forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 INTERVIEW SA MACANOM+CLANAK O STRIPU IZ FERALA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 18/05/2003 : 19:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message

i'll wait
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/05/2003 : 10:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

Prijevod: Tomazz Lavricc, znan kao TBC rodjen je u Sloveniji 1964. Pocceo je kao ilustrator i karikaturist a u stripu se pojavio 1988 crtajuchi tjedni satiriccni strip "Diareja" (proljev), u kojem je komentirao jugoslovensku politiku. Ovim svojim crtezzom, objassnjava, htio je "odati posstu istinskim junacima ove tragedije (9-11), njujorksskim vatrogascima koji su uletjeli u zgrade da bispasili civile i koji su nestali s njima".

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/05/2003 : 11:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
quote:
Originally posted by degman

mcm i no.1 - obojici sam posla mejl koji je meni goran posla na pitanje kako se stavljaju slike



Skuzzio, ali ja sam tesski formalist (nu, nechu valjda biti lagani formalist) pa me muci ssto na echopperu kazzu da je to samo za upotrebu na njihovom sajtu. Nissta, jasan mi je sistem, probat chu se snachi.

Fala,

mcn

PS Dem i taj forum gdje ne mo'ss direktno aploudati.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/05/2003 : 11:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
[/quote]
novi endem? jel to izašlo, po Tici je trebao izac pretprošli tjedan?
[/quote]

Negdje je uvijek pretprossli tjedan ...

Mislim da nije, ali znam da je spreman.

mcn
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/05/2003 : 12:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
evo degmane,malo corintiana:



-----------------------------------
Change Is Coming.
A New Breed Of Human Has Emerged.
They Are The Children Of The Atom,
Homo Superior.
-----------------------------------


Edited by - jgoran5 on 19/05/2003 12:30:28
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/05/2003 : 18:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Prvo: fala Macanu na, za sada, namjeri. I to je dovoljno da se cijeni. Bilježim se sa štovanjem, sluga pokorni! ;)

Drugo: fala Degmanu na istrukcijama. Al' ja sam ljenji od Garfielda pa koristim uvijek cilog i ornog prijatelja - Gorana. Cemu prijatelji služe, ak' ne za iskorištavanje! ;)

Trece: fala Goranu na scanu. Placam pice! ;)


E, nažalost, tu se iz scana ne vidi Corinthian u potpunosti, pa za one koji ne poznaju njegov lik da kažem kako je on ljudska personifikacija Nocne More (kratko o, a ne dugacko kao valovi što ono drugo zapljuskuju).
Corinthian je dakle osoba koja predstavlja sve ljudke strahove i grozne situacije u koje ljudi upadaju dok sanjaju. Shodno tome, njegov dom je zemlja snova (ili tocnije "stvarnost snova" što mi se cini najtocnijim prijevodom za originalni naslov) - The Dreaming. A njegov gospodar i kreator je "kralj snova" - Lord Morpheus, The Sandman.
Corinthiana karakterizira što umjesto ociju, u ocnim dupljama (inace praznima i crnima) ima šiljate zube.
To se nažalost na ovoj gore, uvodnoj stranici u Death In Venice, ne vidi, pošto nosi suncane naocale jer je za ovu priliku došao u stvarni svijet ljudi.
Njegove šiljate zubo-oci služe, naravno, da bi njima pojeo prave ljudske oci koje smatra najvecom poslasticom, pošto su OCI te koje najbolje mogu spoznati sve užase i nocne more, jer ih oci (jednostavno) vide.

Sad, pak ja, tek vidim da je ovo teško opisati, ako niste procitali The Dreaming, serijal u kojem je scenaristkinja Caitlin R. Kiernan posebnu pažnju posvetila upravo razvoju lika The Corinthiana.

Death In Venice je mini od tri sveske koji se lagano može guštati i bez predznanja o njegovom glavnom liku. Ova fora s ocima punim dima bit ce zabavnija nakon što strip procitate i apsorbirate glavni lik, te ga zatim ponovno uzmete u ruke na drugo citanje.

THERE, THERE
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 19/05/2003 : 19:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by mcn



novi endem? jel to izašlo, po Tici je trebao izac pretprošli tjedan?
[/quote]

Negdje je uvijek pretprossli tjedan ...

