forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odlazak u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 16:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by 1Euro


pa pricam o ekonomskoj slobodi. Npr. ako živiš kod kuce, ili imaš vlastiti stan ili neki krov nad glavom, onda je taj problem riješen i ti sve što zaradiš (ma koliko bilo d abilo) ti to možeš da potrošiš na neke druge stvari.


U drzavi bez ekonomije nema ni ekonomske slobode. Dzaba kuca, treba platiti racune, hranu, obucu, odecu, pruziti nesto deci i na kraju i sebi.
To je ovde nemoguce postenim radom.

quote:
Originally posted by 1Euro


Sve u svemu, ti si meni jedan zanimljivih likova na forumu, pa ti stvarno želim sve najbolje i zbog toga sam se i potrudio i toliko rjecenica napisao.
Sve u svemu sretno!




Hvala, nista licno protiv tebe, samo iznosim misljenje u vezi teme.
Znam da si Dcopicu ok lik a ne verujem da ce takva ljudina da sedne sa bilo kim na pice, ali da si nerealan i stalno u oblacima, jesi
Sescemo mi na pice u Sloveniji kadtad, pa cemo da se ispricamo ko ljudi. Odakle bese, iz Ljubljane?




on je iz Šentjura. Celjska oblast
i da, i više je nego ok lik,jedan od najboljih likova s foruma,virova ili ne

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/03/2013 : 16:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


on je iz Šentjura. Celjska oblast
i da, i više je nego ok lik,jedan od najboljih likova s foruma,virova ili ne



Ako je tebi i Dariju ok, onda je i meni
Ojro, kazi mi samo jos nesto. Sta mislis, ako ne uspem u Nemackoj da ce mi se nepovratno oduzeti imovina u Srbiji i da necu moci da se vratim, pa si tako uporan da je bolje ostati tu gde jesi

Ako ne bude islo, kuca me i dalje ceka u Nisu
Znaci, nista ne mogu da izgubim a moram da proverim da li mogu nesto da dobijem. A da bih to znao, moram da probam. I hocu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 17:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood


on je iz Šentjura. Celjska oblast
i da, i više je nego ok lik,jedan od najboljih likova s foruma,virova ili ne



Ako je tebi i Dariju ok, onda je i meni
Ojro, kazi mi samo jos nesto. Sta mislis, ako ne uspem u Nemackoj da ce mi se nepovratno oduzeti imovina u Srbiji i da necu moci da se vratim, pa si tako uporan da je bolje ostati tu gde jesi

Ako ne bude islo, kuca me i dalje ceka u Nisu
Znaci, nista ne mogu da izgubim a moram da proverim da li mogu nesto da dobijem. A da bih to znao, moram da probam. I hocu



Ma nece ti uzeti imovinu u Srbiji, naravno da uvijek možeš da se vratiš i to ali vraticeš se drukciji, drukcija osoba,....Mislim ako budeš tamo živeo više godina naravno, i da se onda nakon nekoliko godina vratiš, bit ceš "crossover" haha ili kako se vec kaže u automobilskom žargonu. Neceš biti Nijemac, a neceš biti ni Srbin...može ti se desiti da ceš biti stranac u rodenoj zemlji....No, možda neceš, možda je kod vas u Srbiji drukcije, ali u Sloveniji je tako, da ljudi koji odu van, pa se vrate, promjene se, drukcije razmišljaju, teže se uklope nazad, iz visoka gledaju na lokalne ljude pa ih onda ovi ignoriraju itd....
Moj stric (od moje majke brat) je išao u Njemacku sa 16 godina, sada mu je 63 godine. Svi ljudi (ili dosta njih) sa kojima se družio u Njemackoj su ili umrli, ili su se vratili nazad u Sloveniju, Srbiju, Makedoniju,... i on se vratio u Sloveniju ali je još uvijek prijavljen u Njemackoj. I znam da nije sretan ni ovdje ni u Njemackoj. I nije više onaj cool stric što je bio prije, nego sve mu nešto smeta, uvijek svima "soli pamet" kako je u Njemackoj, njega izbaci iz takta svaka sitnica, npr ako treba da ceka u redu više od minuta, a ceka se svugdje u Sloveniji (kod doktora, na pošti, u trgovini), pa onda pocne "šiziti" i ljudi ga izbegavaju haha. Izgubio je covjek onaj štimung....I svima dijeli neke savjete (iako nitko baš i ne traži savjete od njega) o bilo cemu, itd....a moja majka (njegova sestra) kaže kako se covjek promjenio....
Pogledaj Manhuntera npr haha, (covjek se nece nasmiješiti i da ga Pamela Anderson perom golica), valjda se nece to i tebi dogoditi hehe.


