forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 24/03/2013 : 17:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Dzaba menjati sistem, prosvetiti treba 8)
1.



Onda poceti menjati sistem od toga sto ce se povecati plate u prosveti.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2013 : 17:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Jasko

Dzaba menjati sistem, prosvetiti treba 8)
1.



Onda poceti menjati sistem od toga sto ce se povecati plate u prosveti.



plus gajba pive dnevno?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 24/03/2013 : 17:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Obozavam dolazit u posjetu dole u Bosnu/Hrvatsku/Srbiju, ali da tamo zivim posle ovolikih godina naviknutih na USA, ne vjerujem. Bilo bi mi previse tesko.
Tako ako ovo pitanje odgovaram iz perspektive nekog ko kobejagi jos uvijek dole zivi, izabirem opciju 2.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10197 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 24/03/2013 : 17:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
Ne pada mi napamet.
Ne vani, nego ni iz Splita.
Moj cili život je ovde, i jedino me totalna glad na to može prisilit.
Svoj život san organizira tako da totalne gladi ne bi trebalo bit, tako da...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/03/2013 : 18:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Manje se furamo na Mad Maxa, a više na Mad Marxa!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12318 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/03/2013 : 18:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.

Have mercy
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 24/03/2013 : 19:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Jasko

Dzaba menjati sistem, prosvetiti treba 8)
1.



Onda poceti menjati sistem od toga sto ce se povecati plate u prosveti.



plus gajba pive dnevno?

Odmah tebe za ministra. Mislim, greota da propadnu tako dobre ideje.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30719 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/03/2013 : 19:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Opcija 3!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 20:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


znaci ufurali ste se u Mad Maxa



Prijatelju, aj napravi, ako te ne mrzi, identican poll, za svaku drzavu zasebno. To bi bio dobar pokazatelj koliko se lose gde zivi.
Ne verujem da se zivi dobro bilo gde, manje ili vise lose
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/03/2013 : 21:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Ma, jok, kakvo inostranstvo. Odem u Beograd iz ove moje Hercegovine, pa mi ljudi djeluju previse drugaciji i jedva cekam da opet vidim ove brdezine ovuda (a isti smo narod). Sta bi onda da odem negdje? Posebno ne u Ameriku, ni na izlet. Ako bi se nekad odlucio, gledao bih u svakom slucaju da to bude Evropa, i to sjeverna, po mogucnosti.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 21:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Ma, jok, kakvo inostranstvo. Odem u Beograd iz ove moje Hercegovine, pa mi ljudi djeluju previse drugaciji i jedva cekam da opet vidim ove brdezine ovuda (a isti smo narod). Sta bi onda da odem negdje? Posebno ne u Ameriku, ni na izlet. Ako bi se nekad odlucio, gledao bih u svakom slucaju da to bude Evropa, i to sjeverna, po mogucnosti.



I ja sam jako vezan za Nish, i mislio sam da nikad necu odavde. I ne bih nigde drugde osim u Nemacku. Tek kad se otvorila ta mogucnost resio sam da idem i da obezbedim deci da rastu u drzavi gde ce radom moci da postignu sve.
U Srbiji bih morao da im objasnjavam za 20 godina da tata ne moze da ih zaposli jer nema para da im kupi radno mesto, jer ne zeli da se bavi politikom a i kriminal mu bas nesto ne ide od ruke.
Necu da me psuju sutra, najvise idem zbog njih.

A da nije u pitanju Nemacka mnogo bih se teze resio da odem odavde.
Nemacku i Nemce mnogo postujem i radujem se odlasku. Jedino ne volim jezik, grub, precizan, nema slobode u govoru kao kod nas.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11412 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/03/2013 : 21:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 24/03/2013 21:54:45
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/03/2013 : 21:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Elderane84

Ma, jok, kakvo inostranstvo. Odem u Beograd iz ove moje Hercegovine, pa mi ljudi djeluju previse drugaciji i jedva cekam da opet vidim ove brdezine ovuda (a isti smo narod). Sta bi onda da odem negdje? Posebno ne u Ameriku, ni na izlet. Ako bi se nekad odlucio, gledao bih u svakom slucaju da to bude Evropa, i to sjeverna, po mogucnosti.



