forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolji stripovi su od bonellija!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 05/08/2006 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by Ado

Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon

drago mi je što neko ovako lijepo zbori




Hoce li im neko objasniti umjesto mene?

Edited by - JohnDrake on 05/08/2006 21:22:41
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 06/08/2006 : 01:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
sve je do nostalgije. evo ja sam konacno nakon 7 godina boravio u beogradu, i iskoristio priliku da uzmem nekoliko specijalaca od dylana doga, mister no-a i dva giganta od Nevera. bash sam ih bio gladan, navalim sa citanjem.... nije to vishe isto. sada tacno primetis da je radjeno nabrzinu, sto bi se reklo, masovna proizvodnja. pre-naivno, staromodno. naslovnice su nekreativne, kao plakati filmova iz '60-ih. bonelijev je problem sto su zaglavili u vremenu i ne micu se. malo vremena posvecuju samom planiranju projekta price, slaganju kadrova, izgradnji koja bi kulminirali na jednom velikom fantasticnom kadru (obicno prvom kada okrenes stranicu). karakterizacija likova je i vishe nego povrsna, sto je neoprostivo. kod horor stripa kao sto je dylan dog to bi trebalo da bude glavni oslonac price, jer citaocu mora da, "ne bude svejedno" kada neko zavrsi u lokvi krvi. I bonelli ima bljeskova kreativnosti ali oni su sve redji. Meni je recima Vertigo daleko ispred bonellija. pogotovo sam se razocarao nathanovim gigantima koji su vazili za vrhunac serijala. ocekivao sam nesto slicno epizodi u ponoru pamcenja"ili DD, dugacak pozdrav" ili "s druge strane smrti". kad ono nista od toga... lepo nacrtano, fantasticno tehnicki izvedeno, ali prica plitka. karakterizacija povrsna. nema moralnih dilema, filozofije,, originalnih resenja. razocaranje.
da je srece da ti dodje u ruke serijal "Sleeper" od Wildstorma... taj strip ima sve. pa WE3. 100 bullets, preacher...loveless
sigurno bi drugacije razmisljao.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 06/08/2006 : 09:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
imam 100 bullets i pracher par komada i to mi se nimalo ne svida, ne bih nikome preporucio

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26617 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/08/2006 : 11:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

imam 100 bullets i pracher par komada i to mi se nimalo ne svida, ne bih nikome preporucio

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas



Pa kad to ti kažeš onda je to samim tim preporuka.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/08/2006 : 12:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vang0gh24

sve je do nostalgije. evo ja sam konacno nakon 7 godina boravio u beogradu, i iskoristio priliku da uzmem nekoliko specijalaca od dylana doga, mister no-a i dva giganta od Nevera. bash sam ih bio gladan, navalim sa citanjem.... nije to vishe isto. sada tacno primetis da je radjeno nabrzinu, sto bi se reklo, masovna proizvodnja. pre-naivno, staromodno. naslovnice su nekreativne, kao plakati filmova iz '60-ih. bonelijev je problem sto su zaglavili u vremenu i ne micu se. malo vremena posvecuju samom planiranju projekta price, slaganju kadrova, izgradnji koja bi kulminirali na jednom velikom fantasticnom kadru (obicno prvom kada okrenes stranicu). karakterizacija likova je i vishe nego povrsna, sto je neoprostivo. kod horor stripa kao sto je dylan dog to bi trebalo da bude glavni oslonac price, jer citaocu mora da, "ne bude svejedno" kada neko zavrsi u lokvi krvi. I bonelli ima bljeskova kreativnosti ali oni su sve redji. Meni je recima Vertigo daleko ispred bonellija. pogotovo sam se razocarao nathanovim gigantima koji su vazili za vrhunac serijala. ocekivao sam nesto slicno epizodi u ponoru pamcenja"ili DD, dugacak pozdrav" ili "s druge strane smrti". kad ono nista od toga... lepo nacrtano, fantasticno tehnicki izvedeno, ali prica plitka. karakterizacija povrsna. nema moralnih dilema, filozofije,, originalnih resenja. razocaranje.
da je srece da ti dodje u ruke serijal "Sleeper" od Wildstorma... taj strip ima sve. pa WE3. 100 bullets, preacher...loveless
sigurno bi drugacije razmisljao.



