forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mega gradovi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/11/2012 : 14:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Samo cujen da zbog smoga Buenos Aires više nema tako bueno zrak...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 14:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Samo cujen da zbog smoga Buenos Aires više nema tako bueno zrak...



pa ti onda odi u Mendozu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/11/2012 : 14:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zlotvor

Samo cujen da zbog smoga Buenos Aires više nema tako bueno zrak...



pa ti onda odi u Mendozu

Opcenito me Argentina i Urugvaj najviše privlace od JA država.
Sad, kad bi mora birat misto di cu živit u Argentini... Ne bi se baš otima za Buenos Aires. Prije bi u San Miguel de Tucumán

Trljam ruke.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 06/11/2012 : 14:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ma ko bi živia tamo.
od ovih 15 na spisku svih ih se isplati posjetit



Pa u Tokiu 52 miliona i u Seulu oko 30, ukupno preko 80 milki ljudi. Znaci ocigledno ima poneko ko je spreman da živi tamo.
Zanimljiv momenat je da u Tokiu, barem u novijim delovima grada, zbog nedostatka prostora ne možeš da iznajmiš/kupiš veliki stan, ma koliko love imao.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 14:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub

quote:
Originally posted by lwood
ma ko bi živia tamo.
od ovih 15 na spisku svih ih se isplati posjetit



Pa u Tokiu 52 miliona i u Seulu oko 30, ukupno preko 80 milki ljudi. Znaci ocigledno ima poneko ko je spreman da živi tamo.
Zanimljiv momenat je da u Tokiu, barem u novijim delovima grada, zbog nedostatka prostora ne možeš da iznajmiš/kupiš veliki stan, ma koliko love imao.



to ti sve zavisi koliko se uzme metropolitansko podrucje u zbroj.
pošto se radi o relativno malom prostoru a gusto naseljenom nije cudo da pucaju takve brojke.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 14:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Delhi: http://delhi.gov.in/wps/wcm/connect/doit/Delhi+Govt/Delhi+Home

Seul: http://english.seoul.go.kr/

Mexico city: http://www.df.gob.mx/

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 06/11/2012 : 14:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
Inace, pretpostavljam da nije bilo mesta za više gradova, ali si ispustio jedan meni veoma zanimljiv - Istanbul. Oko 20 miliona, prostire se na dva kontinenta, Aya Sofya, veliki uticaj Vizantije, kasnije Otomanskog carstva na ovaj deo sveta gde smo se našli.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 06/11/2012 : 15:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
propustio je mnogo gradova koji se klasificiraju kao mega gradove :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 15:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub

Inace, pretpostavljam da nije bilo mesta za više gradova, ali si ispustio jedan meni veoma zanimljiv - Istanbul. Oko 20 miliona, prostire se na dva kontinenta, Aya Sofya, veliki uticaj Vizantije, kasnije Otomanskog carstva na ovaj deo sveta gde smo se našli.



pa odlucia san se za ovih 15. za Istanbul nije bilo mista.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 15:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

propustio je mnogo gradova koji se klasificiraju kao mega gradove :)



evropske namjerno nisan stavlja

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 06/11/2012 : 15:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by KRAS

zašto ljudi glasaju da oce živit ili ga posjetit njujork, zar negledaju televizije... niš posebno nije njujork



uticaj americkih filmova valjda
za šta si ti glasa? bice Peking?



Teheran- najbolje žene
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 06/11/2012 : 15:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
@lwood - koliko Hong Kong ima stanovnika?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 06/11/2012 : 15:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maddox031

propustio je mnogo gradova koji se klasificiraju kao mega gradove :)



evropske namjerno nisan stavlja



nemas

Guangzhou
Jakarta
Karachi
Mumbai
Manilla
Osaka

Koji su svi u top15 mega gradova :)



There can be only one, me!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 06/11/2012 : 16:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by zorglub

Bilo koji.
Ali ako bih mogao da biram, Mexico City, Tokio, Buenos Aires, mada i NY, Delhi...
Pricam skoro sa poznanicom koja je studirala korejski (i japanski kao drugi jezik), pa je imala srecu da poseti Seul i Tokio. Kaže da Tokio sa okolinom, tj. ono što zovu metropolitan area ima 52 miliona ljudi. Zapamtio sam podatak iz neke emisije da je prosecno vreme za odlazak i povratak sa posla 3 sata, a ako propustiš poslednji metro možeš da prespavaš u hotelima-komorama, nešto slicno kao u filmu Peti element, koji su mnogo jeftiniji nego standardni hoteli. Nisam baš siguran da bih želeo da živim u takvom gradu, ali za posetiti sigurno.

Ja sam na ovoj praksi u Tunisu morao oko 2 i pol do 3 sata dnevno trošiti na putovanje na posao. Grad ima oko 2 milje stanovnika, tako da je u Tokiju vjerojatno potrebno i više.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 06/11/2012 : 16:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
NY bi volio vidjeti i po mogucnosti zivjeti tamo par mjeseci.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/11/2012 : 17:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS
Teheran- najbolje žene


Badava kad su pod burkama/fereždama... Vidiš sam lice i halju.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 20:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by maddox031

propustio je mnogo gradova koji se klasificiraju kao mega gradove :)



evropske namjerno nisan stavlja



nemas

Guangzhou
Jakarta
Karachi
Mumbai
Manilla
Osaka

Koji su svi u top15 mega gradova :)






neka su ,ne tribaju mi

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 06/11/2012 : 20:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 06/11/2012 20:40:32
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 20:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by brni

Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..



ako ti i bude dosadno zakaciš se s BOPE-ovcima

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 06/11/2012 : 20:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by brni

Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..



ako ti i bude dosadno zakaciš se s BOPE-ovcima



Pobaca bi ih ko macice..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2012 : 21:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by brni

Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..



ako ti i bude dosadno zakaciš se s BOPE-ovcima



Pobaca bi ih ko macice..



nisan ni sumnja daš ovako nešto napisat

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 06/11/2012 : 21:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by brni

Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..

Da ga nisi pomiješao s Bangkokom?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 06/11/2012 : 21:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by brni

Definitivno Rio..ako je samo pola istina od onoga sta su mi ispricali kolege pomorci o tom gradu i njihovim avanturama tamo onda je to grad kao stvoren za mene..

Da ga nisi pomiješao s Bangkokom?



Budu ti se uspomene a?


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 06/11/2012 : 21:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Boli stara ljubav...

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/11/2012 : 10:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by KRAS
Teheran- najbolje žene


Badava kad su pod burkama/fereždama... Vidiš sam lice i halju.


Pa zamisli samo kojih sve surprajza tu moze biti. Sve ide samo na plus, ko Kinder Surprise.


Da ne bude neke zabune, ovo je receno u saljivom stilu... treba nekad i nacrtati.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000