forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kvadrat
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 13/06/2003 : 22:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
degmane,
ti sva ta pitanja pucaš rafalno, pa mi je teško sve pohvatati...
Uglavnom:
1) Nisam nikad prestao crtati "klasicne" stripove, jer (osim možda onih u Lasti) gotovo da nisam ni poceo. Nešto sam ovako ili onako probao, skupio nadam se iskustva na neuspjesima, koji su opet rezultat mojeg nesnalaženja i raznih okolnosti...
2)Profesionalci u stripu su oni ciji je rad objavljen, a zadovoljava sve zantske kriterije ove profesije. Decki su dakle "profesionalci", kad prakticno poznaju profesiju. Nije bitno da li su zaposleni "na stripu".
3) Nova generacija uvijek dolazi, ba bu došla i sada.

Kao cjelina, mislim da hrvatski strip nije prepoznatljiv; ali je možda prepoznata sredina iz koje dolaze brojni i zanimljivi talenti.
Kad govorimo o hrvatskom stripu, onda ni kod kuce ni vani, ne mislimo o nekom "zajednickom nazivniku", nego baš obratno: o raznolikosti.

To su valjda glavni odgovori?
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 13/06/2003 : 22:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Ama Darko,
krivo, glede kašnjenja Kvadrata.
No, svejedno; Ovaj tjedan ide u prelom.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 00:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Ama Darko, krivo, glede kašnjenja Kvadrata.

Podjebavam.

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 03:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Darko,
osim moje žene, ti si jedini koji me nazvao kretenom.
Po tome sudim da se izmedu nas dvojice i dalje razvija jedan osobit oblik ljubavi.
Ja cu i dalje tvoje tekstove s pažnjom i veseljem citati.


gay spike a

quote:
Originally posted by mcn
Osnovno je pitanje tko je vech kreten? Kreten ili onaj koji se s kretenom raspravlja.
Nego, danas doznah da KVADRAT kasni zbog Duleta. Ha, vratili smo se na izvorni topik!
mcn


ili onaj koji cita sto kreteni pisu
dule ne zajebaji mi se sa kvadratom ima da popizdim

quote:
Originally posted by Dule

degmane,
ti sva ta pitanja pucaš rafalno, pa mi je teško sve pohvatati...
To su valjda glavni odgovori?


ma kada sam mlad i nadobudan
dule nismo ni poceli

quote:
Originally posted by Dule
No, svejedno; Ovaj tjedan ide u prelom.


dobra vijest...mozda da nam date neke od naslova pa da sa ceznjom iscekujemo izlazak

quote:
Originally posted by mcn
Podjebavam.
mcn


ma legende imaju volje odgovarat na moja pitanja od kojih neka ni ja sam sada ne mogu procitat na oci, pa jos nac vremena za zajebanciju ajde dopustam vam

sutra nova tura i misli
noc stara prdekala
Go to Top of Page

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 14/06/2003 : 13:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message
Moram samo reci da mi je ovo ponajbolji topic na ovom forumu do sad, strasno je kad se ovko lagano zakacite (Dgmane odlican posal).
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 13:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
Ponekad mi se ccini da se Degman intoksicira i onda kvazi ozbiljno postavlja pitanja, a mi nasjedamo te odgovaramo. Hm?

Ah, neka.

nikako!
u krivu si mcm ;) istina da malo previse kompliciram pitanjima (ne znam kako dule i ti na to gledate – cak i meni zna zasmetati kako srocim napisano) no cinjenica je da se ne forsiram!
doslovno uzivam pisati i zapitkivati, nema tu sjedenja pred kompom i razbijanja glave sto pitati sljedece. pisem tecno i sto je najbolje moja pitanja uglavnom dobivaju odgovore od vas dvojice koji iznova otvaraju meni nove nepoznanice sto mozda izgleda kao da se vrtimo u krug ali i dalje sam vijeran kursu (zacrtanom u mojoj glavi) pa mislim da nema nekog bljezgarenja ;)

edukacija
ajmo vidit sto tu ima zanimljivoga (dule i mcm, kad nitko drugi ne pise osim vas dvojice STO MI NIKAKO NIJE JASNO jer vidim da je topic dosta citan (?))

