forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 DOG TAGS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/12/2012 : 10:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Svi koji ste bili u vojsci, možete ovdje okaciti vaš "dog tag" ili plocicu sa vašim imenom.

Edited by - 1Euro on 22/12/2012 21:37:34

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/12/2012 : 10:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
moj je malo "blurry" jer sam slikao mobitelom....

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/12/2012 : 11:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message



P.S. Pasja skola, sedmi dan.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/12/2012 11:03:10
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/12/2012 : 19:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Svi koji ste bili u vojsci, možete ovdje okaciti vaš "dog tag" ili plocicu sa vašim imenom.



Daj ojro okani se vojske...Jedini "tag" koji imam od nje je onaj što nosim u duši tamo negdje od '94 i zbog kojeg još povremeno imam košmare...Jebem mater onome ko izmisli vojsku i vojskovanje...

Wtf?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/12/2012 : 19:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja to nisan ima.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/12/2012 : 19:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
a ja cak nisam imal ni vojsku....uvjerenja mi ne dozvoljavaju uporabu sile, pa onda naravno ni vatrenog oružja!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/12/2012 : 19:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message


http://www.shopzeus.com/personalized_image.php?width=250&height=250&generated_product_type_id=80&text_on_product=Murdoc&image_on_product=&generated_image_type_id=2

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 21/12/2012 19:52:38
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/12/2012 : 20:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

a ja cak nisam imal ni vojsku....uvjerenja mi ne dozvoljavaju uporabu sile, pa onda naravno ni vatrenog oružja!



znaci koristiš samo hladno oružje?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/12/2012 : 20:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

Svi koji ste bili u vojsci, možete ovdje okaciti vaš "dog tag" ili plocicu sa vašim imenom.



Daj ojro okani se vojske...Jedini "tag" koji imam od nje je onaj što nosim u duši tamo negdje od '94 i zbog kojeg još povremeno imam košmare...Jebem mater onome ko izmisli vojsku i vojskovanje...



da znam.....pa nisam mislio "otvarati neke rane", nego ono da vidim kakvi su ovi tagovi (plocice) u drugim zemljama, kako izgledaju, recimo mi u Sloveniji imamo onaj grb sa dvoj emaceva, što mi izgleda dosta zanimljivo, p abi htio vidjeti kakve plocice imaju u drugim zemljama, bez price o ratu itd....samo ono, plocice kao material, dizajn,....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/12/2012 : 20:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ja to nisan ima.



stvarno?
Zar to ne daju svima? Ja sam mislio da to svi imaju, koji su bili u vojsci....ja imam i znacku (svi smo je dobili, kod zaprisege sa diplomom...), moj susjed je imao (nažalost je prodao) medalju za najboljeg vojnika u Bataljonu, što je stvarno rijedkost, jer na svaku generaciju daju po jednu ovakvu medalju....teško ju je kupiti i na aukcijama, jer to ljudi ne prodavaju,....
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/12/2012 : 14:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

ja to nisan ima.



stvarno?
Zar to ne daju svima? Ja sam mislio da to svi imaju, koji su bili u vojsci....ja imam i znacku (svi smo je dobili, kod zaprisege sa diplomom...), moj susjed je imao (nažalost je prodao) medalju za najboljeg vojnika u Bataljonu, što je stvarno rijedkost, jer na svaku generaciju daju po jednu ovakvu medalju....teško ju je kupiti i na aukcijama, jer to ljudi ne prodavaju,....



ma kakvi.to je glupost.s tin samo možeš zakacit negdi.
mi nismo smili nosit ni lancice,ni prstenje niti slicne gluparije.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 14:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

ja to nisan ima.



stvarno?
Zar to ne daju svima? Ja sam mislio da to svi imaju, koji su bili u vojsci....ja imam i znacku (svi smo je dobili, kod zaprisege sa diplomom...), moj susjed je imao (nažalost je prodao) medalju za najboljeg vojnika u Bataljonu, što je stvarno rijedkost, jer na svaku generaciju daju po jednu ovakvu medalju....teško ju je kupiti i na aukcijama, jer to ljudi ne prodavaju,....



ma kakvi.to je glupost.s tin samo možeš zakacit negdi.
mi nismo smili nosit ni lancice,ni prstenje niti slicne gluparije.




hm, onda ceš mi reci da vam i mobiteli nisu bili dozvoljeni, i iphone, ipad,....pa vi ste onda stvarno imali "spartansku obuku".....ccccccccc
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/12/2012 : 15:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
tada nije ni bilo mobitela.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 18:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

tada nije ni bilo mobitela.



kada si ti bio u vojsci? Za vrijeme Julija Cezara hehe
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/12/2012 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
98. godina kad je pocea drugi rat u DR Kongu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 19:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

98. godina kad je pocea drugi rat u DR Kongu



a ja sam bio u 99. ali ja sam vec imao mobitel, doduše Ericson (sa kojim bi mogao orase cepati) ali to je tada bio jedan od prvih mobitela... bio sam 1999-2000 (7 mjeseci)....koliko mijeseci je kod vas?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/12/2012 : 19:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
u nas je onda bilo 10 miseci.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 19:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

u nas je onda bilo 10 miseci.



uff DŽOMBE!
A kod nas je prije bilo 6 onda kada sam bio ja su poceli sa 7 (majku im...)
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/12/2012 : 20:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

u nas je onda bilo 10 miseci.



uff DŽOMBE!
A kod nas je prije bilo 6 onda kada sam bio ja su poceli sa 7 (majku im...)



Pih,ja sam bio 45 dana...

