forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Habemus Papam
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 00:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Pozdrav, inace, ja jesam svecenik, zaradio me je pok. Prendja 2008.god.


Drago mi je radi tebe brate.
E vidis noviji si pa te ne znam
Nadam se da ces biti vjeran svome pozivu.
Evo zelim ti svu pomoc i svo prosvjetljenje Gospodnje da budes jak u ovim teskim vremenima za Crkvu a pogotovo za svecenike i redovnike.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 15/03/2013 : 00:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Hvala, nego sto kažeš na Inter-Tottenham, slabi su bez Balea,na san siru sam bio puno puta, ali ove godine prvi put na white hart laneu, super atmosfera!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 01:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Hvala, nego sto kažeš na Inter-Tottenham, slabi su bez Balea,na san siru sam bio puno puta, ali ove godine prvi put na white hart laneu, super atmosfera!


Gledao sam utakmicu.
Tottenham ima velikih problema s obranom i istina bez Balea oni su totalno drugacija momcad.
Bale je silovit igrac nevjerovatne brzine, kao takav daje ton i boju Tottenhamovoj igri.
Inter je trebao proci po svim segmentima nogometne igre.
Mislim da je trener pogrijesio izvadivsi Kovacica koji je bio vrlo dobar.
Takoder i Inter ima ogromnih problema otraga.
Da je Palacio zabio gol ( lobao i pogodio gredu ) Inter bi na poluvreme otisao sa 2:0 i rutinski prsao.
Malo smo otisli off tema, imas to u sportu /Europska liga
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2013 : 16:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Dakle.
Slusam malo prije, jedan radio imao anketu na ulici i
prigodno, pitali prolaznike sto je to Papa-test.

Osim sto neki nisu culi, kako kazu, da imaju testiranje Pape,
neki od odgovora na pitanje gdje se radi Papa-test bili su - pa u crkvi, katedrali ..
A kao odgovor na pitanje tko radi Papa-test moglo se cuti:
-pa ima ih 150,oni biraju Papu.. mislim da to rade Kardinali, Papa-test..


Blago nama zenama kad nam 150 kardinala u katedrali radi Papa-test.

Gdje? Na oltaru??


Dajte minutom sutnje popratite ovo neznanje u kom i bog ima svoje prste (ovo je doista nespretno sroceno)

A mozete se i smijati, ako vam bas dode..

I razmislite malo i o Papa-testu, kad je vec tema o Papi.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 15/03/2013 16:55:19
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/03/2013 : 16:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
OOO , ima i gorih..pazi ovo ?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2013 : 18:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Po glasinama koje kruze svaki drugi Hrvat pozna osobno novoga Papu, a svaki zna gotovo vec sve o njemu jer puni naslovnice svih novina, te je stoga jedini test naroda na Papu mogao biti i bio pogoden ovaj o Papa-testu. Ove americke stupidnosti ne bi prosle ovdje ni kod malog djeteta.

21.stoljece. Ljudi znaju Papu, i sve o Papi, a toliko ih malo zna o Papa-testu, pregledu koji mnogima od nas spasava zivot.

Pa kad se vec krug zatvorio a dvojica Papa stali rame uz rame, a da jedan ne pozna drugoga, nek svi ovi biskupi koji u katedralama obavljaju Papa-test porazmisle o svom opiranju seksualnom odgoju u skolama, jer se tamo i o tome nesto nauci.
Tko je rek`o?
Pa, sam Papa je o tome progovorio - Papa-Test koji zenama spasava zivot.
Pozivam na duel novoga Papu, da se suoci sa medicinskim Papom.


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 15/03/2013 18:08:01
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/03/2013 : 18:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Ljudi znaju kurac o Papi..
Franjo 1 je izabran zbog alarmantnog opadanja vjernika sirom svijeta.
Konzervativci u Vatikanu su bili prisiljeni uciniti ovaj potez , za koji se moze reci da je brilijantan.
Franjevac, Jezuit..povratak iskonu.
Nadam se samo da ce isti uspjeti iskoristiti svoj polozaj kako bi ucinio makar i najmanji pomak jer euforija je kratkog daha..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2013 : 18:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Ako jos neki k i ne znaju, brzo ce nauciti. Hrvati brzo uce i upijaju ko spuzvice.
Ovih dana sve dnevne novine proglasavam "Glasom Koncila", blazenih li naslova, punih nade, vjere.. Ne bi li poneka novina trebala biti objektivna?
Ili sam ja vrazja baba strogih kriterija, ili nam netko naciju fila.
Mozda pretjerujem malo..ne znam. Kad mi nesto aktivira u svom sjaju moj prekrasni sarkazam..znam da nisam daleko od istine, pa makar ona samo moja bila.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2013 : 20:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Ljudi znaju kurac o Papi..
Franjo 1 je izabran zbog alarmantnog opadanja vjernika sirom svijeta.
Konzervativci u Vatikanu su bili prisiljeni uciniti ovaj potez , za koji se moze reci da je brilijantan.
Franjevac, Jezuit..povratak iskonu.
Nadam se samo da ce isti uspjeti iskoristiti svoj polozaj kako bi ucinio makar i najmanji pomak jer euforija je kratkog daha..



