forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Habemus Papam
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2013 : 21:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem




inace je u tim zemljama prava milina bit nemusliman



Nakon oslobodjenja Jeruzalema od Franaka protjerani su katolicki svecenici koji su blagoslivali oruzje "sacrum bellum", posvecivanje oruzja za ubijanje nekrscana (Zidova i Muslimana), a dok pripadnici istocne crkve i Armenske nisu dirani niti je bilo osveta nad njima...

Pogledaj simboliku gosp.R.Scotta na kraju "Kraljevstva nebeskog" sta je Sallahuddin ucinio...












ne triba mi taj film da bi nešto dozna. iman cak i knjigu o križarskim ratovima iz arapske perspektive.
al nisi skužia poantu onoga šta ti pokušavan rec.

sjeverna afrika,Jeruzalem,današnja Turska,Španjolska je izuzetak(ovde je rekonkvista vratila prijašnje stanje)su nekad bila mocno kršcanska podrucja,danas ne postoje osin nešto sitno Kopta u Egiptu koji "uživaju". svako malo in ode koja crkva u zrak. s vjernicima naravno.
šta se dogadalo u Sudanu od 1956. ? južni Sudan,Kordofan,Nubija?
genocid nad animistima & kršcanima ,nekoliko milijuna mrtvih?
to su veca prava?
a tek osvajanje Indije ,kažu do 80 milijuna mrtvih . znaš šta znaci ono Hindukuš? pogledaj malo na netu.
sjeverna Nigerija? komentari nisu ni potrebni.
ocemo dalje?
Saudijska arabija,niti jedna crkva,hram ili sinagoga bez obzira šta useljenika ima priko 2 milijuna?
kako to objašnjavaš?
Iran nakon revolucije. uništavanje bahaistickih groblja? fizicko uništavanje Bahaija? teror nad svim vjerskim manjinama.
super su ta prava

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/03/2013 : 21:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Pije vodu itekako,u nekim zapadnjackim zemljama unatrag deceniju dovoljno je bilo imati muslimansko ime a kamoli kakvo fizicko obilježje tipa brade ili malo tamnije boje kože pa da zguliš u prdekanu na ispitivanje da ne spominjem Guantanamo i slicne kazamate gdje je više od 70% nevinih zatocenika...Ali necu dalje na ovu temu nema veze s topicom a svakako vodi ka tamnoj strani forumskih prepucavanja

U nekim zapadnjackim zemljama mozda..u Svici NE ..i da , ovo nije tema topica.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/03/2013 : 21:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ok sorry Murdock necemo kvariti jer to nije tema,zivi bili, pa vidjeli sta ce reci novi poglavar vatikanskih zidina...
Samo kad bi bar izaslo na svjetlo dana Barnabino Evandjelje (Indzil).... :-) Ako Bog da skoro !
U "Age of Aquarius-a" !

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2013 : 21:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
sjetih se još kad se ono Bangladeš odvaja od Pakistana,genocid nad Hindusima.
pa protjerivanje svih Židova iz arapskih država nakon proglašenja Izraela.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/03/2013 : 21:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by emirem




inace je u tim zemljama prava milina bit nemusliman



Nakon oslobodjenja Jeruzalema od Franaka protjerani su katolicki svecenici koji su blagoslivali oruzje "sacrum bellum", posvecivanje oruzja za ubijanje nekrscana (Zidova i Muslimana), a dok pripadnici istocne crkve i Armenske nisu dirani niti je bilo osveta nad njima...

Pogledaj simboliku gosp.R.Scotta na kraju "Kraljevstva nebeskog" sta je Sallahuddin ucinio...












ne triba mi taj film da bi nešto dozna. iman cak i knjigu o križarskim ratovima iz arapske perspektive.
al nisi skužia poantu onoga šta ti pokušavan rec.

sjeverna afrika,Jeruzalem,današnja Turska,Španjolska je izuzetak(ovde je rekonkvista vratila prijašnje stanje)su nekad bila mocno kršcanska podrucja,danas ne postoje osin nešto sitno Kopta u Egiptu koji "uživaju". svako malo in ode koja crkva u zrak. s vjernicima naravno.
šta se dogadalo u Sudanu od 1956. ? južni Sudan,Kordofan,Nubija?
genocid nad animistima & kršcanima ,nekoliko milijuna mrtvih?
to su veca prava?
a tek osvajanje Indije ,kažu do 80 milijuna mrtvih . znaš šta znaci ono Hindukuš? pogledaj malo na netu.
sjeverna Nigerija? komentari nisu ni potrebni.
ocemo dalje?
Saudijska arabija,niti jedna crkva,hram ili sinagoga bez obzira šta useljenika ima priko 2 milijuna?
kako to objašnjavaš?
Iran nakon revolucije. uništavanje bahaistickih groblja? fizicko uništavanje Bahaija? teror nad svim vjerskim manjinama.
super su ta prava

DA, slazem se , ali osobno nisam htio spomenuti, a molim i tebe da se suzdrzis jer ce nas to dovesti do kljuca, a vjerujem da bi ovdje moglo biti jos kvalitetnih postova.
Bilo kako bilo..mislim da mozemo postici fer diskusiju i izbjeci off topic.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2013 : 21:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
turski genocid nad Armencima .
uništavanje budistickih spomenika u Afganistanu,spaljivanje vlaka s hinduskim hodocasnicima u Guajaratu...

