forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi su od bonellija!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

marti
Junior Member



Germany
321 Posts

Member since 22/03/2003

Posted - 23/03/2003 : 13:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send marti a Private Message
posto zivim u inostranstvu imao sam priliku da isprobam i mnoge druge stripove osim bonelija npr.: marvelove te stripove o robokopu zatim recimo jednu strip ediciju koja ovdje u njemackoj izlazi u izdanju kuce "bastei" a zove se "gespenster geschichten" ili price o duhovima a u tom stripu u stvari i nema nekog junaka vec se sastoji od mnogo manjih pricica o duhovima a glavni akteri na kraju price pretezno zavrse tragicno mozda je i to bijo jedan od razloga da nakon nekih 20 izdanja prekinem i sa citanjem i sa sakupljanjem. Medjutim bonellijevi junaci za mene nikad nisu izgubili svoju car,fasciniraju me i dan danas! da li je razlog tome sto sam ih citao od malih nogu i odrastao sa tim junacima ili je razlog tome sto su bonellijeve price ili njegovi junaci jednostavno bolji od drugih neznam da kazem,to mora svako za sebe da zna a ustvari je mozda i pomalo stvar ukusa!!! i jos nesto za kraj u njemackoj su me jedino pisani romani potakli na sakupljanje takodje iz kuce "bastei" : "proffesor zamorra" i "john sinclair" mozda iz tog razloga sto su me ta 2 junaka jako podsjecala na dylana doga jel ima jos kakvih iskustava sa drugim stripovima osim bonellijevih??

RGHRRR HRMRGRRRR

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 15:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
[quotejel ima jos kakvih iskustava sa drugim stripovima osim bonellijevih??

RGHRRR HRMRGRRRR
[/quote]
ne znam zasto () ali ovo me podsjeca na Tajnu Kaspara Hausera (Jeder fur sich und Gott gegen alle, Wernera Herzoga.....
pajke...jesi li gledao ovo...
I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!

Edited by - rommel on 24/03/2003 09:57:27
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/03/2003 : 15:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by marti

posto zivim u inostranstvu imao sam priliku da isprobam i mnoge druge stripove osim bonelija .: jel ima jos kakvih iskustava sa drugim stripovima osim bonellijevih??

RGHRRR HRMRGRRRR



Uz duzno postovanje slabo si ti to isproba ako ti je Bonelii najdrazi.
A Francusko-Belgijska skola
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 15:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
pa imas ti tu dosta toga u inostranstvu sto je bolje od bonellija, pocev od bluberija, thorgala, corto maltesa, valijanta, XIII, jeremiah, akira... da nabrojim samo najpoznatije. bonellije samo nama usao pod kozu i mentalitet. a pregrst toga ima jos dobrog i boljeg, naravno sve je pitanje subjektivnog misljenja i ukusa.
a ti to sto si citao, marvelovce i to... smece...

*-*"Cogito ergo sum"*-*
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 15:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Da sta je s XIII,Jeremiah,Thorgal,Lucky Luke,Guust(Gaston ;-)),Sammy....................itd itd

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

perez
New Member

Croatia
129 Posts

Member since 14/01/2003

Posted - 23/03/2003 : 16:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send perez a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Da sta je s XIII,Jeremiah,Thorgal,Lucky Luke,Guust(Gaston ;-)),Sammy....................itd itd

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.



dodao bih još recimo Žeželja ,F.Solano Lopez...

Bonellijevi stripovi su mi nešto kao industrijski proizvodi , za široke mase pubertetske populacije . nekad su mi bili zakon,a danas jedino mogu Ken Parkera prožvakat.

