forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kvadrat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 00:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>mcm slobodno podjeli baci koji info detalj jer ovo drustvo autora >stripa hrv mi smrdi na nesto tvoje
>?jesam li u krivu?

Vrlo. DAS (kasnije HDAS ili kako vech) Zimonicheva je zamisao u potpunosti i njegova prchija. Dule se u DASu, dodusse, naradio.

mcn
- zassto "mcm", pobogu?
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 01:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>moze se reci da kod nas vise nema manifestacije slicne toj (?)

A Crtani romani shou?

mcn


grom me ubio neukog na licu mjesta
al' ne znam sto je to

mcm sam poceo udarat od kad smo zapoceli spiku i jednostavno se uvatilo
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 01:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
DAS (kasnije HDAS ili kako vech) Zimonicheva je zamisao u potpunosti i njegova prchija. Dule se u DASu, dodusse, naradio.




ovdi govoris medu redovima i izgleda da si ironican!
ne zelim komentirati ne das li prije konkretnije odgovore
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 09:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
eh da.Kad vec spominjemo salon u Vinkovcima: Ima li kakve nade da se organizira ove ili iduce godine? (ja sam iz okolice Vk, pa mi dolazak u Zagreb na CRS ipak predstavlja problem).
Ne znam,mozda se varam,cini mi se da je salon u Vk gurao Zimonic, a negdje sam procitao da je Zima digao ruke od stripa...samim tim i od salona nema nista...

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

Rorkas
New Member



Lithuania
264 Posts

Member since 17/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 13:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rorkas's Homepage  Send Rorkas a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Je, ocemo KVADRAT na kioske! Ajmo, dajte nam kvadrata...

Tally www.LMInfo.hr/comics




I didn't see it my kiosk too We want KVADRAT! Right now!
Go to Top of Page

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 13:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message
quote:
Originally posted by degman

quote:
Originally posted by mcn

>moze se reci da kod nas vise nema manifestacije slicne toj (?)

A Crtani romani shou?

mcn


grom me ubio neukog na licu mjesta
al' ne znam sto je to

mcm sam poceo udarat od kad smo zapoceli spiku i jednostavno se uvatilo




medunarodni festival stripa koji se svake godine oko studenog održava u zagrebu!
pa i markos je napisao tekst o CRŠ-u- kako ti je to promaklo?!

testis unus testis nulus=
mudo jedno ko nijedno
http://kresh.batcave.net
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 14:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by kreso_stanic

medunarodni festival stripa koji se svake godine oko studenog održava u zagrebu!
pa i markos je napisao tekst o CRŠ-u- kako ti je to promaklo?!




tri godine izbivanja iz hrvatske
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 18:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>>DAS (kasnije HDAS ili kako vech) Zimonicheva je zamisao u >>potpunosti i njegova prchija. Dule se u DASu, dodusse, naradio.

> ovdi govoris medu redovima i izgleda da si ironican!

Ne govorim nikad medju redovima. SSto mislim, to i pisse.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/06/2003 : 18:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message

samo sam tu za postavit sliku od duleta
eto njegove potvrde i pecata na sve gore navededno

dule bravo na trudu ;)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2003 : 18:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
U, ssto che Jules biti sretan kad dobije diplomu sa SStefovim crtezzem...

Inacce, ja zajeb'o: kad sam rekao 1984. mislio sam na Julesov Grand Prix, ne na zzivotno. Fotka na topu je pak, ipak, iz 1984.

Moja klupa, moja najvecha klupa.

mcn
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 06/06/2003 : 22:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Dobar vecer.
Najprije jedo pojašnjenje, koje se možda podrazumjeva, amožda i ne...
Najme, obicno ne izdržim duže budan od cca 24 sata, te moj koji puta nagli "odlazak" iz ovih razgovora, iskljucivo i uvijek posljedica pospanosti. Smješno ili ne, tako je.
Idemo dalje:
Za Macana: Pa naravno da sam cudenje u svijetu. Pjesnik, ne?
A i onaj koji se prestao cuditi, taj je zapravo odustao...Što misliš?

