forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Horologija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 10:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto topik, gdje možemo pricati satima o satovima (haha), pa da se ima sve na jednom mijestu.
Npr, ja imam nekoliko pitanja:

-da li je ikada na prostorima bivše Jugoslavije, netko proizvodio satove, jel postojala neka firma, koja je proizvodila satove u bivšoj Jugi

-zašto ima Švicarska nekoliko stotina, možda cak tisuca razlicitih firmi satova i sve su dosta popularne, stariji modeli drže cijenu itd,...dok recimo Ruske firme satova su jako jeftine iz istog perioda npr 1970 (Molnija, Raketa,...) a izgledaju jako dobro napravljene...

Npr. vec duže vrijeme "krstarim" Ebayom u potrazi za nekim vintage satovima i opazio sam da npr satovi kao što su SEIKO (japan), Elgin, Waltham (USA), Molnija, Raketa (CCCP),.....su jako jeftini, nekako da su podcijenjeni a dosta lepo izgledaju, dosta su kvalitetno napravljeni itd, drže tacno vrijeme....a Švicarski satovi (pa ovdje ne mislim na Rolex, Philip Patek, Longines, Omega,....) nego trece razredne firme, koj esu vec odavno propale, pa su ih kupili neki drugi (zbog historije), pa ih sada prodavaju pod njihovim imenom, kao što su Lucien Piccard, Marvin,...još uvijek drže cijenu,....naravno pricam o vintage model satovima 1970-1990 npr.....zašto je to tako?

Ispada da ako se netko želi baviti sa izradom satova, jedino treba firmu prijaviti u Švicarskoj, tek toliko da dobije ono "made in swiss", pa može prodavati sa profitom,....a ostali mogu napraviti možda i bolji sat samo ce pisati Made in Japan, Russia, Taiwan,...pa nece vrijediti ništa,.....

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/10/2013 : 10:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
horologija- znanost o kurvama?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2013 : 10:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Eto topik, gdje možemo pricati satima o satovima (haha), pa da se ima sve na jednom mijestu.
Npr, ja imam nekoliko pitanja:

-da li je ikada na prostorima bivše Jugoslavije, netko proizvodio satove, jel postojala neka firma, koja je proizvodila satove u bivšoj Jugi

-zašto ima Švicarska nekoliko stotina, možda cak tisuca razlicitih firmi satova i sve su dosta popularne, stariji modeli drže cijenu itd,...dok recimo Ruske firme satova su jako jeftine iz istog perioda npr 1970 (Molnija, Raketa,...) a izgledaju jako dobro napravljene...

Npr. vec duže vrijeme "krstarim" Ebayom u potrazi za nekim vintage satovima i opazio sam da npr satovi kao što su SEIKO (japan), Elgin, Waltham (USA), Molnija, Raketa (CCCP),.....su jako jeftini, nekako da su podcijenjeni a dosta lepo izgledaju, dosta su kvalitetno napravljeni itd, drže tacno vrijeme....a Švicarski satovi (pa ovdje ne mislim na Rolex, Philip Patek, Longines, Omega,....) nego trece razredne firme, koj esu vec odavno propale, pa su ih kupili neki drugi (zbog historije), pa ih sada prodavaju pod njihovim imenom, kao što su Lucien Piccard, Marvin,...još uvijek drže cijenu,....naravno pricam o vintage model satovima 1970-1990 npr.....zašto je to tako?

Ispada da ako se netko želi baviti sa izradom satova, jedino treba firmu prijaviti u Švicarskoj, tek toliko da dobije ono "made in swiss", pa može prodavati sa profitom,....a ostali mogu napraviti možda i bolji sat samo ce pisati Made in Japan, Russia, Taiwan,...pa nece vrijediti ništa,.....



ovo bi triba pitat Sanadera

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa je....vaši predsednici i premieri su svi obožavali satove npr Sanader, Tito, vjerovatno još koji, nisam baš u toku ali za Sanadera sam cuo da ih sakuplja,....
Pa nije to loš hobi, ako se zna šta se sakuplja, može se i zaraditi,....no treba novca jer oni pravi satovi (za investiciju) pocinju od 10.000+ eura....
Još uvijek me zanima, što to odreduje cijenu, da neki sat ostane ili mu padne vrijednost na 40 eura (npr Molnija) dok se nekim satovima cijena diže u nebo npr Omega.....a možda su oboje koštali jednako u 1970 godini,....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2013 : 11:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.nacional.hr/clanak/30446/svi-premijerovi-satovi


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2013 : 11:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
provaj stupit u kontakt s njim.
sve ce ti on objasnit.
ionako sad ima puno slobodnog vrimena

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
recimo ova Švicarska (iako mi nikada nije bila nešto zanimljiva), treba joj priznati, da uspiju svoje proizvode plasirati na trg kao "super, najbolja marka na svijetu". Pitanje je zašto je to tako?
Jel stvarno naprave najbolju stvar ili samo imaju dobar marketing?

