forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 INTERVIEW SA MACANOM+CLANAK O STRIPU IZ FERALA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 01/06/2003 : 23:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Zassto krvav? Opet nekoliko odgovora: a) jer je strip trebao biti ratni, a rat je krvav; b) jer djeci ne treba lagati, nikad i ni o ccemu, treba im samo stvari objasniti tako da ih mogu shvatiti; c) jer sam tada bio proccitao prvu Martinovu "Song of Ice and Fire" i zzestoko me tresla i morao sam je izbaciti iz sistema te d) jer je Eddy bio umro malo prije toga te su mi svi stripovi bili o umiranju i opravdanosti zzivota (Corinthian je pisan u isto vrijeme; petnaest dana SW, petnaest dana Corinthian pa natrag - zato su im i teme sliccne iako pristup i publika nisu). Ako pissess possteno, uvijek pissess o onome ssto te mucci, mogao to netko prepoznati ili ne.

mcn



no comment
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/06/2003 : 09:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by degman

neka markos slobodno skida sto god zeli
boze moj sajt je njegov

problem je sto je meni ovo daleko najdrazi topic
od pocetka ga pratim i kolko vidim samo nas nekolicina sudjeluje u pisanju (koliko ga cita to ne znam)
mislim da nisu totalno tipicne recenzije a meni se ne da to finisirati u nekakav oblik :)) dalmoska lincina




Ako ih finisiras u neki normalan oblik, mogu ih i objaviti, ovako nema sanse.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 02/06/2003 : 10:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ako ih finisiras u neki normalan oblik, mogu ih i objaviti, ovako nema sanse.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



i know that man
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/06/2003 : 10:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Degmane, cestitam. Ovo ti je definitivno najbolja recenzija do sada i najcjelovitija. Stvarno si sa svih strana "proucavao" stripac i ako Markos još nije, mislim da bi ovo definitivno trebao "skinuti" i uvrstiti medu recenzije. Odlicno!!!

Sa vecinom napisanog se slažem, osim onoga o crtežu. Stvar je ukusa, a ovo jest nacrtano po mome. Ono što Macan kaže da se Bach cesto žurio može se vidjeti na tvom prvom skenu iz J.vs.S., dok su mi treci i cetvrti sken i više nego zadovoljavajuci.
Ostajem pri onom što sam ranije napisao da ovo jest bajka, malo raskošnija pricom, ali ipak bajka.
Ja baš i nisam preveliki SW fan i, kao takav (a to sad otvara drugaciju dimenziju citatelja SW-a), meni baš odgovara što se ova epizoda dogada puno ranije od sveg ostalog, što se likovi "nevini" klinci i što se može citati potpuno neovisno od cijele SW sage.

Evo toliko... :)))
Markose, ocemo tekst na prvu stranicu (medu ostale)! ;)

THERE, THERE




slažem se,do sada najbolja recenzija.
ne slažem se jedino da je crtež djecji.meni je baš legao taj crtež,super mi je.ima u njemu nešto ono što me privuklo j vs s.

o prici da ne govorim.super je.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/06/2003 : 11:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
[brZassto krvav? Opet nekoliko odgovora: a) jer je strip trebao biti ratni, a rat je krvav; b) jer djeci ne treba lagati, nikad i ni o ccemu, treba im samo stvari objasniti tako da ih mogu shvatiti; c) jer sam tada bio proccitao prvu Martinovu "Song of Ice and Fire" i zzestoko me tresla i morao sam je izbaciti iz sistema te d) jer je Eddy bio umro malo prije toga te su mi svi stripovi bili o umiranju i opravdanosti zzivota (Corinthian je pisan u isto vrijeme; petnaest dana SW, petnaest dana Corinthian pa natrag - zato su im i teme sliccne iako pristup i publika nisu). Ako pissess possteno, uvijek pissess o onome ssto te mucci, mogao to netko prepoznati ili ne.

