forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by noemis



ja znam lika koji ima dva stana u bgdu, dobar posao, dobro placen, žena takode radi... i ipak odoše...

ljudi ponekad ne mogu da shvate da neki koji imaju i koji žive lepo... žele još više...



Pa naravno, i privatno i profesionalno. Glupo je tavoriti negde samo zato sto su ti tu koreni, nisam biljka, ne pustam korenje, svuda moze da bude lepo ako to jako zelis.
Rodjenjem u nekoj drzavi se nisam obavezao da ceo svoj zivot posvetim istoj, nekim idealima, patriotizmu i slicnim glupostima.
Unapred se izvinjavam ako ikome povredim osecanja (ovo je samo moje misljenje a postujem i drugacija).
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 00:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Usavrsavanje je posebna prica. U jednom trenutku studiras po nasem zardjalom i sterilnom planu i programu, ocjene su same sebi cilj, a u slijedecem momentu radis projekte za najvece svjetske firme i instaliraju ti projekte u najvecim firmama svijeta. Zavrsis fakultet i imas osjecaj da nema projekta koji ne mozes da uradis.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 00:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by noemis



ja znam lika koji ima dva stana u bgdu, dobar posao, dobro placen, žena takode radi... i ipak odoše...

ljudi ponekad ne mogu da shvate da neki koji imaju i koji žive lepo... žele još više...



Pa naravno, i privatno i profesionalno. Glupo je tavoriti negde samo zato sto su ti tu koreni, nisam biljka, ne pustam korenje, svuda moze da bude lepo ako to jako zelis.
Rodjenjem u nekoj drzavi se nisam obavezao da ceo svoj zivot posvetim istoj, nekim idealima, patriotizmu i slicnim glupostima.
Unapred se izvinjavam ako ikome povredim osecanja (ovo je samo moje misljenje a postujem i drugacija).



If you will it, it is no dream

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 01:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


If you will it, it is no dream



Jasta, odoh sad malo nesto da citam pa da odgledam nesto malo na nemackom u nadi da cu konacno da povezem 2 cele recenice koje cu u potpunosti da shvatim
Kum mi rece da moram da sto vise slusam i prekinem da prevodim u glavi sa srpskog na nemacki, pa odoh malo da odgledam neki crtani za uzrast do 3 godine, tu vec ima neke nade da povezem nesto
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/03/2013 : 01:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer


Kum mi rece da moram da sto vise slusam i prekinem da prevodim u glavi sa srpskog na nemacki, pa odoh malo da odgledam neki crtani za uzrast do 3 godine, tu vec ima neke nade da povezem nesto



a zatim sledi ono najbolje... stripovi... iskljucivo rosa i barks na nemackom...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 26/03/2013 : 07:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message
Ja još uvek pamtim prve casove gospodje Tereze O.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/03/2013 : 08:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by 1Euro

Novac nikome ne smrdi, samo ja mislim da je sloboda još vrijednija od novca.


Pricas kao da smo jos uvek SFRJ, nije svuda isto, probaj to da shvatis.Nije isto na jugu i severu Srbije a kamoli u razlicitim drzavama.


Ovo si dobro rekao.
Moj kraj je katastrofa. Bivša SFRJ pa bivša RSK prezrena i zaboravljena od svih Baranja (nekad velika žitnica i veliko Belje koje je zapošljevalo citavu regiju). Posla skoro i da nema. Jedina opcija Osijek, a ni tamo nije sjajno.
Vec u Zagrebu izgledi su nešto bolji. Puno ljudi pa ako ništa drugo, nešto možeš prodavat ili muljat.
Gradovi na moru puno bolje (mada oni toga vjerovatno nisu ni svjesni). Ipak je tu turizam i ugostiteljstvo koji ce propasti zadnji. Nama je otici raditi na more kao pomocni kuhar/konobar kao odlazak u inozemstvo (stvarno se osjecam kao da sam u drugoj državi tamo)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/03/2013 08:23:44
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 08:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by 1Euro

Novac nikome ne smrdi, samo ja mislim da je sloboda još vrijednija od novca.


