forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ne igraju toliko godine koliko branša euro.
ili veza

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Jedino kome bi stvarno preporucio NJemacku,jest npr. osoba ciji tetak il sta ja znam,kum,ima vlastitu firmu sa najmanje 10 radnika. I ne fali mu na poslu.Znaci neka garancija je tu. Drugoj osobi kojoj bi preporucio,jest jedna vrlo skolovana osoba i po mogucnosti vec sa radnim iskustvom. U kompjutorskoj branzi je velika potraznja.Doktora,inzinjera,advokata itd.,toga ima na pretek. Mozda ako dodje 100 doktora,uspije 5 a ostali idu raditi u mc donalds. Ovdje drugovi moji,svake godine 50000 studenata zavrsi svoju studiju i duplo vise napusti gimnaziju sa "abiturom"(jaca kvalifikacija). Oficialno je 6% stanovnistva nezaposleno.Al kad se dodaju oni koji od drzave se guraju,broj je oko 10% .To politicari malo statistike sminkaju. T.Z.,ljudstva ima,nego rezu radna mjesta. To je drugovi kapitalizam. Sto veci uspjeh sa sto manje radnika i izdataka.



a ovde je to tek u razvojnoj fazi,tako da je još gore

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 25/03/2013 : 00:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Svi koji cete otici "vani", a da se približavate 40-tim godinama težko cete dobiti posao. Van se odlazi pri 20-tima a ne 40-tima....osim ako ste neki radnik sa nekim specificnim poslom, kojeg znate samo vi raditi,...inace cete jako težko dobiti posao, a bez posla necete dugo preživjeti tamo...Prošla su vremena migracija kako je to bilo u 60 i 70 godina. Znam da želite osigurati svojoj djeci bolju buducnost ali tek tako ici na blef i maštati kako ce vas neko zaposliti kod vaših 40 godina je jako utopicno. Možda dobijete neki lošije placeni posao, nešto fizicki itd....sve ostalo jako teško osim ako imate neke veze...




svašta, nalupa se brate za sve pare...

kao prvo sve zavisi od posla... ako ce da nosi cement ili duva u pištaljku normalno da je 20togodišnjak isplativiji, em ne moraju da ga plate koliko zakon nalaže za one preko 30-35, em za dati posao poseduje više izdržljivosti...

ako je posao za koje je potrebna škola/iskustvo/odredena zvanja znanja i sl... tu zna i 4 banke da bude malo...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 25/03/2013 : 00:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Jedino kome bi stvarno preporucio NJemacku,jest npr. osoba ciji tetak il sta ja znam,kum,ima vlastitu firmu sa najmanje 10 radnika. I ne fali mu na poslu.Znaci neka garancija je tu. Drugoj osobi kojoj bi preporucio,jest jedna vrlo skolovana osoba i po mogucnosti vec sa radnim iskustvom. U kompjutorskoj branzi je velika potraznja.Doktora,inzinjera,advokata itd.,toga ima na pretek. Mozda ako dodje 100 doktora,uspije 5 a ostali idu raditi u mc donalds. Ovdje drugovi moji,svake godine 50000 studenata zavrsi svoju studiju i duplo vise napusti gimnaziju sa "abiturom"(jaca kvalifikacija). Oficialno je 6% stanovnistva nezaposleno.Al kad se dodaju oni koji od drzave se guraju,broj je oko 10% .To politicari malo statistike sminkaju. T.Z.,ljudstva ima,nego rezu radna mjesta. To je drugovi kapitalizam. Sto veci uspjeh sa sto manje radnika i izdataka.



jedino kome bih ja preporucio dojcland je osoba koja je spremna rintati preko svake mere...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 00:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by 1Euro

Svi koji cete otici "vani", a da se približavate 40-tim godinama težko cete dobiti posao.



Potpuno povrsno, ocito ne znas situaciju. Nemci traze odredjene struke koliko god godina imao. Znaci popunjavaju kadar koji im je deficitaran, ako nisi u nekoj od tih bransi ne trebas im ni sa 20 ni sa 60 godina. Ako jesi, dobrodosao si, godine u odredjenim bransama znace i iskustvo a i to traze. Evo radiolog s kojim sam radio ide sa svojih skoro 60 godina. Moja sestra je otisla sa 36-37 godina, tu negde, zet radi moleraj u Kanadi sa 47 godina a sestric igra kosarku u USA sa 20 godina.
Dakle, sve ti je to relativno


A za koj posao se ti spremas u njemackoj? koliko moras tecno znati njemacki? i kolika je ocekivana placa ako znas otprilike?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Doktora,inzinjera,advokata itd.,toga ima na pretek.