It wasn't me, the devil women made me do it.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 16:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
DDog je jos uvijek dobar za mene mozda najbolji Bonellijevac,Magico Vento isto tako vrlo kvalitetan,Dampyr par epizoda sam procitao i izgleda obecavajuce,KP okay prica za sebe,Marti dobar,Zagor zna jos uvijek da me iznenadi + Verni koji crta gotivno je stigao...
Specijalci,Giganti,Maxi,njih treba da brojimo posebno jer medu njima ima odlicnih epizoda,govorim o svim Bonelli junacima Tex,MNo,Zagor etc.Stvarno je tu trud ulozen price su inteligentne, crtaci kreativni...

Dakle nije Bonelli los ali ima boljeg naravno meni su najbolji Belgijski stripovi ali Bonellija cu uvijek citati jer nakon svih tih godina on jos uvijek rastura!

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 16:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
......Barbe Rouge, Modesty Blaise, Michel Tanguy, Jeremiah, Comanche, Bernard Prince, Buddy Longway, Lone Wolf & Cub, Corbenovi stripovi, Torpedo, League of extraordinary Gentlemen, Watchmen, Corto, Mac Coy,
Asterix,....da spomenem samo neke najmanje poznate.....

I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 17:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Vidis kako se od malih nogu odmah pocinje s Bonellijom ;-)


I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

marti
Junior Member



Germany
321 Posts

Member since 22/03/2003

Posted - 23/03/2003 : 17:07:33  Show Profile Show Extended Profile  Send marti a Private Message
dobro sirom svijeta naravno ima blistavih iznimki ali ovdje u njemackoj osim bonellijevog dilana doga koga su poceli objavljivati jako ispreskakano su skoro svi stripovi tako dobri kao "pokemoni" ili "krava i pile" :-((((((((( i pored toga sto su pretezno u boji i tvrdom povezu ne mogu da fasciniraju!!!!! a o cijenama da i ne govorimo uzas!!!

RGHRRR HRMRGRRRR
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 23/03/2003 : 17:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
to je do njemacke i njihovog ne izdavanja. ima dosta evropskog stripa koji je, gledajuci na konkretne junake, deset puta bolji od bonellija. ali takodje ima od tih izdavaca i istih takvih sranja, tako da njima ustvari ostaje bonelli nepoznanica koja traje 40 godina na 'sranjima i skartu'.
ali opet je zagor legenda ;))))))))))))))))))

It's a good day to die...
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 17:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message
quote:
Originally posted by marti

dobro sirom svijeta naravno ima blistavih iznimki ali ovdje u njemackoj osim bonellijevog dilana doga koga su poceli objavljivati jako ispreskakano su skoro svi stripovi tako dobri kao "pokemoni" ili "krava i pile" :-((((((((( i pored toga sto su pretezno u boji i tvrdom povezu ne mogu da fasciniraju!!!!! a o cijenama da i ne govorimo uzas!!!

RGHRRR HRMRGRRRR


ali u njemackoj izlazi i ridjobrady i modesty i talicni i asterix... i blueberry...pa ako je sve to za tebe razina krave i pileta onda ne znam...

I Realised Fear One Morning,
To The Blare Of The Fox Hunters Sound,
When They're All Chasing After Poor Bloody Fox,
It's Safer To Dress Like The Hound!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/03/2003 : 18:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
bah...ponavljam...slabo je on to "ISPROBA"...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/03/2003 : 18:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
I meni je odlican Bonelli, ne sve, ali dosta toga. Dilan Dog je legenda, Marti Misterija takoder, pa Mister No. Ken Parker je vrhunski, zatim volio bih da ovdje izlazi Magico Vento i Dampyr. Nathan Never je dobar, Zagor zna biti u redu, cak i ovi novi Texovi su dobri.
Ali, imaš i one francuske ili cije vec stripove: Aster Blistok (fenomenalno), Torgal (vrhunac), Jeremiah, Blueberry, Komanca, Badi Longvej, Jugurta, Valerijan, XIII, Lester Kokni, Largo Vinc, Tugovanka za izgubljenim pustarama itd.