A o kojoj ti slobodi to pricas?
Mislis da te po izlasku iz zemlje gde si rodjen odmah teraju negde na robiju?
Mislis da zivot u pojedinim zemljama (konkretno Srbija, drugi nek pricaju u svoje ime ako zele, ja pricam samo u svoje) vec sam po sebi nije robija.
Od 91 ratovi, pa hiperinflacija, pa opet rat sa 19 najmocnijih zemalja (ej, koja budala ide na 19 profi boksera goloruk), pa rasprodaja svih firmi koje su nesto vredele...
Mislis da je mene neko pitao nesto?
Glas iole pametnog se racuna i vredi isto koliko i glas budale.
Mislis da se i ovde ne osecam kao gradjanin drugog reda?
Da volim da drugi odlucuju u moje ime?
Pricas kao da smo jos uvek SFRJ, nije svuda isto, probaj to da shvatis.
Nije isto na jugu i severu Srbije a kamoli u razlicitim drzavama.

quote:
Originally posted by 1Euro

Ok, kad bi bio neki dobar posao negdje vani, pa da se može zaraditi z aneko kratko vrijeme novac pa da se covjek vrati nazad kuci, da bi mogao uživati u tom novcu ok, ali tek tako sve ostaviti za sobom i ici negdje drugdje i zapoceti novi život, nije baš mala šala.



A zasto na to ne gledas kao na avanturu, na hrabrost da nesto menjas i ides napred. Na mogucnost da od svog zivota napravis nesto.
Cemu tolika patetika i vezivanje za rodnu grudu?
Ne znam, mozda je tebi tvoja rodna gruda pruzila mnogo vise nego meni, ali deliti savete iz ekonomski jace i u svakom pogledu razvijenije drzave se vec granici sa bezobrazlukom.
Da si ziveo poslednjih cetvrt veka ovde gde ja zivim razmisljao bi potpuno drugacije, veruj mi.
I mislis li da van rodne grude nema ljudi?
Svuda postoje ljudi i neljudi moj ojro, granice su samo linije na karti.



pa pricam o ekonomskoj slobodi. Npr. ako živiš kod kuce, ili imaš vlastiti stan ili neki krov nad glavom, onda je taj problem riješen i ti sve što zaradiš (ma koliko bilo d abilo) ti to možeš da potrošiš na neke druge stvari. Ako se posvadaš na poslu, možeš da ga napustiš itd....a ako ideš negdje van svega ovoga, onda ti tamo trebaš ili posuditi neki novac, ili uzeti kredit,....pa onda više nisi tako neovisan, jer trebaš taj novac odplatiti,vratiti,...pa onda si primoran, da radiš kako ti šefovi kažu, da ne bi izgubio posao itd....u tom smjeru sam razmišljao, kada sam pricao o slobodi.
Naravno možeš imati srece i radiš sa super saradnicima, šefom itd....a naravno može biti i muka i tlaka i pošto si novi, od tebe se ocekuje, da ceš šutjeti i raditi itd....ali dobro, možda imamo razlicite poglede na to.
Sve u svemu, ti si meni jedan zanimljivih likova na forumu, pa ti stvarno želim sve najbolje i zbog toga sam se i potrudio i toliko rjecenica napisao. Stvarno se nadam, da sam u krivu i da ceš se super snaci i da ti bude super, i da kada budeš stajao negdje u redu da placaš racune na Banki npr i vrtiš novac po rukama, vidiš kovanicu za 1 Euro i sjetiš se "ojrovih rijeci" i da ne zaplaceš hehe.
Mogao bi i na druga pitanja da ti odgovorim, ali nema smisla, jer ne želim da se prepucavamo, ocito imamo razlicita mišljenja. Valjda svatko zna sam za sebe, što mu najviše odgovara i da si sredi život na taj nacin.
Što se tice da živim u ekonosmkoj razvijenoj zemlji, samo da ti kažem kako Srbi kupuju slovenacke kompanije (upravo je Nektar kupio Fructal, Todorovic ili kako se vec zvao je htio kupiti Merkator,...) i dosta Slovenackih kompanija želi da ode u Srbiju jer im je netko rekao, da ce putem Srbije lakše stici na Ruski trg i tamo kažu da imaju dosta novca,.....A ako je sjeverna Srbija razvijenija od južne Srbije, što se onda za pocetak ne preseliš u Sjevernu Srbiju?
Mislim ipak ce ti biti lakše, ne trebaš uciti jezik na novo itd....

