forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko imate stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Sani
Senior Member

Canada
1352 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 02:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Sani a Private Message
Kakvi su ti oni ogromni stripovi.Nikad nesto onako nisam vidio.

Pametan covjek moze glumit budalu, a suprotno je nemoguce
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 03:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mislis oni debeli? To su sabrani Spirou magazini, njih desetak u jednom albumu.

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

ChasNick
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 10/12/2002

Posted - 28/01/2003 : 03:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ChasNick a Private Message
Djole, imaj malo obzira, neki od nas imaju slabo srce!!!

I hate signatures!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 03:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Menjam za trosoban stan na Vracaru...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2003 : 04:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hej bre Djole, nisam znao da si pun italijanskih originala... Sta ti ustvari sve skupljas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 13:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Sve! :)
U stvari, od ZS, LMS, Stripoteke, AF i uopste tih starijih izdanja imam sta imam, i nije mi padalo na pamet da pokusavam da ih sve kompletiram, tako da eto to vise ne skupljam (za sada, mozda se predomislim u nekoj daljoj buducnosti). I ne uzimam SD/Ludensove Zagore i Texove. Sve ostalo ide.
A italijanski originali su mi nesto kao opsesija, kupovao sam ih dok jos nisam znao italijanski...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/01/2003 : 13:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole


A italijanski originali su mi nesto kao opsesija, kupovao sam ih dok jos nisam znao italijanski...



I ja isto!
E, koji je to gust! Sinoc sam bio sam u stanu 3 sata i totalno sam uzivao izmisljajuci mjesta gdje bi mogao ugurati nove stripove. I iako sam sve te naslovnice vidio preko skenova, ipak je to puno drukcije kad ih srzis u ruci i slazes jednog za drugim na policu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 13:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Djole-srce me boli...

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 14:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

I ja isto!
E, koji je to gust! Sinoc sam bio sam u stanu 3 sata i totalno sam uzivao izmisljajuci mjesta gdje bi mogao ugurati nove stripove. I iako sam sve te naslovnice vidio preko skenova, ipak je to puno drukcije kad ih srzis u ruci i slazes jednog za drugim na policu...



To mi je nekada bio ceo ritual, dok ih prvo omirisem, pa se onda divim tome kako nemaju greske u stampi, pa onda iscitam, pa ih lepo zavedem u kartoteku, pa ih onda smestam... pa jos ako imaju onaj Sergio Bonelli Editore kolor dodatak!! Dok nije bilo neta, to je bio jedini nacin da saznam sta se novo sprema. Secam se kad sam negde video reklamu za DD&MM! Koji je to sok bio! I odmah sam rekao da moram da ga imam u originalu... doduse trebalo mi je 11 godina da ga nadjem, ali sam ga nasao!
Sad je malo skraceno, omirisem i iscitam, ali i to je dovoljno! :)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/01/2003 : 14:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

To mi je nekada bio ceo ritual, dok ih prvo omirisem, pa se onda divim tome kako nemaju greske u stampi, pa onda iscitam, pa ih lepo zavedem u kartoteku, pa ih onda smestam...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."



"Well call me nuts but that's crazy..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 14:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
He he... pisao je Darko Macan, ako se ne varam, u nekim "Strip Vestima" o tome kako su stripasi vezani za miris stripova... :)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 28/01/2003 : 14:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message
Jebe me sinus tj neradi mi nos kako treba,tako da to mogu samo da pretpostavim ali sve ostalo...
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 28/01/2003 : 16:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

A italijanski originali su mi nesto kao opsesija, kupovao sam ih dok jos nisam znao italijanski...


Isto i kod mene, a ja jos uvek ne znam italijanski . Sve merim po originalima, a Dnevnik mislim da nikada necu skupljati koliko mi je muka od njega. Imati kompletnog Bonellija u originalu, e to je poduhvat i moja zivotna zelja .
Djole kako nabavljas originale?

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/01/2003 : 18:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by mephisto_III

Jebe me sinus tj neradi mi nos kako treba,tako da to mogu samo da pretpostavim ali sve ostalo...



