forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 23:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by noemis

e svašta ste napisali...

nego ide li neko ovde jer želi da napreduje, mislim profesionalno... sve vam se svodi na trbuhom za kruhom...



vjerojatno cu ici, ali mi je dovoljan i engleski za njemacku



potreban ali ne i dovoljan...


za moj dio mi je dovoljno, drugo je da mislim tamo ostati koju godinu. Ovo bi bilo oko 3-6 mjeseci u par navrata

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 25/03/2013 : 23:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz


Pa za rad tj. usavrsavanje mi je dovoljan engleski, a ljudi tamo normalno znaju dosta engleskog za sporazumijet se i prezivjet izvan posla.



ajvud te pitao za živeti, ne preživeti...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."

Edited by - noemis on 25/03/2013 23:50:20
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zanimljivi rezultati:

40 % bi otišlo ili misli otic.
+ 10 % koji su vec vani=
50 % forumaša koji razmišljaju ili djeluju u pravcu odlaska vanka

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 23:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood



e ovo si super odabra



Hteo sam na zurnalistiku, da se bavim sportskim novinarstvom, ali su se na prijemnom polagala 2 strana jezika a tad se kod nas ucio samo jedan u skoli. A i njega nikad nisam znao (ruski)
Medicina je bila alternativa, psihijatrija jedino sto me je bas privuklo, ne postoje dva ista pacijenta, nema straha od zasicenja poslom.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 23:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by mamlaz


Pa za rad tj. usavrsavanje mi je dovoljan engleski, a ljudi tamo normalno znaju dosta engleskog za sporazumijet se i prezivjet izvan posla.



ajvud te pitao za živeti, ne preživeti...


Pa necu tamo godinama ostati vec 3-6 mjeseci. Koliko imam iskustva, za zivjet tamo je engleski dovoljno dobar.

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 25/03/2013 23:52:07
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 23:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood



e ovo si super odabra



Hteo sam na zurnalistiku, da se bavim sportskim novinarstvom, ali su se na prijemnom polagala 2 strana jezika a tad se kod nas ucio samo jedan u skoli. A i njega nikad nisam znao (ruski)
Medicina je bila alternativa, psihijatrija jedino sto me je bas privuklo, ne postoje dva ista pacijenta, nema straha od zasicenja poslom.



mogu ti ja dolazit na seanse da te izludin ,da znaš šta te ceka

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 23:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood



e ovo si super odabra



Hteo sam na zurnalistiku, da se bavim sportskim novinarstvom, ali su se na prijemnom polagala 2 strana jezika a tad se kod nas ucio samo jedan u skoli. A i njega nikad nisam znao (ruski)
Medicina je bila alternativa, psihijatrija jedino sto me je bas privuklo, ne postoje dva ista pacijenta, nema straha od zasicenja poslom.


Postoji strah da postanes kao i oni koje lijecis:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 25/03/2013 : 23:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz


Pa necu tamo godinama ostati vec 3-6 mjeseci. Koliko imam iskustva, za zivjet tamo je engleski dovoljno dobar.



ne bi da sitnicarim, ali koliko se može napredovati za 3-6 meseci?

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2013 : 23:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by mamlaz


Pa za rad tj. usavrsavanje mi je dovoljan engleski, a ljudi tamo normalno znaju dosta engleskog za sporazumijet se i prezivjet izvan posla.



ajvud te pitao za živeti, ne preživeti...


Pa necu tamo godinama ostati vec 3-6 mjeseci. Koliko imam iskustva, za zivjet tamo je engleski dovoljno dobar.



ne znan ,kad san bia u Austriji nisu se baš oduševljavali kad bi šta pita na eng.
takvo je moje iskustvo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 25/03/2013 : 23:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by mamlaz


Pa necu tamo godinama ostati vec 3-6 mjeseci. Koliko imam iskustva, za zivjet tamo je engleski dovoljno dobar.



ne bi da sitnicarim, ali koliko se može napredovati za 3-6 meseci?


ma isao bi vjezbati samo nekakve tehnike i preglede, cisto manualno vjezbanje i usavrsavanje (naravno mora se i misliti, ali ne moram to na glas vec u sebi:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 25/03/2013 : 23:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by noemis



lepo, aj malo offtopik... citaš li (si citao) fukoa: rodenje klinike/istorija ludila/psihijatrijska moc... i sl

pre nekoliko god.ortak je dobio ponudu za bakalovica uz najverovatniju spec.
ja ga naterao da procita doticne knjige i covek odustao...