hipotetski
da vam netko da razred pun klinaca, cemu bi ih ucili?
dali bi im objasnjavali tko su walter i norbert bili (nakakvoj povijesti dakle – gdje osim osnovne kulture koju bi sirili novim znanjem oko sebe, ti mali mediji ne bi imali konkretnije koristi), sto je strip (nekakvoj teoriji – opet samo shvacanje teorije nikad nije bilo konsturktivno bez osjecaja za rad/praksu) ili bi u svakom od njih trazio individualnu crtu kreativnosti kojoj bi se dalo na kvaliteti i pustilo daljnjem razvoju (da bi se to najvjerovatnije na kraju svelo na radove za endem)

iz iskustva
skola stripa u novigradu 98. kada mi je zima bio mentror iznjedrila je sljedece stvari:
- nedovoljno vremena/ogranicenost na nekoliko dana / ako je bog stvorio zemlju za 7 dana, zimi bi trebalo minimalno 7 mjeseci da ista od nas napravi
- prevelika raznolikost stilova/interesa u nas sudionika gdje se doslovno u nijednom slucaju nije nasao par sebi slicnih (od nas 10 nitko nije funkcionirao na istoj valnoj duzini – sto je odlicno, zanimljivo i originalno / ali i tesko uklopljivo u jednu cjelinu)
- zadnja stvar, neimanje programa (!)
primjer dva
skola stripa u zadru, gdje (prozivam julije jelaska i sasa knezevic) uzimaju 200 kuna mjesecno za sprdacinu...ispricavam se – edukaciju

sto biste vi da ste bili na ziminom mjestu (OSIM PILI I BARILI MLADE PROFESORICE!)
ajme vec vidim duhovitih odgovora (mcm upozoravam te!)

ETO OVO SAM NAPISAO OFFLINE I VIDIM DAVIDOV POST
ajde ukljuci se u voz kad nitko drugi nece (!)
a i oldtimeri (hehe) imaju totalno razumjevanje i masu volje za odgovarat sto neizmjerno cijenim ;)
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 15:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Jebote, ovo se pretvorilo u online intervju!!

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 14/06/2003 : 15:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
Skola stripa u 7 dana??????


Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 16:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese

Jebote, ovo se pretvorilo u online intervju!!


zapravo si sve ti kriv eli
postavio topic i vise se ne javio

quote:
Originally posted by GParlov

Skola stripa u 7 dana??????



eto natjero me da pogledam svjedodzbu (sad znam kako se dule osjeca dok sam ga pila napocetku topica ), pise i citat:
skola stvaralastva novigrad, za strip i ilustraciju
no nemojmo sad pilit u detalje ovdi to nije bilo pitanje...
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 14/06/2003 : 16:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
U 7 dana ??????!!!!!???


Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 17:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
da jebate!!!! :)))
u cemu je problem??

Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 17:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
quote:
zapravo si sve ti kriv eli
postavio topic i vise se ne javio



Fuck!I've created a monster!!
Ma mene je zanimalo kad ce taj Kvadrat!
Inace pitanja su ti bila zanimljiva pa sam samo pratio...
quote:
Ali istina je da meni, recimo, nije interesantno raditi intervjue s crtaccima koji su samo izvrssitelji.

O.K. - Mogu razumjeti,i meni su puno zanimljiviji ljudi koji stripove rade prema vlastitom scenariju...Ali nije te smetalo da u 4. broju uradis intervju s Eddyem (Dobro, bilo je to u povodu povijesnog U GOT THE JOB!, ali danas ga svi imaju) Ma,u biti htio sam reci da je u Kvadratu obradjen jedan krug ljudi (Eddy,Zima,Kordej,Zezelj,Stef) i to se vrti u krug,dok neki ljudi koji zasluzuju jos nisu tamo nasli svoje mjesto.Ljudi kao Parlov,Ribic,Sudzuka...(ovo govorim s ogradom jer nemam 1. i 3. broj)

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.

Edited by - CortoMaltese on 14/06/2003 18:57:38
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 18:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
Malo sam prelistao te Kvadrate i sad vidim da nemam ni broj 4.A onaj intervju s Eddyem je bio u broju 5.
Vidim da nije isao ni intervju s Macanom (osim ako nije bio u broju 1,3 ili 4)...Pa posto se degman u ovom topicu iskazao kao pravi novinar predlazem da za iduci broj obavi taj razgovor s Macanom...

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.

Edited by - CortoMaltese on 14/06/2003 18:15:24
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 20:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>dobra vijest...mozda da nam date neke od naslova pa da sa ceznjom >iscekujemo izlazak

"Potkova od koje konje brzze trcci".