Sve u svemu sretno!


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 08:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

zanimljivi rezultati:

40 % bi otišlo ili misli otic.
+ 10 % koji su vec vani=
50 % forumaša koji razmišljaju ili djeluju u pravcu odlaska vanka



pošto ima dosta zainteresiranih za odlazak vanka, ajmo konkretno neke ideje, prijedloge, da ljudi znaju gdje otici.
Nisu svi doktori....
Recimo ja sam cuo da na Norveškom placaju 20+ eura po satu za sjecenje novogodišnjih smrecica, ne znam jel to još uvijek tako...
Pa onda ima i drugih "sezonskih poslova" npr branje jagoda u Danskoj itd.....jel netko radio nešto slicno?
Ono, da idemo da radimo recimo 3 mijeseci i zaradimo nekoliko tisuca i vratimo se i onda opet sljedece godine itd.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 09:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
http://www.seasonalwork.dk/ooizzCMS/DA/seasonalwork/whatkindofjob
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 09:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, ovdje jedna djevojka objašnjava kako je kuci ponela 3000 eura za 7 tjedana rada.....zaradila je više, ali je trebala platiti stan itd...., no 3000 za 7 tjedana rada je super zar ne....

http://www.seasonalwork.dk/archive/movies/gran_128.wmv

Ajde da pronademo koji posao bi bio najbolji, najlakši, najisplativiji pa idemo svi zajedno tamo.....
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/03/2013 : 09:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Eto, ovdje jedna djevojka objašnjava kako je kuci ponela 3000 eura za 7 tjedana rada.....zaradila je više, ali je trebala platiti stan itd...., no 3000 za 7 tjedana rada je super zar ne....

http://www.seasonalwork.dk/archive/movies/gran_128.wmv

Ajde da pronademo koji posao bi bio najbolji, najlakši, najisplativiji pa idemo svi zajedno tamo.....


Nije loše.
Ja toliko zaradim za godinu dana...

A za ovaj najbolji, najlakši i najisplativiji posao. To nas sve vec ceka i svi idemo tamo jednog dana...

Ako odem, idem u Sloveniju. Tamo je garant bar 10 puta bolje nego tu gdje sam sada.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/03/2013 09:48:08
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 10:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Ovo me je sada podsjetilo kakve sve fantasticne i nevjerovatne poslove covjek moze da radi ako ima dovoljno srece da uleti.
Naime, mnoge firme testiraju svoje radnike, kvalitet usluge, i traze anonimne testere, ciji je jedini zadatak da idu u filijale i ponasaju se kao obicne musterije, s tim sto moraju biti prava "njuskala", tj. moraju neupadljivo kontrolisati ponasanje radnika, odnos prema musterijama, cistocu, urednost, higijenu, opskrbljenost, itd. itd.. (zavisi od firme do firme, broj pitanja je uglavnom preko 50). Znaci nikakva kvalifikacija se ne trazi, ponasate se kao rastrosni musterija koji zeli da isproba sto vise usluga. Naravno sve sto kupite bude vam placeno, gledate da kupujete u normalnim granicama posto morate priloziti racun kad vas budu isplacivali.
Neki ljudi rade samo taj posao svaki mjesec :)
Ja sam bio jedan od onih sretnika koji je upoznao jednog preduzetnickog savjetnika (Unternehmensberater) u AT, tako sam odradio dva naloga, jedan nalog se odnosio na jednu od najvecih firmi svijeta (ne bih govorio ime firme), dobio sam nalog jer sam ga odradjivao na nasem govornom podrucju, ja i brat presli za 5 dana 1500km kroz Hrvatsku i Sloveniju (Zagreb, Celje, Maribor, Ljubljana, Platak, Portoroz, Rovinj, Rijeka i jos dosta manjih mjesta), testirali otprilike 80-ak filijala i cirka 50 konkurentnih filijala. To je bilo prije 10-ak godina, danas ta firma ima filijale i sirom Srbije, CG, Makedonije i (mozda) Bosnu, te duz Dalmacije i (mozda) Slavonije. Za 5 dana dobio sam 1750€ honorara :) Mogao sam to da radim svaki mjesec u AT ali nisam imao vremena.
Drugi nalog je bio u AT, radilo se o jednoj banji sa svim mogucim wellness uslugama (saune, masaze, kozmetika, restoran, muzicarij, whirlpool, vodopadi itd..), morao sam sve usluge da konzumiram :D