- Vatrena voda daje ti hrabrost -
- Misliš da ja to ne znam -
I.Kant, "Kritika vatrene vode"
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 23/03/2003 : 19:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 19:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
ado, st aje nevaljaju ti blubberyji sto si kupio neki dan, hehe


*-*"Cogito ergo sum"*-*
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 23/03/2003 : 19:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
Nije uopste stos u tome oni su izvrsni samo nevolim kada pojedinci skoro pa negiraju ikakvu vrijednost Bonelija.
P.S
Jedan od onih sto sam juce kupio je dupljak pa ako ti treba...
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 23/03/2003 : 19:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
cuj dupljak, nisi valjda uzeo dva ista jadnice.... cccc

*-*"Cogito ergo sum"*-*
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 23/03/2003 : 19:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
Makar sam ja uzeo duplog Bluberia a ti Dejvida Crocketa... ma bjazi ba
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 23/03/2003 : 21:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
CALVIN & HOBBES people!

Don't wanna chill, don't wanna sit
Don't wanna hear no hippy shit
Don't tell me I'm closing my mind
Don't wanna groove, don't wanna dig
Don't wanna spend the day naked
Don't like my music country fried
He's got a tie dyed Rancid shirt
He wears his birkenstocks to work
Is he a jerk? No! Just confused
Jeff don't wear regular shoes
Fat Mike I gotta let you know
It's not the tunes, it's their live show
And all the people you get to meet
Plenty of good vibes and decent drugs
Stinky people give you hugs
Walk around in your bare feet
He's got a tie dyed Rancid shirt
He wears his birkenstocks to work
Is he a jerk? No! Just confused
Jeff don't wear regular shoes
Go to Top of Page

kenny
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
58 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 23/03/2003 : 22:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenny's Homepage  Send kenny a Private Message
meni licno poslije bonnelijevih su dobri lazarusi (star comic ade capone)
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 23/03/2003 : 22:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message
quote:
Originally posted by marti

dobro sirom svijeta naravno ima blistavih iznimki ali ovdje u njemackoj osim bonellijevog dilana doga koga su poceli objavljivati jako ispreskakano su skoro svi stripovi tako dobri kao "pokemoni" ili "krava i pile" :-((((((((( i pored toga sto su pretezno u boji i tvrdom povezu ne mogu da fasciniraju!!!!! a o cijenama da i ne govorimo uzas!!!

RGHRRR HRMRGRRRR


obidji malo vece knizare ili specijalizirane striparnice pa ces naci tonu dobrih strip albuma, te ces se uvjeriti da nije sve na kravi i piletu u njemackoj. Inace i ja volim Bonellija ali ruku na srce ima dosta boljih stripova(Moebius,Manara,Bilal,Serpieri...)
Go to Top of Page

zagar
Starting Member

Slovenia
89 Posts

Member since 14/01/2003

Posted - 24/03/2003 : 09:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zagar a Private Message
slažem se sa time da je Bonelli dobar i sasvim OK ali stvarno ima dosta boljih stvari.....
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 24/03/2003 : 10:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
marti imam ja gomilu stripova na njemackom, i ne mogu reci da su smece. Imas sve moguce svjetske stripove na njemackom jeziku.
A uskoro ce i izlaziti serija Dr. Mystere na njemackom jeziku.

Imas Tex Gigante na 220 stranica u A4 formatu na njemackom, imas takodjer Tex u boji na 48 stranica od Cuberta itd.
U 80im je u Njemackoj izlazio MM pod imenom Alan Dark. U 70im su izlazili Zagor, Tex i Kit Teller.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

chico
Average Member

Croatia
804 Posts

Member since 25/10/2002

Posted - 24/03/2003 : 23:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit chico's Homepage  Send chico a Private Message
quote:
meni licno poslije bonnelijevih su dobri lazarusi (star comic ade capone)

slazem se,ali on je i bolji od vecine bonnelijevih junaka,rijetko je koji bolji od bonnelijevih

uvijek postoji nada!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 05/08/2006 : 19:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Ado

Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon

drago mi je što neko ovako lijepo zbori

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000