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/03/2013 : 21:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ murdock ,dobro pokušacu se suzdržat

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 14/03/2013 21:40:19
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/03/2013 : 21:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by emirem

Ok sorry Murdock necemo kvariti jer to nije tema,zivi bili, pa vidjeli sta ce reci novi poglavar vatikanskih zidina...
Samo kad bi bar izaslo na svjetlo dana Barnabino Evandjelje (Indzil).... :-) Ako Bog da skoro !
U "Age of Aquarius-a" !


Nije frka..
Mozda je cak i paradox da ja kao ateist rijecju zastupam neku nadu u novog papu , ali nada nikad ne umire, a moj nos za nanjusiti averziju prema istoj je nepogresiv.
Dakle..tvoja averzija je vjerske , a moja filozofske naravi..
Niti ti , niti ja ..nismo kompetentni, ali eto pokusavamo.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/03/2013 : 21:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

@ murdock ,dobro pokušacu se suzdržat

Bilo bi lijepo odrzati topic nekih godinu dana , pa da vidimo koliko je ovaj izbor Pape bio produktivan i sto se promjenilo..na bolje.
To necemo moci ako budemo ulazili u diskusije niskih podjebavanja.
Znam da je to utopia, ali nista nas ne kosta pokusati..bar jednom.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37795 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/03/2013 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

ja mislim da je novi papa win-win situation, i da speru malo sljama sa sebe i da nisu u centru paznje toliko, a i mozda mogucnost da se konacno nesto i napravi, pocetak obecava ali pricekajmo jos



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 14/03/2013 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by fantom

Tonka, kakve to gluposti pricaš? Odakle ti to da zadarski svecenici nisu podnosili pokojnog biskupa,odakle ti to da zd svecenici voze bijesna auta?


Odakle?
Mozda zato sto sam u to vrijeme bio u sjemenistu, mozda zato sto sam u to vrijeme bio u samostanu, mozda zato sto sam u to vrijeme prisustovao pokojem sastanku svecenika, a mozda zato sto sam podsjetio sve zupe i samostane u Zadarskoj zupaniji.
Mozda zato sto sam jako puno razgovarao s Bolobanicem ( tadasnji vikar nadbiskupije ), Duvnjakom ( voditeljem sjemenista ), Katusom ( svecenikom zaduzenim za rastave brakova )... a mozda zato sam razgovarao i sa samim Prendom.
Ne znam ti mi kazi.
Hoces me ti prosvjetliti, reci nauciti?

Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 14/03/2013 : 23:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
To nije tocno, ako su Duvnjak i Bolobanic to govorili onda su lagali, vecina, velika vecina svecenika je postovala pokojnog biskupa,ali se nije u svemu nužno i slagala s njime,ali i sam Prendja je uvijek isticao nacelno zadovoljstvo vlastitim klerom,a tog Bozanica kojeg tako gnusno pljujes je medju biskupima najviše postivao i privatno bio s njim najbolji...i o kakvim bjesnim autima pricaš?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/03/2013 : 23:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

To nije tocno, ako su Duvnjak i Bolobanic to govorili onda su lagali, vecina, velika vecina svecenika je postovala pokojnog biskupa,ali se nije u svemu nužno i slagala s njime,ali i sam Prendja je uvijek isticao nacelno zadovoljstvo vlastitim klerom,a tog Bozanica kojeg tako gnusno pljujes je medju biskupima najviše postivao i privatno bio s njim najbolji...i o kakvim bjesnim autima pricaš?


Covjece ne govori kada ne znas.
Dajem ruku u vatru da vise od tebe znam sto se toga tice 10 puta. Jer vidim sto govoris.
Znas drugo je postivati nekoga a drugo je kopati nekom iza leda i govoriti " ja njega izuzetno postivam ali nije za biskupa... "
I ja nigdje nisam napisao da su Bolobanic i Duvnjak ista rekli protiv njega.
O bijesnim autima necemo, kad zaviris u garaze zupni svecenika onda mi se obrati.
Sto ti mislis da oni voze onaj auto sto im je parkiran ispred Crkve?!
Ne budi plitak, nemas pojma o cemu govoris.
Provjeri.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 14/03/2013 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Ispricavam se ako sam bio nejasan, nisam mislio da su D i B govorili protiv njega nego da si razgovarajuci s njima stekao dojam da je kler protiv biskupa, a ja tvrdim da to nije tocno. Ajde, ne budimo demagozi na Roko mi par zd svecenika i njihova auta kad si toliko upucen
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 14/03/2013 : 23:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ima svakakvih ljudi a trazis od mene da izlazim javno sa skakljivim informacijama, tako da sam ti odgovorio na PM.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 15/03/2013 : 00:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Ima svakakvih ljudi a trazis od mene da izlazim javno sa skakljivim informacijama, tako da sam ti odgovorio na PM.