Mislim da nije, ali znam da je spreman.

mcn
[/quote]

Danas sam zvao Ticu, konacno je u tisku.

"Hey little girl, do you need a ride?
Well, I've got room in my wagon why don't you hop inside
We could cruise down Robert Street all night long
But I think I'll just rape you, and kill you instead..."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/05/2003 : 20:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
evo jedne slicice corintiana koju nam je poslao darko:



-----------------------------------
Change Is Coming.
A New Breed Of Human Has Emerged.
They Are The Children Of The Atom,
Homo Superior.
-----------------------------------

Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 19/05/2003 : 20:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message
quote:
Originally posted by mcn


Prijevod: Tomazz Lavricc, znan kao TBC rodjen je u Sloveniji 1964. Pocceo je kao ilustrator i karikaturist a u stripu se pojavio 1988 crtajuchi tjedni satiriccni strip "Diareja" (proljev), u kojem je komentirao jugoslovensku politiku. Ovim svojim crtezzom, objassnjava, htio je "odati posstu istinskim junacima ove tragedije (9-11), njujorksskim vatrogascima koji su uletjeli u zgrade da bispasili civile i koji su nestali s njima".

mcn


Lavric objavio je albume: Ratman, Bosanske basni,Ekstremni športi, Rdeci alarm i naravno poslednji album: sabrana djela Diareje
Super stvari
Go to Top of Page

simic
Average Member

Croatia
904 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 20/05/2003 : 22:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send simic a Private Message
evo vam par slikica










svi vertigo stripovi koje je žeželj napravio (barem što su na slici)


ovo su posteri koje je ŽEŽELJ radio

Edited by - simic on 20/05/2003 22:36:37
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 20/05/2003 : 22:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
bravo bravo zoky
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 20/05/2003 : 22:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
incresting,incresting

-----------------------------------
Change Is Coming.
A New Breed Of Human Has Emerged.
They Are The Children Of The Atom,
Homo Superior.
-----------------------------------

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/05/2003 : 09:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
zoki, daj adresu gdje ovo stoji, pa da iskopam kredite, rekonstruiram i stavim na popis.
super najs! :)))

THERE, THERE
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 30/05/2003 : 13:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
evo malo slicica iz terminatora 3.

e sad,nisam baš upoznat sa crtežom gorana parlova pa nisasm siguran jel je ovo on crtao





-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/05/2003 : 13:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, to je Goran.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 30/05/2003 : 14:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Ne mozze pobjech' od vesterna.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 31/05/2003 : 13:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ne planiram pisati tipicnu recenziju
kao ni one od prije ovo su subjektivna misljenja koja su sklona promjenama i nadasve nadama u eventualnu diskusiju
dvi recenzije o batman/tarzanu i captain america vise manje nasle su na vase odobravanje pa si vec umisljam da poprilicno dobro percipiram stripove
nadam se da cecte u sljedecem tekstu naici na bar neka diskutabilna podrucja a ja cu se iz tog razloga truditi i biti sto veci provokator

no.1 i gorane obojica istog trena otvarajte police i vadite jedi vs sith iz prasine!
(neplacena reklama – kupljno kod zokija)

Svi smo više manje navikli gledati na Star Warse kao globalno polje borbe dobra i zla. Tema je to koja nas je sve privlacila kao klince (bogami i starije) iz razloga što se Sivo pored jasno definiranog Bijelog i Crnog u SW svijetu teško da naslutiti.
Bez dileme, bez prikrivanja – jasno, citko.
Likovi su moralni, naivni, predvidivi...Povlacim paralelu sa princom Valijantom i pokušavam vam objasniti zašto toliko nasjedamo na pricu u kojoj se svi možemo zamisliti a da se ne opterecujemo dali bi zbog slicnog akta završili primjerice pred Haškim sudom.

SW ubacen u medij stripa kroz vrijeme nam se prikazuje u raznim oblicima i verzijama. Sastavio sam vam sliku sa scenama iz nekih edicija, reda radi, da se vidi.