Citao sam uglavnom literaturu koja mi je trebala za obavljanje poslova koje sam radio. Jer sam zeleo da obavljam sve maksimalno korektno.
Proveo sam u okviru studija dosta vremena u psihijatrijskim ustanovama na vezbama (sto otvorenog, sto zatvorenog tipa).
Komsinica mi je psihijatar, pa sam cesto isao s njom da gledam kako radi. I nijednog trenutka se nisam dvoumio zelim li to ili ne.
Ni sad e ne dvoumim. Sto se tice literature citao sam dosta, ali sigurno nedovoljno. Ako mi to postane posao onda cu da nadoknadim sve propusteno, trenutno ne mogu ni sa nemackim da se izborim u meri u kojoj bih zeleo. A to je da dodjem na nivo znanja koji mi je neophodan da potpuno normalno zivim i integrisem se tamo gde budem otisao.
Dijalekti su im zajebani, ali ajde prvo ovaj Hochdeutsch, pa kad vidim gde sam stigo onda cu da razmisljam o dijalektima.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/03/2013 : 00:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by mamlaz


Pa za rad tj. usavrsavanje mi je dovoljan engleski, a ljudi tamo normalno znaju dosta engleskog za sporazumijet se i prezivjet izvan posla.



ajvud te pitao za živeti, ne preživeti...


Pa necu tamo godinama ostati vec 3-6 mjeseci. Koliko imam iskustva, za zivjet tamo je engleski dovoljno dobar.



ne znan ,kad san bia u Austriji nisu se baš oduševljavali kad bi šta pita na eng.
takvo je moje iskustvo.


Moje je iskustvo da su bili super odusevljeni naspram toga da ih pitam na hrvatskom ili talijanskom:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz


Postoji strah da postanes kao i oni koje lijecis:)



Moj prvi profesor psihijatrije, pokojni profesor Davidovic (ima i njegovih knjiga iz te oblasti) je lecio alkoholicare i umreo od ciroze jetre, Treba biti oprezan
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


mogu ti ja dolazit na seanse da te izludin ,da znaš šta te ceka



Zbog takvih likova mi se i svidja psihijatrija, nikad nije dosadno
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/03/2013 : 00:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
ma nece ti ovo nikada ni biti literatura, mada fuko jeste doktorirao psihijatriju, postao je njen najveci neprijatelj (daleko veci od t. sasa)... a u knjigama se bavi genealogijom psihijatrijskih praksi, institucija, govora... stvaranje azila, nastanak ludila i sl.... i ako te to ne interesuje onda i ne poseži za tom literaturom...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/03/2013 : 00:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
ajmo sad ontopik

https://www.youtube.com/watch?v=_BmneE3AcFM

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 00:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Tex Willer, ti si izgleda dobro upoznat sa prilikama u AT i DE, jos samo nauci njemacki i priznat ce ti 5 god. boravka retroaktivno

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

ma nece ti ovo nikada ni biti literatura, mada fuko jeste doktorirao psihijatriju, postao je njen najveci neprijatelj (daleko veci od t. sasa)... a u knjigama se bavi genealogijom psihijatrijskih praksi, institucija, govora... stvaranje azila, nastanak ludila i sl.... i ako te to ne interesuje onda i ne poseži za tom literaturom...