Zao mi je, bas me zanima,ali ne mogu otvoriti pm , nesto mi ne funkcionira, pošalji mi samo inicijale i auta, molim te
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 00:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by Tonka24

Ima svakakvih ljudi a trazis od mene da izlazim javno sa skakljivim informacijama, tako da sam ti odgovorio na PM.

Zao mi je, bas me zanima,ali ne mogu otvoriti pm , nesto mi ne funkcionira, pošalji mi samo inicijale i auta, molim te



I.M. - ne znam koje glase znam da je Mercedes noviji.
M.S. - Audi 8

Mislim da je dovoljno...
Vidim da si diplomirao Teologiju, mozda i sam zelis u svecenike, ne znam, oprosti ako sam ti dirnuo u nesto sveto... ali varas se debelo ako mislis da su Zadarski svecenici to sto ti mislis da jesu.
Ne zelim o tome pricati vise, ali znam tocno koji svecenici imaju djecu, znam koji svecenici imaju cure za " vlastite potrebe ", i to znam tocno tko su te osobe i gdje zive.
Samo ti zelim reci jednu stvar, mnogo se toga jako ruznog ne zna, i mnogo je toga jako ruznog skriveno.
Da nije tako vjeruj mi ja bi se sada ovih dana spremao za mladu misu.
Pozdravljam te.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 15/03/2013 : 00:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Ja sam ima u srednjoj lika koji je vozia bembaru, svaku noc je isa vanka i svaka zenska je bila njegova..don kako se je ono zva..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 15/03/2013 00:17:00
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2013 : 00:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Jebote, koliko naivnosti. Pa jel' katolicka crkva zahtijeva mozak svojih vjernika u tegli sa formalinom ili važi ono "jednom katolik, uvijek katolik"?

Šta drugo može covjek da ucini negoli da se nasmije na stavove koji se nadaju "vracanju" crkve na prave staze, da ce se u srcu Mehanizma zatupljivanja masa, šurovanja sa reakcijom i kapitalistima, konzervativnog i nazadnog morala, odjednom pojaviti neki hipi-papa, koji ce, eto, tako, snagom "one man army" reformisati nacin funkcionisanja Crkve još od potpisivanja Milanskog edikta...

Šta mislite? Da ce Crkva odjednom odluciti da se vrati "iskonskim vrijednostima" i istupiti protiv kapitalizma, privatnog vlasništva, diktatura i represije, ratova i lobija, živjeci skromno u komunama i u jednakosti i braststvu, dijeleci svoju imovinu sirotinji?

Jer to je originalno hrišcanstvo, ono koje je prodato i koje se parodira vec mnogo vijekova.

Da, slijedi nam preporod Crkve... uprkos tome što klerikalne MASE ne pokazuju ama baš nikakve znake takvih radikalnih tendencija, ali tu je božji zastupnik na zemlji, nepogriješivi (odlukom sabora u 19. vijeku, provjerite sami) papa, heroj potlacenih... Uprkos zdravom razumu.

Jahace vas (nas) još 2000 godina.


Edited by - Mhejl on 15/03/2013 00:21:49
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 00:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Djecace losa ti je ta knjiga koju si proctao. Prebaci se na drugu.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2013 : 00:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Timeo hominem unius libri.

I barem nisam završio kao forumska lutka za naduvavanje - za vjecito zasmijavanje...

Behold, the Tonka sigil.


Edited by - Mhejl on 15/03/2013 00:23:05
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 15/03/2013 : 00:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
I ja tebe pozdravljam, shvacam tvoje razocaranje,ali ako je to jedini razlog tvog odustajanja od svecenistva onda mislim da si pogriješio. Zar ne bi bilo lijepo da budeš drugaciji od onih koje opravdano kritiziras? Provjerit cu za ova auta, mislim da nece biti bas a8
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 00:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

I ja tebe pozdravljam, shvacam tvoje razocaranje,ali ako je to jedini razlog tvog odustajanja od svecenistva onda mislim da si pogriješio. Zar ne bi bilo lijepo da budeš drugaciji od onih koje opravdano kritiziras? Provjerit cu za ova auta, mislim da nece biti bas a8


Provjeri covjek mi osobno pokazao
Sam se ponudio.
Eto ne bi vise o ovakvim stvarima.
A sto se tice drugoga ima u Zadru i jako dobrih svecenika.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/03/2013 : 00:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Timeo hominem unius libri.

I barem nisam završio kao forumska lutka za naduvavanje - za vjecito zasmijavanje...

Behold, the Tonka sigil.




Kako se das navuci na tanak led.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 15/03/2013 : 00:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Pozdrav, inace, ja jesam svecenik, zaradio me je pok. Prendja 2008.god.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000