dje su brojevi koji dokazuju opadanje?

broj katolika stalno raste
to što vi vidite samo oko sebe ljude koji ne idu u crkvu to ne znaci da broj stagnira

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/03/2013 : 20:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

dje su brojevi koji dokazuju opadanje?

broj katolika stalno raste
to što vi vidite samo oko sebe ljude koji ne idu u crkvu to ne znaci da broj stagnira



ne mogu sada pronaci te brojke u clanku koji trazim, a radi se o istupima vjernika iz Rimokatolicke crkve u Njemackoj i Austriji, a sve nakon otkrivanja strasnih pedofilskih skandala u crkvenim redovima, te zataskavanju istih..
Ujedno imas i ogdovor na koji nacin se dolazi do saznanja o broju onih koji istupe.

No, moze posluziti i ovo:

Rimokatolicka crkva suocena sa najvišom kvotom istupa vernika u predhodnih stotinu godina

Nemacki i austrijski biskupi prvi su zazvonili na uzbunu, pastiri biskupija u drugim evropskim zemljama trebalo bi da ih slede. U Nemackoj i Austriji se ocekuje da ce do kraja godine oko pola miliona vernika zvanicno napusti Rimokatolicku crkvu. Na evropskom nivou broj bi mogao da premaši i dva miliona, predvida najpoznatiji evropski kriticar Vatikana, švajcarski teolog Hans King.
Indirektni podaci i na indicijama zasnovane pretpostavke, u zemljama gde rimokatolicke crkvene organizacije nisu registrovale, ili nisu obelodanile odgovarajuce podatke, upucuju na zakljucak da je lavina istupa u alarmantnom porastu, širom Evrope. U Italiji, primera radi, pretpostavlja se, na osnovu podataka o broju i visini uplata takozvanog solidarnog (crkvenog) poreza, da je 9,9 odsto rimokatolickih vernika, zvanicno ili bez ozvanicenja, okrenulo leda Vatikanu.
U nekoj minimalnoj kalkulaciji trebalo bi ocekivati da ce Rimokatolicka crkva u Austriji ove godine ostati bez osamdeset hiljada vernika, saopšteno je na biskupskoj konferenciji održanoj ovih dana u centru alpskog hodocašca, u gradicu Marijacelu. Jozef Vajs, šef tamošnje crkvene poreske uprave, rekao je pred gledaocima Austrijske radio-televizije (ORF): "U najcrnjem scenariju, polazimo od pretpostavke da bi broj crkvenih istupa mogao da premaši prošlogodišnji nemacki crni rekord.“
U Nemackoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatolicku crkvu. Na osnovu nemackih podataka o istupima, registrovanim od januara do kraja maja ove godine, predvida se da ce izmedu dva i tri puta više vernika okrenuti leda Vatikanu do Božica (po gregorijanskom kalendaru).

http://www.alexanthorn.com/alexanthorn/dnevnik/b06.htm



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/03/2013 : 22:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
manite se nijemaca i austrijanaca koji zbog poreza napuštaju crkvu...
tu je afrika i azija
milijuni se radaju... svecenicka zvanja su u porastu...mise za po 10.000 ljudi...

katolikus = sveopci

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/03/2013 : 22:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by zeljko

dje su brojevi koji dokazuju opadanje?

broj katolika stalno raste
to što vi vidite samo oko sebe ljude koji ne idu u crkvu to ne znaci da broj stagnira



ne mogu sada pronaci te brojke u clanku koji trazim, a radi se o istupima vjernika iz Rimokatolicke crkve u Njemackoj i Austriji, a sve nakon otkrivanja strasnih pedofilskih skandala u crkvenim redovima, te zataskavanju istih..
Ujedno imas i ogdovor na koji nacin se dolazi do saznanja o broju onih koji istupe.

No, moze posluziti i ovo:

Rimokatolicka crkva suocena sa najvišom kvotom istupa vernika u predhodnih stotinu godina