I ja sam jako vezan za Nish, i mislio sam da nikad necu odavde. I ne bih nigde drugde osim u Nemacku. Tek kad se otvorila ta mogucnost resio sam da idem i da obezbedim deci da rastu u drzavi gde ce radom moci da postignu sve.
U Srbiji bih morao da im objasnjavam za 20 godina da tata ne moze da ih zaposli jer nema para da im kupi radno mesto, jer ne zeli da se bavi politikom a i kriminal mu bas nesto ne ide od ruke.
Necu da me psuju sutra, najvise idem zbog njih.

A da nije u pitanju Nemacka mnogo bih se teze resio da odem odavde.
Nemacku i Nemce mnogo postujem i radujem se odlasku. Jedino ne volim jezik, grub, precizan, nema slobode u govoru kao kod nas.



Razumijem te, jer imas djecu. Tu se ja ne mogu mjeriti s tobom. I ne bjezim od toga da cu 10 puta promijeniti misljenje, kad dodjem u razlicite situacije, samo budale ne mijenjaju misljenje :)
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 22:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84



Razumijem te, jer imas djecu. Tu se ja ne mogu mjeriti s tobom. I ne bjezim od toga da cu 10 puta promijeniti misljenje, kad dodjem u razlicite situacije, samo budale ne mijenjaju misljenje :)



Da nemam o kome da brinem ko zna dal bih bio ovako besan na sve ovde i dal bih zeleo da odem. To stoji. Sa 20 ili 30 godina ni pedalj van Nisha. Kad bih negde iso na kratko i kad u povratku vidim Nish, neopisiv osecaj, igra srce. Sad je drugacije, nemam vise nadu da ce ovde ikad ista krenuti na bolje, a ne mogu da dopustim da mi sutra deca padnu u apatiju kad shvate gde zive i kako stvari funkcionisu.

Edit : Kad malo bolje razmislim, mozda ne idem ja nego me ova zalosna drzava tera van svog rodnog grada, al sad sam se pomirio s tim, prelomio i nema nazad. Zao mi samo Nisha i prijatelja, kad bih samo njega mogo nekako u Nemacku da prebacim, al ne mere.

Edited by - Tex Willer on 24/03/2013 22:11:34
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2013 : 22:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Elderane84



Razumijem te, jer imas djecu. Tu se ja ne mogu mjeriti s tobom. I ne bjezim od toga da cu 10 puta promijeniti misljenje, kad dodjem u razlicite situacije, samo budale ne mijenjaju misljenje :)



Da nemam o kome da brinem ko zna dal bih bio ovako besan na sve ovde i dal bih zeleo da odem. To stoji. Sa 20 ili 30 godina ni pedalj van Nisha. Kad bih negde iso na kratko i kad u povratku vidim Nish, neopisiv osecaj, igra srce. Sad je drugacije, nemam vise nadu da ce ovde ikad ista krenuti na bolje, a ne mogu da dopustim da mi sutra deca padnu u apatiju kad shvate gde zive i kako stvari funkcionisu.

Edit : Kad malo bolje razmislim, mozda ne idem ja nego me ova zalosna drzava tera van svog rodnog grada, al sad sam se pomirio s tim, prelomio i nema nazad. Zao mi samo Nisha i prijatelja, kad bih samo njega mogo nekako u Nemacku da prebacim, al ne mere.



meni dosad nije uspilo u više navrata utec i ostat vanka.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 22:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


meni dosad nije uspilo u više navrata utec i ostat vanka.



Deportovali te nazad
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2013 : 22:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood


meni dosad nije uspilo u više navrata utec i ostat vanka.



Deportovali te nazad



di god san tija utec sve se izjalovilo,Sicilija,Cile,Kanada.
jedino san se u Slo uspia zadržat 2 godine

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 23:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Kolumbija???



Ne moze tamo, za njih radi ovde
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2013 : 23:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Kolumbija???



šta bi ti u Kolumbiji?? da ti odu sinusi?
nije Kolumbija za svakog

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/03/2013 : 23:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Ko god zeli napustiti Balkan,mogu mu jednu Us.firmu,samo da preporucim- BLACKWATER.



