forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kvadrat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 22:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Decki,
ajdmo nešto provokativno.
Zaspat cu od ovog, a nesmijem do 23...


dule brani se!
citiram:
Ja baš nisam pristalica tih podjela na "alternativu" i "klasicni" pristup.

zasto ne?!
i sam tvrdis da sve ima svoju publiku. u gornjem postu sam te jasno izdvojio od svih ostalih stavivsi ti tu etiketu 'alternative'.
iako ti je argument odlican (kazes: cini mi se radi samo o razlicitim oblicima(i tehnikama) strip naracije), meni izgleda da je jedina zajednicka stvar tebe (i bilo kojeg klasicnog crtaca npr. talijancica) sam strip kroz koji se izrazavas. nista vise
pojam alternative nastaje kad se svjesno zeli izraziti vlastiti izbor kod izrazavanja
(ovo sam odlicno napisa!)
a ti dule sorry, ali ne 'glasas' se kao druge ovce u stadu ;)

za sad ne mogu bolje
moram van
nazad sam oko 11
:))) pozdrav mcm
you're next!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 22:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> a ti dule sorry, ali ne 'glasas' se kao druge ovce u stadu ;)

Kad je ovan.

mcn
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 14/06/2003 : 22:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
degmane, zašto "sorry"?
To mi je jedan od dražih komplimenata.
Mcne nisam znao da se baviš astrologijom.
A kaj si ti?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/06/2003 : 22:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ljudi sjajni ste. Darko, evo ti nekoga tko ce organizirati okrugle stolove i predavanja na temu stripa. Degman! Mali je fenomenalan! (mislim, cuj mene, "mali") Ovaj topic bi trebalo lijepo srediti i objaviti kao intervju na sajtu:-)))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 23:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

degmane, zašto "sorry"?
To mi je jedan od dražih komplimenata.


ti ovo zoves obranom

a ja se ponado da dok se vratim ovdi ce mi netko *ebat sve po spisku i objasnjavat mi elementarne stvari o stripu koje ne kuzim



smislit cu nesto do veceras....sad je neki filmic na novoj
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 23:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ljudi sjajni ste. Darko, evo ti nekoga tko ce organizirati okrugle stolove i predavanja na temu stripa. Degman! Mali je fenomenalan! (mislim, cuj mene, "mali") Ovaj topic bi trebalo lijepo srediti i objaviti kao intervju na sajtu:-)))

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


mali
sredit cu ga ja
preko lita
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 14/06/2003 : 23:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
degmane,
imaš li ti kakvu barku ili "brod"?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 23:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Mcne nisam znao da se baviš astrologijom.
>A kaj si ti?

Djevica, naravno. Vidi se po picajzliranju.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 00:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

degmane,
imaš li ti kakvu barku ili "brod"?


naravno (kakvo je to pitanje! imas li ti dule kulena u spajzi a??)
dalmatinac sam

quote:
Originally posted by mcn

>Mcne nisam znao da se baviš astrologijom.
>A kaj si ti?
Djevica, naravno. Vidi se po picajzliranju.
mcn


ja sam lav
ali sam falio znak djevice za 2 dana pa i ja naginjem picajzliranju

e a sto se broda tice kad vec dule pita
svojedobno je mcm imao topic di je trazio dvije budale za 'strip-stolove' u zg, pa sam ja predlozio turu po dalmaciji
naso je samo jednu (budalu eli )
malog (eli markose) mene
dakle ovako. u zd ima hostel, nocenje je oko 90 kn + dorucak, sto se tice prostorija na raspolaganju imamo multimedijalnu prostoriju u gradskoj knjiznici

haug, crveni brat je rekao svoje i sad bi zelio cuti vas bijela lica

Edited by - degman on 15/06/2003 00:52:44
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 01:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
eto
sa paznjom sam izlistao zadnje dvije stranice citajuci postove vezane za hrvatski strip proizvod
ovako nekako ja to vidim
dule (cini mi se) kaze da sam strip nije prepoznat, ali da je prepoznata sredina iz koje autori dolaze. to stoji. na zalost. naime hrvatska nije prepoznata kao zemlja iz koje dolaze strasni autori vec su autori prepoznati kao oni koji dolaze iz one strasne zemlje, hrvatske
sto se toga tice – mislim da smo nigdje (mcm...stoji li to sto sam reka)

