forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pospremanje u kutije...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/11/2012 : 18:23:12  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Odose stripovi u kutije, pravi se prostor ono sto sam jednom procitao i nema vise zanimanja za jos jednom procitati odlazi u kartonazu.
Oni sto pustaju miris tinte i imaju kvalitetu dnevnih novina(vec pisano na tu temu)
Na polici ostaju kvalitetni "papiri" ,HC i potpisani i kako koji...
Kutije su kupljene u striparnici u Njemackoj dodju 5.99 eura(slika sa poklopcem)plus kutija-zastitna (radi izvlacenja kao ladice,tu poklopac ne moze uci) dodatno 2.99 eura...




Prije sam ih drzao u plasticnoj kutiji koja nije prakticna jer na dnu ima plasticne izbocine i ne mogu se na dnu poslagati kako treba...



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Andrej
Senior Member



Croatia
1556 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 23/11/2012 : 18:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Nemoj da te bonelijevci skuže da Zagora u kutiji držiš

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/11/2012 : 19:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Andrej

Nemoj da te bonelijevci skuže da Zagora u kutiji držiš


Nije usamljen i Miki i Blek mu prave drustvo...tu su i prvih 10 A.Fordova svi extra z, Dydovi,maxiji Tex itd...nesto Marvela itd..

Iskljucivo kiosk izdanja su u kutijama..prevladavaju..

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2012 : 20:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Nije ovo losa stvar, mozda bih trebao naruciti pun kamion ovakvih kutija, valjda bih onda mogao sve stripove u njih da potrpam.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/11/2012 : 20:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Nije ovo losa stvar, mozda bih trebao naruciti pun kamion ovakvih kutija, valjda bih onda mogao sve stripove u njih da potrpam.

http://www.x-comics.de/Archivierungsboxen_1

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37801 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/11/2012 : 21:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Prije sam ih drzao u plasticnoj kutiji koja nije prakticna jer na dnu ima plasticne izbocine i ne mogu se na dnu poslagati kako treba...




Ih, mogao si samo nesto ravno da stavis na dno, neki karton ili nesto slicno.

Ali ove kutije izgledaju bolje i jesu bolje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1556 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 23/11/2012 : 22:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Jesu li to one kutije koje su radene po mjeri za americke sveske?

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/11/2012 : 00:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by emirem
Prije sam ih drzao u plasticnoj kutiji koja nije prakticna jer na dnu ima plasticne izbocine i ne mogu se na dnu poslagati kako treba...


Ih, mogao si samo nesto ravno da stavis na dno, neki karton ili nesto slicno.
Ali ove kutije izgledaju bolje i jesu bolje.


Plasticne kutije su prostorno i po volumenu velike i moze puno stati,ali ih ne mogu posloziti da stoje okomito i da je knap do vrha nego jos ima pedalj do poklopca pa bi ostale morao poleci vodoravno, a cilj mi je kad otvorim kutiju da ih lijepo jedan po jedan listam,pregledavam bez vadjenja onih na vrhu.
Ove su mi bas prigodne po mjeri i ostaje do vrha samo kojih par centimetara.
Imam albume veceg formata koji ne stanu u ove kutije ali zato postoje za kupiti malo dimenzjske vise kutije (ima na linku),to drugi put jer nemam ih bas za napuniti ni do pola kutije...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/11/2012 : 00:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Andrej

Jesu li to one kutije koje su radene po mjeri za americke sveske?


Cini mi se da iskljucivo jesu...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 24/11/2012 : 17:21:31  Show Profile Show Extended Profile
Nisu loše ove "CSI boxes".

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/11/2012 : 18:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Nisu loše ove "CSI boxes".



U prvoj su nerijeseni od Grissoma
druga od Caina
treca od Taylora
cetvrta od D.B.-ija Russela

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/11/2012 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by Andrej

Nemoj da te bonelijevci skuže da Zagora u kutiji držiš



Dobro, taj Nevidljivi covjek i jest za kutiju

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/11/2012 : 22:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Andrej

Nemoj da te bonelijevci skuže da Zagora u kutiji držiš



Dobro, taj Nevidljivi covjek i jest za kutiju




Prozirna kao i on...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 10/10/2013 : 12:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Kupio jucer za 6 kutija, 0,69 centi po komadu u Ikei.
Dobra kvaliteta, a i cijene s obzirom da one prethodne kutije su kostale 5,99eura po komadu + 2,99eura za poklopac.
Da ima bacenih kutija od Francka i Kraša( Oba Josipa ) radije bi te domace ambalaze uzeo dzabice!

Mana je sto ne mozes izvlaciti kao ladice sto bi mi odgovaralo kao kod prvih,imas pregledniju situaciju i mozes jednu na drugu staviti da ne preslagujes kad trazis odredjeno stivo...
Zato i jesu one prve kutije skuplje jer je za odredjenu namjenu i drzi cijenu,a ove ikeine su samo ionako za visak stvari,pospremanje i transport,ali opet luzi svrsi!
Kasnije cu vidjeti kad poslozim kako izgleda unutra.





http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/00100467/?query=PAPPIS

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 10/10/2013 15:00:34
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/10/2013 : 15:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Izgledaju mi ok ove iz IKEA-e...

Mada, to mi je onako; jednom kad ih staviš u kutiju pitanje je hoce li ikad ugledati svjetlo dana.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/10/2013 : 16:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ja sam svojedobno stripove slagao u slicne kutije koje su imale plasticne rucke, a koje sam kupovao u bio & bio.
Ne znam ima li ih tamo još, ali znam da su se nakon nekog vremena toliko deformirale da su postajale beskorisne.
To je išlo dotle da bi rucke pa i citave stranice kutija otpadale ako bih makar i lagano potegnuo rucku, pa sam od njih i odustao.
Polica je polica, na njoj i stripovi imaju nekakav "dignitet" koji u kutijama nemaju, tu su na "zraku" (police bez stražnje stijene) pa nece doci do truljenja, a nece se ni deformirati jer su stisnute medu ostalim stripovima.
Recimo da mi je donekle lakše jer mi je dio stripova u Zagrebu a dio u Šibeniku, gdje stoje kojekuda, od polica do starog frižidera na balkonu, ovisno o njihovoj kvaliteti i intimnoj važnosti.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/10/2013 : 12:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message



Eto one kutije iz Ikee mogu primiti 66 bonelli komada( bez stavljanja dodatnih vodoravno jos na vrh) i nikakve dodatne zastite,vrecice i slicno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/10/2013 : 21:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma štaš spremat ,stavi to na aukcije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 13/10/2013 : 23:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ma štaš spremat ,stavi to na aukcije


Za koju godinu ce nesto i ici...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 14/10/2013 : 13:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message
Ja više volim da ih gledam na policama.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/10/2013 : 15:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by Timber Bil

Ja više volim da ih gledam na policama.



Pa se dogodi slicno...




"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/10/2013 : 15:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Platila bojanka, a?

Trljam ruke.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000