Glede DASa i HDASa: Macan je u svemu u pravu. Nardadio sam se, naradio se i Zimonic, a bogme i Mcan je u jedno vrijeme potegao...
Što se današnjeg statusa tice, kao posljednji tajnik, odgovorno izjavljujem da ne znam kakvo je.
U cijeloj je toj prici najvažnije je da li je još u funkciji žiro racun Društva. Ako jest, Drštvo postoji formalno i može odmah sutra nastaviti s radom; ako ne, trebalo bi ispocetka. To i nije neki zahvat, ali je pitaje potree.
Osoo mislim da oa uvijek postoji.
Što se mog ucešca u orgaizaciji Salona stripa u Vinkovcima tice, ja sam odgovorio misleci na prezent. dakle, danas s tim nemam direktne veze.
Kako je taj Salon i orgaizirao preko Hrvatskog društva autora stripa, jso je da sam kao tajik, za dosadašje Salone i ja odgovora.
Pardon, ne sve; nego ove za Republike Hrvatske i valjda neki prije (?).
Stvarno ne pamtim svaki detalj.
Hoce li Salona biti?
Mislim da hoce i mislim da je potreban.
CRŠ je zanimljiv, ali drugaciji od Vinkovaca.
Prije svega CRŠ je medunarodan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2003 : 22:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ocito si pospan kad imas toliko tipfelera:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 06/06/2003 : 22:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Pardon,
nastavljam; (iskljucio mi se internet...).
Dakle CRŠ je medunarodan, pomalo šlampavo organiziran (svjesni su to i decki koji ga rade), a ono što mislim da je najveca pogreška, jest da je generacijski "ogranicena" (od organizacije do zastupljenih autora.
Uz to je do sada (ovog zadnjeg CRŠa, kad je pozvano i "Divlje oko") bio okrenut i isljucivo komercijalnom stripu.
Ono što bi trebala biti prednost (za širu publiku) CRŠa, jest da je u Zagrebu i da ga organizira grupa (!) mladih ljudi.
Da preduhitrim neko od mogucih pitanja:
Mislim da Salon (hrvatskog, prije svega) stripa u Vinkovcima treba nastaviti i to kao tradiciju, baš u Vinkovcima.
Mislim da CRŠ treba koncepcijski doraditi u smjeru medunarodnog strip festivala, a na tragu organizacije (nemojte pasti u nesvijest), Svijetskog festivala animiranog filma u Zagrebu.

Imamo kapaciteta za dva festivala-Salona; hrvatski i svijetski, a po logici stvari, oba bi trebala više nego suradivati.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 06/06/2003 : 22:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Baš sam sad provjerio što sam napisao i vidio te silne tipfelere.
Izgleda da mi "odlazi" tipkovnica.
Najprije sam uocio da mi slovo "n" ne želi otkucati, pa sam lupao nekoliko puta.
Sad vidim da i ostalo nije baš kako treba.
Pripazit cu, ali izgleda da je prljavština (možda i vrucina ucinila svoje).
Moja je tipkovnica kupljena s 486-icom kada su ta racunala bila hit. 5-6 godina?
Koliko se to cesto mijenja?

Dušan Gacic
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/06/2003 : 00:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
PA dobro, bar tipkovnicu nije problem promijeniti! Ali mozes i ovu staru malo ocistiti ako ti se da...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 07/06/2003 : 00:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Ti misliš da znam kako se to cisti?
Mislim da cu je, kao i "miša" koji povremeno pati od slicnih simptoma, promjeniti.
Ok (pregledao sam ponovo), ima tu i tipfelera druge vrste.
U svakom slucaju, vrijeme je za vece cišcenje.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 07/06/2003 : 01:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message

eto ovo ja zovem trud kreso
nabavia sam si katolog CRSa :) jos jednoj crnoj rupi u mome znanjnu blizi se kraj

komentirat ovo duletovo cu sutra...prekasno je...vec vidim interesantnih (meni nepoznatih) stvari :)
buducnost mi je nepoznata, ali joj se radujem
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/06/2003 : 10:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Odi na home page>magazin. Ima dva tri teksta o zadnja dva CRŠ-a.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 07/06/2003 : 10:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
...ili polati Markosu cugu ,pa ce ti on cijelu vecer pricati o tome!


Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 07/06/2003 : 10:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by GParlov

...ili polati Markosu cugu ,pa ce ti on cijelu vecer pricati o tome!





i mene je udavio prošli put

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 07/06/2003 : 11:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by GParlov

...ili polati Markosu cugu ,pa ce ti on cijelu vecer pricati o tome!


hehe markos ce dobiti cugu pricao on meni ili ne o crs
a da cu procitati rec markose hocu, ne brini!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/06/2003 : 12:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Imamo kapaciteta za dva festivala-Salona; hrvatski i svijetski, a po >logici stvari, oba bi trebala više nego suradivati.

Kreativnih, dakako. Skrivenih financijskih se nadje u ovoj drzzavi, isto tako. Ostaje samo pitanje da neki administrator prepozna svoj interes u tome te da preusmjeri pare na ovu stranu. Ni animafest ne zaradjuje, ali par ljudi je uhljebljeno na tome.

Entuzijazam je najs, ali s entuzijazmom che CRS biti kao SFeraKon: jest dvajspet godina, ali svake godine ne znam odakle che nam lova za sljedechu stich'. Jerbo smo amateri, da ne kazzem entuzijasti, da ne kazzem bedaki.

mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/06/2003 : 12:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:

...ili polati Markosu cugu ,pa ce ti on cijelu vecer pricati o tome!

Ej ti provokatoru, opalit cu ti sankcije!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 07/06/2003 : 13:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
jako sam zadovoljan ovako kvalitetnom konverzacijom
dule - posljednji tajnice
kakvo je to zasicenje i odbojnost stvorena (?) jer mcm i ti mi oboje bacate na stare ratnike koji su se vratili sa prve crte bojista. mcm odgovara u kratkim crtama (eto imao sam opasku da je ironican (!) – a kroz njegov odgovor nije se ni dalo naslutiti da je i sam sudjelovao u projektu te da mu se jednostavno ne prica o tome), ti pak dule – kao da si svoje odradio i boli te ona stvar sto se sa time sada dogada)
op.a. zima je totalno diga ruke od svega (!)
odmah
da uklonimo bilo koje potencijalne 'nesuglasice', ovo gore napisano nije u kontekstu vasih aktivnosti i produktivnosti koju ste iskazali svojim projektima iza sebe (!) – govorim o HDAS, ne napadajte me ako se itko sada osjetio uvredenim jer mi to nije bila namjera ;)

glavno pitanje
sto je HDAS kao jedna (ne)uspjela aktivnost dokazala vama? o vasim kolegama, o stripu, o tome kako bi trebale neke stvari izgledati a kako ne

mislim da je to jedno pitanje koje moze imati zanimljiv odgovor

ovako ja to vidim
krasno je imati vinkovce & CRS (metafora ampulica nekakvog stimulansa). tu nije bitno održavaju li se vinkovci, kolika je posjecenost CRS-a ect. pitanja koja su za analiticare i medije da se hrane. gledajmo na to kao pojmove – tu su, zivi su.
no kada se stvar pokusala dignuti na novu razinu (valjda je to bila zelja kada ste krenuli sa osnivanjem drustva) stvar puca. a zasto? nema se vode, nema se para, nema se zelje (...?....)

totalno mozete negirati sve gore; reci kako HDAS sudjeluje u organizaciji CRS i vinkovaca, kako mozda niti nema potrebe za takvom vrstom drustva – boze moj mala smo zemlja, kako
ste vi zadovoljni kavicama na kojima se nalazite prema sablonama tjednih susreta i kako nemam prava vama ista ovako srati te da odjebem sa topica (...)

;)

za kraj se radujem buducnosti, citam duletovu recenicu kako imamo kapaciteta te da treba stvoriti medunarodni strip festival – koncepcijski spojen sa svijetskim festivalom animiranog filma u zg
eto neka se pise i o tome

Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 07/06/2003 : 13:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
eto
napisa sam poduzu stvar
a onda je mcm napisa sve u jednu rijec koje se ja nisam sjetio
entuzijast

mrs sa onim bedakom! :)))

koliko vam odgovara biti prozivanim entuzijastima i amaterima, kada vam u radnoj knjizici moze pisati: strip scenarist, strip crtac ect.
ili gledajte ovako
lakse cete dobiti kredit na banci ako vam negdi pise zanimanje: predsjednik HDAS :))) sto oni znaju, glavno da si predsjenik necega o
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000