Sretniji?

mcn
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 20:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by CortoMaltese
Vidim da nije isao ni intervju s Macanom (osim ako nije bio u broju 1,3 ili 4)...Pa posto se degman u ovom topicu iskazao kao pravi novinar predlazem da za iduci broj obavi taj razgovor s Macanom



e nasmija san se
a zasto
virovatno dule misli sto i ja kada kazem
pojavi li se mcm u kvadratu kao osoba koja ce biti intervjuirana, sam kvadrat moze biti preimenovan u....mcm papers
obratis li malo pomnije pozornost korto, uviditi ces da je nas dragi mcm poprilicno svestran (zanrovski/tematski/kriticki) te dobro zastupljen svojim teksticima u kvadratu i bez pompe oko njegova lika – videnog od strane drugog lica (ego-manijak & megaloman nije bio sam sebi dovoljan pa je stvorio CQa!) - to ti je sto si se pravio pametan kad sam reka da zeljno isceckujem novi broj kvadrata
dule jesam u pravu ili ne
inace
pisem neki tekst od nedjelu naseg bradonje ali nista od toga prije kraja mojega prijemnog ispita (sredina srpnja), konstrukciju teksta je tesko napravit jer je mcm rastrgan na sve strane – jos cu vidit dali ce to biti onako kako sam zamislio ili ne

dakle do tada, ako nekoga zanima nesto konkretnije o mcm, neka slobodno uzme (eto ja drzim br 9 gdje je intervju sa zimom) kvadrat pred sebe
mcm u intervjuu uopcee ne upotrebljava upitne recenice (!) tako da se uopce moze dosta saznat o darku iako je intervju sa zimom
vrag jedan

dule
jesi li ti alternativni hrvatski strip (jedini), u tome sto sada radis (e-flit & oko) jesi li profesionalac
''Profesionalci u stripu su oni ciji je rad objavljen, a zadovoljava sve zantske kriterije ove profesije. Decki su dakle "profesionalci", kad prakticno poznaju profesiju''
nalazis li sebe u svome citatu gore (i misljenje me zanima – nalazis li mcm koji kaze da nije profi/ne trazim svadu nego razliku u misljenjima)

e i ovo jos
ako kazes da hrv strip danas nema prepoznatljivu formu autohtonosti - kada ju je izgubio i jeli ju ikad imao?? (pitanje stoji za sve koji misle da su u stanju na njega odgovoriti)
mogu precizirati pitanje ako niste zadovoljni

Edited by - degman on 14/06/2003 20:28:16
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 20:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>da vam netko da razred pun klinaca, cemu bi ih ucili?

Uh.

Ne znam. Povijest nema smisla, teorija nema smisla. U principu, mislim da nikoga niccemu ne mozzess *zaista* naucciti (mozze nabiflati gradivo, no ccemu?) dok ga to ne zainteresira toliko da sam oformi pitanja (kao, recimo, Degman, je li?). Onda se na pitanja samo iskreno odgovara.

Kuzziss, ne znam mozze li se ikoga naucciti crtati ako on sam "ne vidi" stvar ili ne zna ssto zzeli postichi. Mozzess mu rechi ssto je dobro napravio, a ssto nije, mozzda i kako da rijessi nessto u glavi, ali dok njemu ne kvrcne nessto u mozgu - nissta. Eto ti Renkya u drugom topicu: bolji je sad nego prije par mjeseci, svatko tko radi u stripu, to vidi. Medjutim, zassto je bolji? Zato ssto je neke stvari shvatio i treba se nadat da che i druge. A ne mozze mu se puno rech - vidi kako mu je Parlov odgovorio - ukazzes na neke sitnici i ccekass da sjednu.

Tako i s uccenicima. Pokazzi mu "brachu Furtinger" ((c) Tico), ali ako njega povijest ne zanima, samo chess mu strip ogaditi. Ali neka budu Neugebaueri negdje pri ruci, mozzda sam pokazze interes, a onda udri.

> sto je strip

To svaki uccenik treba sebi odgovoriti, a na tebi je ondak da mu pomogness da tamo kamo ide laksse dodje.

Znass tko je Stefano Ricci? Jedan dobar Talijan, sliccan malo ZZezzelju, ali mekssi. Za neke radove vidi:

http://www.lambiek.net/ricci_s.htm
http://www.comune.bologna.it/Banca_del_tempo/Ricci.htm
http://www.du9.org/article.php3?id_article=55
http://www.d406.com/ricci/
http://www.georgetown.edu/faculty/spielmag/icaf/guests.html

A znass tko mu je bio uccitelj? Magnus od Alana Forda. I Stefano ga hvali na sav glas kako im nikad nije nametao svoj stil vech je svakom pomagao da ispili svoju viziju.

>skola stripa u zadru, gdje (prozivam julije jelaska i sasa knezevic) >uzimaju 200 kuna mjesecno za sprdacinu...ispricavam se – edukaciju

A ccuj, svatko tko ti uzme ccune zna ssto radi ...

>sto biste vi da ste bili na ziminom mjestu (OSIM PILI I BARILI MLADE >PROFESORICE!)
>ajme vec vidim duhovitih odgovora (mcm upozoravam te!)

Ja nikad ne pijem mlade profesorice!

