forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Taj novi divni svijet
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/08/2013 : 23:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
pa dobro mu i stoji cidilo na tu facu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 06:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
Kuca, posao, kuca, posao, itd... Ljudi slabo imaju vremena da bi otkrili prave tajne svjeta ili shvatili koliku moc imaju u sebi. Prije 1000 godina Maya indijanci su se vecinom bavili astronomijom i uspjeli su da sagrade cuda koja i dan danas uticu na nasu civilizaciju. Zamisli samo kako bi se svjet promjenio kad bi vecina ljudi danas bavila se astronomijom. Imamo svu ovu tehnologiju a vecina ljudi u nasoj civilizaciji ima manji IQ o prirodnom svjetu oko nas nego sto su indijanci prije 1000 godina imali.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 10:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
sijuks, to ti je veliki bulšit
"prirodni svijet" - to je oksimoron. ima priroda i ima svijet. svijet je ljudski svijet. priroda je kaos. dok su se maye bavili astronomijom, španjolci su imali konja, pušku i "pustinju su pretvorili u vrt" a maye pospremili u ropotarnicu. maye su nešto sa distance promatrali prirodu, a španjolci su stvarali svijet.
vidim da ti ovo još danas, na stranu sva tehnologija, astronomija, astrologija i tarot, ne razumiješ. ti bi izgleda "promatrao" prirodu da tu otkriješ "zakon" o samome sebi, umjesto da si ga sam donoseš i konacno budeš slobodan. mehanicizam, determinizam, evolucionizam, sve su to niži stupnjevi svijesti, a u zvijezdama je zapisano ono što sam tamo zapišeš. španjolci su zapisali, ugravirali mayama zakon u zvijezde. španjolci su i tebe zapisali u zvijezde, ali to ne trebaš tražiti po svemiru, nego uzmeš i prouciš ljudski svijet - svjetsku povijest.
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 10:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

sijuks, to ti je veliki bulšit
"prirodni svijet" - to je oksimoron. ima priroda i ima svijet. svijet je ljudski svijet. priroda je kaos. dok su se maye bavili astronomijom, španjolci su imali konja, pušku i "pustinju su pretvorili u vrt" a maye pospremili u ropotarnicu. maye su nešto sa distance promatrali prirodu, a španjolci su stvarali svijet.
vidim da ti ovo još danas, na stranu sva tehnologija, astronomija, astrologija i tarot, ne razumiješ. ti bi izgleda "promatrao" prirodu da tu otkriješ "zakon" o samome sebi, umjesto da si ga sam donoseš i konacno budeš slobodan. mehanicizam, determinizam, evolucionizam, sve su to niži stupnjevi svijesti, a u zvijezdama je zapisano ono što sam tamo zapišeš. španjolci su zapisali, ugravirali mayama zakon u zvijezde. španjolci su i tebe zapisali u zvijezde, ali to ne trebaš tražiti po svemiru, nego uzmeš i prouciš ljudski svijet - svjetsku povijest.


Covjek ne moze shvatiti svjet oko sebe ako ne moze da shvati ljudsku prirodu. Zivjeti sa harmonijom prema prirodi znaci otkriti njene tajne i tvoje mjesto u svemiru. Ako nisi u stanju da shvatis sta znaci biti ljudsko bice onda ces samo koristiti stvari oko sebe kao sto mnogi danas rade i zagadjuju nasu planetu. Normalno je da civilizacija ne moze napredovati bez tehnologije ali mi ne smijemo zaboraviti da je nase korjenje u prirodi.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull

Edited by - Lastsioux on 04/08/2013 10:44:39
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 11:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa upravo to, sijuks
tvoje mjesto u kozmosu. covjekovo mjesto je centralno i to je "živjeti sa harmonijom prema prirodi". aquarius vodenjaci hipicija i djeca cvijeca ne žive u harmoniji - oni su samo 'negativ' vulgarne znanosti koja 'dospijeva' do uvida da nema centra, ima paralenih dimenzija, bezbroj svijetova, slucajnosti...
znanstvenik postaje hipik, Indiana Jones, Martin Mystere... to je istina znanosti i hipicije i na tom 'putu' si ti.. stari moj
uopce uzevši, zanimljiva je ta poplava fantasyja, avatara, sf-a medu 'laicima'. scom, darkvud kao 'sinteze', znanstvenici i hipaci. mlado i ostala ekipa...
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 11:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

pa upravo to, sijuks
tvoje mjesto u kozmosu. covjekovo mjesto je centralno i to je "živjeti sa harmonijom prema prirodi". aquarius vodenjaci hipicija i djeca cvijeca ne žive u harmoniji - oni su samo 'negativ' vulgarne znanosti koja 'dospijeva' do uvida da nema centra, ima paralenih dimenzija, bezbroj svijetova, slucajnosti...
znanstvenik postaje hipik, Indiana Jones, Martin Mystere... to je istina znanosti i hipicije i na tom 'putu' si ti.. stari moj
uopce uzevši, zanimljiva je ta poplava fantasyja, avatara, sf-a medu 'laicima'. scom, darkvud kao 'sinteze', znanstvenici i hipaci. mlado i ostala ekipa...


