forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kvadrat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 16/06/2003 : 03:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
> nitko mi ne odgovori na ugled stripa
> u usporedbi sa crtanim filmom

Pa ja sam htjela, ali mi se pitanje cinilo prebanalnim. Mislim, ipak je za izradu animiranog filma potrebno malo vise ljudi u nizu i malo vise tehnickih pomagala e da bi se sve temeljilo na pukom entuzijazmu, zar ne? Osim ako nisi mislio na Flash animacije - tu ima vec poprilican broj ljudi koji se time bavi (nisu li nedavno dva "mulca" iz Splita pobrala neke nagrade na Flash festivalu? :)

Melina
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 14:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ja kriv
melina ako nisi pratila od prije dikusiju rezime bi bia da me zanima kultura, socialno videnje i prihvacanje stripa (kod nas)
u tom kontekstu me ne zanima sto je teze napravit strip ili crtic
(jasno crtic!) vec je pitanje
kako to da se crtici u hrvatskoj ne rade (!) unazad nekoliko godina a mi i dalje zadrzavamo ugled u svijetu - kroz festival i kult zg skole crtanog filma

sad s druge strane toga stavi strip (koji je po meni toga lisen!)
lisen a zasto?
zbog nesposobnosti (ne bi reka da u crticu stoje marketinski geniji kojih u stripu kao nema), slabog interesa (crtani film je fenomen sam po sebi ali sigurno ima vise ljudi koji se bave (aktivno i pasivno) stripom), zbog potencijalnog neznanja (o elementarnoj povijesti hrvatskog stripa), neinformiranosti (sto se ne zna o radovima nasih autora vanka) ect.

ma dobro si rekla
primjer jest banalan (!) ali po stanju i kolicini ugleda kojim cro – crtic raspolaze ipak moze ostat kao primjer usporedbe ;)

e i ako si raspolozena za jos, javi
bas me zanimaju neke stvari oko crs-a (duletu se bas ne svida, mcm i ti na njemu radite a ja pak nemam o njemu pojma i tek sam prije tjedan dana saznao sto je to) – sve u svemu najbolji recept za par dobrih postova :)))
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 16/06/2003 : 14:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
> kako to da se crtici u hrvatskoj ne rade (!) unazad nekoliko godina

Isto ono odozgo: jer su skupi i jer ocigledno nema zainteresiranih investitora/sponzora/ministarskih podrska (btw. Nakladu Bulaju je za sad vec opcepoznati projekt Ivana Brlic-Mazuranic u animiranom obliku potpomoglo Ministarstvo kulture, dakle, moguce je neke projekte realizirati).

> a mi i dalje zadrzavamo ugled u svijetu - kroz festival
> i kult zg skole crtanog filma

Sto te u tome muci? Zasto bi nesto sto je nekada bilo dobro palo u zaborav? To je meni sasvim u redu, tada se u ZG filmu proizvodilo kako treba i nema potrebe to zaboraviti. Svi znaju da se radi o proslom vremenu. (Kao sto se s nostalgijom mozes sjetiti i dobrih Disneya, na primjer.)

Muci li te to sto je tada sve imalo bolju marketinsku podrsku, pa je animirani film u odnosu na strip opcepoznatiji (u smislu: vise ljudi zna za Vukotica nego za Eddyja?).

Muci li te festival? To je i meni pomalo nejasno kako se i dalje odrzava, koliko god dislociran i skroman bio. No, ocigledno ima ljudi koji to uspijevaju financijski pokriti i sacuvati od gasenja, a ja se toplo nadam da ce jednog dana uposliti i nekog marketingasa da takvu priliku iskoristi, ti festivali su jos uvijek neka poluvegetirajuca zbivanja.

Sve ovo je totalno nevazno u usporebi sa stripom - zasto bi jedno bilo zavisno od drugog? Ako vec kanis usporedjivati, onda bi imalo smisla ljutiti se na novac koji Ministarstvo kulture svake godine ulaze u snimanje hrvatskih filmova koji su i dalje katastrofalni. A koliko bi se strip-albuma dalo otisnuti od jednog filmskog budzeta...


Melina
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 15:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ovdi bi rekli ja u kupe ti u spade!!!

crtani film me kao produkt uopce ne zanima (!) govorim o 'ugledu' koji crtani film ima (a ima ga boga mu njegova(!) i drago mi je da ga ima) te o stripu koji je izgubljen u kulturnim mediju kao totalno neprepoznatljiv oblik izrazavanja

spominjes zaborav u crticu / npr baltazar
spominjes disneya kao primjer uspjesnosti & nostalgije
pa onda kazes isto: animirani je film u odnosu na strip opcepoznatiji (u smislu: vise ljudi zna za Vukotica nego za Eddyja?) – odlicno

opet te pozivam da usporedis (samo usporedis ne da analiziras crtic ili strip) stanje crtica sa; strip zaboravom (baltazar vs. patuljak nosko), strip pojmom uspjesnosti (disney vs. grupa patak – mcm se sad kida na ovu usporedbu, garant!), prepoznatljivost (marusic vs. maurovic)