Misao vodilja bili su junaci u globaliziranome svemiru, izgubljeni od svojih licnosti, citatelju utopljeni u 'bijele Jedi vitezove' ili u 'crne Sith ratnike'. Nekima zanimljivi no najcesce ne – gubi se dosta zbog (meni najgore mane koju strip može imati) predvidivosti te stalne pobjede Dobra – koja je redovno stilirana u nekakvom obliku hollywoodske bljutavosti koja kao po traci ostavlja gorak okus happy enda na kraju.
Cast je iznimkama (!), možda sam presubjektivan, no neka ostane zapisano da sam SW fan.

jedi vs sith (imate sliku po sveskama (x6) sa tpb naslovnicom)

Ukratko, da vas skinem sa dnevnog reda - a i za one koji ne znaju. Radnja je nekih 1000 godina prije epizode Nove Nade (opet za zahtjevnije frikove (pobit vas treba!) 3000 godina poslje Tales of the Jedi). Prikazuje se sukob zaracenih strana (the Jedi Army of Light vs. the Sith Brotherhood of Darkness) na planeti Ruusan.

Sve zapocinje novacenjem Jedi scauta Torra na planeti Somov Rit. Za potrebe pojacanja postrojbi u akciji potrebno je novacenje, cak i djece. Tri rodaka (djeca teenageri) jedva docekuju svoju priliku iskazivanja u svijetu odraslih. Njima je dosta rodnog kraja, u njima je dosada koja vapi za avanturom, uši koje su napunjene pjesmama i pricama o hrabrim ratnicima i njihovim podvizima.

(to je to; radnje vam više ne dam, kupite si sami svoj facking strip)
Idemo u deetalje.

Svo troje klinaca ima Silu. Svo troje imaju jasno nedefiniranu stranu Sile. Macan onda samo diže i podebljuje markerom glavni problem.

Ne želim ulaziti u dublje misli i totalno skrenuti sa teme. Poštedjeti cu vas i svojih vojnickih iskustava o nezrelim vojnicima od kojih se ocekuje i korak dalje – a to je stupanj ratnika. Nezrelost djeteta koje se nade u ratu ozbiljna je stvar i drago mi je što je tematski potaknuta u ovom stripu. U ovom slucaju to što je sam strip vezan za nekakve tradicionalne oblike fikcije (SW univerzuma) u kojoj pojam Sile karakterizira snagu volje individue - još jace metaforicki daje na samoj atmosferi mucnog iskustva sudbine koja prati mališane od pocetka – tj. od napuštanja idile rodnog im kraja, do smrti i gubitka svih im ideala.

Pitao sam Darka neke stvari oko ove epizode. Zanimalo me koliko griješim u videnju ovog stripa kada kažem da je prožet atmosferom 90ih i Domovinskog rata (vec kod trece sveske imao sam strašnu želju pustiti da svira Jura Stublic 'Bili Cvitak')? Koliko se unosi stvarnih scena u strip?
Nadovezati cu i Grendel Tales gdje Borna staje na minu bez upaljaca a žena si cupa kosu i govori kako je to namjerno njoj za dešpet napravia.
Takve stvari se kupe u nekoj birtiji od lika koji je to u stvarnosti doživio.
Darko kaže da nije baš po bircevima skupljao materijale ali takvi zacini (sa ovih domacih – istocnih prostora) ukomponirani u cjelinu (namjenjenu pretežno za zapad) mislim da su sjajan recept za jake strip radnje koji ce zasigurno naici na prepoznavanje od pravih ljubitelja devete umjetnosti.
Za samu pricu Darko kaže da je ratna, ali opet djecija – cini mi se kao pravdanje zbog od prije definiranog izbora stila crteža ili možda same narudbe (?!) – prozivam te majstore... eto meni tabu teme da se nadovežem na crtež – op.a. no.1 i goran i vas da cujem na ovo.

Crtež je od Fernandeza. Meni 'djeciji', ogranicavajuci i prije sve neozbiljan. Evo argumenata!
1.scenariji je krvav, mesarski. Pogledajte sami kako izgleda masakrirati tijelo u funny kids stuff verziji.

2. scene lica kada trebaju maestralno prikazati strah, smrt, ocaj - ostaju iscrtana poput sporednih likova Petra Pana u trenutcima naguravanja.