Nauka nije fantasija. Ako postoje druge paralelne dimenzije a nisu dokazate onda je to samo teorija sto znaci da nemamo odgovor na sva pitanja. Covjek mora uvjek imati otvorenu misao jer Newton jer reko a citiram "Ono što znamo je kap, ono što ne znamo je ocean."

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 11:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ja sve znam
pitaj ostale, ove s dužim stažom na scomu
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 11:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ja sve znam
pitaj ostale, ove s dužim stažom na scomu


Znam da sve znas o Zagoru. Tvoja vremenska tabla o njegovoj proslosti je pravo remek dijelo. I dan danas je pamtim, eh kad bi sad mogao da pronadjem link i da se malo podsjetim to bi bilo fenomenalno

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 11:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
misliš na onu kronologiju epizoda?
ajoj, pa to je tek (ne)uspjela skica. pocetnicki rad, neozbiljan.
ali ljudi ocito vole takve stvari, polustvari. pismo zagoru, kronologiju, recenzije cistih fabula, informacije o izdanjima, što se sprema...
pravo da ti kažem, ne znam jel dobro ili nije dobro što više ne mogu biti takvim stvarima posvecen
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 12:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

misliš na onu kronologiju epizoda?
ajoj, pa to je tek (ne)uspjela skica. pocetnicki rad, neozbiljan.
ali ljudi ocito vole takve stvari, polustvari. pismo zagoru, kronologiju, recenzije cistih fabula, informacije o izdanjima, što se sprema...
pravo da ti kažem, ne znam jel dobro ili nije dobro što više ne mogu biti takvim stvarima posvecen


Da bas ona kronologija. Nadam se da ces naci malo vremena da je zavrsis. Nemoj reci da si odustao od stripova?

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 12:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
nisam odustao. mislim, odustao sam davno od pracenja, ne pratim što izlazi, kada, kada ce nova epizoda...
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 12:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

nisam odustao. mislim, odustao sam davno od pracenja, ne pratim što izlazi, kada, kada ce nova epizoda...


Ok super. Znam kako je ponekad jer i ja slabo pratim. Jos uvjek obozavam citati stare epizode iz djetinstva zbog memorija.

"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 12:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
haha, pa ti si proust stripa. uzmeš stripice-kolacice i pred tobom iskrsavaju stari zvonik na brdu, posušeno sijeno, cvrcci, hladna rijeka...;)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 12:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
samo, znaš di je caka?
što misliš zašto stari zs i lms postižu cijene? to su ti sve takvi proustovi. moraš imati te stare stripove, zbog mirisa. ne možeš citati ludensovo izdanje kad fali ta bitna dimenzija. miris i sjecanje je povezano. zato psi tako dobro pamte;)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/08/2013 : 12:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Lastsioux

Kuca, posao, kuca, posao, itd... Ljudi slabo imaju vremena da bi otkrili prave tajne svjeta ili shvatili koliku moc imaju u sebi. Prije 1000 godina Maya indijanci su se vecinom bavili astronomijom i uspjeli su da sagrade cuda koja i dan danas uticu na nasu civilizaciju. Zamisli samo kako bi se svjet promjenio kad bi vecina ljudi danas bavila se astronomijom. Imamo svu ovu tehnologiju a vecina ljudi u nasoj civilizaciji ima manji IQ o prirodnom svjetu oko nas nego sto su indijanci prije 1000 godina imali.



Maye su sagradile cuda al ih to nije spasilo od propasti.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 12:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
to smo vec prošli elvude. sad smo na mirisu uspomenama stripovima i kolacicima.
Go to Top of Page

Lastsioux
Junior Member



USA
429 Posts

Member since 11/04/2011

Posted - 04/08/2013 : 12:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastsioux a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

to smo vec prošli elvude. sad smo na mirisu uspomenama stripovima i kolacicima.



"What white woman, however lonely, was ever captive or insulted by me? Yet they say I am a bad Indian." -Chief Sitting Bull
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/08/2013 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dobro onda se njuškajte. necu vam smetat.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/08/2013 : 12:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma ne smetaš. evo ja cu prvi:
vec godinama me, s vremena na vrijeme, kopka misao o jednom odredenom gelu za kosu. taj miris, ljudi, taj miris... gel za kosu, koji je u pitanju, imao sam (i koristio!!) jednog ljeta na ljetovanju na otoku pašmanu. gel se zvao Iris. bila je to jedna tuba, mislim roza ili ljubicasta. pritisneš i izade gel. dao bih 1000 postova da mi se vrati taj gel, taj miris. samo da ga omirišem još jednom i prenesem se na pašman u ljeto u mlade dane.
ima li tog gela negdje, gela Iris moje mladosti...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000