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 20:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>O.K. - Mogu razumjeti,i meni su puno zanimljiviji ljudi koji >stripove rade prema vlastitom scenariju...Ali nije te smetalo da u >4. broju uradis intervju s Eddyem

A, ccuj, Eddy je bio frend pa smo visse njega traccali nego priccali kako crta desnom rukom i nosom umoccenim u tuss.

>Ma,u biti htio sam reci da je u Kvadratu obradjen jedan krug ljudi >Eddy,Zima,Kordej,Zezelj,Stef) i to se vrti u krug

Sorry, nije istina. Samo je Zima bio dva puta, a i to s povodom. Svi drugi idu jedan po jedan, samo ssto smo mi spori pa se ccini da neke izbjegavamo.

> Parlov

Goran, koliko mi se ccini, bjezzi od intervjua inacce bi mi rado ... Gorane?

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 20:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Vidim da nije isao ni intervju s Macanom (osim ako nije bio u broju >1,3 ili 4)...

U 1 je bio Zima, a u dvobroju 3/4 Matakovich i ja.

>Zene su vec odavno trebale biti moja propast.

Je l' ti padne koja na ovu spiku?

mcn

Edited by - mcn on 14/06/2003 20:47:23
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 14/06/2003 : 20:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Ovo o potkovi i konju... stvarno je naslov jednog teksta u novom Kvadratu.
(Mcne, da im otkrijemo o cemu se radi ili da pate?)
Druge naslove ne znam, iako imam broj na cedejima. Ja najme nisam u uredništvu, samo sam posrednik izmedu uredništva i graficke obrade.
Inace glede tvojih pitanja:
Ja baš nisam pristalica tih podjela na "alternativu" i "klasicni" pristup.
Danas pogotovo mislim da sve ima svoju publiku, pa se cini mi se radi samo o razlicitim oblicima(i tehnikama) strip naracije.
Mislim da jesam profesionalac. Više manje poznajem posao i mogu odraditi što se traži. Uostalom tako je s vecinom mojih kolega. Iako, gotovo nitko ne živi samo od stripa.
Macan je jasno, profesionalac; cak vrlo solidan.
Ovo posljednje si za nijansu krivo shvatio.
Prepoznatljivost hrvatskog stripa (ono što ti nazivaš "autohtonost"), jest baš u toj kvalitetnoj razlicitosti. Imamo najme, sve pristupe u stripu, a i svi su vrlo kvalitetno odradeni. Mislim da je u tome naša prepoznatljivost, posebno, jer smo vrlo mala zemlja.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 21:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

>Ovo o potkovi i konju... stvarno je naslov jednog teksta u novom Kvadratu.

A nego bih ja lagao ...

>(Mcne, da im otkrijemo o cemu se radi ili da pate?)

Neka pate. Objassnjenje nikad nije bolje od misterije.

mcn
Go to Top of Page

CortoMaltese
Average Member



Croatia
792 Posts

Member since 16/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 21:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit CortoMaltese's Homepage  Send CortoMaltese a Private Message
quote:
>Zene su vec odavno trebale biti moja propast.

Je l' ti padne koja na ovu spiku?


Ma bacaju mi se pod noge!
Sala...To je citat iz Corto u Sibiru.
quote:
Sorry, nije istina. Samo je Zima bio dva puta, a i to s povodom. Svi drugi idu jedan po jedan, samo ssto smo mi spori pa se ccini da neke izbjegavamo.


A Zezelj?

Žene su vec odavno trebale biti moja propast.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 14/06/2003 : 21:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
Znass tko je Stefano Ricci? Jedan dobar Talijan, sliccan malo ZZezzelju, ali mekssi.



ne thnx i bravo, zbog toga sam ovdi

quote:
Originally posted by mcn
>skola stripa u zadru, gdje (prozivam julije jelaska i sasa knezevic) >uzimaju 200 kuna mjesecno za sprdacinu...ispricavam se – edukaciju
A ccuj, svatko tko ti uzme ccune zna ssto radi ...


ima sam 17 kada sam doslovno skupio malu vojsku polaznika u sindikat i demonstrativno sve napustio vodeeci ih za sobom tad se vec vidilo kolko sam prgav


quote:
Originally posted by mcn
>sto biste vi da ste bili na ziminom mjestu (OSIM PILI I BARILI MLADE >PROFESORICE!)
>ajme vec vidim duhovitih odgovora (mcm upozoravam te!)
Ja nikad ne pijem mlade profesorice!
mcn


zbog ovoga ti slijedi odmazda
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 21:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> A Zezelj?

U broju 6.

mcn
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 14/06/2003 : 21:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Decki,
ajdmo nešto provokativno.
Zaspat cu od ovog, a nesmijem do 23...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/06/2003 : 21:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>zbog ovoga ti slijedi odmazda



mcn
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000