Kasnije me je zivot odveo dalje tako da sam izgubio kontakt sa posrednikom, na moju i bratovu veliku zalost. Ali onaj prvi nalog je jedna odiseja koju ni brat ni ja nikada necemo zaboraviti :)

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 26/03/2013 10:26:02
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 26/03/2013 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message
Paljba naravno.
Ne treba od toga praviti veliku famu. Ljudska sudbina je stalno kretanje, nekada je to bilo u potrazi za plodnijom zemljom i blažom klimom, danas se iz siromašnijih ide u bogatije zemlje.
Verovatno potpadam pod kategoriju dva u pollu, nadam se da cu (konacno) završiti fakultet do kraja godine, nekoliko godina sticanja iskustva i ucenja jezika ovde, posle tri godine steknem licencu, pa cu da vidim kuda cu. Krenuo sam da ucim francuski zato što mi se svida jezik, ali je i za inženjere, kao i za doktore i medicinske radnike, ponovo izglednija varijanta Nemacka. Ali bar gradevinci imaju široko polje delovanja, svuda se nešto gradi. Drugar je vec 4-5 puta odlazio u UAE i Saudijsku Arabiju, dosta njih radi po Rusiji, kažu da je tražen bio i veliki broj inženjera u Brazilu za predstojece Olimpijske igre i Svetsko prvenstvo u fuzbalu... Meni cak i nisu toliko finansije motiv odlaska (mada i one, naravno), više želja da vidim sveta i da ne provedem ceo život u jednoj zemlji.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 12:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Ovo me je sada podsjetilo kakve sve fantasticne i nevjerovatne poslove covjek moze da radi ako ima dovoljno srece da uleti.
Naime, mnoge firme testiraju svoje radnike, kvalitet usluge, i traze anonimne testere, ciji je jedini zadatak da idu u filijale i ponasaju se kao obicne musterije, s tim sto moraju biti prava "njuskala", tj. moraju neupadljivo kontrolisati ponasanje radnika, odnos prema musterijama, cistocu, urednost, higijenu, opskrbljenost, itd. itd.. (zavisi od firme do firme, broj pitanja je uglavnom preko 50). Znaci nikakva kvalifikacija se ne trazi, ponasate se kao rastrosni musterija koji zeli da isproba sto vise usluga. Naravno sve sto kupite bude vam placeno, gledate da kupujete u normalnim granicama posto morate priloziti racun kad vas budu isplacivali.
Neki ljudi rade samo taj posao svaki mjesec :)
Ja sam bio jedan od onih sretnika koji je upoznao jednog preduzetnickog savjetnika (Unternehmensberater) u AT, tako sam odradio dva naloga, jedan nalog se odnosio na jednu od najvecih firmi svijeta (ne bih govorio ime firme), dobio sam nalog jer sam ga odradjivao na nasem govornom podrucju, ja i brat presli za 5 dana 1500km kroz Hrvatsku i Sloveniju (Zagreb, Celje, Maribor, Ljubljana, Platak, Portoroz, Rovinj, Rijeka i jos dosta manjih mjesta), testirali otprilike 80-ak filijala i cirka 50 konkurentnih filijala. To je bilo prije 10-ak godina, danas ta firma ima filijale i sirom Srbije, CG, Makedonije i (mozda) Bosnu, te duz Dalmacije i (mozda) Slavonije. Za 5 dana dobio sam 1750€ honorara :) Mogao sam to da radim svaki mjesec u AT ali nisam imao vremena.
Drugi nalog je bio u AT, radilo se o jednoj banji sa svim mogucim wellness uslugama (saune, masaze, kozmetika, restoran, muzicarij, whirlpool, vodopadi itd..), morao sam sve usluge da konzumiram :D