Za advokate pretpostavljam da si u pravu, za inzenjere (gradjevinci, arhitekte, elektronci) znam da ih je dosta otislo iz Nisa, sa nekima sam u kontaktu jer se znamo jos od osnovne, i jos dosta ih se sprema.
Sestra mi je doktorka, otisla je sa 36-7 godina, bez dana radnog iskustva. Zaposlila se na psihijatrijskoj klinici izmedju Drezdena i Lajpciga, polozila aprobacioni i sad je na specijalizaciji. Zabavlja se sa Negotincem koji je dosao tamo pre par meseci.
Odusevljena je prijemom kolega i kolegenica Nemaca. To su informacije iz prve ruke, jer cesto kontaktiramo. Ima i Hrvata, Bosanaca, par njih je doslo iz Novog Pazara pre par meseci, ima par Bugara, ljudi iz BIH...
i jos uvek fali radnika bar jos toliko.

Naravno, nema posla za auslendere u bransama koje su atraktivne za Nemce, to je popunjeno, ali ima dosta specijalizacija koje se dobijaju bez problema.
Takodje je suzen izbor gradova za auslendere, ali "bolje prvi u selu nego zadnji u gradu"
Sad se u Nisu preko biroa ocekuje konkurs za 300 lekara (ili i lekara i tehnicara, jos ne znam, bice uskoro). Znaci zvanicno, preko biroa za zaposljavanje.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz


A za koj posao se ti spremas u njemackoj? koliko moras tecno znati njemacki? i kolika je ocekivana placa ako znas otprilike?



Lekar. 4 banke, oko 10 godina radnog iskustva.
Nemacki najmanje B2, zato jos i ne mogu da krenem, prilicno visok nivo. A u Hesenu vec traze na odredjenim klinikama C1, pa se "nasi" plase od C1 epidemije.
4.400 bruto i istocnoj Nemackoj za lekara opste prakse, cuo sam da je vise u zapadnoj.
Neto zavisi od poreza, mojoj sestri odbijaju i zato sto je neudata i sto nema dece, odluka da se ne uda i ne radja smatra se luksuzom i oporezuje, barem su njoj tako to objasnili.
Ona ima platu oko 2.300 evra bez dezurstava, sa dezurstvima moze da dogura otprilike do 3.000.
Trecina joj ode na stan i rezije, meni neka ode pola. Opet ce da ostane pola. A ovde je plata lekara opste prakse oko 450 evra, mozda 20-30 evra vise.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

Jedino kome bi stvarno preporucio NJemacku,jest npr. osoba ciji tetak il sta ja znam,kum,ima vlastitu firmu sa najmanje 10 radnika. I ne fali mu na poslu.Znaci neka garancija je tu. Drugoj osobi kojoj bi preporucio,jest jedna vrlo skolovana osoba i po mogucnosti vec sa radnim iskustvom. U kompjutorskoj branzi je velika potraznja.Doktora,inzinjera,advokata itd.,toga ima na pretek. Mozda ako dodje 100 doktora,uspije 5 a ostali idu raditi u mc donalds. Ovdje drugovi moji,svake godine 50000 studenata zavrsi svoju studiju i duplo vise napusti gimnaziju sa "abiturom"(jaca kvalifikacija). Oficialno je 6% stanovnistva nezaposleno.Al kad se dodaju oni koji od drzave se guraju,broj je oko 10% .To politicari malo statistike sminkaju. T.Z.,ljudstva ima,nego rezu radna mjesta. To je drugovi kapitalizam. Sto veci uspjeh sa sto manje radnika i izdataka.



a ovde je to tek u razvojnoj fazi,tako da je još gore

Nije lwoode, vas su iz pocetka da izvines "sjebali". Kako,zasto? Reci cu ti. Njemacka 45.te,drzava se izgradjiva. 20 godina kasnije,65.te,Njemacka jaka ko "Amerika". 70.tih,prva kriza,al ide se dalje,nabolje. 90.tih,kako je da je al dobro je. 2000. pocelo pomalo sve ic u kurac.Al brale,sta je je,priko 50 zlatnih godina iza rata. Gdje su u Hrvatskoj te zlatne godine bile? Nigdje. Skoro 20 godina od rata,Hrvatska vise lici zemlji 2-3.svijeta. Pusti ti oni 5,6% "Budza". I Etjopija ima 5% tajkuna.



ma dobro ,nismo se najbolje razumili.
al opet je bolje u švabiji nego ovde (mislin na neku vecinu) .
to je bila poanta

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 25/03/2013 : 00:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message
Otvaram neke opcije u Italiji...