Kao da je vecina americke mainstream produkcije nešto bolja, desetostruko više makljaže i jadnih superheroja koji naricu za svojom prokletom sudbinom, zašto ih se Bog stavio nad obicnim ljudima. Ajde, nije ni sve tako sjajno preko bare, ima i tamo šrota...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 06/08/2006 : 13:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by jasa

imam 100 bullets i pracher par komada i to mi se nimalo ne svida, ne bih nikome preporucio

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas



Pa kad to ti kažeš onda je to samim tim preporuka.

samo da znaš da me tim vrijedaš, tim si htio reci kao da sam ja kakav debil i kreten i da ne znam šta je dobro, hej pazi šta govoriš

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 06/08/2006 : 18:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by vang0gh24

nema moralnih dilema, filozofije



_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 07/08/2006 : 02:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by Ado

Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon

drago mi je što neko ovako lijepo zbori


11 epizoda Fawlty Towers i 500 epizoda neke španske serije. Ne može mene niko ubediti da nema makar 100 epizoda koje su bolje od Cleesove kreacije.



Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 07/08/2006 : 03:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
Super su ovi stari topici. Tacno se vidi kako su se svima širili vidici s vremenom.

Jedino ne shvatih onu usporedbu s Piletom i kravom, ja ih baš volim...
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 07/08/2006 : 08:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Bonelli je "tvornica stripova" i zahvaljujuci njoj imate skoro svakog dana novi strip. Kvaliteta? s obzirom na ritam izlaženja - zadovoljavajuca. Slažem se da su Jeremiah, Blueberry i sl. albumi kvalitetniji, ali kad imate jednu ili dvije epizode godišnje normalno je da moraju biti odradeni puno kvalitetnije.....ali u odnosu na americka superherojska sranja (ispricavam se na izrazu ljubiteljima tih stripova), bonelli je sasvim, sasvim ok.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 07/08/2006 : 13:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

Bonelli je "tvornica stripova" i zahvaljujuci njoj imate skoro svakog dana novi strip. Kvaliteta? s obzirom na ritam izlaženja - zadovoljavajuca. Slažem se da su Jeremiah, Blueberry i sl. albumi kvalitetniji, ali kad imate jednu ili dvije epizode godišnje normalno je da moraju biti odradeni puno kvalitetnije.....ali u odnosu na americka superherojska sranja (ispricavam se na izrazu ljubiteljima tih stripova), bonelli je sasvim, sasvim ok.....

"...I only dream in black and white..."



to je sve šta treba reci


"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/08/2006 : 13:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
bolji jeBonelli ( mislim price) i od francuskih albuma, jest da su ovi tehnicki kvalitetni al haj

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/08/2006 : 14:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ma sve je relativno, jedan dan ti je bonelli dobar,drugi dan dolazi nova faza i citas nesto drugo. Ali ne vice versa :-).

Free will. It's like butterfly wings: once touched, they never get off the ground. No, I only set the stage. You pull your own strings.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/08/2006 : 20:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by ana max

quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by Ado

Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon

drago mi je što neko ovako lijepo zbori


11 epizoda Fawlty Towers i 500 epizoda neke španske serije. Ne može mene niko ubediti da nema makar 100 epizoda koje su bolje od Cleesove kreacije.








nije 11 nego 12, al sad ga brate ukaki do bola....usporedjujes sapunice s ovom genijalnoscu, pythonom za mase????...recimo da si se napila dok si pisala ili stogod vec

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7799 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/08/2006 : 20:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by ana max

quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by Ado

Nemoze se nikada usporediti Bluberi sa Zagorom ili Texom od Bluberia je izaslo 20-tak albuma a od Zagora i Texa 500 brojeva nemoze mene niko ubijediti da se iz svega toga nemoze pronaci makar 100 brojeva koji su bolji od Bluberija ili sta ti ja znam koga junaka. Boneli je zakon

drago mi je što neko ovako lijepo zbori


11 epizoda Fawlty Towers i 500 epizoda neke španske serije. Ne može mene niko ubediti da nema makar 100 epizoda koje su bolje od Cleesove kreacije.