Kasnije me je zivot odveo dalje tako da sam izgubio kontakt sa posrednikom, na moju i bratovu veliku zalost. Ali onaj prvi nalog je jedna odiseja koju ni brat ni ja nikada necemo zaboraviti :)



ovo o cemu pricaš zove se "Mistery Shopping":

http://en.wikipedia.org/wiki/Mystery_shopping

Mislim da ima dosta kompanija, koje se bave sa tim ali koliko je meni poznato, nisu neke velike plate, takve kakve si ti spomenuo....
Inace ja sam se jednom negdje i registrirao prije par godina, za ovog "Mistery Shoppera" i nikada mi nisu javili,.....
Isto tako sam pokušao kod nekih ovih "seasonal works", Eures i slicno i nikada se nitko ne javlja, ili ništa konkretno,....tako da mislim da ili lažu, ili prave sami sebi neku reklamu putem interneta i slicno.....
Cesto su ljudi bili razocarani, kada su na internetu videli kako se sve lako može doci do novca, no kasnije situacija je drukcija:
-ili se ne javljaju sa te neke firme
-ili zaborave nešto reci, pa kada se bolje informiraš skužiš, kako treba placati i ovo i ono (što nisu spomenuli) pa na kraju ne dobiješ toliko koliko si mislio (i trebao) da ceš dobiti
-ili imaju nekakva pravila, pa kasnije vidiš da nije baš sve tako jednostavno, povoljno,....

Treba biti oprezan, i imati i dosta srece, da se pronade "zrno ispod plijevela", zato i kažem, dajte linkove ako znate za nešto pa cemo probati, pa da vidimo kako ce ispasti, dajte konkretne informacije, a ne ono, "bilo jednom prije deset godina, zaboravio sam gdje",....
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 12:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Ako se radi redovno onda plate nisu velike, ali ni utrosak vremena nije velik pa se zbog toga obavlja kao sporedan posao, ali mislim da bi jedan Zagrepcanin ili Beogradjanin ili Sarajlija bio itekako zadovoljan sa 900€ mjesecno za malo putovanja, avanture i zabave :)
Obicno firme imaju najveci broj filijala u maticnoj drzavi pa su im cesce potrebni testovi, dok u inostranstvu to rade sezonski, ali neophodni su im ljudi koji govore lokalni jezik. Znaci bilo ko od nas moze da pokrije prostor citave Jugosfere, sto je velika prednost i za nas i za njih.
To o cemu ti govoris mislim da su tipicne parazitske prevarantske fiktivne firme kakvih ima jako mnogo, ozbiljne firme jako ozbiljno rade, bez cjenkanja i sl. Osim toga posao test-kupca se ne trazi direktno kod firme koja zeli testirati svoje radnike, nego kod agencija posrednika koje uvijek obezbjedjuju dovoljno posla. Moje iskustvo je bilo 100% pozitivno, nevezano za to sto sam covjeka znao, jer nisam bio jedini tester. Tvoj skepticizam je na mjestu ali ne treba zaboraviti da u moru prevaranata postoje ozbiljne i posvecene agencije koje to rade profesionalno, i jednom kada se uvjeris da one zaista postoje i kada primis svoj prvi honorar, promenices svoje razmisljanje. Ali kazem opet da treba imati srece da se upadne, ja sam upao preko poznanstva.
Mislim da su ozbiljne firme niskoprofilne i tesko ih je naci preko Google pretrazivaca, one koje su najglasnije bih ja izbjegavao. Ja sam nasao sajt od mog ondasnjeg posrednika, ali bih sacuvao link za neke prijatelje :)

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 26/03/2013 12:45:20
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/03/2013 : 14:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.


Da, tamo mora da se radi. Hebes takav zivot.

quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih da izigravam Žalosnu Sovu, ali u Švicu je u poslednjih par godina došlo oko 200 000 Nemaca. Najviše medicinskih radnika. Osiguraj se da ti je taj posrednik neka osoba od poverenja pre nego što kreneš. I puno srece. ;)


