forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Enki Bilal
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2003 : 15:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zanimaju me neke informacioje o ovom autoru. Procitao sam "San Monstruma" koji mi se jako svidio pa sam malo trazio po netu nesto o njemu ali nisam previse nasao. Vjerojatno cu kupiti "Nikopol Trilogiju" jer mi se to cini dosta zanimljivo, kao i "Partiju lova" i "Falange crnog reda", ali mislim da cu uzeti englesko Humanoids izdanje, jer je jako lijepo, u odnosu na neka nasa izdanja koja sam vidio. Zanima me da li postoji nastavak "Sna Monstruma" i ima li jos nekih znacajnijih radova koje ja tu nisam nabrojio a vrijedni su paznje?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/01/2003 : 17:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kad sam vido ovaj tvoj topic malo sam se iznenadio da to kod nas neko cita
i da ga ima kupiti.
Ne mogu reci da sam neki veliki poznavalac ovog autora ali nesto sam imao od njega
na njemackom i to "die Stadt, die es nicht gab" sto bi u prevodu znacilo
"grad koji nije postojao".
Sad sam trazio po mojim stvarcicama i jednu video kasetu na kojoj je jedan dokumentarni
film od prosle godine o njemu koju je dala njemacko-francuska TV kuca Arte.
Nisam ga nasao jer imam gomilu kaseta ali naci cu ga vec...
Cijelo vrijeme sam mislio da narucim "Nikopol Trilogiju" ali je ovdje dosta skupa.
Koliko kod nas kosta???
E sad kad si rekao da je "san monstruma" dobar morat cu bar njega naruciti!
Sto se tice njega kao autora imam samo neke informacije koje su mozda i tebi poznate.
Jos ako te zanima mislim da bih ti mogao poslati film koji je on sam snimao dok je
radio na "snu monstera" iz 1998.
Taj film imam tu negdje na CDu pa ga mogu potraziti ako te zanima, ali taj je film
je nazalost samo u rm formatu za real player!

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2003 : 17:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nikopol sam vidio u More Comics, hard cover humanoinds izdanje mislim da je cijena oko 400 kuna. San monstruma postoji na htrvatskom i to u jako dobrom izdanju (osim nekih pocetnickih tiskarskih grešaka). Partija lova mislim postoji ali samo C/B sto je za Bilala cini mi se(sudeci po onome sto sam vidio od ostalih radova) skoro pa uvreda:-). Filmovi su mi interesantni, ali rm me prilicno nervira i odbijam instalirati RealAudio player na svoj kompjuter:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/01/2003 : 17:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ma nisam ni ja sklon Rael Playeru samo neke stvari ne mozes drugacije naci...
Pogledat cu za ovaj dokumentarac, sto je na video kaseti, njega moram naci,
samo da napomenem da je na njemackom i francuskom jeziku.
Cim uhvatim malo vremena napisat cu ovdje ono sto znam o njemu kao autoru.
Sto se tice cijene ako se radi o cijelom kompletu, dakle o "Alexander Nikopol Trilogie"
onda je cijena od 400 kuna za mene privlacna jer ovdje kosta 130 euro!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 17/01/2003 : 19:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovdje u Becu sam par puta vidio u striparnicama stripove od E. Bilala, a cijene su bile astronomske.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/01/2003 : 21:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
zaboravni smo?
pa vec se pricalo o tome, i ja cu uraditi tekst i o njemu.
ako hoces mogao bih ti nabaviti casopis Gradac, koji je izasao pre par meseci i ceo posvecen njemu. Mada bi se pre mogao nazvati knjigom nego casopisom.
Evo da te podsetim, na jedan topic, u kom si i ti ucestvovao