Samo da te cosinus ne zezne jer onda interferencijom mozes dobiti ko zna sta ;-))!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2003 : 18:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Djole

To mi je nekada bio ceo ritual, dok ih prvo omirisem, pa se onda divim tome kako nemaju greske u stampi, pa onda iscitam, pa ih lepo zavedem u kartoteku, pa ih onda smestam...
--------------------------------------------------------------------------------

I meni je to poseban ritual, s tom sto ja svaki put kad uzmem strip najpre ga pomirisem, bez obzira sto nisam od onih "manijaka" koji stripove drze u kesicama, ipak nekako podsvesno izvodim ceo taj ritual prilikom svakog uzimanja stripa u ruke... najpre ga gledam sa svih strana, onda ga lagano otvorim i pomirisem i spolja i iznutra. Ponekad se osecam kao neka zivotinja koja mora sve da omirise...

quote:
_________________________________________________
He he... pisao je Darko Macan, ako se ne varam, u nekim "Strip Vestima" o tome kako su stripasi vezani za miris stripova... :)
_________________________________________________

Nisam znao za to... i, sta kaze on, zasto je to tako? Doduse, mnogo toga potice od mirisa, vise nego sto smo i sami svesni. Cak i afrodizijaci, pa cak i najobicniji (prividno samo vizuelno stimulisan) nagon za seksom potice od mirisa koje luci suprotni pol i koji u mozgu stimulisu nagone... Na kraju ce se ispostaviti da je nasa ljubav prema stripovima (mislim na nas koji ih mirisemo) seksualne prirode, sto mozda i nije daleko od istine jer verujem da bi mnogo sa ovog foruma izmedju zene i stripova izabrali stripove (kad ima onoliko razloga zasto je pivo bolje od zene, koliko ih je samo onda za to sto su stripovi bolji od zene)

quote:
____________________________________
Isto i kod mene, a ja jos uvek ne znam italijanski . Sve merim po originalima, a Dnevnik mislim da nikada necu skupljati koliko mi je muka od njega. Imati kompletnog Bonellija u originalu, e to je poduhvat i moja zivotna zelja .
____________________________________


Znaci, prodajes svoje "Dnevnikove" Dylan Dogove... Posto? :o)

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2003 : 19:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Djole, nisam te bas najbolje shvatio sta skupljas a sta vise ne skupljas... Inace, odakle si?
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7108 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 28/01/2003 : 20:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
I meni je to poseban ritual, s tom sto ja svaki put kad uzmem strip najpre ga pomirisem, bez obzira sto nisam od onih "manijaka" koji stripove drze u kesicama, ipak nekako podsvesno izvodim ceo taj ritual prilikom svakog uzimanja stripa u ruke... najpre ga gledam sa svih strana, onda ga lagano otvorim i pomirisem i spolja i iznutra. Ponekad se osecam kao neka zivotinja koja mora sve da omirise...

Ima tu i ludih! Ja uopce nisam takav.

Since peace of mind is my single goal, forgiveness is my function.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 22:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

He he... pisao je Darko Macan, ako se ne varam, u nekim "Strip Vestima" o tome kako su stripasi vezani za miris stripova... :)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."



Prije par dana Milko i ja smo sidili za stolom sa jednim strip crtacem. Poklonija nam je po primjerak svog novog strip-albuma a nas dvojica k`o po komandi, rastvorili i pomirisali.
Tip se odvalija smijat i kaze da je i njemu to prvo kad uzme novi strip u ruke.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 23:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma onda drzite stripove po prasnjavim, vlaznim tavanima, pa cete vidjet kako ce lijepo i JAKO mirisat! ;)

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/01/2003 : 23:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Djole kako nabavljas originale?



U stara dobra SFRJ vremena sam barem dva puta godisnje isao za Svajcarsku, prolazio kroz Italiju, i tako.
Sada, jednom godisnje ili idem u Svajcarsku ili na neku studentsku ekskurziju u Italiju, pa se vracam sa celim kioskom ( u Lido di Jesolo ima jedan fantastican koji drzi i Mondadorijeve kolekcije, kao i starija izdanja, pre neku godinu sam u njemu nasao stare NNove, a prosle godine Dylane).
Snalazim se kako znam i umem i kupujem sve sto vidim (bivsa devojka mi je bila zgranuta kada sam iz jedne strip knjizare u Lozani izasao sa dvadesetak francuskih originala... ja sam rekao da to nije nista u odnosu na to koliko italijana kupujem kada ih nadjem... nije mi verovala da moze da bude vise od toga... a onda se proletos uverila kada sam kupio bukvalno SVAKI strip koji smo videli u Italiji...)

quote:
Originally posted by ---dp---

Djole, nisam te bas najbolje shvatio sta skupljas a sta vise ne skupljas... Inace, odakle si?