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 14:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Ako se radi redovno onda plate nisu velike, ali ni utrosak vremena nije velik pa se zbog toga obavlja kao sporedan posao, ali mislim da bi jedan Zagrepcanin ili Beogradjanin ili Sarajlija bio itekako zadovoljan sa 900€ mjesecno za malo putovanja, avanture i zabave :)
Obicno firme imaju najveci broj filijala u maticnoj drzavi pa su im cesce potrebni testovi, dok u inostranstvu to rade sezonski, ali neophodni su im ljudi koji govore lokalni jezik. Znaci bilo ko od nas moze da pokrije prostor citave Jugosfere, sto je velika prednost i za nas i za njih.
To o cemu ti govoris mislim da su tipicne parazitske prevarantske fiktivne firme kakvih ima jako mnogo, ozbiljne firme jako ozbiljno rade, bez cjenkanja i sl. Osim toga posao test-kupca se ne trazi direktno kod firme koja zeli testirati svoje radnike, nego kod agencija posrednika koje uvijek obezbjedjuju dovoljno posla. Moje iskustvo je bilo 100% pozitivno, nevezano za to sto sam covjeka znao, jer nisam bio jedini tester. Tvoj skepticizam je na mjestu ali ne treba zaboraviti da u moru prevaranata postoje ozbiljne i posvecene agencije koje to rade profesionalno, i jednom kada se uvjeris da one zaista postoje i kada primis svoj prvi honorar, promenices svoje razmisljanje. Ali kazem opet da treba imati srece da se upadne, ja sam upao preko poznanstva.
Mislim da su ozbiljne firme niskoprofilne i tesko ih je naci preko Google pretrazivaca, one koje su najglasnije bih ja izbjegavao. Ja sam nasao sajt od mog ondasnjeg posrednika, ali bih sacuvao link za neke prijatelje :)



Pa koliko sam ja upoznat sa time, a informacije sam dobio na Zavodu za zapošljavanje u Sloveniji, uopšte se ne može zaposliti kao Mistery Shopper, nego trebaš se registrirati, ispuniti neke obrazce itd,...pa te onda oni putem te neke agencije kontaktiraju ako im treba takav covjek, jer ovisi o cemu se radi, po nekada traže mlade ljude, starije osobe, muškarce, ili žene,...ovisi o cemu se radi. Plata za ovakav poslic je bila nekoliko desetaka eura, mislim da 20-40 eura po shoppingu. Problem je u tome, što sam se ja tamo registrirao i sve to ispunio one obrazce itd,... prije dvije godine i nisu mi se NIKADA javili, zato i sumnjam, da to uopšte netko radi (bar u Sloveniji).
A ponavljam, linkove sam dobio na Zavodu za zapošljavanje a ne na internetu iako ima puno toga i na internetu.
To, što ti imaš kontakte, a cuvaš ih za svoje prijatelje, onda bez veze da o tome pricaš i pereš ljudima mozak, jer nema nikakve koristi za nas a mi bismo ti trebali vjerovati na rijec. Po broju tvojih postova, vidim da nisi nešto aktivan, pa nemaš ni neki kredibilitet ovdje na forumu, zašto bismo ti vjerovali. To mi malo igleda cak sumljivo, kao imam neki kontakt ali ga cuvam za prijatelje. Pa ce te možda netko kontaktirati putem PM, ne bi li mu ti dao taj kontakt, a ti ceš mu recimo tražiti novac u zamjenu za kontakt. Ne optuživam te ništa, samo da ljudi budu UPOZORENI, pa da slucajno nitko n ešalje neki novac za ovakve informacije.
Ako želiš da pomogneš ljudima sa nekim kontaktima, informacijama, ok, ako ne, bolje da šutiš, jer nikoga ne zanima što ti to cuvaš za svoje prijatelje ako ljudi sa foruma nemaju ništa od toga....

Recimo ja mogu dati jedan dobar link, necete se obogatiti ali radi, provjereno:

http://www.world-mail-panel.com

Oni vam pošalju koverte i spisak a vi to onda trebati slati dalje, tacno po onom spisku. Koverte su vec sa markama i adresama, vi samo trebati slati dalje tacno po datumu na spisku. Na mijesec dobijete oko 15 koverata koje treba poslati dalje i onda trebate upisati na njihovom website-u one neke kode, da oni znaju da ste poslali.
Svaki mesec vam plate 20 eura....nije nešto ali se nakupi....najbolje da najprije kontaktirate:

panel@quotas.de

i pitate ih, da li možete sudjelovati u tome, pa ce vam oni sve objasniti.

Meni su uvijek sve platili.

Edited by - 1Euro on 26/03/2013 14:33:38
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 14:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
eto i ovaj link je zanimljiv:

http://www.marketagent.com/

ovdje se trebate registrirati i onda vam šalju ankete (recimo u vezi cokolade, putovanja, pica, hrane,....) i vi trebat eispuniti anketu i oni vam u zamjenu daju neke bodove, koje kasnije možete pretvoriti u novac....RADI, PROVJERENO!