ajmo definirati strip (opet dajem naglasak – hrvatski strip) kao veliku raznolikost u konacnoj inacici. raznolikost temeljenu na cemu?
stilu crteza; zezelj vs. kordej vs. parlov? mcmovim psihodelicno-balkanskim primjesama scenarija namjenjenih nevinom zapadu? endemu i flitu koji prkose anti-amaterskim provokacijama tzv. kriticara?
reci da hrvatski strip ima sve (sam dule kaze; kvalitetu u svakome polju) je ridikulozno – predobro da bi bilo istinito. u to ne vjerujem.

ne iz razloga sto sam pesimist! vec iz razloga sto gledam na prepoznatljivost/reklamu kroz primjer hrvatske animacije – koja fakticki ne postoji doli 'ugledom'

kako to
kako to da imamo dakle crtace stripova ciji crtezi pokrivaju apsolutno sve zahtjeve trzista, kako to da imamo (jednog ali vrijednog) svijetskog pisca, alternativce i underground scenu koja je vise nego odlicna (dokle god se drzi svojih granica)
ja kazem, imamo strip!

kako to da imamo ugled u svijetu crtanog filma
a nemamo *ebene crtice jer ih nitko ne crta vec 15 godina


Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 15/06/2003 : 04:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
Huh...pa kolko ste vi energije potrosili na ovo bla bla bla...
Mogli ste dosad nauciti crtati Zagora.Ili barem izbaciti neki strip magazin gdje bih ja mogao objavljivati!


Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/06/2003 : 09:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ja sam lav
>ali sam falio znak djevice za 2 dana pa i ja naginjem picajzliranju

Ja sam lav u podznaku, otud kosa.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/06/2003 : 09:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> mislim da smo nigdje (mcm...stoji li to sto sam reka)

Mislim da ne mozze bit da smo nigdje. Uvijek smo barem u govnima. Kad ih volimo, je l'?

>ja kazem, imamo strip!

Znass ssto, ako ti kazzess onda bit che da ga imamo. Mislim, ako je bilo dosta da Tudjman kazze "Imamo Hrvatsku", onda je dosta da Degman kazze "Imamo strip."

I ne zajebajem se, ssto je najbolje.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/06/2003 : 09:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Mogli ste dosad nauciti crtati Zagora.Ili barem izbaciti neki strip >magazin gdje bih ja mogao objavljivati!

E, a da smo izbacili magazin ti ne bi radio dok te ne platimo barem kao Bonelli.

mcn
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
quote:
Mogli ste dosad nauciti crtati Zagora.Ili barem izbaciti neki strip magazin gdje bih ja mogao objavljivati!

Kad smo vec kod toga mogli bi organizirat neku online skolu stripa... Eto,Goran bi to mogo...Pod time "skolu" mislim da se objasne tehnike crtanja,montaza,rakursi...(jebiga,ne znam vise sta - eto zato mi i treba da neko baci svjetla na te stvari).

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ma meni je ovaj topic ziva skola ;)
ipak bi ti savjetovao da se raspitas oko strip radionica koje su po meni najbolje za takvo sto
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Ma ko ce to organizirat ovdje na kraju svijeta? (citaj istocna Slavonija)

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> mislim da smo nigdje (mcm...stoji li to sto sam reka)

Mislim da ne mozze bit da smo nigdje. Uvijek smo barem u govnima. Kad ih volimo, je l'?


joj tvoj optimizam razbija sve mracne oblake nasim glavama
darko ti si nase sunce

quote:
Originally posted by mcn
Znass ssto, ako ti kazzess onda bit che da ga imamo. Mislim, ako je bilo dosta da Tudjman kazze "Imamo Hrvatsku", onda je dosta da Degman kazze "Imamo strip."


da, isao sam franjninim stopama kada sam pisao tu izjavu

quote:
Originally posted by mcn
I ne zajebajem se, ssto je najbolje.


cudo si ozbiljan e
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Ma ko ce to organizirat ovdje na kraju svijeta? (citaj istocna Slavonija)


ja sam za ideju da se pojavite svi amo (zd) u obliku invazije (procitaj gornji post)
ja sredim drogu i alkohol
vi materijale o cemu cete me dosadivat i imamo par dana uzivancije (citaj: trovanje ribom, opekline od sunca, spolne bolesti od strankinja i sve druge cari dalmacije)
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Slusaj,meni ne trebas dva puta govoriti.