Ja kažem – šteta! A vi?
Takav crtež mogu popušit u Spidermanu, X manu, Batmanu...nema tamo eksplicitnih scena smti i stradavanja. No dobro, nema u principu ni u SW...

Nastavljamo, o klincima i crtežu sam napisa svoje misli. Još je ostalo nekih detalja koji su interesantni.
Darko je kroz pricu zadovoljio Amere koji se hrane scenama tipa 'Two Towers' gdje u spektaklu dva suprotstavljena tabora na fronti jurišaju uzdignutih maceva jedni na druge. Tih par krupnih scena borbe prsa o prsa koje su po meni tražene samo radi komercijalne prodaje Darko ubacuje matematicki izmjerene na mjericu. Neka im je, meni u radnji to nije tolko nedostajalo.
Sam je rat s druge strane fantasticno realno izveden.
Jedi vitezovi su šporki od blata i prašine, postavljaju se pitanja: Što ovo meni triba i zašto sam postao Jedi??, jede se rukama a zapovjednici te tlace i rado ce ti pokazati što misle o smartassu koji je došao u potragu za pjesmom o junacima, zastavama i casnoj smrti.
Smrt ždere dobro i zlo. Ne bira strane, posljedicno dovodi ljude do ludila. Suze i bijes ceste su stvari u ocima likova. Izdaja, krivi potezi ratnih voda, dezerteri (...) prikazani su na Sith i Jedi strani podjednako/zajednicki. Svi su oni napušteni, izgubljeni na tom bojištu.
Realno, istinito.

Za sam kraj ostavljam Bouncers – zgodno izvedeni kao 'trece lice' u radnji. Radi se o inteligentnim bicima koja su starosjedioci planete Ruusan. Komuniciraju telepatijom, cuvari su šuma. No šume, kao i cijeli njihov planet umire i biva sustavno uništavan.
Ocekivao sam da ce element nevinosti i žrtve biti nošen od glavnih likova – djece koja su uvucena u rat. U biti sama djeca, njihova sudbina i definiranje Sile jestu okosnica svega. Nevinost su izgubili, razocarani su u sebe i druge, ideali su nestali dok sama Sila više i ne znaci toliko – ako se ne razumije.
Upravo Bouncers najvece su žrtve rata. Bica – proroci razumiju Silu, no takoder osjecaju bol koja ih na koncu i ubija. Poput lešinara oni se na obje strane skupljaju oko mrtvih i ranjenih, zajednicke patnje Jedi i Sitha. Ovi ih pak u nerazumjevanju ubijaju, svjesno i nesvjesno – u svoj svojoj casti, pohlepi i ambiciji.
Kraj svega jest zajednicka smrt. Ravnoteža, nada za razumom.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 31/05/2003 : 13:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message

drzava je zadovoljna
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 31/05/2003 : 13:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Hajde neka mi netko objasni zasto teretite threadove s gomilama slika? Nije li jednostavnije postaviti link pa, koga zanima, moze pogledati, a da mi ostali zeljni brze i jednostavnije konzumacije informacija sacuvamo malo zivce? Nije valjda da su korisnici ovog foruma toliko ograniceni pa si ne mogu naci, recimo, Zezeljeve web stranice?

Melina
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 31/05/2003 : 14:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Melina

Hajde neka mi netko objasni zasto teretite threadove s gomilama slika? Nije li jednostavnije postaviti link pa, koga zanima, moze pogledati, a da mi ostali zeljni brze i jednostavnije konzumacije informacija sacuvamo malo zivce? Nije valjda da su korisnici ovog foruma toliko ograniceni pa si ne mogu naci, recimo, Zezeljeve web stranice?

Melina



slike koje sam ja potrpa u gornji teks ti nose po nekoliko kb
nisu 'teske'
naravno ovo kad se skupi vjerovatno markosu predstavlja problem
ovaj topic je jedan od najtezih kolko ja znam
kroz vrijeme smo ga zbilja napunili
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/06/2003 : 11:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Najprije, Degmane - hvala!

>Za samu pricu Darko kaže da je ratna, ali opet djecija – cini mi se >kao pravdanje zbog od prije definiranog izbora stila crteža ili >možda same narudbe (?!)