kako to da oni imaju UGLED (da su ga uspjeli stvoriti vani) a strip koji je daleko konkretniji (kvalitativno i kvantitativno) nije (?) – to, samo na to odgovori

citat:
Muci li te to sto je tada sve imalo bolju marketinsku podrsku
mislim da jos imaju bolju marketinsku podrsku (!) jer i dalje ja slusam na tvu o festivalu dok patuljak nosko u svojoj velicini nije u stanju dobiti medijsku paznju od 30 sek u zadnjnih 15 godina

e sad
ovo citaju virovatno dule i mcm
napomena da se vracam sada na pocetak i udrugu autora stripa (koje nema eli) i to kako je opce misljenje nakon mog naklapanja da bi mozda ipak trebalo nesto napravit po tom pitanju

crs cemo otvorit temu tek kad mi na ovo odgovoris

ps
strasno ti izgleda katalog od crs 2002!!!
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 16/06/2003 : 16:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
> kako to da oni imaju UGLED (da su ga uspjeli stvoriti vani)

Jer je ocigledno u nekom razdoblju bilo popularno/prestizno/profitabilno baviti se i povezivati se s animiranim filmom. Pa su se oko i na uspjesne autore hvatali podjednako i mediji i marketingasi.

> a strip koji je daleko konkretniji (kvalitativno i kvantitativno) nije (?)

Sto bi znacilo konkretniji? Komercijalniji?

> strasno ti izgleda katalog od crs 2002!!!

Hvala! :) Usput, ne znam sto ces sa mnom pricati o CRS-u, ja sam to samo vizualno pakirala.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 17:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
melina odgovaras mi rezervirano i to bas ne valja
steta jer imas pravih misli

u nekom razdoblju bilo popularno/prestizno/profitabilno baviti se i povezivati se s animiranim filmom. Pa su se oko i na uspjesne autore hvatali podjednako i mediji i marketingasi

ja kazem ako strip nije u stanju vezati za sebe medijsku pozornosti, logikom slabijeg brata trebao bi se vezati za fest animiranog filma (netko je to spomenuo na pocetku ovog topica; mcm ili dule, ko ce ga znat vise)
bez iskoristavanja (na financijama) trebalo bi se pojaviti sa animacijom (mislim da bi strip bio prihvacen jer ni animaciji vise ruze ne cvjetaju) i napraviti reprezentativan show (poznat na daleko i siroko)

samo treba imati plan i krenuti od nule (nervira me sto uvik se sve nadovezuje na neke epizode od prije) ;) o mene nadobudnog

sto se konkretnosti stripa tice nisam mislio na komercijalu vec na cinjenicu da se hrvatski strip stvara vani kao po traci dok crtic nije u stanju niti zadovoljit djeciji program hrt-a

ti si to samo vizualno pakirala
ma mrs sa takvim izjavama!
ja na to gledam kao na los dar koji je u sjajnom omotu sa mašnicom / nije li to i bit tvoga zanimanja – uciniti nesto jos ljepsim nego sto u stvarnosti jest (!)
stripu to treba, bar za sada (!)
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 16/06/2003 : 18:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
> melina odgovaras mi rezervirano i to bas ne valja

A kako drugacije mogu odgovarati, kada sam, kao i ti, promatrac? Nemam nikakve veze s organizacijom niti jednog od zbivanja pa tako mogu samo kao ti lamentirati o tome sto bi bilo kada bi bilo, dok mi ne dosadi.

Jedino cime mogu sudjelovati u svim tim djelatnostima je struka kojom se bavim i u tom smislu sudjelujem koliko je god moguce. (Animafestu sam nudila dva festivala za redom besplatne usluge dizajna, pa su svaki festival iznova dizajn prepustali lokalnim tiskarama. Vise mi to ne da. S Darkom i ostalima sasvim uspjesno suradjujem jer me jednako kao i za Animafest dusa boli kada stvari koje volim lose izgledaju.)
Sto bi ti htio? Da ti slozim neki media-marketinski plan?


> ti si to samo vizualno pakirala
> ma mrs sa takvim izjavama!

Molim?

> ja na to gledam kao na los dar koji je u sjajnom omotu sa ma#65533;nicom /
> nije li to i bit tvoga zanimanja #65533; uciniti nesto jos ljepsim nego
> sto u stvarnosti jest (!)

I stosta drugo, da (upotrebljivijim, pozeljnijim...). Sto si zapravo htio reci? Nerazumljiv si mi.


Melina
Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 18:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
Degmane, spusti se s necim. Vidis da ti Melina ne kuzi postove. Previse si high:) Nije ona nabrijana k'o mcn i Dule;)
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 19:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
pa kao i ja promatrac - mozes odgovarati i pisati u svoje ime
nista ovdje nije sluzbeno ne pravi se zapisnik i kasnije prigovara zbog netocnih navoda
komuniciramo kroz pitanja i krititke te upravo kako kazes prestat cemo kad nam dosadi, tel racun postane prevelik, umremo od vrucina ili sto nas vec zadesi prije

> ti si to samo vizualno pakirala
> ma mrs sa takvim izjavama!