Inace mišljenja sam, da nije rješenje ako se tek tako ode....šta bi bilo ako bi svi otišli? Netko mora da ostane, kako bi se drugi kasnije imali gdje vratiti....Umjesto da svi odu na Zapad, zapad bi trebao doci ovamo, tako ne bi nitko bi primoran da ode i da svi uživamo u životu. Ja u to vjerujem.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 17:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by 1Euro


pa pricam o ekonomskoj slobodi. Npr. ako živiš kod kuce, ili imaš vlastiti stan ili neki krov nad glavom, onda je taj problem riješen i ti sve što zaradiš (ma koliko bilo d abilo) ti to možeš da potrošiš na neke druge stvari.


U drzavi bez ekonomije nema ni ekonomske slobode. Dzaba kuca, treba platiti racune, hranu, obucu, odecu, pruziti nesto deci i na kraju i sebi.
To je ovde nemoguce postenim radom.

quote:
Originally posted by 1Euro


Sve u svemu, ti si meni jedan zanimljivih likova na forumu, pa ti stvarno želim sve najbolje i zbog toga sam se i potrudio i toliko rjecenica napisao.
Sve u svemu sretno!




Hvala, nista licno protiv tebe, samo iznosim misljenje u vezi teme.
Znam da si Dcopicu ok lik a ne verujem da ce takva ljudina da sedne sa bilo kim na pice, ali da si nerealan i stalno u oblacima, jesi
Sescemo mi na pice u Sloveniji kadtad, pa cemo da se ispricamo ko ljudi. Odakle bese, iz Ljubljane?




on je iz Šentjura. Celjska oblast
i da, i više je nego ok lik,jedan od najboljih likova s foruma,virova ili ne



ajde ne pretjeruj, srušit ceš mi reputaciju koju sam sagradio tokom godina
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/03/2013 : 17:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa nek covjek ode ako želi ici, to je njegovo pravo... Stvarno nema što izgubiti, a kad i ako se vrati, imao je jedno životno iskustvo više. Nekako mi se cini da se ljudima ipak malo prošire vidici kad vide i iskuse kako je vani. Nema tu niceg lošeg.
Odeš van, zaradiš, uvijek se lako vratiš i doneseš kapital u zemlju otkud si došao.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/03/2013 : 18:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa nek covjek ode ako želi ici, to je njegovo pravo... Stvarno nema što izgubiti, a kad i ako se vrati, imao je jedno životno iskustvo više. Nekako mi se cini da se ljudima ipak malo prošire vidici kad vide i iskuse kako je vani. Nema tu niceg lošeg.
Odeš van, zaradiš, uvijek se lako vratiš i doneseš kapital u zemlju otkud si došao.

Tja , recimo da velika vecina koja posta protiv ustvari nema hrabrosti napraviti iskorak ili nema volje za radom.
Hotel Mama i podrska sa ekrana i pozornica pojedinih politickih stranaka tipa "svoj na svome"
Cijenim naravno onih 10% koji su iskreni..i pronalaze nacin i put..oni su buducnost..ovo drugo su paraziti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/03/2013 : 18:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by izivko

Ja sam jedan od rijetkih koji je bio vani (Njemacka)i vratio se.
Jebeš život tamo. Ovdje živim bolje s manje novca.


