..njima je ustastvo jednako hrvatsvu a upravo je ova drzava nastala na temeljima antifasistcke borbe..zalosno..



Cudno, ja nikako nekako da naidem na takve izjave u Hrvatskoj sem u nekoj minimalnoj kolicini i osude kada se tako neki gluposti rade.Možda je igra slucaja, ali eto.Uvek se traže neka opravdanja i slicno.

Inace, poenta mog prvog posta u ovoj temi je upravo bilo reagovanje na post kako kod Torcide nema uplitanja politike i slicno.Ja i tvrdim da su svi oni isti, a eto neki drugi žele da provuku tezu kako je Torcida idealna grupa visokoobrazovanih ljudi sa izuzetno kulturnim i produhovljenim nacinom ponašanja, a ostali su crni davoli.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 12:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Naravno da ne ispadne da su nasi cvijece i meni se neke stvari gade..tipa oni debilizmi sa slovom U i vikanje "ustaše, ustaše"..nazalost dobar dio nase mladosti ne zna povijest ove zemlje..njima je ustastvo jednako hrvatsvu a upravo je ova drzava nastala na temeljima antifasistcke borbe..zalosno..



Cudno, ja nikako nekako da naidem na takve izjave u Hrvatskoj sem u nekoj minimalnoj kolicini i osude kada se tako neki gluposti rade.Možda je igra slucaja, ali eto.Uvek se traže neka opravdanja i slicno.

Inace, poenta mog prvog posta u ovoj temi je upravo bilo reagovanje na post kako kod Torcide nema uplitanja politike i slicno.Ja i tvrdim da su svi oni isti, a eto neki drugi žele da provuku tezu kako je Torcida idealna grupa visokoobrazovanih ljudi sa izuzetno kulturnim i produhovljenim nacinom ponašanja, a ostali su crni davoli.



Torcida ima masu intelektualaca i istina uvik je bila apoliticna grupa..pa za Hajduk su navijali svi iz bivse Juge..bilo je i Srba, Albanaca, Bosanaca itd..ali jbg rat je napravia svoje i doslo je na tribinu masu zavedene mladosti..sad ispadamo neki ultradesnicari zbog takvih spodoba..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 24/10/2012 12:30:19
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 12:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod nas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..



Ništa ja nisam hteo reci, vec sam sam video tvrdnje tipa Torcida je bezgrešna i slicno.
Nego pošto si i neko cetništvo nicim prozvan spominjao, nisi mi odgovorio šta je po tebi parola "Srbe na vrbe"?

A što se tice antifašisticke borbe koju si isto spomenuo, pogledaj broj poginulih Srba u oba svetska rata pa ce ti se neki odgovor na to sam nametnuti.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 12:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod nas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..



Ništa ja nisam hteo reci, vec sam sam video tvrdnje tipa Torcida je bezgrešna i slicno.
Nego pošto si i neko cetništvo nicim prozvan spominjao, nisi mi odgovorio šta je po tebi parola "Srbe na vrbe"?



ja nisam nikad tvrdia da je Torcida bezgresna..dapace..ima tu idiota da ti se okrene zeludac..
pa sto bi vi Srbi rekli meni je to u isto u fazonu debilizma i kretenizma..ali vrijeme ce valjda napravit svoje pa ce takvih pojava biti sve manje..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 12:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Naravno da ne ispadne da su nasi cvijece i meni se neke stvari gade..tipa oni debilizmi sa slovom U i vikanje "ustaše, ustaše"..nazalost dobar dio nase mladosti ne zna povijest ove zemlje..njima je ustastvo jednako hrvatsvu a upravo je ova drzava nastala na temeljima antifasistcke borbe..zalosno..



Cudno, ja nikako nekako da naidem na takve izjave u Hrvatskoj sem u nekoj minimalnoj kolicini i osude kada se tako neki gluposti rade.Možda je igra slucaja, ali eto.Uvek se traže neka opravdanja i slicno.

Inace, poenta mog prvog posta u ovoj temi je upravo bilo reagovanje na post kako kod Torcide nema uplitanja politike i slicno.Ja i tvrdim da su svi oni isti, a eto neki drugi žele da provuku tezu kako je Torcida idealna grupa visokoobrazovanih ljudi sa izuzetno kulturnim i produhovljenim nacinom ponašanja, a ostali su crni davoli.



Torcida ima masu intelektualaca i istina uvik je bila apoliticka grupa..pa za Hajduk su navijali svi iz bivse Juge..bilo je i Srba, Albanaca, Bosanaca itd..ali jbg rat je napravia svoje i doslo je na tribinu masu zavedene mladosti..sad ispadamo neki ultradesnicari zbog takvih spodoba..



Dobro, ja u to ne bi ulazio, moj stav je da su sve navijacke grupe zlo i jasno razlikujem pojmove Delija-navijac Crvene Zvezde ili Torcidaš-navijac Hajduka.
I poenta cela moje price da budala ima na svim stranama, ali da se upravo na tim stranama legu kao mravi u navijackim grupama.Da ne pricam o tome kako je veliki deo njih zaveden od strane par ljui koji su nekakve vode i koje od svega toga imaju debele interese.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 24/10/2012 : 12:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod nas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..



A što se tice antifašisticke borbe koju si isto spomenuo, pogledaj broj poginulih Srba u oba svetska rata pa ce ti se neki odgovor na to sam nametnuti.



Dobro ovo sam napisa u kontekstu onih koji koriste hrvatstvo za svoje fasisticke frustracije..to mi se stvarno gadi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 12:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod nas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..



Ništa ja nisam hteo reci, vec sam sam video tvrdnje tipa Torcida je bezgrešna i slicno.
Nego pošto si i neko cetništvo nicim prozvan spominjao, nisi mi odgovorio šta je po tebi parola "Srbe na vrbe"?



ja nisam nikad tvrdia da je Torcida bezgresna..dapace..ima tu idiota da ti se okrene zeludac..
pa sto bi vi Srbi rekli meni je to u isto u fazonu debilizma i kretenizma..ali vrijeme ce valjda napravit svoje pa ce takvih pojava biti sve manje..



Eto vidiš, u tome se slažemo, poenta je u tome što Globinjo recimo ne misli tako.Zato sam mu i odgovorio navodeci neke primere, da je neko iz Srbije tvrdio obratno, mogao sam i njemu navoditi.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/10/2012 : 12:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by brni

Apsolutno se slazem da kod nas ima debilizma kao i kod nas..evo recimo hrvatska zastava od Torcide Brda..isto je prosla ko i ova srpska..meni je to u navijackom djiru..mogla je pasti trans torcida brda isto bi bija zapaljen..o tome ti pricam..

ti si samo tija reci da smo mi gori od vas ali to je sve tu negdi..a sta se tice proslava mi bar ne slavimo poraze..



A što se tice antifašisticke borbe koju si isto spomenuo, pogledaj broj poginulih Srba u oba svetska rata pa ce ti se neki odgovor na to sam nametnuti.



Dobro ovo sam napisa u kontekstu onih koji koriste hrvatstvo za svoje fasisticke frustracije..to mi se stvarno gadi..



OK, razumem te i sasvim ispravno razmišljanje.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000