nije 11 nego 12, al sad ga brate ukaki do bola....usporedjujes sapunice s ovom genijalnoscu, pythonom za mase????...recimo da si se napila dok si pisala ili stogod vec

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


vjerojatno je tako

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/08/2006 : 20:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
i to nesto jako zestoko:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
197 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 07/08/2006 : 21:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Ja stvarno volim Leteci cirkus i uglavnom sve sto su Pythonovci poslije radili a narocito Johna Cleesa (cak sam i Will i Grace gledao kad je on bio:)) ali Fawlty Towers je stvarno ocajan :( Repetitivno i nemastovito:( Pogledat jednu epizodu recimo mjesecno jos kako tako ali da bi gledao vise od dvije u komadu ili tako nesto...nikad pa ni onda:(

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/08/2006 : 01:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
slabo si gledao, vjeruj mi....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 08/08/2006 : 02:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

nije 11 nego 12, al sad ga brate ukaki do bola....usporedjujes sapunice s ovom genijalnoscu, pythonom za mase????...recimo da si se napila dok si pisala ili stogod vec


Hoceš da kažeš da je Fawlty bolji od Rose Salvahe?

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/08/2006 : 06:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

bolji jeBonelli ( mislim price) i od francuskih albuma, jest da su ovi tehnicki kvalitetni al haj

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas


Jasa, jasa. Koliko si francuskih albuma procitao pa da možeš reci da je Bonelli bolji? Francusko/belgijski albumi su najbolji u svijetu. Nema boljeg štiva za stripoljupce.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 08/08/2006 : 08:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
u pravilu su francusko-belgijski stripovi bolji od bonellija, što i nije previše cudno, ali i kod bonellija ima epizoda koje nimalo ne zaostaju za francusko-belgijskom školom....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 08/08/2006 : 09:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jasa

bolji jeBonelli ( mislim price) i od francuskih albuma, jest da su ovi tehnicki kvalitetni al haj

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas


Jasa, jasa. Koliko si francuskih albuma procitao pa da možeš reci da je Bonelli bolji? Francusko/belgijski albumi su najbolji u svijetu. Nema boljeg štiva za stripoljupce.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.


eh, to je tvoje mišljenje, ali ja kažem da sam procitao dosta fr/bg albuma ( unutar prijeratnih magazina i raznih skenova ) i kažem da su stvarno extra, ali Bonelli je meni olji i tacka. Ovo je hiljadu puta ponovljeno, Texa je izašlo oko 600 epizoda ( sa specijalima ) , a recimo Komance 15-tak, i može se naci barem stotinu Texovih epizoda koje su bolje od bilo kojeg broja Komance.

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 08/08/2006 : 09:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
I još nešto, nijedan fr/bg crtac se po meni ne može mjeriti sa vrhovima Bonellijevog crtackog staffa...

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/08/2006 : 10:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jasa

bolji jeBonelli ( mislim price) i od francuskih albuma, jest da su ovi tehnicki kvalitetni al haj

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas


Jasa, jasa. Koliko si francuskih albuma procitao pa da možeš reci da je Bonelli bolji? Francusko/belgijski albumi su najbolji u svijetu. Nema boljeg štiva za stripoljupce.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.


eh, to je tvoje mišljenje, ali ja kažem da sam procitao dosta fr/bg albuma ( unutar prijeratnih magazina i raznih skenova ) i kažem da su stvarno extra, ali Bonelli je meni olji i tacka. Ovo je hiljadu puta ponovljeno, Texa je izašlo oko 600 epizoda ( sa specijalima ) , a recimo Komance 15-tak, i može se naci barem stotinu Texovih epizoda koje su bolje od bilo kojeg broja Komance.


Nešto mi je cudna ta logika. Po tebi, serijal je bolji ukoliko je dulji, a ako se vodimo po tom zakljucku, dobar dio americke produkcije su remek-djela?

"Oh, Alex. You made a LOT of mistakes. You underestimated Superman. Superboy. Me. But the biggest one? You didn't let the Joker play."
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 08/08/2006 : 10:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Ne serijal jebolji, ukoliko ima više boljih epizoda od drugog serijala.

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000