Mmne. Kazzem da je "djeccja" jer su za mene SW djeccji strip, konaccno i djeccji svemir: tko se na njih navukao (i ja), navukao se kao klinac i to je okej, ali mi se ccini da nema smisla pretvarati se da je to nessto drugo. Kad kazzem "djeccji", naravno, ne podcijenjujem jer smatram da je dobre stvari za djecu tessko i odgovorno pisati, dok se standardne crno-bijele fajtove lako proizvodi za djetinjaste odrasle.

A crtezza ssto se ticce, meni je Bachs drag, ja volim takav crtezz iako a) mogao je klince nacrtati koju godinu starije i b) malo je precherao sa suzama (al' znam koliko je brzo trebalo raditi i koliko je stigao razmissljati tako da je sve ultrasuperdobro ispalo). S druge strane, par puta mu je Lucasfilm vrachao table da nasilje pomakne "van kadra" tako da smo ze zajebavali da chemo primijeniti Walt Kellyevu metodu i nacrtati dva zeccicha kako iz trave gledaju fajt od kojeg ccujess samo onomatopeje.

>Tih par krupnih scena borbe prsa o prsa koje su po meni tražene samo >radi komercijalne prodaje Darko ubacuje matematicki izmjerene na
>mjericu. Neka im je, meni u radnji to nije tolko nedostajalo.

U, ali neodstajalo je onim djetinjastima ... "Pa gdje su svemirski brodovi? Pa gdje je sedam titanskih bitaka na Ruusanu?" ... A onda su opet prigovarali da to nije pravi SW jer je preokrutan i jer se u SW likovi s imenom ne ubijaju tako gadno. Pa ti vidi ...

>Što ovo meni triba i zašto sam postao Jedi??

Eto, to ti je primjer pretakanje zzivota u strip: pissem scenarije, znam da che djetinjasti pizdit, nastavljam po svom i pitam se "ssto ovo meni treba?"

Hvala joss jednom!

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 01/06/2003 : 16:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
[quote]Originally posted by mcn

Najprije, Degmane - hvala!

- nema na cemu

>Za samu pricu Darko kaže da je ratna, ali opet djecija – cini mi se >kao pravdanje zbog od prije definiranog izbora stila crteža ili >možda same narudbe (?!)

Mmne. Kazzem da je "djeccja" jer su za mene SW djeccji strip, konaccno i djeccji svemir: tko se na njih navukao (i ja), navukao se kao klinac i to je okej, ali mi se ccini da nema smisla pretvarati se da je to nessto drugo. Kad kazzem "djeccji", naravno, ne podcijenjujem jer smatram da je dobre stvari za djecu tessko i odgovorno pisati, dok se standardne crno-bijele fajtove lako proizvodi za djetinjaste odrasle.

- e gledaj
ovdi je mene zanimalo kolko si ti sebe stavio na neki kompromis
i sam kazes da su ti SW djecija spika. slazemo se. zasto si onda isao raditi takav scenarij - krvav. retoricki cu si odgovori na pitanje - ZA PARE
opet preciznije...nisi li mogao odoliti i napisati neku sladunjavu pricu sa 7 epskih bitaka jedija i sitha, gdje good guy takes all a ti ne moras izmisljati psiholoska uljepsavanja krvavih scena i gdje si posteden sefovog prigovaranja

A crtezza ssto se ticce, meni je Bachs drag, ja volim takav crtezz iako a) mogao je klince nacrtati koju godinu starije i b) malo je precherao sa suzama (al' znam koliko je brzo trebalo raditi i koliko je stigao razmissljati tako da je sve ultrasuperdobro ispalo). S druge strane, par puta mu je Lucasfilm vrachao table da nasilje pomakne "van kadra" tako da smo ze zajebavali da chemo primijeniti Walt Kellyevu metodu i nacrtati dva zeccicha kako iz trave gledaju fajt od kojeg ccujess samo onomatopeje.

-to sam isto primjetio
svi placu mislio sam da je to nesto tvoje i totalno mi nije bilo jasno

koliko se umjetnicke slobode i odjebavanja scenarista uzima od strane crtaca

Hvala joss jednom!
- ma nu nije bed
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 01/06/2003 : 18:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Degmane, cestitam. Ovo ti je definitivno najbolja recenzija do sada i najcjelovitija. Stvarno si sa svih strana "proucavao" stripac i ako Markos još nije, mislim da bi ovo definitivno trebao "skinuti" i uvrstiti medu recenzije. Odlicno!!!