...odavde cu otici bez da se osvrnem, ako mi Bog dragi da zeleno svetlo. Nema te zastave i te nostalgije da se osudujem da psovanje mater sistemu do kraja života

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 00:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Otvaram neke opcije u Italiji...

...odavde cu otici bez da se osvrnem, ako mi Bog dragi da zeleno svetlo. Nema te zastave i te nostalgije da se osudujem da psovanje mater sistemu do kraja života



U Boneliju?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Istina,to stoji.



I uvek ce biti bolje. Pa Nemci cine cetvrtinu EU, sto u Nemackoj, sto u Austriji, Svajcarskoj, Lihtenstajnu, Luksemburgu, Poljskoj, Italiji... oko 120-125 miliona Nemaca u EU koja broji manje od pola milijarde ljudi.
Nikad Nemacka nece da propadne. A i mogucnost da mi s Balkana odemo tamo nije tek tako neplanski, ne rade oni nista slucajno. Nemacki lekari odlaze u skandinavske zemlje, Svicu, Kanadu, svuda gde je bolji standard. Zato i ima mesta za nas i treba iskoristiti priliku.
Oni dobijaju radnike koji ce da rade za platu za koju Nemac ne bi. Ja ovde mogu samo da sanjam platu koja se prima u Nemackoj i svima dobro. Sve na obostrano zadovoljstvo.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 01:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by mamlaz


A za koj posao se ti spremas u njemackoj? koliko moras tecno znati njemacki? i kolika je ocekivana placa ako znas otprilike?



Lekar. 4 banke, oko 10 godina radnog iskustva.
Nemacki najmanje B2, zato jos i ne mogu da krenem, prilicno visok nivo. A u Hesenu vec traze na odredjenim klinikama C1, pa se "nasi" plase od C1 epidemije.
4.400 bruto i istocnoj Nemackoj za lekara opste prakse, cuo sam da je vise u zapadnoj.
Neto zavisi od poreza, mojoj sestri odbijaju i zato sto je neudata i sto nema dece, odluka da se ne uda i ne radja smatra se luksuzom i oporezuje, barem su njoj tako to objasnili.
Ona ima platu oko 2.300 evra bez dezurstava, sa dezurstvima moze da dogura otprilike do 3.000.
Trecina joj ode na stan i rezije, meni neka ode pola. Opet ce da ostane pola. A ovde je plata lekara opste prakse oko 450 evra, mozda 20-30 evra vise.

Iskreno 2300 bez dezurstava i 3000 sa dezurstvima i nije neka lova. Mislio sam da je veca lova za doktora opce prakse. Mada u usporedbi sa 450 eura kod vas izgleda dosta dobro. Ali ipak racunaj koliko ce ti ostati za ustediti jer trebas i jesti, oblacit se, benzin itd...

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Moram i ovde delic iz serije "Moj rodjak sa sela".
Dragce (glumi ga Gagi Jovanovic Kuguars) je seljak, zemljoradnik i amaterski pevac koga zovu "Slavuj iz Gruže". Mogo je da ode svojevremeno u BG i pravi karijeru, ali izabrao da ostane na selu. I dosta godina kasnije dok radi u njivi, kaže:

"Ej selo, robijo. A mogo sam da odem u svet, da pevam s Madonom, da me jebe Elton John u dupe, da živim ko grof. A ja izabro da ostanem na selu."
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 01:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

koliko ti sestra ima bruto?


4400 je napisao, samo ne kuzim jel to sa ili bez dezurstava

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

Iskreno 2300 bez dezurstava i 3000 sa dezurstvima i nije neka lova. Mislio sam da je veca lova za doktora opce prakse. Mada u usporedbi sa 450 eura kod vas izgleda dosta dobro. Ali ipak racunaj koliko ce ti ostati za ustediti jer trebas i jesti, oblacit se, benzin itd...



