forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Malo o slobodi i lisavanja od iste
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 15:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Vidim, danas je dan za nove threadove, pa i ja da se javim.

Elem, imam jednog prijatelja, zove se Goran. Goran je rodjen u Vinkovcima, tamo je odrastao, itd itd. Dodju te akcije i reakcije, i Goran izbegne prvo u Staru Pazovu, pa u Beograd. Jbg, rat, desi se.

Prodju godine, on se navata sa nekom purgerkom. Ima hrvatski pasos, moze putovati 'de oce, sede tako oni na kavi nekud, i pita ona njega, kaze, muci je ovo jako dugo, ali bi ga ipak pitala. Je li, Gorane, kaj ste se vi uopste iselili iz Hrvatske prvobitno.

Gleda on, ne veruje, pa kaze "ma nije bitno" i nastavi. Ali ona insistira. I jebiga sad, kaze ovaj, pa eto, nesto mi se nije svidela ideja da zavrsim podno Bosuta. Ma hajde, veli ova, pa opste je poznato da su to samo Srbi radili, ne i Hrvati. Dobro, stagodj, kaze Goran, i nastavi dalje.

Sutradan, ista ekipa, i kaze ova njemu, e, znas, pricala sam juce sa mamom, i morale smo se sloziti da ti lazes. To se uopste nije desilo, to proterivanje, pa mi ajd sad fino priznaj, sto ste otisli iz Hrvatske ? Nije imao covek pametan odgovor, jbg, ne bih ni ja iskreno.

I eto, takvo vam je stanje svesti kod koms...pardon susjedne drzave. Dok smo se mi Srbi polu-uspesno izborili sa svojom ruznom prosloscu, poterali nase mesare i koljace tamo gde im je mesto, susjedi svoje slave i docekuju, a neke iz prijasnjih ratova im cak papa licno sanktifikuje. I kad posten covek procita danasnje vesti, prosto mu dodje da kaze, daj vracaj one JNA njuske iz Haga, koji smo ih kurac slali. Bice da smo jedine budale koje bi da se pravdaju i mire.

"Koliko fasizma!" Jes, bas vala.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13430 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 16/11/2012 : 16:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Lepo receno.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Ja sam zaprepascen, iskreno. Ne presudama i sranjima, nego reakcijama kolega forumasa. Katastrofa. I sutra trebam s njima da diskutujem je li bolji Feri ili Laurenti? Ma daj...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 16/11/2012 : 16:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Ja sam zaprepascen, iskreno. Ne presudama i sranjima, nego reakcijama kolega forumasa. Katastrofa. I sutra trebam s njima da diskutujem je li bolji Feri ili Laurenti? Ma daj...


Tacno tako.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/11/2012 : 16:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu
I eto, takvo vam je stanje svesti kod koms...pardon susjedne drzave. Dok smo se mi Srbi polu-uspesno izborili sa svojom ruznom prosloscu, poterali nase mesare i koljace tamo gde im je mesto, susjedi svoje slave i docekuju, a neke iz prijasnjih ratova im cak papa licno sanktifikuje. I kad posten covek procita danasnje vesti, prosto mu dodje da kaze, daj vracaj one JNA njuske iz Haga, koji smo ih kurac slali. Bice da smo jedine budale koje bi da se pravdaju i mire.

"Koliko fasizma!" Jes, bas vala.



Da, cudo jedno.

"Svoje" ni ne zelim da branim, jer "moji" i nisu.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/11/2012 : 16:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Oprosti Mairosu.

Da li ti se ovo cini poznatim:

C.I.T.I.R.A.M.

" osnovna razlika izmedju Vukovara i Knina je to sto se prvi spaljuje, unistava, siluje i masakrira, dok se drugi striktno oslobadja... "

Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/11/2012 : 16:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Mislim da ce ovde brzo da bude LOCK, jbg...

Carpe diem
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Oprosti Mairosu.

Da li ti se ovo cini poznatim:

C.I.T.I.R.A.M.

" osnovna razlika izmedju Vukovara i Knina je to sto se prvi spaljuje, unistava, siluje i masakrira, dok se drugi striktno oslobadja... "




Da, to je moj citat.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Dragi moji prijatelji iz Hrvatske,

s' obzirom na to da mi pišete u inbox reagujuci na moj post, ne želim nikoga da uskratim za dodatni komentar. Stojim iza svake napisane reci, pa i onoga što vas posebno boli. A to je rec "parekselans" kojom sam okvalifikovao vašeg generala cije prezime iz poštovanja prema svim njegovim žrtvama ne želim da napišem.

Da, najobicniji ljudi koji su u zbegovima došli, neke od njih licno poznajem, vojska vašeg generala, i njega licno šikanirala je, vredala i krala usput, cak i deci flašice mleka, ubijala kucne ljubimce ( mom licnom prijatelju) o necemu drugome da ne govorim. Obicni ljudi, dragi moji prijatelji Hrvati, koji ste se osetili prozvanima, tako su maltretirani samo zato što su - Srbi. Od generala i vojske kojom se ponosite. Bravo. Ne branim vam da se ponosite svojim herojem ili herojima.

Ali, nije li vas barem malo sramota?

Samo vas molim da mi ne pricate o sudu i pravdi, dovoljno ste pametni da znate po kom pravilu ta "pravda" funkcioniše. To je pokazala i danas.