Da, tamo mora da se radi. Hebes takav zivot.

quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih da izigravam Žalosnu Sovu, ali u Švicu je u poslednjih par godina došlo oko 200 000 Nemaca. Najviše medicinskih radnika. Osiguraj se da ti je taj posrednik neka osoba od poverenja pre nego što kreneš. I puno srece. ;)


U posljednje vrijeme je prava navala medicinskog osoblja iz Njemacke, sigurno ne iz tog razloga jer im je bolja svajcarska cokolada.


nisam za ovo znao, ali kao sto sam napisao placa od 2300 eura za lijecnika u njemackoj mi se cinila mala. koliko znam u svici i nizozemskoj za subspecijaliste idu od deset milja prema gore. vjerujem da je placa za "obicnog" lijecnika bar duplo veca od ove u njemackoj.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 18:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by lwood


on je iz Šentjura. Celjska oblast
i da, i više je nego ok lik,jedan od najboljih likova s foruma,virova ili ne



Ako je tebi i Dariju ok, onda je i meni
Ojro, kazi mi samo jos nesto. Sta mislis, ako ne uspem u Nemackoj da ce mi se nepovratno oduzeti imovina u Srbiji i da necu moci da se vratim, pa si tako uporan da je bolje ostati tu gde jesi

Ako ne bude islo, kuca me i dalje ceka u Nisu
Znaci, nista ne mogu da izgubim a moram da proverim da li mogu nesto da dobijem. A da bih to znao, moram da probam. I hocu



Ma nece ti uzeti imovinu u Srbiji, naravno da uvijek možeš da se vratiš i to ali vraticeš se drukciji, drukcija osoba,....Mislim ako budeš tamo živeo više godina naravno, i da se onda nakon nekoliko godina vratiš, bit ceš "crossover" haha ili kako se vec kaže u automobilskom žargonu. Neceš biti Nijemac, a neceš biti ni Srbin...može ti se desiti da ceš biti stranac u rodenoj zemlji....No, možda neceš, možda je kod vas u Srbiji drukcije, ali u Sloveniji je tako, da ljudi koji odu van, pa se vrate, promjene se, drukcije razmišljaju, teže se uklope nazad, iz visoka gledaju na lokalne ljude pa ih onda ovi ignoriraju itd....
Moj stric (od moje majke brat) je išao u Njemacku sa 16 godina, sada mu je 63 godine. Svi ljudi (ili dosta njih) sa kojima se družio u Njemackoj su ili umrli, ili su se vratili nazad u Sloveniju, Srbiju, Makedoniju,... i on se vratio u Sloveniju ali je još uvijek prijavljen u Njemackoj. I znam da nije sretan ni ovdje ni u Njemackoj. I nije više onaj cool stric što je bio prije, nego sve mu nešto smeta, uvijek svima "soli pamet" kako je u Njemackoj, njega izbaci iz takta svaka sitnica, npr ako treba da ceka u redu više od minuta, a ceka se svugdje u Sloveniji (kod doktora, na pošti, u trgovini), pa onda pocne "šiziti" i ljudi ga izbegavaju haha. Izgubio je covjek onaj štimung....I svima dijeli neke savjete (iako nitko baš i ne traži savjete od njega) o bilo cemu, itd....a moja majka (njegova sestra) kaže kako se covjek promjenio....
Pogledaj Manhuntera npr haha, (covjek se nece nasmiješiti i da ga Pamela Anderson perom golica), valjda se nece to i tebi dogoditi hehe.


Inace mišljenja sam, da nije rješenje ako se tek tako ode....šta bi bilo ako bi svi otišli? Netko mora da ostane, kako bi se drugi kasnije imali gdje vratiti....Umjesto da svi odu na Zapad, zapad bi trebao doci ovamo, tako ne bi nitko bi primoran da ode i da svi uživamo u životu. Ja u to vjerujem.....



to se nece nikad dogodit ,a i da odu ostace politicari

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

Edited by - lwood on 26/03/2013 18:42:09
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior
Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo


Inace, ovo je klasican primjer kulturološkog rasizma i ocrnjivanja citavih skupina, te slijepog gutanja "urbanih legendi".

U prevodu, psihološki mehanizam odbrane funkcioniše tako: oni koji dobro žive moraju nekako napraviti diferencijaciju od siromašnijih, i rada se predstava o "vrijednim, imucnim" i "lijenim, siromašnim". Dakle, najobicnija predrasuda, koja ispunjava svoju svrhu: zaglupljuje mase i cini ih slijepim za širu ekonomsku i geo-politicku sliku.

King, niko ovdje nije lijen. Posla nema. Ili si mizerno placen, rintaš kod privatnika i strahuješ hoceš li izgubiti i to malo hljeba, pa kad stignu racuni...