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12318 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/03/2013 : 14:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by izivko

Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.


Da, tamo mora da se radi. Hebes takav zivot.

quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih da izigravam Žalosnu Sovu, ali u Švicu je u poslednjih par godina došlo oko 200 000 Nemaca. Najviše medicinskih radnika. Osiguraj se da ti je taj posrednik neka osoba od poverenja pre nego što kreneš. I puno srece. ;)


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.


Nemoj zajebavat!

Jebeš život jednog prosjecnog Nijemca. Živi ko cuko, rinta cijelu godinu da si priušti tjedan-dva odmora. Pa Jovo nanovo...
Plus ubitacna klima, barem na Sjevru, Hamburg, Kiel...

Have mercy
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 26/03/2013 : 15:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
1Euro posteno sam se ismijao

Samo opusteno drugar, naveo sam svoja iskustva cisto radi konverzacije, ne vidim da me tema obavezuje na bilo sta, to sto ti sebi dajes mandat da tumacis ko sta i kako mora da pise i da diktiras svrhu teme koju je otvorio neko drugi je drugi par pertli. I to usputno diskreditovanje mene zbog mog broja postova je bezveze.

PS: svaki PM po pitanju posla bice ignorisan

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/03/2013 : 15:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by izivko

Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.


Da, tamo mora da se radi. Hebes takav zivot.

quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih da izigravam Žalosnu Sovu, ali u Švicu je u poslednjih par godina došlo oko 200 000 Nemaca. Najviše medicinskih radnika. Osiguraj se da ti je taj posrednik neka osoba od poverenja pre nego što kreneš. I puno srece. ;)


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.


Nemoj zajebavat!

Jebeš život jednog prosjecnog Nijemca. Živi ko cuko, rinta cijelu godinu da si priušti tjedan-dva odmora. Pa Jovo nanovo...
Plus ubitacna klima, barem na Sjevru, Hamburg, Kiel...



Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo

Edited by - King Warrior on 26/03/2013 15:12:41
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 16:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


pa pricam o ekonomskoj slobodi. Npr. ako živiš kod kuce, ili imaš vlastiti stan ili neki krov nad glavom, onda je taj problem riješen i ti sve što zaradiš (ma koliko bilo d abilo) ti to možeš da potrošiš na neke druge stvari.


U drzavi bez ekonomije nema ni ekonomske slobode. Dzaba kuca, treba platiti racune, hranu, obucu, odecu, pruziti nesto deci i na kraju i sebi.
To je ovde nemoguce postenim radom.

quote:
Originally posted by 1Euro


Sve u svemu, ti si meni jedan zanimljivih likova na forumu, pa ti stvarno želim sve najbolje i zbog toga sam se i potrudio i toliko rjecenica napisao.
Sve u svemu sretno!




Hvala, nista licno protiv tebe, samo iznosim misljenje u vezi teme.
Znam da si Dcopicu ok lik a ne verujem da ce takva ljudina da sedne sa bilo kim na pice, ali da si nerealan i stalno u oblacima, jesi
Sescemo mi na pice u Sloveniji kadtad, pa cemo da se ispricamo ko ljudi. Odakle bese, iz Ljubljane?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 16:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.



Da ne dolaze oni kod vas, mi nikad ne bi mogli kod njih
Zato je ovo prilika koja se mozda ukazuje jednom u zivotu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 16:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by izivko

Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.


Da, tamo mora da se radi. Hebes takav zivot.

quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih da izigravam Žalosnu Sovu, ali u Švicu je u poslednjih par godina došlo oko 200 000 Nemaca. Najviše medicinskih radnika. Osiguraj se da ti je taj posrednik neka osoba od poverenja pre nego što kreneš. I puno srece. ;)


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.


Nemoj zajebavat!

Jebeš život jednog prosjecnog Nijemca. Živi ko cuko, rinta cijelu godinu da si priušti tjedan-dva odmora. Pa Jovo nanovo...
Plus ubitacna klima, barem na Sjevru, Hamburg, Kiel...



Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo



za to nije ni potriban poll

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000