800 Dollara je DNEVNICA!!!

http://www.welt.de/print-welt/article324295/Ein-Mietsoeldner-verdient-bis-zu-800-Dollar-am-Tag.html

Jedini mali rizik-



imaš gomilu Hrvata šta rade za njih.
bila reportaža u SD još dok su se vukli po Iraku

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/03/2013 : 23:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
buduci da imam gimnaziju i društveni fakultet ne gine mi bauštel vani

vjerovatno bih otišao kad bih imao priliku dostojnu covjeka

npr da se ovdje obucim za neki zanat (podvodno varenje) koji je deficitaran u norveškoj ili njemackoj
i da legalnim putevima radne vize dobijem negdje posao

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/03/2013 : 23:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Svi koji cete otici "vani", a da se približavate 40-tim godinama težko cete dobiti posao. Van se odlazi pri 20-tima a ne 40-tima....osim ako ste neki radnik sa nekim specificnim poslom, kojeg znate samo vi raditi,...inace cete jako težko dobiti posao, a bez posla necete dugo preživjeti tamo...Prošla su vremena migracija kako je to bilo u 60 i 70 godina. Znam da želite osigurati svojoj djeci bolju buducnost ali tek tako ici na blef i maštati kako ce vas neko zaposliti kod vaših 40 godina je jako utopicno. Možda dobijete neki lošije placeni posao, nešto fizicki itd....sve ostalo jako teško osim ako imate neke veze...

Rješenje bi bilo, da umjesto da idete u Njemacku, Njemacko dode kod vas, znaci da se ovdje pocne investirati, da dode strani kapital, da se izgrade tvornice, pa da ljudi imaju posao itd.....Trenutacno nigdje nema posla, i Njemacka ima puno nezaposlenih npr....i zbog toga i je Svijetska ekonomska kriza i apatija kod ljudi.
Nece se svi problemi rješiti odlaskom tek tako.....

Ja osobno volim da putujem, bio sam vec u dosta zemalja ali uvijek kao turista, jer uvijek volim da se vratim. Ne bi se nigdje preselio zauvijek. Možda bi izdržao jednu godinu npr ako bi imao dobro placeni posao, ali bi radio da bi uštedio i vratio se.
Slovenija je samo jedna.....tu sam roden i tu cu umrijeti, a u meduvremenu se želim zabavljati i doživjeti što više i posjetiti što više zemalja itd....Ali ostaviti svoju zemlju tek tako pa i koliko glupa bila to ne mogu.

Ima jedan vic:

Stiže novi upravnik u zatvor i stari upravnik ga povede u obilazak oko zatvora, da ga upozna sa situacijom. I oni šetaju i dodu do prve celije i stari upravnik kaže novome upravniku kako su ovdje zatvoreni Bosanci, pa onda šetaju do druge celije, koja ima dvostruku stražu i kaže kako su ovdje zatvoreni Albanci, pa onda opet do trece celije i cetvrte itd.....a na kraju idu van zatvorskih zidina, i vide grupu ljudi kako plivaju u govnima, smiju se , zajebavaju itd....a nigdje ni jednog stražara. Pa ovaj novi upravnik pita sav zbunjen staroga upravnika, zašto nema stražara nigdje, a ovaj mu kaže:
"Pa ovo su Slovenci, za njih ne treba stražara, jer svatko tko želi isplivati iz govna, oni sami ga povuku nazad u govno i tako skroz"

Eto, smiješno a istinito. Iako bezvezan narod, moji su haha.
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 24/03/2013 : 23:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
još par dana i 5

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 24/03/2013 : 23:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
samo da napomenem da turistickom posetom ne možete steci nikakvu predstavu kako je živeti u toj posecenoj zemlji...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/03/2013 : 23:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Svi koji cete otici "vani", a da se približavate 40-tim godinama težko cete dobiti posao.



Potpuno povrsno, ocito ne znas situaciju. Nemci traze odredjene struke koliko god godina imao. Znaci popunjavaju kadar koji im je deficitaran, ako nisi u nekoj od tih bransi ne trebas im ni sa 20 ni sa 60 godina. Ako jesi, dobrodosao si, godine u odredjenim bransama znace i iskustvo a i to traze. Evo radiolog s kojim sam radio ide sa svojih skoro 60 godina. Moja sestra je otisla sa 36-37 godina, tu negde, zet radi moleraj u Kanadi sa 47 godina a sestric igra kosarku u USA sa 20 godina.
Dakle, sve ti je to relativno
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000