Kao što rekoh, izuzmemo li politicare, njihove udvorice, državnu administraciju i slicno - ovdje oni koji imaju posla itekako rade.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/03/2013 : 19:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
mhejl moje postovanje za post

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by King Warrior
Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo


Inace, ovo je klasican primjer kulturološkog rasizma i ocrnjivanja citavih skupina, te slijepog gutanja "urbanih legendi".

U prevodu, psihološki mehanizam odbrane funkcioniše tako: oni koji dobro žive moraju nekako napraviti diferencijaciju od siromašnijih, i rada se predstava o "vrijednim, imucnim" i "lijenim, siromašnim". Dakle, najobicnija predrasuda, koja ispunjava svoju svrhu: zaglupljuje mase i cini ih slijepim za širu ekonomsku i geo-politicku sliku.

King, niko ovdje nije lijen. Posla nema. Ili si mizerno placen, rintaš kod privatnika i strahuješ hoceš li izgubiti i to malo hljeba, pa kad stignu racuni...

Kao što rekoh, izuzmemo li politicare, njihove udvorice, državnu administraciju i slicno - ovdje oni koji imaju posla itekako rade.


Rugao se lonac loncu Necu da ulazim u to šta i koliko rade politicari, i ja sam pun predrasuda ali ne znam cemu toliko napadanje državne administracije? Evo, ja radim u državnim organima i vjeruj mi da ne sjedim i drkam kurac, vec radim za tu 'enormnu' platu od nekoliko hiljada eura (imaginarnih, naravno)... Zato i jesmo u ovakvom kurcu, samo znamo likovati kad nekom drugom ukinu mjesto, smanje platu, a pojedinci samo kupe kajmak...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/03/2013 : 19:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
PS. a i lwood se popravio. sada ostaje cekati sta ce prvo skviknut: topik ili vronski:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/03/2013 : 19:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by King Warrior
Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo


Inace, ovo je klasican primjer kulturološkog rasizma i ocrnjivanja citavih skupina, te slijepog gutanja "urbanih legendi".

U prevodu, psihološki mehanizam odbrane funkcioniše tako: oni koji dobro žive moraju nekako napraviti diferencijaciju od siromašnijih, i rada se predstava o "vrijednim, imucnim" i "lijenim, siromašnim". Dakle, najobicnija predrasuda, koja ispunjava svoju svrhu: zaglupljuje mase i cini ih slijepim za širu ekonomsku i geo-politicku sliku.

King, niko ovdje nije lijen. Posla nema. Ili si mizerno placen, rintaš kod privatnika i strahuješ hoceš li izgubiti i to malo hljeba, pa kad stignu racuni...

Kao što rekoh, izuzmemo li politicare, njihove udvorice, državnu administraciju i slicno - ovdje oni koji imaju posla itekako rade.


Rugao se lonac loncu Necu da ulazim u to šta i koliko rade politicari, i ja sam pun predrasuda ali ne znam cemu toliko napadanje državne administracije? Evo, ja radim u državnim organima i vjeruj mi da ne sjedim i drkam kurac, vec radim za tu 'enormnu' platu od nekoliko hiljada eura (imaginarnih, naravno)... Zato i jesmo u ovakvom kurcu, samo znamo likovati kad nekom drugom ukinu mjesto, smanje platu, a pojedinci samo kupe kajmak...


nije problem u placi vec u broju zaposlenih i poslu koji se izmislja da bi se imalo posla. To i je glavni problem birokracije, izmislja posao i probleme tamo gdje toga nema.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Swamp Thing, ne kažem ja da su svi u državnoj upravi ljencine, ulizice, pridvorice... molim te, izvini ako si tako protumacio.

Ipak, takvo zaposlenje se kod nas vidi kao "sigurno" i "lako", barem kod mnogih, i recimo da su slucajevi nepotizma, velikih viškova radnika i nerada cešci nego u drugim granama. I sam znam dosta takvih primjera, u svojoj opštini, da ne detaljišem sad. Dakle, ne radi se o nekom aksiomu istine i slicno - ali o donekle opravdanom stereotipu, to da.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by King Warrior
Tako je nekad bilo i kod nas, a onda je dosao rat, pa su ljudi s vremenom izgubili radnu naviku.
Danas da se napravi anketa da li nasi ljudi vise zele posao ili rat, mislim da bi 95 posto njih glasalo za rat.

p.s. lwoode, otvori jedan poll "rat ili posao", bas da vidimo


Inace, ovo je klasican primjer kulturološkog rasizma i ocrnjivanja citavih skupina, te slijepog gutanja "urbanih legendi".