quote:
Enki Bilal, tj Enes Bilalovic, rodjen je u Bgd, od oca Hercegovca i majke Cehoslovakinje, ali koja je od detinjstva jugoslovenka. Porodica je emigrirala u Pariz kad je Enki imao samo deset godina, ali nije zaboravio ni Bg ni bivsu Jugu, koju kao i celu ist Evropu provlaci kroz svoje strip albume. Radio je i na nekoliko filmova.
U svetu je danas cenjen kao jedan od najboljih strip crtaca, a svakako kao najbolji kolorista. Poceo je u casopisu Pilot, gde ga je kao talenta forsirao niko drugi nego Rene Goscinny.
Poslednji broj magazina (tacnije knjige) Gradac je od korice do korice posvecen njemu. Enki nije zaboravio ove prostore, nije birao strane, samo otvoreno pati zbog svega sto je pogodilo nesrecni meridijan. Rado je vidjen gost i u Sarajevu i u Beogradu i dolazi bar jednom godisnje.
Na sve ovo paradoks! Izuzev poslednjeg albuma San monstruma koje je objavila Sarajevska Publika nista njegovo nije objavljivano na ovim prostorima. Jesu dva piratska albuma u SRJ ( Partija lova, i to bez boje koja je inace u svetu pokrenula novistrip zanr "politicki strip" i Falange crnog reda, u ocahjnom koloru).
Danas sam bio na sajmu i kupio San monstruma u izdanju publike (tvrd povez, kolor). Enki mi je napisao posvetu i nacrtao crtez.
Strip je o apokalipticnoj buducnosti, a provlaci se prica o troma ljudima iz Sarajeva, sirocicima ovog poslednjeg rata, koje je sudbina razbacala. Enki je radio i scenario (mada to inace radi Piere Christene).
Moje impresije su da je to jedan od najjacih scenarija koje sam citao, i jedan od najboljih crteza. Jednom recju fantasticno.
To je prvi deo od najavljene triologije, ciji je drugi deo Tridesetdrugi decembar, izasao krajem 2002. u Francuskoj.




koliki sam baksuz, da mi je Pamella Anderson keva, hranila bi me na flasicu :(
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 17/01/2003 : 22:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
markos je poceo da otkriva svet i pored bonelija,hehehehe...a tek kad procita korta,ima da natera bernarda da pocne da izdaje umesto zagora opus huga prata!Da znas markose ja te podrzavam ;-)

Cinema, simulated life, ill drama
Fourth Reich culture - Americana
Chained to the dream they got ya searchin for
Tha thin line between entertainment and war
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6219 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/01/2003 : 22:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Eh, Markose, Enki je posebno rekao da se San monstruma prevede na BOSANSKI, barem ovo izdanje iz BiH...
Ne znam puno informacija o njegovom zivotu niti sam nesto puno trazio, samo znam da je San prvi dio trilogije ciji je razvoj uveliko u toku, te drugi dio treba da se ocekuje ovih godina (ne pitaj kad, covjek sada radi i na jos jednom filmu, pa je ostavio trilogiju na stranu...).

Bolje je ispast glup nego ispast kroz prozor.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/01/2003 : 23:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
ako ti se svideo bilal, onda ne mozes puno pogresiti koji god album da uzmes. covek se uvek drzi svog standard of excellence, i ne mozes se razocarati. inace ukupno ima oko 24 albuma (a ja planiram da nabavim "sabrana dela", tj. sve. trenutno imam samo 8)
inace, veoma mi je drago da francuski strip gura nogu u vrata stripovi.com-a. nemam nista protiv italijana, ali ubedjen sam da ljudi zanemaruju druge (po meni kvalitetnije) skole na racun pomenute.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/01/2003 : 23:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

ako ti se svideo bilal, onda ne mozes puno pogresiti koji god album da uzmes. covek se uvek drzi svog standard of excellence, i ne mozes se razocarati. inace ukupno ima oko 24 albuma (a ja planiram da nabavim "sabrana dela", tj. sve. trenutno imam samo 8)
inace, veoma mi je drago da francuski strip gura nogu u vrata stripovi.com-a. nemam nista protiv italijana, ali ubedjen sam da ljudi zanemaruju druge (po meni kvalitetnije) skole na racun pomenute.