Nemacki i austrijski biskupi prvi su zazvonili na uzbunu, pastiri biskupija u drugim evropskim zemljama trebalo bi da ih slede. U Nemackoj i Austriji se ocekuje da ce do kraja godine oko pola miliona vernika zvanicno napusti Rimokatolicku crkvu. Na evropskom nivou broj bi mogao da premaši i dva miliona, predvida najpoznatiji evropski kriticar Vatikana, švajcarski teolog Hans King.
Indirektni podaci i na indicijama zasnovane pretpostavke, u zemljama gde rimokatolicke crkvene organizacije nisu registrovale, ili nisu obelodanile odgovarajuce podatke, upucuju na zakljucak da je lavina istupa u alarmantnom porastu, širom Evrope. U Italiji, primera radi, pretpostavlja se, na osnovu podataka o broju i visini uplata takozvanog solidarnog (crkvenog) poreza, da je 9,9 odsto rimokatolickih vernika, zvanicno ili bez ozvanicenja, okrenulo leda Vatikanu.
U nekoj minimalnoj kalkulaciji trebalo bi ocekivati da ce Rimokatolicka crkva u Austriji ove godine ostati bez osamdeset hiljada vernika, saopšteno je na biskupskoj konferenciji održanoj ovih dana u centru alpskog hodocašca, u gradicu Marijacelu. Jozef Vajs, šef tamošnje crkvene poreske uprave, rekao je pred gledaocima Austrijske radio-televizije (ORF): "U najcrnjem scenariju, polazimo od pretpostavke da bi broj crkvenih istupa mogao da premaši prošlogodišnji nemacki crni rekord.“
U Nemackoj je 2009. godine 123.585 vernika napustilo Rimokatolicku crkvu. Na osnovu nemackih podataka o istupima, registrovanim od januara do kraja maja ove godine, predvida se da ce izmedu dva i tri puta više vernika okrenuti leda Vatikanu do Božica (po gregorijanskom kalendaru).

http://www.alexanthorn.com/alexanthorn/dnevnik/b06.htm






kako obožavan ove kvazi strucnjake .
kakva europa,kakvi bakraci.
to šta je europa ošla u kitu na svim poljima ne znaci da je ona model za ostatak svita.
odnosno navodi naivcine na glupe i zakljucke koji nemaju veze s pamecu i realnim stanjem

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 15/03/2013 : 23:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

OOO , ima i gorih..pazi ovo ?




Plavki je najvaznije da je kamera usnimi

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2013 : 08:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

manite se nijemaca i austrijanaca koji zbog poreza napuštaju crkvu...
tu je afrika i azija
milijuni se radaju... svecenicka zvanja su u porastu...mise za po 10.000 ljudi...

katolikus = sveopci

To ce africkim katolicima sigurno iskorjeniti glad, poboljsati ekonomsku situaciju i iskorjeniti bolestine..katolikus uzaludni.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 16/03/2013 : 09:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Dakle,nije cvrga vec macola
http://www.index.hr/vijesti/clanak/britanski-premijer-porucuje-papi-bijeli-dim-iznad-falklanda-bio-je-prilicno-jasan/667706.aspx
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/03/2013 : 15:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ovo bi se moglo nazvati odredenim razlozima za optimizam. Možda!



Objasnio zašto je uzeo ime Franjo

Papa Franjo na prvoj audijenciji: Želim siromašnu Crkvu, za siromašne

Autor: HINA
Objavljeno: 16. ožujka 2013. u 14:10


Prisjetio se i brige Franje Asiškoga za okoliš i toga da je on bio »siromašan covjek, jednostavan covjek, kakvu bismo i crkvu željeli, siromašnu, za siromašne«, dodao je

ZAGREB– Papa Franjo novinarima je na prvoj audijenciji otkako je prije tri dana postao papa objasnio kako je izabrao ime pod kojim ce voditi rimokatolicku crkvu, rekavši da po uzoru na Franju Asiškog želi siromašnu Crkvu, za siromašne, javljaju u subotu mediji.

Dok su se gomilali glasovi u prilog dosadašnjem kardinalu Buenos Airesa Jorgeu Bergogliu, jedan mu je brazilski kardinal rekao da »ne zaboravi sirotinju«. Ta mu se misao vratila, kaže Franjo, kad je postalo jasno da je osvojio dvije trecine glasova te da ce postati papa, prenosi CNN.

»Odmah sam se, zbog sirotinje, sjetio sv. Franje Asiškoga, a onda sam se sjetio rata«, rekao je Franjo okupljenim novinarima. »Franjo je volio mir i tako mi je došlo to ime«.
Prisjetio se i brige Franje Asiškoga za okoliš i toga da je on bio »siromašan covjek, jednostavan covjek, kakvu bismo i crkvu željeli, siromašnu, za siromašne«, dodao je.

Kod Pape su u subotu bila nekolicina latinoamerickih novinara, uglavnom Argentinaca, te šef vatikanskog komunikacijskog osoblja.

Papa Franjo svima je zahvalio na trudu kojim su svijetu obznanili krupne dogadaje u crkvi u danima od Benediktova odreknuca.

Usporedio je rad medija i crkve i rekao kako i jedni i drugi žele prenijeti poruku »istine, ljepote i dobrote«.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/03/2013 : 13:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

OOO , ima i gorih..pazi ovo ?






Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/09/2013 : 18:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
OK..ovo je uistini nesto sto nikad nisam mislio da cu postati..u pozitivnom smislu glede klera i naravno da sam iznenaden koliko sam i skeptican.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa-franjo-crkva-je-postala-opsjednuta-pobacajima-gay-brakovima-i-kontracepcijom/701476.aspx

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000