U prevodu, psihološki mehanizam odbrane funkcioniše tako: oni koji dobro žive moraju nekako napraviti diferencijaciju od siromašnijih, i rada se predstava o "vrijednim, imucnim" i "lijenim, siromašnim". Dakle, najobicnija predrasuda, koja ispunjava svoju svrhu: zaglupljuje mase i cini ih slijepim za širu ekonomsku i geo-politicku sliku.

King, niko ovdje nije lijen. Posla nema. Ili si mizerno placen, rintaš kod privatnika i strahuješ hoceš li izgubiti i to malo hljeba, pa kad stignu racuni...

Kao što rekoh, izuzmemo li politicare, njihove udvorice, državnu administraciju i slicno - ovdje oni koji imaju posla itekako rade.


Rugao se lonac loncu Necu da ulazim u to šta i koliko rade politicari, i ja sam pun predrasuda ali ne znam cemu toliko napadanje državne administracije? Evo, ja radim u državnim organima i vjeruj mi da ne sjedim i drkam kurac, vec radim za tu 'enormnu' platu od nekoliko hiljada eura (imaginarnih, naravno)... Zato i jesmo u ovakvom kurcu, samo znamo likovati kad nekom drugom ukinu mjesto, smanje platu, a pojedinci samo kupe kajmak...


nije problem u placi vec u broju zaposlenih i poslu koji se izmislja da bi se imalo posla. To i je glavni problem birokracije, izmislja posao i probleme tamo gdje toga nema.


Nije u tome problem. Na svim mjestima gdje sam ja radio bio je manjak radnika. Poslovi se izmišljaju, ali se neki drugi ukidaju zarad tih 'maminih i tatinih sinova', a to nije samo slucaj sa državnom administracijom.
Problem je u tome što 'para nema, a plate more bit bidne, more bit ne bidne'... Ovo su zemlje u tranziciji koje nema ko da povede u neko bolje sutra, a narod se predao. Kod nas je komentar na smanjivanje plate za 10% bio 'ma, samo da ne smanjuju više...'
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Swamp Thing, ne kažem ja da su svi u državnoj upravi ljencine, ulizice, pridvorice... molim te, izvini ako si tako protumacio.

Ipak, takvo zaposlenje se kod nas vidi kao "sigurno" i "lako", barem kod mnogih, i recimo da su slucajevi nepotizma, velikih viškova radnika i nerada cešci nego u drugim granama. I sam znam dosta takvih primjera, u svojoj opštini, da ne detaljišem sad. Dakle, ne radi se o nekom aksiomu istine i slicno - ali o donekle opravdanom stereotipu, to da.