Recimo zemlja velicine Hrvatske SVIJETOM je poznata kao NAJBOLJA u vezi:

-satova
-sireva
-banaka
-cokolade
-noževa
-posuda
-vjerovatno još cega, pa mi se sada ne da razmišljati o tome

Trebalo bi saznati njihovu "tajnu uspjeha" i to nekako kopirati......

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2013 : 11:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bili su dovoljno pametni i sritni da izbjegnu klanja s okolnim državama a usput peru novce i nešto drkeljaju.
šta je je mora se priznat da su uspješni iako ih osobno nikad nisan voleo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

provaj stupit u kontakt s njim.
sve ce ti on objasnit.
ionako sad ima puno slobodnog vrimena





hm, ne znam koliko je godina dobio ali sucu bi trebalo reci, da se ovakvi satovi trebaju servisirati na svake 3 godine.....pa se nadam da su i na to mislili i da ce to netko servisirati na vreme...

Inace što reci, covjek ocito ima ukus za satove, imao je i novac da si ih je mogao kupiti a ljudi su zavidni svugdje....

I kakva korist od deponiranih satova?
Recimo Stjepan Mesic je deponirao sat cartier,....i šta sad? Taj sat umjesto da ga se nosi leži u nekakvom sefu....bez veze....ako ga ne želi nositi ili ne smije nositi, neka ga stave u muzej, pa da ga ljudi mogu vidjeti ili na dražbu....najlošije je da je deponiran u nekakvom sefu.....da ne pricam, kako ga nitko nece servisirati.....

Edited by - 1Euro on 04/10/2013 11:52:22
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 11:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

http://www.nacional.hr/clanak/30446/svi-premijerovi-satovi





Nije mi jasno kako nema nijedan Philippe Patek.....
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/10/2013 : 12:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
http://www.youtube.com/watch?v=83fVIwveT_8


Evo pa vidi razliku!

Inace moj sat je od (tita)nijuma!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 04/10/2013 12:23:28
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 12:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

http://www.youtube.com/watch?v=83fVIwveT_8


Evo pa vidi razliku!

Inace moj sat je od (tita)nijuma!




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/10/2013 : 12:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

http://www.nacional.hr/clanak/30446/svi-premijerovi-satovi





Nije mi jasno kako nema nijedan Philippe Patek.....



ka da oni znaju šta sve on ima

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/10/2013 : 12:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
mislim da je iskra znala proizvodit neke satove i budilice. i ove velike:

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 12:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
hm da....istina,....mislio sam na rucne satove, ali dobro si se i ovoga setio....ali pitanje još uvijek ostaje za rucne satove....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 13:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

http://www.nacional.hr/clanak/30446/svi-premijerovi-satovi





Nije mi jasno kako nema nijedan Philippe Patek.....



ka da oni znaju šta sve on ima



da istina....bila bi fora kada bi sve ove neke stvari koje ljudi nisu prijavili, kao ovi satovi npr. bili stavljeni na neku javnu dražbu, pa da ih ljudi mogu kupiti.....

Što kod nas/vas nema nekih dražbi.....bilo bi ludnica posjecivati dražbe,....to bi ja sigurno svaki tjedan visio tamo....
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/10/2013 : 13:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

mislim da je iskra znala proizvodit neke satove i budilice. i ove velike:








"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 13:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ovakav sat te može odvuc na dno rijeke....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37801 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/10/2013 : 13:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

ali ces zato znati cas svoga kraja :DDD

do minute ;DD



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2013 : 15:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Imam rucni sat marke LORENTZ.Izvrstan je.Lorentz je odlicna marka rucnih satova.Vrijedi svake pare(oko 650 eura)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/10/2013 : 15:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Imam rucni sat marke LORENTZ.Izvrstan je.Lorentz je odlicna marka rucnih satova.Vrijedi svake pare(oko 650 eura)



ne vidim kako ijedan sat moze vrijediti te cijene
prosvijetli nas
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2013 : 15:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Slican je ovome. Zapravo izgled i boja su isti samo moj ima tri analogne štoperice umjesto dvije poput ovoga i drukciji je raspored.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/10/2013 : 15:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mladjo

