forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 04/10/2013 : 12:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

u zadnja 2 miseca još 2 prijatelja su mi otišla van.
jedan u Italiju,jedan u Kanadu.






http://www.delo.si/novice/slovenija/slovenci-mnozicno-zapuscajo-slovenijo_1.html

Edited by - 1Euro on 04/10/2013 12:56:21
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/10/2013 : 13:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Nisam mislio da ce mi ovako naglo doci prilika da pišem u ovom topicu. Imam ponudu da idem u Stuttgart, jaka strojarska firma, traže zasad samo engleski, njemacki bih polako ucio, neke osnove imam. IAESTE me naucio da idem bez straha vani, ali to je bilo po 2-3 mjeseca, ovo je veca i važnija odluka. Nije baš da mi je potrebno, i ovdje bih mogao raditi cim završim faks, ali Njemacka je Njemacka. Imam vremena do kraja mjeseca za odluku.



Ne misli previše, nego pakiraj stvari.

Sve nas ovdje uglavnom drže dvije stvari:
1. ovdi smo doma, sve poznamo, prijatelji, rodbina, jezik...
2. nadamo se da ce biti bolje

Za prvo ti mogu samo reci da ce ti trebati vremena da se aklimatiziraš, nauciš jezik, stekneš nove prijatelje, ali gledaj u buducnost i racunaj da ceš sutra svojoj djeci napraviti veliku uslugu ako im omoguciš odrastanje u normalnoj, kulturnoj i civiliziranoj sredini.

A ovo pod broj dva. Budimo realni, nece nama još jako dugo biti dobro na ovim prostorima. Samo razmisli kakvu državu imamo i koji smo put odabrali. Cim se krene prica o stranim investitorima mora ti biti jasno da se pretvaramo u stranu radnu koloniju jeftine radne snage. Tko još misli da ce Nijemac otvoriti tvornicu kod nas jer smo mu dragi?? Otvorit ce je jer može isti proizvod dobiti za manje para, što znaci da ce radnika manje platiti nego u svojoj državi inace tu ne bi ni dolazio. Neoliberalni kapitalizam samo ide u prilog tome.

Ukratko onaj tko ima znanje ce otici vani potražiti srecu, a onaj tko ostane ce crnciti za nekog debelog amera, svršavati na nogometne i košarkaške utakmice, i prepricavati kako mu je pradida bio veliki partizan/ustaš/cetnik ili neki drugi k...

Evo ti primjer, tu kod nas predsjednici otvaraju nekakve "korisne" tvornice, a po novinama se pišu nebuloze. Jedna od tih tvornica je u mojoj blizini. Znaš kako taj sistem funkcionira? Stranci otvore firmu i postave lokalnog covjeka za direktora. Tvornica iz primjera se bavi preradom ribe, a stranci su u ovom slucaju Talijani. Ta tvornica ima svoje "talijanske" brodove kojima prazni naše more, zatim tu kvalitetnu ribu pakiraju lokalne žene koje rade za sitniš (jeftina radna snaga) i na kraju se riba prodaje u Rusiji za fine pare. I onda novine napišu "Veliki uspjeh hrvatske tvornice". .


p.s. za neke se iskreno nadam da ce ostati ovdje, taman mi još treba da opet naletim na njih.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 04/10/2013 : 13:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
Evo jedan koristan link, vjerujem da ce mnogima biti zanimljiv.