Poenta je da generalizuješ. Naravno da u državnoj administraciji ima lijencina, ulizica, nepotizma,...ali toga ima podjednako u drugim granama. Problem je u poredenju nekog fizickog radnika sa radnikom na obradi kredita, pa se onda poredi koliko se ovaj umori i koliko sati radi u odnosu na drugog, što se može raditi ali sa ukljucivanjem strucne spreme, volje,...u jednacinu. Ja sam se usavršavao i i dalje to radim da ne bih rintao 15 sati dnevno. Druga je stvar što neki ljudi nemaju uslove za školovanje, nemaju priliku itd., ali za to nije kriva obicna 'administracija i cinovništvo'.
I nisam se uvrijedio, samo ne mogu vjerovati koliko su ljudi kivni na neke elemente koji im ništa nisu krivi
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 26/03/2013 : 19:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Što se tice odlaska u inostranstvo, ja podržavam i postoji velika mogucnost da i sam odem. Što ne bih otišao u zemlju koja mi pruža nemjerljivo više nego ova u kojoj živim, puna nesigurnosti, kako finansijskih, tako i bezbjednosnih. Jbt, treba covjek misliti na buducnost svoje porodice, kao i na svoju... Ako cu da budem rob citav život, bicu bar rob u zemlji gdje robovima daju malo više pogodnosti...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 26/03/2013 : 21:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Samo ne budi rob u svojoj "državi". Šta pricam, pa nema ih više, samo kapital nad covjekom. :)
I ja sam više puta razmišljao o selidbi, ali kad sam dobro razmislio, uvijek sam rekao, ako idem npr. za Filipine ili u neku azijsku državu-zapit cu se :) Razmišljao sam u drugom planu sve oddati u najam ili prodati. To zadnje nije pametno, osim ako si 100% odlucio otici i ne vratiti se više.
Loš primer je moj stric-ujak, radio 12 godina u Moskvi na ambasadi, vratio se nazad, niko ga ne poznaje više, sve je drugacije, kupi stan, misli dobiti posao, oženi se-ja bio prica, trudi se i na kraju umre u 55 godini-decembra.I jedini mi rodjak još bio živ i ode, svi su mi davno otišli.ok to nema veze. Zašto to pišem, pa ljudi samo jedan nam je život, zato sam odlucio gutati život velikom kašikom. Ostalo mi imanje inešto zemlje, ali duša mi malo odplivala :)
A o selidbi, ako ti daje savest idi, ali dobro razmisli, šta imaš, šta ti preostane ako ideš, šta izgubiš itd...Dobro, dobro izplaniraj. Teško je napraviti taj korak, ali kad ga napraviš, nema povratka :)
To je samo jedno mišljenje ovdje na forumu. Ko ide, svu srecu mu želim i glavom u buducnost. Država nema više, samo kako živiš i preživiš. Drugari i drugarica su mi još sve, i za njih bi dao sve, kao za svoju rodbinu. To mi više znaci, šta znam, možda sam malo skrenuo sa teme.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 26/03/2013 21:05:06
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 21:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Samo ne budi rob u svojoj "državi". Šta pricam, pa nema ih više, samo kapital nad covjekom. :)
I ja sam više puta razmišljao o selidbi, ali kad sam dobro razmislio, uvijek sam rekao, ako idem npr. za Filipine ili u neku azijsku državu-zapit cu se :) Razmišljao sam u drugom planu sve oddati u najam ili prodati. To zadnje nije pametno, osim ako si 100% odlucio otici i ne vratiti se više.
Loš primer je moj stric-ujak, radio 12 godina u Moskvi na ambasadi, vratio se nazad, niko ga ne poznaje više, sve je drugacije, kupi stan, misli dobiti posao, oženi se-ja bio prica, trudi se i na kraju umre u 55 godini-decembra.I jedini mi rodjak još bio živ i ode, svi su mi davno otišli.ok to nema veze. Zašto to pišem, pa ljudi samo jedan nam je život, zato sam odlucio gutati život velikom kašikom. Ostalo mi imanje inešto zemlje, ali duša mi malo odplivala :)
A o selidbi, ako ti daje savest idi, ali dobro razmisli, šta imaš, šta ti preostane ako ideš, šta izgubiš itd...Dobro, dobro izplaniraj. Teško je napraviti taj korak, ali kad ga napraviš, nema povratka :)
To je samo jedno mišljenje ovdje na forumu. Ko ide, svu srecu mu želim i glavom u buducnost. Država nema više, samo kako živiš i preživiš. Drugari i drugarica su mi još sve, i za njih bi dao sve, kao za svoju rodbinu. To mi više znaci, šta znam, možda sam malo skrenuo sa teme.




Moje iskreno sožalje!
Pišuka spomnim se, da si mi razlagal, da si mu šel za prico še nedolgo nazaj, zdaj pa tole.....fuck stary.....
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/03/2013 : 22:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro


naravno da uvijek možeš da se vratiš i to ali vraticeš se drukciji, drukcija osoba,....Mislim ako budeš tamo živeo više godina naravno, i da se onda nakon nekoliko godina vratiš, bit ceš "crossover" haha ili kako se vec kaže u automobilskom žargonu. Neceš biti Nijemac, a neceš biti ni Srbin...može ti se desiti da ceš biti stranac u rodenoj zemlji....No, možda neceš, možda je kod vas u Srbiji drukcije, ali u Sloveniji je tako, da ljudi koji odu van, pa se vrate, promjene se, drukcije razmišljaju, teže se uklope nazad, iz visoka gledaju na lokalne ljude pa ih onda ovi ignoriraju itd....
Moj stric (od moje majke brat) je išao u Njemacku sa 16 godina, sada mu je 63 godine. Svi ljudi (ili dosta njih) sa kojima se družio u Njemackoj su ili umrli, ili su se vratili nazad u Sloveniju, Srbiju, Makedoniju,... i on se vratio u Sloveniju ali je još uvijek prijavljen u Njemackoj. I znam da nije sretan ni ovdje ni u Njemackoj. I nije više onaj cool stric što je bio prije, nego sve mu nešto smeta, uvijek svima "soli pamet" kako je u Njemackoj, njega izbaci iz takta svaka sitnica, npr ako treba da ceka u redu više od minuta, a ceka se svugdje u Sloveniji (kod doktora, na pošti, u trgovini), pa onda pocne "šiziti" i ljudi ga izbegavaju haha. Izgubio je covjek onaj štimung....I svima dijeli neke savjete (iako nitko baš i ne traži savjete od njega) o bilo cemu, itd....a moja majka (njegova sestra) kaže kako se covjek promjenio....