>




svaki puta kad procitam neki od tvojih odgovora na forumu sve mi više postaje jasno zašto volim stripove koje ti pišeš.
textovi koje pišeš za stripove uvelike ovise o tvom trenutnom raspoloženju.to postaje jasno baš sa ovim odgovorima koje si dao na deegmanove upite,ali ne samo po tome.uzmi na primjer grendele.mada se dogadaju u buducnosti odraz su previranja u hrvatskoj u to vrijeme kada si ih pisao.to vidim po tome kako se klanovi medusobno ubijaju i ratuju.nema mira medu njima dok se ne umješa trca strana.samo razlika je u tome što se kod nas baš i nije umješala ta treca strana.po mome mišljenju to je bio odraz trenutnog raspoloženja kada si pisao te grandele.naravno,to je samo moje mišljenje,ne moraš se ti složiti sa njime a ni nito drugi.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/06/2003 : 11:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
kada govorim o raspoloženju ne mislim da je ono glavni cimbenik tvog rada,nego da ima veliki utjecaj na to što ceš napisati.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/06/2003 : 11:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>kada govorim o raspoloženju ne mislim da je ono glavni cimbenik tvog >rada,nego da ima veliki utjecaj na to što ceš napisati.

Svakako. Pisanje je najjeftinija terapija.

mcn
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/06/2003 : 11:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>kada govorim o raspoloženju ne mislim da je ono glavni cimbenik tvog >rada,nego da ima veliki utjecaj na to što ceš napisati.

Svakako. Pisanje je najjeftinija terapija.

mcn






-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 05/06/2003 : 02:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
eto
iskreno na net sam dosa pijan
odlucio sam skinut svih 13 stranica i 45 minuta posli skinuo sam i 13 stranicu!!!

impresivan podatak ovaj posao bio je tezak skoro pa 9 mb!!!

darko ne znam jesi li ili ne vidio tekst o captain america
strana 7 ako se ne varam
ajde postavit cu ti par pitanja na temu ako si voljan odgovarat

Edited by - degman on 05/06/2003 02:34:47
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 05/06/2003 : 02:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
Najzad si procitao sav topic :-)
Nego, sta si to pio?:-)

Some motherfuckers are always trying to ski uphill.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 05/06/2003 : 02:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
pivo i makedonsko vino
+ gras o :)))

ps
vino je bilo za 5!
Go to Top of Page

BOGI
Advanced Member

USA
6494 Posts

Member since 07/09/2002

Posted - 05/06/2003 : 02:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit BOGI's Homepage  Send BOGI a Private Message
Vidi se... :)

Some motherfuckers are always trying to ski uphill.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2003 : 04:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>pivo i makedonsko vino

T'ga za jug?

Pitaj ...

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 05/06/2003 : 15:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ne znam koliko cecs se snaci, ali zamislio sam da napises nesto (objasnjenja) po citatima koja sam izvukao ili iz dijaloga u stripu ili sto sam ja napisao u svome videnju
ako nesto ne kuzis samo preskoci o :) no ne bi bilo lose da procitas sto sam prije toga napisao – cisto radi mog videnja

'we are dead'
meni jako intrigantno. kroz cijele tri sveske se povlaci ta recenica, na nekim dijelovima cak ispada kao da se forsira (!) zasto i cemu
od samog pocetka uslo se u radnju s njom i tek na zadnjoj stranici ona se mijenja – zasto se uslo u tu pricu sa jasnom porukom svakom citatelju o tragicnom kraju radnje. kontekst je tu, kada se cijela epizoda procita! nije bilo okolisanja, likovi su bili cisto definirani...no kako reagirati na mjestu nekog jenkija kojemu nesumljivo takve stvari kvare strip, pogotovo ako ga mora kupovati odvojeno po epizodama i pritom razmisljati
!dovodim jasno u sumnju mogucnost percipiranja tog stripa na zapadu!
zasto
cisto sto je mene odusevio (!) dok su same kritike lose (posljedicno dovodim jedan od razloga i tu misao we're dead)
brate mili ja sam razmislja o jebenom stripu i scenariju dok sam ga cita!!!