Ukratko: Francuzi - Korto, Spirou, Gaston, Rubina, Aster (lakomim se na Billy The Cat i Sodu); US - Preacher, Sandman, Bone, sve sto je radio Alan Moore, The Invisibles, donekle Sin City, plus probrani Batman, Spajdi, Superman...; Italijani - sve sto mi padne pod sake, ali ako bih bio prinudjen da biram, DD, NN, Gea, Dampyr (jos nisam citao dovoljno MV da bih mogao da ga procenim); Mange - sve sto je radio Masamune Shirow, a skupljao bih i Maison Ikkoku i Fushigi Yugi, samo kad bi to bilo izvodljivo. I, naravno, sve sto izadje u YU. Ne jurim da kompletiram stare ZS, LMS, itd. ...
Inace sam iz Zajecara, na "privremenom radu" u BGDu.

quote:
quote:
_________________________________________________
He he... pisao je Darko Macan, ako se ne varam, u nekim "Strip Vestima" o tome kako su stripasi vezani za miris stripova... :)
_________________________________________________

Nisam znao za to... i, sta kaze on, zasto je to tako?


Nisam siguran, prekopacu stare Strip Vesti, pa cu vam reci.

quote:
Na kraju ce se ispostaviti da je nasa ljubav prema stripovima (mislim na nas koji ih mirisemo) seksualne prirode, sto mozda i nije daleko od istine jer verujem da bi mnogo sa ovog foruma izmedju zene i stripova izabrali stripove (kad ima onoliko razloga zasto je pivo bolje od zene, koliko ih je samo onda za to sto su stripovi bolji od zene)


Ovo nije lose za poseban topic... no, ja mislim da znam sta je kod mene razlog opsesije italijanskim originalima : lose stvari su pocele da se desavaju u zemlji (sto se btw potrefilo sa mojim pubertetom), i vise nije bilo italijanskih originala... fuck, vise nije bilo ni Italije ni bezbrojnih drugih stvari. I tako sam negde na podsvesnom nivou povezao italijanski originali = prostiji svet... e sad, naravno, to nije tako, ali kada pomirisem novi italijanski strip, barem na nekoliko sekundi mogu da zavaravam sebe da je sve lepse nego sto jeste.



"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

ChasNick
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 10/12/2002

Posted - 29/01/2003 : 01:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ChasNick a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Menjam za trosoban stan na Vracaru...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."



A je l' moze na Ceraku?

I hate signatures!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/01/2003 : 02:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Za Cerak dobijas samo Stripoteke! ;)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/01/2003 : 03:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ustvari, ja mirisem stripove iz dva razloga... jedan je zbog secanja na stara vremena (nesto slicno ovome sto je Djole rekao) kada se potpuno vracam u neko drugo, srecnije vreme, dok je drugi iste prirode kao i sto mirisem benzin na benzinskoj pumpi (moglo bi se reci da se "drogiram" mirisom stripova) a to sam isto cinio i sa knjigama, posebno kad dobijem nove knjige na pocetku nove skolske godine, onda ih pazljivo otvaram i mirisem do bezvesti
Go to Top of Page

ChasNick
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 10/12/2002

Posted - 30/01/2003 : 02:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ChasNick a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Za Cerak dobijas samo Stripoteke! ;)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."



A sta fali Ceraku!!!
Stan je bar nov, imas cist vazduh, Kosutnjak u blizini, a i na Vracaru si za malo vise od pola sata (ako imas lude srece sa prevozom)!
Samo treba da mi das sve stripove i trosoban stan (80kvm) je tvoj!
Jedino ne znam gde bi ja onda sa svim tim stripovima...

I hate signatures!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/01/2003 : 02:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hmmm... ako imas tonsku centralu, mozda i razmislim o tome. :)
(posto ja pogibe pored ove analogne :( )

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000