Ali cim dobijes specijalizaciju, a dobijes je i pre polozenog aprobacionog ispita (sto je i mene iznenadilo) - plata ti raste sukcesivno iz godine u godinu do krajnje specijalisticke koja je oko 5-6.000 evra bez dezurstava.
Dakle, prostora za napredak ima. Ovde specijalista koji ne prima mito npr. u Klinickom centru, vec radi u ambulanti, ne moze da prebaci 800 evra. I nema dezurstva, samo ih u bolnici ima. Ako radis nocu u ambulanti to ti dodje "nocni rad" i placa se mozda oko 5-6 evra, ne racuna se kao dezurstvo (nagadjam malo, kad sam radio u drzavnoj ustanovi nocni rad mi se placao 250 dinara, sto je bilo oko 4 evra).

Hrana, garderoba i ostalo nisu nista skuplji nego ovde.
Skupi su stan i rezije, ali i to varira od grada do grada.
A u krajnjem slucaju odes 15-20 km od grada i sve je znatno jeftinije (i do 3-4 puta) a saobracajne veze (voz, bus, auto) sve funkcionise besprekorno.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Koliko placas stan sad tu gdje jesi?



Nista, problem je koliko mogu da zaradim za sve ostalo.
Sestra mi rece 4.400 bruto, u istocnoj Nemackoj, u zapadnoj je situacija valjda bolja. Neto varira. Dezurstva su bonus.
Jedino ako nije malo umanjila da joj ne traze brat i roditelji neku kintu. Pitacu je opet kad se vidimo nasamo
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 01:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
tutta ajd malo to prevedi, nazalost nemam pojma njemacki

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Evo mali Info-

https://www.thieme.de/viamedici/weiterbildung/interessantes/arztverdienst.html

Sa doktorskom placom se lijepo moze zivjeti. Bjezi Texe sto te noge nose!



Tesko ti ja mogu ovo sve da razumem, tek sad krenuo sa A2 a tu se radi tek Aussehen i pridevska deklinacija
Kolko sam ukapirao tek sa 4.godina staza u Nemackoj je bruto 4.400?
Mozda je kod nje vise jer su na psihijatriji posebni uslovi rada.
Ovde su plate u psihijatrijskoj ustanovi dosta dobre, benificirani radni staz (4 meseca na godinu dana), dobro placena dezurstva.
Probao sam da udejm tamo, ali imam sanse samo kao pacijent
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a vidi ovo Texe:

http://thebrazilbusiness.com/article/european-job-hunt-in-brazil

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

tutta ajd malo to prevedi, nazalost nemam pojma njemacki



Kolko sam ukapirao tu sam negde blizu, s tim sto stvari idu nabolje s godinama staza i specijalizacijom.
Ne bi bilo lose da tutta prevede sve.
Assistenzarzt si dok ne polozis aprobacioni ispit.
Facharzt bi trebao da bude specijalista.
Oberarzt mozda nacelnik?
Ovo poslednje ne mogu ni da procitam, mnogo sitno i jos s nekom skracenicom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a vidi ovo Texe:

http://thebrazilbusiness.com/article/european-job-hunt-in-brazil



To ti da ja odem pa da ti ti nabavljam karte za SP
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood

a vidi ovo Texe:

http://thebrazilbusiness.com/article/european-job-hunt-in-brazil



To ti da ja odem pa da ti ti nabavljam karte za SP



šta bi ti tamo falilo?
bolje nego švabija

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
doduše portugalski je zaheban za naucit al jebga

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ili otvoriš nešto ovako:

http://www.medicaltourismagencyofcolombia.com/SERVICES.html

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 01:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

Al ako si dole "fukara",bit ces vjerovatno i ovdje. Jer "normalno umirucih" su daleko od 4000 eura bruto.



Zato mladi Nemci odlaze u Tursku, a oko 300.000 do 350.000 penzionera godisnje napusti Nemacku i ode u zemlje "jeftinije" za zivot.
Meni ce problem biti sto je jedna plata a cetvoro nas na hrani (sa matorcima 6, mogu da dolaze 2 puta godisnje na po 3 meseca).
Ali posle nekoliko godina ce biti sasvim pristojno i s jednom platom. U svakom slucaju dosta bolje nego ovde.
Zet mi radi kao fizikalac u Kanadi (moler, licilac) i mogu da ti kazem da za pola godine zaradi dovoljno da zivi kao car narednih 6 meseci ovde.
Sto se fizickih poslova tice cuo sam (ne tvrdim) da vozaci kamiona jako dobro mogu da zarade u Nemackoj, ostalo se i ne trazi, bar ovde nisam cuo. Cini mi se da se traze i gradjevinci, ali ne verujem da su plate dobre? Ako jesu, javi dasaljem ujaka tamo
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000