'We dont live in black and white movie anymore'
jesi li svjesno ulazio u to da seres po svemu sto ti ljudi tamo citaju (vise manje)
mislim da si dao metaforicku pljusku svom smecu koje ja imam u ormaru od CA i masu mi je drago zbog toga
(kod ovog odgovora oprezno, ako ti to nije bila namjera ne odgovaraj – pusti me da uzivam u neznanju)

'likovi nalaze svoje mjesto, smisao i odgovornost u Smrti'
strip je to bez negativca (!) svi su krivi, svi su nesposobni i grijese
no sto se desava kada malo recikliras CA na nacin da mu skines maskicu, malo ga raskrvaris ect.
vole li to ameri gledat na svojim ljubimcima

'Sore stavlja masku, postaje junak i heroj.'
najbolja scena u stripu, a rangiram je u prvih 5 uopce sto sam ikada negdje pokupio
odakle ti ideja za takvo sto...baca mi na nesto osobno! grijesim li??

napomena
nisam cangrizav
ne smeta mi sto ameri i zapadnjaci citaju sranja
to je njihov problem
boze moj, mi imamo bonnelija

pozdrav zagoroljupcima :)))
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 00:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>zasto se uslo u tu pricu sa jasnom porukom svakom citatelju o >tragicnom kraju radnje.

Tessko objasniti. Neke stvari ti klapnu same od sebe, tako i ta reccenica.

>!dovodim jasno u sumnju mogucnost percipiranja tog stripa na zapadu!

Vjerojatno si u pravu, a ssto sad? Pissem kako pissem, nek me ccita tko me ccita.

>(kod ovog odgovora oprezno, ako ti to nije bila namjera ne >odgovaraj – pusti me da uzivam u neznanju)

Da odgovorim onda zaobilazno: kad sam sam sebe pitao kako da ja, Rvat, pissem kapetana Americu, nametnuo se odgovor - pissi ga kao kapetana Croatiu. I odma mi je bio drazzi.

>strip je to bez negativca (!)

Kriv sam, slabo vjerujem u negativce. Nisam ja za pisat stripove.

>vole li to ameri gledat na svojim ljubimcima

Koga briga?

>najbolja scena u stripu, a rangiram je u prvih 5 uopce sto sam ikada >negdje pokupio
>odakle ti ideja za takvo sto...baca mi na nesto osobno!

Eh, odakle ideje ... Dramatursski to je logiccan kraj, Sore postaje ssto se uvijek opirao ... Je li osobno? Ne znam, ostavljam to kriticcarima.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 00:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
kratak si mi na odgovoru!!!
cijenim trud
sljedeca tura pitanja biti cee zahtjevnija
obecajem neces se tako lako izvuc! ;)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 18:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>kratak si mi na odgovoru!!!

A kako da odgovorim na dugo i na ssiroko kad si mi zabranio da te razuvjerevam tamo gdje bi mozzda mogao biti u krivu (iako, tko je uopche u krivu kada je svaka ccitateljska interpretacija ravnopravna autorovoj?, a slagat se na dugo i ssiroko nessto i nije zabavno.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 07/06/2003 : 01:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
vidis kako politicki podizalis!
sram te bilo, mozes u nas sabor kao zastupnik

od sada se ne zadovoljavam odgovorima koje mogu procitati pijan i koje moze razumjeti vise od 20% clanova ovog foruma!!
:)))
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/06/2003 : 02:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>sram te bilo, mozes u nas sabor kao zastupnik

Sram me je, ali moram mislit' na pemziju. Nechu valjda od stripa zzivjet...

mcn
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 21/06/2003 : 01:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
quote:
Originally posted by degman

dodat cu jos navecer svoj komentar na kritiku zapada na ovaj strip (koja je bila losa)



(Captain America: Dead Men Running) Bas sam ga procitala (odlican je), i iako mi se uzasno tesko probijati kroz ovaj topic (mrzim te gomile slika! ), jako me zanima kakva je bila kritika u Americi. Ili je ovdje ne znam naci, ili si je zaboravio staviti. Mozes li to, molim te, pronaci?
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 21/06/2003 : 09:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
nisam to napisao ;)
sad me i sram

nisam znao da ovaj topic cita itko :)) do sad osim njih 2-3 nije se dava komentar pa sam presta i pisat :))

kritiku zapada cu ti sastavit ako te zanima ;)
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 21/06/2003 : 09:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ili jos bolje
ispilat cemo mcma :)))))
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 21/06/2003 : 10:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Mislila sam da imas link ili takvo sto. A ne da ces je izmisljati. :)
Bas me jako zanima cemu su prigovarali, kada se nema cemu prigovoriti, taj strip je napravljen pametno na vise razina.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 21/06/2003 : 10:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ma taj nas mcm je lik u slojevima sto strip poprilicno dobro manifestira :))

poslat cu ti na mejl
tokom dana ;)
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 21/06/2003 : 13:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
alo melina nema ti mejla u profilu
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000