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/06/2003 : 11:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> darko ti si nase sunce

Poccet chu se potpisivati sa snc.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 15/06/2003 : 11:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
eto korto je za
treba vidi jeli moguce ove fosile starije izvuc iz metropole ;)
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/06/2003 : 00:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Uf, naporan dan...
Nego, degmane,
kakva je ta barka? Mora li se veslat?
Možda bih skocio do Ugljana za dva tjedna, ali nije sigurno.
No, mislio sam ugodno s korisnim...
Bumo vidli.
Parlove,
upravo pripremam jedan strip magazin. Ne bih platio tvoj strip, ali bih ga objavio te ti tako pomogao u karjeri. Javi se, ako si za.
Glede "škole stripa" na ovom Forumu:
Jedan dan za razmjenu postova na temu scenarija, jedan na temu crteža, jedan za montažu, etc...
Može i po dva dana ili tri, ali bi razmjenu mišljenja-pitanja-odgovora, svakako unaprijed trebalo ograniciti, tako da se stvar zaokruži; i ne razvodni.
Mogli bi to.
Pa ako i ne uspijemo, probali smo...
No, to bi morao biti novi topic.
Mcne?
Mislim, ionako imamo previše pametnijeg posla, pa bi ovo moglo biti zabavno?
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 16/06/2003 : 00:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Uf, naporan dan...
Nego, degmane,
kakva je ta barka? Mora li se veslat?
Možda bih skocio do Ugljana za dva tjedna, ali nije sigurno.
No, mislio sam ugodno s korisnim...
Bumo vidli.


brodic je to (kabina, 7 i po metara duzine)
ali ako mislis do ugljana s njom ne isplati ti se
jako jako slab motor a karta ti do ugljana ti je 10 kn trajektom
no u svakom slucaju dodi! bilo bi mi strasno drago da se uzivo upoznamo

quote:
Originally posted by Dule
Parlove, upravo pripremam jedan strip magazin. Ne bih platio tvoj strip, ali bih ga objavio te ti tako pomogao u karjeri. Javi se, ako si za.


iako je za parlova
iako se na ovom sajtu vise ironija ne prepoznaje
jeli to zajebavas ili?? o cemu je rijec...

quote:
Originally posted by Dule
Glede "škole stripa" na ovom Forumu:
Jedan dan za razmjenu postova na temu scenarija, jedan na temu crteža, jedan za montažu, etc...
Može i po dva dana ili tri, ali bi razmjenu mišljenja-pitanja-odgovora, svakako unaprijed trebalo ograniciti, tako da se stvar zaokruži; i ne razvodni.
Mogli bi to.
Pa ako i ne uspijemo, probali smo...


pravi duh mozda bismo mogli nesto izvest
da se i podjele uloge oko odgovora

quote:
Originally posted by Dule
No, to bi morao biti novi topic.
Mcne?
Mislim, ionako imamo previše pametnijeg posla, pa bi ovo moglo biti zabavno?


ma on je uvik za sto ga ista pitat

nitko mi ne odgovori na ugled stripa
gornji topic
u usporedbi sa crtanim filmom
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/06/2003 : 01:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Glede "škole stripa" na ovom Forumu:
>Jedan dan za razmjenu postova na temu scenarija, jedan na temu >crteža, jedan za montažu, etc...

OK, iako prije tri dana nego jedan. Ili tjedan.

A moglo bi se, recimo, sobu "Rukopisi" prekrstiti u "Radionica" (ilivechnessto) i preselit to tamo.

mcn
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000