Molim?

ovdje ti se moj ''humor'', koji ni moja mater ne razumije
nedaj se uvrijedit, bilo je to u dobronamjerna opaska gdje si ti rekla da si 'samo' taj katalog napravila a ja tvrdim da je to odlican posa i na cast ti moze sluzit pa se rijesi te skromnosti

quote:
Originally posted by Profa

Degmane, spusti se s necim. Vidis da ti Melina ne kuzi postove. Previse si high:) Nije ona nabrijana k'o mcn i Dule;)


eto kako profa kuzi sto govorim
daj joj objasni jer ispadam kreten veci nego sto u principu jesam
sad si moram jox zapalit jer sam se satra od objasnjenja profa navrati ako ti se da
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/06/2003 : 19:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ne pravi se zapisnik i kasnije prigovara zbog netocnih navoda

A ne?

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 19:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>ne pravi se zapisnik i kasnije prigovara zbog netocnih navoda
A ne?
mcn


ti suti samo ces je preplasit pa vise nist nece pisat
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/06/2003 : 19:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> ti suti samo ces je preplasit pa vise nist nece pisat

Ja? Melinu? Pa ona sve nas svojim savrssenstvom drzzi u strahu!

Prije sam je ovim zbedirao pa sad neche od srama na Forum...

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 19:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> ti suti samo ces je preplasit pa vise nist nece pisat
Ja? Melinu? Pa ona sve nas svojim savrssenstvom drzzi u strahu!
Prije sam je ovim zbedirao pa sad neche od srama na Forum...
mcn



melina mi smo kreteni i ne smije nas se uzimat za ozbiljno!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/06/2003 : 19:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>melina mi smo kreteni i ne smije nas se uzimat za ozbiljno!

Is! Sad bi svatko htio biti kreten ...

mcn
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2003 : 19:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Degman govori za sebe ;-)).

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 16/06/2003 : 20:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Tako, znaci, upala sam na tulum misleci da se radi o operaciji ocne mreznice. Hajd dobro. Vec sam bila pripremila two handed sword i bersek stanje.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/06/2003 : 20:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Upozorenje!
Nedavno sam upozoren da ne koristim smajlice, pa se ne zna kada se šalim, kada "ironiziram", kada...
Eto, ohrabrio sam se konacno da upotrebim koju od ovih slicica, iako mi njihova uloga i dalje nije baš jasna.
Upozorenje je za one koji bi mogli poknuti od smijeha, ako lupim kojeg na krivo mijesto.
(Profo, kad ce taj rjecnik?)
Glede one poruke Parlovu, jasno je da je šala; djelomicno.
Najme, zajsta bih rado neki tvoj strip, ali bi mi bilo draže da ga ne platim, jer su sredstva ogranicavajuca.
A "pomoc u karijeri", pa nije to ni ironija, jer tvoj rad mnogi (klinci narocito) u hrvatskoj i ne poznaju.
Dakle, u svakoj šali malo istine.
Degmane, nisam mislio na barku da bih uštedio lovu, nego da spojim zanimljivu vožnju, s korisnim putem i razgovorom.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 21:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Degman govori za sebe ;-)).


smartass

quote:
Originally posted by Melina
Vec sam bila pripremila two handed sword i bersek stanje.


opaka cura bez agresivnih izjava, molim

quote:
Originally posted by Dule
Degmane, nisam mislio na barku da bih uštedio lovu, nego da spojim zanimljivu vožnju, s korisnim putem i razgovorom.


vidim i meni je falio smajlic kod te izjave
samo ti javi ako ces dolazit amo!!!
nadam se da pijes, pusis, kurvas se i sve druge lipe stvari
ako i ne bit cee nam zabavno , nema veze
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2003 : 21:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Dule tooooo jos smilica ;-).

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 21:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
dule je mlad i lud ;))
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/06/2003 : 21:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
quote:
Originally posted by degman

dule je mlad i lud ;))


Mlad sve manje, lud sve više.
Glede pijenja, pušenja i kurvanja:
U nekim sam stvarima onemocao,neke ne smijem, s nekima se još i prošvercam.
Zbog starosti sam medutim, zaboravio što ide s cim, pa se cesto "izgubim". I onda sam
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 21:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ma dule probat cemo za svaki slucaj sve tri radnje ;)
da budemo sigurni sto ne mozes, sto ne smijes i na sto se jos mozes svercati ;)
cisto for the record :)))

(ostalima javim kako se dule pijano/napusen uvaljiva svabicama - budete li dobri bit ce i slika)
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/06/2003 : 22:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
degmane,
de su ti smajlici?
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 22:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
koji smajlici

nema smajlica
ima da iskoristis blagodati turizma no eto ipak da ne bi bilo
Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 23:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
Joooooj, Dule. Ti poludio sa smajlijima!:)) Nosim ti bonton interneta u srijedu na sjednicu. A ti meni Flitove. Postena razmjena;)
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000