Pa nisam neki vrsni poznavalac stripa a ono sto sam procitao od francuskih stripova
je zaista bilo uglavnom dobro.
Citao sam nesto od nekih strip crtaca francuske skole kao npr. Francois Bourgeon,
Bernard Hislaire, Sergei Le Tendre, Regis Loisel... a naisao sam na jedan strip "Arkeod"
od (meni nepoznatog) Nicolasa Mitrica.
Mislim da mu je to jedini strip do sada.
Inace njegovo prezime da naslutiti da je nekim porjeklom sa nasih prostora.
E sad koji su stripovi kvalitetniji ja kao strip neznalica ne mogu reci nista,
to ostavljam vecim strucnjacima (Markos, Marlowe...) da se dogovore...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28983 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/01/2003 : 10:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ej Magic, za koga ti mene smatras, pa naravno da sam procitao Corta:-))) Dzimi, hvala za tejst na koji sam potpuno zaboravio. Jedva cekam da to zavrsis pa da to procitam.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 18/01/2003 : 10:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message


Cinema, simulated life, ill drama
Fourth Reich culture - Americana
Chained to the dream they got ya searchin for
Tha thin line between entertainment and war
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2003 : 18:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
da li nekog zanimaju bilalovi albumi u originalu na francuskom?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 02:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Mene. Nudis nesto?

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2003 : 21:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
pa, recimo nikopolsku trilogiju, tri toma, kao novi (samo sam ja jednom procitao). koliko nudis?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 22:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pojma nemam koliko kostaju u originalu, pa ne znam ni koliko da nudim. Ajd raspitacu se malo, ili ti reci cenu, pa da vidimo.
Jedino sto bi to moglo tek sredinom iduceg meseca, posto sam ovomesecni budzet za stripove vec ispucao.

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2003 : 23:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
cene su sledece:
La Foire aux Immortels - 20 evra
La Femme Piege - 20 evra
Froid Equateur - 20 evra
Sve zajedno - 55 evra
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/01/2003 : 23:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Too much.
Never mind.

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/01/2003 : 17:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
OK.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 20/01/2003 : 20:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
ja mogu da nabavim reizdanje, cele triologije u jednoj knjizi sa tvrdim koricama (Humanoides izdali nakon izlaska i popolarnosti sva tri dela) za otprilike 30 Eura.
Ostali albumi pojedinacno, negde izmedju 10 i 15 Eura

koliki sam baksuz, da mi je Pamella Anderson keva, hranila bi me na flasicu :(
Go to Top of Page

wiz
Advanced Member

Slovenia
5487 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 22/09/2004 : 18:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send wiz a Private Message
zanimam me koliko njegovih stripova ima prevedenih u nas jezik i koliko u engleski
mozda i naslovi stripova, ako bi se dalo?

ja inace imam sken verziju Nikpol Trilogy, The Dormant Beast, The Cruise Of Lost Souls, The Exterminateur 17

_____________________
Judo Dancer!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4614 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/09/2004 : 18:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Mora se priznati da ste u januaru 2003 zvucali vrlo ozbiljno i uzdrzano :) ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 22/09/2004 : 18:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by wiz

zanimam me koliko njegovih stripova ima prevedenih u nas jezik i koliko u engleski
mozda i naslovi stripova, ako bi se dalo?

ja inace imam sken verziju Nikpol Trilogy, The Dormant Beast, The Cruise Of Lost Souls, The Exterminateur 17

_____________________
Judo Dancer!



Wiz...
na koji nacin se moze doci do tvojih skenova ovog autora....?
Go to Top of Page

Predo
Junior Member



Montenegro
332 Posts

Member since 27/01/2003

Posted - 22/09/2004 : 19:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Predo's Homepage  Send Predo a Private Message
Izasao je skoro Enkijev film:Immortal (ad vitam), radjen po njegovom stripu. Zna li mozda neko po kojem?

P.K.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 22/09/2004 : 20:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message
Album 32. decembar ( u izdanju Publike)je nastavak Sna Monstruma. Treci deo trilogije jos nije zavrsen.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 22/09/2004 : 20:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
po nikopoljskoj trilogiji...al nije bas isto..
bar tako mislim

So many people have come and gone,Their faces fade as the years go by;
Yet I still recall as I wander on,As clear as the sun in the summer sky.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000