Sa vecinom napisanog se slažem, osim onoga o crtežu. Stvar je ukusa, a ovo jest nacrtano po mome. Ono što Macan kaže da se Bach cesto žurio može se vidjeti na tvom prvom skenu iz J.vs.S., dok su mi treci i cetvrti sken i više nego zadovoljavajuci.
Ostajem pri onom što sam ranije napisao da ovo jest bajka, malo raskošnija pricom, ali ipak bajka.
Ja baš i nisam preveliki SW fan i, kao takav (a to sad otvara drugaciju dimenziju citatelja SW-a), meni baš odgovara što se ova epizoda dogada puno ranije od sveg ostalog, što se likovi "nevini" klinci i što se može citati potpuno neovisno od cijele SW sage.

Evo toliko... :)))
Markose, ocemo tekst na prvu stranicu (medu ostale)! ;)

THERE, THERE
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 01/06/2003 : 19:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
neka markos slobodno skida sto god zeli
boze moj sajt je njegov

problem je sto je meni ovo daleko najdrazi topic
od pocetka ga pratim i kolko vidim samo nas nekolicina sudjeluje u pisanju (koliko ga cita to ne znam)
mislim da nisu totalno tipicne recenzije a meni se ne da to finisirati u nekakav oblik :)) dalmoska lincina
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 01/06/2003 : 23:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ovdi je mene zanimalo kolko si ti sebe stavio na neki kompromis
>i sam kazes da su ti SW djecija spika.

Hm. Nekoliko odgovora u jednom: SW jest za djecu ssto ne znacci da ga ne treba raditi possteno; kvaliteta i kompromis ne idu zajedno; b) ja volim SW (tj. volim ANH, onaj prvi iz 1977.) i zato mi ga nikad nije bilo bed raditi jer sam se uvijek mogao pozvati na onaj "sense of wonder" u sebi kojeg pamtim od prvog gledanja ANH-a.

> slazemo se. zasto si onda isao raditi takav scenarij - krvav.

Zassto krvav? Opet nekoliko odgovora: a) jer je strip trebao biti ratni, a rat je krvav; b) jer djeci ne treba lagati, nikad i ni o ccemu, treba im samo stvari objasniti tako da ih mogu shvatiti; c) jer sam tada bio proccitao prvu Martinovu "Song of Ice and Fire" i zzestoko me tresla i morao sam je izbaciti iz sistema te d) jer je Eddy bio umro malo prije toga te su mi svi stripovi bili o umiranju i opravdanosti zzivota (Corinthian je pisan u isto vrijeme; petnaest dana SW, petnaest dana Corinthian pa natrag - zato su im i teme sliccne iako pristup i publika nisu). Ako pissess possteno, uvijek pissess o onome ssto te mucci, mogao to netko prepoznati ili ne.

>retoricki cu si odgovori na pitanje - ZA PARE

Pare su uvijek dobrodossle, ali dosad joss nisam radio strip samo zbog para. Nisam ja Dule.

>nisi li mogao odoliti i napisati neku sladunjavu pricu sa 7 epskih >bitaka jedija i sitha, gdje good guy takes all

A ccemu? Meni se zadani naslov - "Jedi protiv Sitha" - odmah nametnuo kao pricca o sukobu svijetle i tamne strane u (svakom) pojedincu, a ne kao vjezzba iz strategije. Ne mozzess protiv sebe.

>svi placu mislio sam da je to nesto tvoje

Hm, ne, Ramon je svaku jaccu emociju naglassavao suzama - emotivni ti SSpanjolci.

>koliko se umjetnicke slobode i odjebavanja scenarista uzima od >strane crtaca

Pa, Farfalla je trebao biti kentaur (kao hommage Donni Barr), a Ramon mi joss nije odgovorio je l' Lucasfilm stavio veto ili se njemu nije dalo crtati 4 noge ... A inacce, crtacci kako koji. Nekad bolje ispadne kad dobar improvizira nego kad se loss drzzi doslovno teksta.

mcn
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000