Imam rucni sat marke LORENTZ.Izvrstan je.Lorentz je odlicna marka rucnih satova.Vrijedi svake pare(oko 650 eura)



ne vidim kako ijedan sat moze vrijediti te cijene
prosvijetli nas




Lijepo izgleda a i raditi ce slijedecih 1000 godinaŠteta što i ja necu potegnuti toliko

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 05/10/2013 15:37:04
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 05/10/2013 : 15:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo


quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mladjo

Imam rucni sat marke LORENTZ.Izvrstan je.Lorentz je odlicna marka rucnih satova.Vrijedi svake pare(oko 650 eura)



ne vidim kako ijedan sat moze vrijediti te cijene
prosvijetli nas




Lijepo izgleda a i raditi ce slijedecih 1000 godina




ma da, u pravu si, stvarno se isplati dati 5000kn zbog toga
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/10/2013 : 16:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by mladjo

Imam rucni sat marke LORENTZ.Izvrstan je.Lorentz je odlicna marka rucnih satova.Vrijedi svake pare(oko 650 eura)



ne vidim kako ijedan sat moze vrijediti te cijene
prosvijetli nas




To sam se ja pitao za Rolex npr ali sam si onda izracunao:

-recimo da netko kupi Rolex za 7200 eura, ljudi bi mislili da je lud.

Ali pazi sad:

-svaki mijesec odvojiš 20 eura, za godinu dana je to 240 eura, za 30 godina je to 7200 eura.
-trebaš sacuvati i kutiju, papire i sve, za 30 godina cijena tom Rolexu ce porasti bar tri puta
-što je najvažnije, Rolex ce uvijek raditi, jer je neuništiv, a nikada nece biti van mode, uvijek ce biti popularan, tako da ga se nikada nitko nece stidjeti nositi ga.

Reci mi bilo koja druga stvar ce vrijediti tri puta više za 30 godina?

Naravno, treba biti i pažljiv kakav se Rolex kupuje. Pogotovo ako se kupi neki LIMITED EDITION, (samo ne za ovaj novac....), to ce onda vrijediti i više nego 3 puta....

Recimo najbolja investicija su ti Philippe Patek satovi ali to su najluksuzniji satovi i ovakav si rijedko tko može kupiti, zato ih nisam spomenuo.

Rolex je dosta pristupacan, iako ljudi misle da je to jedan od najluksuznijih satova, nije istina. Rolex je nekako viši srednji razred ali je daleko najpopularniji, zato sam ga i spomenuo kao investiciju.

Što se tice satova za 1000 eura (+ -) i tu se isplati. Platiš danas 1000 eura, ako imaš srece i kupiš sat od neke firme, koja ce za 20 godina biti još popularnija, znaci da ce tada taj sat biti više vredan, pa ceš ga moci prodati za više. A do tada ceš ga nositi, i kao kvalitetan sat, nikada se nece pokvariti, ako je automatic, ne trebaš ni baterije ni ništa,....možda svake 3-5 godina odnseš kod urara na cišcenje mehanizma a ni to nije baš potrebno, ali je preporuceno.

UVIJEK CUVAJTE SVE ŠTO STE DOBILI UZ SAT (KUTIJU, GARANCIJU, RACUN,....), jer to onda diže cijenu, kada ga budete za 20,30,...godina prodavali.
DA ne pricam o tome kako jedan Rolex možete uvijek dati nekome u nasljede,...zamislite, kada vas za 100 godina više ne bude, neki pra unuci ce vam biti jako hvaležni što ste im ostavili Rolex sa svim papirima, originalnom kutijom,....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12450 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/10/2013 : 16:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Recimo Rolex Daytona (za mnoge najpopularniji Rolexov sat), danas se prodava za oko 30.000 usd (22.222 eura) što je nekako 3 puta više od 7200, koje sam ja spomenuo, s tim da možete Rolex kupiti i jeftinije od 7200 eura....Naravno nece svaki Rolex toliko dobiti na cijeni....zato trebate kupiti neki koji se istice npr LIMITED EDITION, ili da ga nosi neka zvijezda (glumac, sportista, politicar,...), to ce mu isto tako dici cijenu....

Bilo bi dobro predvidjeti, koja marka satova od ovih novih ce biti popularna za 20 godina.
Zamislite, da kupite neki sat od neke marke XY za npr 500 eura, nekakav limited edition od npr 300 primjeraka. Tko zna šta ce biti onda za 20 godina. Možda ce ta tvrtka XY propasti a možda ce svake godine biti popularnija, pa ce se za 20 godina tražiti njezini "vintage" satovi pa cete ga moci prodati za 10.000+ eura,....tko zna....zato se isplati dati koji euro više pa šta bude bude.....
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000