zanimljivo da sam ja isto ovako (kao evro) razmišljao pre jedno 15tak godina... cak sam koristio slicne recenice...

mnogi moji prijatelji medu kojima i najbolji ortak su se otisli u svet u poslednjih 3-4 godine i zanimljivo da kada dodu kao i da nisu ni išli, što i ne cudi kada se uzme u obzir da se cujemo i vidimo preko raznih komunikatora bar 2 puta nedeljno... da oni dolaze za srbiju (osim australijanca i amerikanca) 2-3 puta godišnje, a da mi idemo tamo bar 1 (a ja samostalno i više puta)

takode znam ljude koje je posao slao na istok, gde je trebalo otvarati tržište, a zatim se vracali posle 3-5 godina u beograd, u staru firmu na novo, i izuzetno visoko mesto... i iskreno ne vidim da su neprihvaceni, da smetaju, da su nesrecni...

tako da se primer tvog strike, kada je odlaženje znacilo apsolutno i totalno presecanje svih odnosa, ne samo zbog nemogucnosti komunikacije (pisala se pisma/cestitke uoci božica i to je bilo to, telefon je bio skup a i nije ga imao svako), vec su i avionske karte bile nedostižno skupe(danas za sto evra imate povratnu svuda po evropi, ma da birate)... i ne može uzeti kao validan primer, nekada je bio, ali više ne... isto važi i za risarovog strica-ujaka...

vremena su se mnogo promenila... evo npr. moj „bivši“ kolega je pre 10-11 godina otišao za norvešku i tada je bio jedini ne-norvežanin u firmi, danas je u toj firmi preko 50% ne-norvežana... tako da on, prema evrovoj jednacini, ako se bude vratio bice 38.6% srbin, 22.2% norvežanin, 4.6% švedanin, 16.5% poljak, 11.1% pakistanac i 5.2% rus i 1.8% kinez

a sve ovo je samo jedna strana price, a ima ih bar 200...

i da za kraj citiram cuvenog šatobrijana
svaki covek nosi u sebi složen svet sacinjen od onoga što je voleo, video...kojem se neprestano vraca, cak i onda kad naizgled pohodi neki strani svet i u njemu se nastanjuje

dakle, evro, mogao je tvoj stric ostati ovde i opet izgubiti štimung i prestati biti cool stric, nervirati se zbog redova u opštini/kod lekara i sl... na kraju krajeva, promenili su se i njegovi sestrici, kojima je nekada on bio cool stric, a danas im samo smeta...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/03/2013 : 23:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
odlican post noemise.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25154 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/03/2013 : 23:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Pogledaj Manhuntera npr haha, (covjek se nece nasmiješiti i da ga Pamela Anderson perom golica), valjda se nece to i tebi dogoditi hehe.




I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12454 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/03/2013 : 23:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by 1Euro

Pogledaj Manhuntera npr haha, (covjek se nece nasmiješiti i da ga Pamela Anderson perom golica), valjda se nece to i tebi dogoditi hehe.







Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/05/2013 : 17:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
od 2001. u inozemstvo otišlo priko 100 000 gradana HR.
bice zanimljivo koliko ce skocit broj kad udemo u EU

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/05/2013 : 17:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

od 2001. u inozemstvo otišlo priko 100 000 gradana HR.
bice zanimljivo koliko ce skocit broj kad udemo u EU



Bice.. i kod nas idu na jezikovne tecaje i odlaze...bar za neko vreme...eh, stari gde smo došli...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000