www.numbeo.com

Možete pogledati sve podatke koji vas zanimaju za gotovo sve gradove na svijetu. Od osnovnih podataka tipa placa, troškovi života, renta... pa do stope kriminala, % balkanaca u gradu , troška školovanja, zdravstva...
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/10/2013 : 14:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Taj prvi razlog mi nije problem, bio sam vec na praksama (doduše, po 2-3 mjeseca) i mogu se aklimatizirati svugdje. Upravo taj dio o buducnosti me vuce da idem, jer svaki dan gledam kakvo je stanje npr. s umirovljenicima koji u Mostaru ovise o hrvatskim ili bh. mirovinama, dok oni koji imaju stranu mirovinu uživaju pod stare dane.
Upala mi je prilika prije nego sam završio zadnju godinu faksa, volio bih da imam diplomu, onda se ne bih mislio, nego bih išao pješke tamo. Ipak mislim da cu tu petu godinu nekako završiti, nije mi ni ona toliki problem koliko cinjenica da sam na ovim praksama vidio kako je raditi kao inženjer i više mi se svida cinjenica da guram neki akademski život (znam da se po Europi doktorati mogu raditi dosta jeftino). Ne znam ni sam, zadnjih dana slažem stvari u glavi, vidjet cemo na što ce izaci.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/10/2013 : 15:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Npr. u Ceškoj (Liberec, Brno i Ostrava) dobijaš 500€ mjesecno ako ideš na doktorat, koji je na engleskom jeziku. Cinjenica je da za aplikaciju trebaš propišati krv i skupiti tonu papira, ali mislim da vrijedi. Vjerojatno tih 500€ nije dovoljno za život u Ceškoj, ne znam, ali barem ne placaš školarinu.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2013 : 18:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
život ovdje je mrtvo more

ko god ima priliku treba otici
uvijek se možeš vratiti
samo sretnici mogu otici...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/10/2013 : 18:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Nisam znao da je to tako jeftino. Možda i ja onda odem vani nešto studirati. Samo, problem mi je engleski. Koliko treba vremena da se nauci engleski dovoljno da bi mogao studirati vani?

Puno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 04/10/2013 : 21:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

Evo jedan koristan link, vjerujem da ce mnogima biti zanimljiv.

www.numbeo.com

Možete pogledati sve podatke koji vas zanimaju za gotovo sve gradove na svijetu. Od osnovnih podataka tipa placa, troškovi života, renta... pa do stope kriminala, % balkanaca u gradu , troška školovanja, zdravstva...



Vlasnik tog sajta je naš zemljak, Banjalucanin :)

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 04/10/2013 : 22:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Koliko vidim svi gledaju da odu vani, izgleda da sam ja jedina lasta koja gleda da se vrati na Yug :) Nakon 10 god. sam dao otkaz u firmi, želim slobodu da mogu cešce kuci dolaziti, jedan je dom.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 04/10/2013 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by selanne
više mi se svida cinjenica da guram neki akademski život



Taj put je najbolji.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 05/10/2013 : 09:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18755 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/10/2013 : 09:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/10/2013 : 12:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Tu si u pravu.
Ipak, s obzirom na cijene doktorata u nas, mislim da ostale zemlje nude puno bolje opcije.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16955 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/10/2013 : 20:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.




Ista stvar i sa mnom...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/10/2013 : 20:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by selanne

Nisam mislio da ce mi ovako naglo doci prilika da pišem u ovom topicu. Imam ponudu da idem u Stuttgart, jaka strojarska firma, traže zasad samo engleski, njemacki bih polako ucio, neke osnove imam. IAESTE me naucio da idem bez straha vani, ali to je bilo po 2-3 mjeseca, ovo je veca i važnija odluka. Nije baš da mi je potrebno, i ovdje bih mogao raditi cim završim faks, ali Njemacka je Njemacka. Imam vremena do kraja mjeseca za odluku.



Ne misli previše, nego pakiraj stvari.

Sve nas ovdje uglavnom drže dvije stvari:
1. ovdi smo doma, sve poznamo, prijatelji, rodbina, jezik...
2. nadamo se da ce biti bolje

Za prvo ti mogu samo reci da ce ti trebati vremena da se aklimatiziraš, nauciš jezik, stekneš nove prijatelje, ali gledaj u buducnost i racunaj da ceš sutra svojoj djeci napraviti veliku uslugu ako im omoguciš odrastanje u normalnoj, kulturnoj i civiliziranoj sredini.