Ima vas koje je moj post iznenadio, navodno je pristrasan? Ja sam najtolerantnije bice koje ste upoznali. Ljude delim na dobre i loše a ne na Srbe i Hrvate. Ocigledno je da ne mislite isto kao i ja, prema tome od danas možete slobodno da me iskljucite iz vaših života.

Brine me to, što od Knina do Vukovara dobijam sms-ove da nemale grupe ljudi slave na ulicama, da se puca, pevaju Tompsonove pesme i da sve podseca na pocetak užasnog rata.

Zašto, ponosite li se zbog toga?

I na kraju, meni jako važno, nešto što me užasava kao kosmopolitu, coveka koji ima toliko rodbine i prijatelja širom Hrvatske - svako ko okaci fotku generala vreda me. Kao coveka, kao vecitog optimistu i pomiritelja. Svakog takvog brišem iz prijatelja.

Ništa licno dragi moji prijatelji, ali ako nismo barem ljudi, ako ništa nismo naucili - cemu price i ulagivanje?

S' poštovanjem, Smiljan Banjac.

--

novinar b92 i eurosporta

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/11/2012 : 16:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Tonka24

Oprosti Mairosu.

Da li ti se ovo cini poznatim:

C.I.T.I.R.A.M.

" osnovna razlika izmedju Vukovara i Knina je to sto se prvi spaljuje, unistava, siluje i masakrira, dok se drugi striktno oslobadja... "




Da, to je moj citat.


Ok thx.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Koji je bio cilj dobronamernog upita ? Ja svoje ime i prezime ne krijem.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/11/2012 : 16:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Gde je ovo napisano? :)
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/11/2012 : 16:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Nitko ni nije reka da se ljudi u hrv. ne srame nekih stvari..ja prvim se sramim..i ljudi koji su osteceni treba im se to nadoknadit i procesuirati krivce..apsolutno sam za to..ali izjednacavat krivnju i stavljat u isti kos Vukovar i Knin je u najmanju ruku degutantno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/11/2012 : 16:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Koji je bio cilj dobronamernog upita ? Ja svoje ime i prezime ne krijem.


Takoder ne krijem svoje ime i prezime jasno me se moze pronaci na facebooku a i u postavkama profila pise da sam Kristijan Plander.
Pa pitao sam jer nisam mogao vjerovati da je to izaslo od takvog momka kao sto si ti.
Istina vrijeda me ta tvoja izjava, ali postujem je kao tvoju u potpunosti, iako se ne slazem.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Gde je ovo napisano? :)


Na FB.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

[quote]Originally posted by Mairosu

Istina vrijeda me ta tvoja izjava, ali postujem je kao tvoju u potpunosti, iako se ne slazem.


I mene je svasta danas povredilo.

Ali zivot ide dalje. Moje dete je i danas zaspalo uz standardni lineup Riva-Novi Fosili-Doris Dragovic-Magazin-Ibrica Jusic-Arsen Dedic. I sad mi zavija ovaj tovar Karan sa plejera.

Svi koji me znaju znaju da sam tolerantan. No eto, danas mi je tolerancija na probi. A tek smo 20 godina od milih dogadjaja, sta li bude za 40.

Najgore je iskusenje da se sad bacim u mase koje bi da im se vrate seselji i mladici. Dotle ipak necemo stici, ali tesko je odrzati civilizacijski nivo kad stojis sam.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Otprilike si sjajno napisao kako se danas osjeca normalan Srbin. Vidi se da si dobar novinar.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Otprilike si sjajno napisao kako se danas osjeca normalan Srbin. Vidi se da si dobar novinar.


Nemo' vronski da te cuje, nemam nit diplomu nit nagradu da mu pokazem...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2012 : 16:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Kupi je k'o i vecina, sta da ti kazem...
Go to Top of Page

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 16/11/2012 : 16:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Otprilike si sjajno napisao kako se danas osjeca normalan Srbin. Vidi se da si dobar novinar.



Slažem se sa ovim.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/11/2012 : 17:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Vazno je da ce ovo dovesti do pomirenja u regionu
Ovaj sajt je pravi dokaz toga
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 16/11/2012 : 17:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Hoce, svi su u fazonu mira i blagostanja. Priziva se cak i nebeska pravda. Ja sam sve do sada mislio da su samo Srbi nebeski narod, nisam znao da su i Hrvati, ali, svasta covjek nauci.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 16/11/2012 : 17:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Vazno je da ce ovo dovesti do pomirenja u regionu
Ovaj sajt je pravi dokaz toga


Pa bolje da svi znamo tko kakve stavove ima nego da bude kao 90ih.....sve je divno krasno a kad se skinu maske,preko noci eto krvolocnog stanja.


Jedino smatram da nije trebalo otvoriti taj topic ovdje gdje ima ljudi kojima to nije sretan trenutak.
To nije u redu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10851 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/11/2012 : 17:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Da je dobro, nije. Kuda cemo, ne znam.
Sta sad da radimo, mozemo samo da se cesemo.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/11/2012 : 17:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by Leonid
Pa bolje da svi znamo tko kakve stavove ima nego da bude kao 90ih.....sve je divno krasno a kad se skinu maske,preko noci eto krvolocnog stanja.


Jedino smatram da nije trebalo otvoriti taj topic ovdje gdje ima ljudi kojima to nije sretan trenutak.
To nije u redu.



Zamaskirali su pojedini te stavove
Nikad se ne bih radovao tudjoj nesreci. Kao i sto nisam.

No... Proci ce i ta euforija. A onda treba pogledati istini u oci.

Edited by - Jasko on 16/11/2012 17:21:37
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000