Onda i necu
Ma ne moze nista da me odbije od psihijatrije, a i o strucnoj literaturi cu da razmisljam tek kad vidim na kakvom odeljenju cu da radim (ako bude sve islo po planu), jer je i sama psihijatrija jako sirok pojam.
Voleo bih da radim sa pacijentima gde se moze pomoci, sa neizlecivim bas i ne bih. Tu bih verovatno i sam skrenuo. Al polako, korak po korak, prvo nemacki pa onda sve ostalo
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 00:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
quote:
Originally posted by noemis

e svašta ste napisali...

nego ide li neko ovde jer želi da napreduje, mislim profesionalno... sve vam se svodi na trbuhom za kruhom...




Ja sam otisao sa razlogom da se usavrsim, kao i veliki procenat nasih studenata vani, a ima ih.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Tex Willer, ti si izgleda dobro upoznat sa prilikama u AT i DE, jos samo nauci njemacki i priznat ce ti 5 god. boravka retroaktivno



Ma jako povrsno, malo ljudi hoce da podeli informacije iskreno. Eto, srecom mi je sestra tamo, kum mi je rodjeni Beclija, njegovi su i dalje tamo, pa se dodje do nekih informacija.
Cerkina profesorka nemackog (dao sam je privatno na casove da se lakse uklopi kad krenemo) je zivela 24 godine u Stutgartu, moja u Lajpzigu
Ima i ovde ljudi koji su mi pomogli nekim savetima. Dado R. iz Libellusa zivi u Minhenu, videli smo se pre par nedelja i udavio sam ga pitanjima, od nemackih fraza pa do vrsta piva (npr. zasto se Kelnsko pivo moze da nadje samo u Kelnu).
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki



Ja sam otisao sa razlogom da se usavrsim, kao i veliki procenat nasih studenata vani, a ima ih.



Evo u grupi na nemackom sam bio sa tipom koji je arhitekta. Tetke, babe, roditelji a on jedino dete u porodici. Sve je njegovo ili ce biti.
Ima para ali hoce covek da radi ono sto je zavrsio, ovde nije dobio pravu priliku.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Dranki

Tex Willer, ti si izgleda dobro upoznat sa prilikama u AT i DE, jos samo nauci njemacki i priznat ce ti 5 god. boravka retroaktivno



Ma jako povrsno, malo ljudi hoce da podeli informacije iskreno. Eto, srecom mi je sestra tamo, kum mi je rodjeni Beclija, njegovi su i dalje tamo, pa se dodje do nekih informacija.
Cerkina profesorka nemackog (dao sam je privatno na casove da se lakse uklopi kad krenemo) je zivela 24 godine u Stutgartu, moja u Lajpzigu
Ima i ovde ljudi koji su mi pomogli nekim savetima. Dado R. iz Libellusa zivi u Minhenu, videli smo se pre par nedelja i udavio sam ga pitanjima, od nemackih fraza pa do vrsta piva (npr. zasto se Kelnsko pivo moze da nadje samo u Kelnu).



ovo su svakako najbitnije informacije

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


ovo su svakako najbitnije informacije



Pa ja sam i u Makarsku doso najvise da probam Velebitsko (svijetlo, tamno, kasacko), vas onako usput da vidim kad sam vec tu
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/03/2013 : 00:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Dranki



Ja sam otisao sa razlogom da se usavrsim, kao i veliki procenat nasih studenata vani, a ima ih.



Evo u grupi na nemackom sam bio sa tipom koji je arhitekta. Tetke, babe, roditelji a on jedino dete u porodici. Sve je njegovo ili ce biti.
Ima para ali hoce covek da radi ono sto je zavrsio, ovde nije dobio pravu priliku.



ja znam lika koji ima dva stana u bgdu, dobar posao, dobro placen, žena takode radi... i ipak odoše...

ljudi ponekad ne mogu da shvate da neki koji imaju i koji žive lepo... žele još više...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood


ovo su svakako najbitnije informacije



Pa ja sam i u Makarsku doso najvise da probam Velebitsko (svijetlo, tamno, kasacko), vas onako usput da vidim kad sam vec tu



znan,zato i kažen

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000