A ovo pod broj dva. Budimo realni, nece nama još jako dugo biti dobro na ovim prostorima. Samo razmisli kakvu državu imamo i koji smo put odabrali. Cim se krene prica o stranim investitorima mora ti biti jasno da se pretvaramo u stranu radnu koloniju jeftine radne snage. Tko još misli da ce Nijemac otvoriti tvornicu kod nas jer smo mu dragi?? Otvorit ce je jer može isti proizvod dobiti za manje para, što znaci da ce radnika manje platiti nego u svojoj državi inace tu ne bi ni dolazio. Neoliberalni kapitalizam samo ide u prilog tome.

Ukratko onaj tko ima znanje ce otici vani potražiti srecu, a onaj tko ostane ce crnciti za nekog debelog amera, svršavati na nogometne i košarkaške utakmice, i prepricavati kako mu je pradida bio veliki partizan/ustaš/cetnik ili neki drugi k...

Evo ti primjer, tu kod nas predsjednici otvaraju nekakve "korisne" tvornice, a po novinama se pišu nebuloze. Jedna od tih tvornica je u mojoj blizini. Znaš kako taj sistem funkcionira? Stranci otvore firmu i postave lokalnog covjeka za direktora. Tvornica iz primjera se bavi preradom ribe, a stranci su u ovom slucaju Talijani. Ta tvornica ima svoje "talijanske" brodove kojima prazni naše more, zatim tu kvalitetnu ribu pakiraju lokalne žene koje rade za sitniš (jeftina radna snaga) i na kraju se riba prodaje u Rusiji za fine pare. I onda novine napišu "Veliki uspjeh hrvatske tvornice". .


p.s. za neke se iskreno nadam da ce ostati ovdje, taman mi još treba da opet naletim na njih.



i tih u klasi optimist je sve manje

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/10/2013 : 20:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.



za inat kome?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/10/2013 : 21:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Apsolutno ništa na ceškom ne moraš polagati. Jedino moraš potpisati izjavu da nakon završetka doktorata neceš ostati u Ceškoj.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 05/10/2013 : 21:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Apsolutno ništa na ceškom ne moraš polagati. Jedino moraš potpisati izjavu da nakon završetka doktorata neceš ostati u Ceškoj.



kakvog to smisla ima?

cek, ako sam dobro shvatio Cesi ti daju pare da doktoriraš kod njih, a onda ne žele da ostaneš u državi iako su ulagali u tvoje obrazovanje?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/10/2013 : 21:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Da, daju ti stipendiju od 500€ mjesecno da doktoriraš i da poslije završenog doktorata ideš nazad u zemlju iz koje si došao. Natjecaj je završen krajem devetog mjeseca, samo da nadem link na mailu i postavit cu ovdje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 05/10/2013 : 21:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
http://registr.dzs.cz/registr.nsf

Sad ne pokazuje ništa link, prošao je natjecaj. Zaboravio sam napomenuti da ovo vrijedi samo za one koji nisu državljani EU i da samo pet ljudi stipendiraju.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 05/10/2013 21:20:57
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/10/2013 : 21:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
to je ka prije kad su bili nesvrstani pa dolazila masa stranih studenata u ex yu.
otprilike

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 06/10/2013 : 17:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.



za inat kome?



Baš sam to mislio pitati.

Jedino u inat samome sebi, kao što ce biti i posljedice tog inata.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 06/10/2013 : 19:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.



za inat kome?



Baš sam to mislio pitati.

Jedino u inat samome sebi, kao što ce biti i posljedice tog inata.



Eh, da, Pendula je to dobro odradio u filmu "Zvezde su oci ratnika":



Kome z'inat? Z'inat sebi, naravski. Jer, inatiti se drugima je bezobrazno. Jbg.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/10/2013 : 21:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by -jeremija-

Ako mrzim ovu državu, ne mrzim ovu zemlju, te z'inat ne bih otišao.



za inat kome?



Baš sam to mislio pitati.

Jedino u inat samome sebi, kao što ce biti i posljedice tog inata.



baš to

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 07/10/2013 : 14:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Riješeno, idem za nekih 2-3 tjedna!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000