Wtf?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12306 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/12/2012 : 20:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Bio sam u JNA '84/85. Tada nije bilo ovih ogrlica.

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 20:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
hm, ispada da smo ih samo mi imali u Sloveniji?
Ja nisam znao...ja sam mislio da su to imali svi u svim zemljama....da je to dio "protokola"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

u nas je onda bilo 10 miseci.



uff DŽOMBE!
A kod nas je prije bilo 6 onda kada sam bio ja su poceli sa 7 (majku im...)



Pih,ja sam bio 45 dana...



ovo je stvarno kratko....meni je trebalo 45 dana da sam zapamtio, da nema zezanja kada se diže ili spušta zastava....i da sam zapamtio kako se zovu casnici i slicno,....hm, koliko sam kaznenih sklekova morao raditi hehe. Casnici su me zvali "Fidler 20" jer sam uvijek trebao raditi sklekove za kaznu, jer sam poslednji došao u postroj, nisam poštivao pravila itd....onda su mi poceli uzimati Vikende, slali su me na straže itd....ali nisu me uspjeli promjeniti haha. Vojska je TOTALNO BEZ VEZE.....
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/12/2012 : 20:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
@1Euro:

Naslova topica bi treb'o da bude, DOG TAGS, a ne TAG's.

TAGS = vise nego jedan tag
TAG's = pripada jednom tagu

(nije da pametujem, nego onako znas, samo predlazem)


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/12/2012 : 21:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

u nas je onda bilo 10 miseci.



uff DŽOMBE!
A kod nas je prije bilo 6 onda kada sam bio ja su poceli sa 7 (majku im...)




Pih,ja sam bio 45 dana...



ovo je stvarno kratko....meni je trebalo 45 dana da sam zapamtio, da nema zezanja kada se diže ili spušta zastava....i da sam zapamtio kako se zovu casnici i slicno,....hm, koliko sam kaznenih sklekova morao raditi hehe. Casnici su me zvali "Fidler 20" jer sam uvijek trebao raditi sklekove za kaznu, jer sam poslednji došao u postroj, nisam poštivao pravila itd....onda su mi poceli uzimati Vikende, slali su me na straže itd....ali nisu me uspjeli promjeniti haha. Vojska je TOTALNO BEZ VEZE.....



Ja sam regrutovan iliti unovacen sa navršenih 18 godinica i nešto sitno mjeseci,uostalom kao i svi moji tadašnji vršnjaci.Poslani smo u regrutni centar u nekakve pizdice kod San Cazina gdje smo proveli nezaboravnih 45 dana...Trckaraj uzbrdo,nizbrdo,kopaj,struži,puzaj.Imali smo i dva obroka dnevno cak!Tu i tamo je okolo pala pokoja granatica.Imali smo citav arsenal modernog naoružanja koji smo povremeno gledali izložen u holu kasarne - bilo je tu cuda tehnike poput papovki,thompsona,legendarnog švapskog mitraljeza iz partizanskih filmova ne znam koji je to model i pokoji koltic iz 19 vijeka te jedan pokvaren puškomitraljez M53...Tamo negdje pred kraj obuke sam uspio vidjeti i pipnuti opjevanu AK 47.Zadnjih par dana smo bili reducirani na jedan obrok dnevno.Nakon toga smo postrojeni i razvrstani u borbene jedinice širom 5. korpusa te pravac ratište...

Wtf?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 21:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

u nas je onda bilo 10 miseci.



uff DŽOMBE!
A kod nas je prije bilo 6 onda kada sam bio ja su poceli sa 7 (majku im...)




Pih,ja sam bio 45 dana...



ovo je stvarno kratko....meni je trebalo 45 dana da sam zapamtio, da nema zezanja kada se diže ili spušta zastava....i da sam zapamtio kako se zovu casnici i slicno,....hm, koliko sam kaznenih sklekova morao raditi hehe. Casnici su me zvali "Fidler 20" jer sam uvijek trebao raditi sklekove za kaznu, jer sam poslednji došao u postroj, nisam poštivao pravila itd....onda su mi poceli uzimati Vikende, slali su me na straže itd....ali nisu me uspjeli promjeniti haha. Vojska je TOTALNO BEZ VEZE.....



Ja sam regrutovan iliti unovacen sa navršenih 18 godinica i nešto sitno mjeseci,uostalom kao i svi moji tadašnji vršnjaci.Poslani smo u regrutni centar u nekakve pizdice kod San Cazina gdje smo proveli nezaboravnih 45 dana...Trckaraj uzbrdo,nizbrdo,kopaj,struži,puzaj.Imali smo i dva obroka dnevno cak!Tu i tamo je okolo pala pokoja granatica.Imali smo citav arsenal modernog naoružanja koji smo povremeno gledali izložen u holu kasarne - bilo je tu cuda tehnike poput papovki,thompsona,legendarnog švapskog mitraljeza iz partizanskih filmova ne znam koji je to model i pokoji koltic iz 19 vijeka te jedan pokvaren puškomitraljez M53...Tamo negdje pred kraj obuke sam uspio vidjeti i pipnuti opjevanu AK 47.Zadnjih par dana smo bili reducirani na jedan obrok dnevno.Nakon toga smo postrojeni i razvrstani u borbene jedinice širom 5. korpusa te pravac ratište...



da na žalost ti si prošao pravu obuku.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/12/2012 : 21:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

@1Euro:

Naslova topica bi treb'o da bude, DOG TAGS, a ne TAG's.

TAGS = vise nego jedan tag
TAG's = pripada jednom tagu

(nije da pametujem, nego onako znas, samo predlazem)






popravljeno
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000