forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Online skola stripa-SCENARIJ
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 22/06/2003 : 21:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Juhu!


Ja kazem juhu!

quote:

Pricca je UVIJEK o ljudima. Ako pissess priccu u kojoj je "poruka" bitnija od likova, onda to postaje pamflet. Razlika je u tome ssto pricca ispricca ssto se nekome dogodilo i ostavlja ccitatelja da sam izvucce zakljuccke je li to bilo dobro ili ne i ssto bi on uccinio itd, dok pamflet govori ljudima ssto da misle. Pamflet je, daklem, jednoznaccan, dok svaku priccu svaki ccitatelj mozze interpretirati na svoj naccin - ssto je pricca bolja, visse interpretacija postoji jer joj se iz visse kutova mozze pricci.

mcn




Da ne bih i ja ovoliko puta ponavljao "hvala", zauzvrat cu ti prenijeti zavrsni dio jedne italijanske recenzije za Grendele: "Osecaj koji te obuzme nakon citanja Grendela je nesto vrlo slicno erekciji".
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 22/06/2003 : 21:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message








Dule
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/06/2003 : 22:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Jel' ovo kraj????
Ako je...ipak nije, he, he,...ima toga još nedorecenog.

----------------------------------------------------------
Ali, evo, mozzda bi Renky...

mcn
----------------------------------------------------------


Šta je bio ovo???? Propuštam li ja šta
Mislim,...znan da propuštam ali šta je konkretno bilo ovo

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr

Edited by - Renky on 22/06/2003 22:31:16
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 22/06/2003 : 22:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Ovo je bilo da sam ostao bez teksta,
nakon one erektirane talijanske recenzije.
Najte mi zamerit, ali bez teksta ostajem rijetko, pa sam to želio s vama podijeliti.
Dalje naravno ima....!
Samo šišaj,
A sutra bismo mogli lagano na "crtež".
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 22/06/2003 : 22:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
dule ne vidi
dule ne govori

od kad je dule na forumu stvorili smo 75% invalida od njega :)))
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/06/2003 : 22:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Ovo je bilo da sam ostao bez teksta,
nakon one erektirane talijanske recenzije.
Najte mi zamerit, ali bez teksta ostajem rijetko, pa sam to želio s vama podijeliti.



> Onda si triba upotrebiti nešto stila...NGGGHHH ili AAAAAAAAAAAAAH


quote:
Originally posted by Dule
Dalje naravno ima....!
Samo šišaj,
A sutra bismo mogli lagano na "crtež".



> Necu reci da me to više zanima jer crtkarati pomalo i znam ali pisati...Zato mi je ovaj dija ( o scenariju ) drazi ali cu bar na temi crtanja moci konkretnije sudjelovati.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 22/06/2003 : 22:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Nemam stila, pa sam mislio ovako, malo, prosto-jednostavno...
Koliko znaš crtati, to bumo Renky tek vidli.
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 22/06/2003 : 23:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Zox
"Osecaj koji te obuzme nakon citanja Grendela je nesto vrlo slicno erekciji".



Macane si cuo ovo? Ali u pravu su, ja sam se slicno osjecao nakon što sam procitao onu stranicu na kojoj Igor drži govor ratnicima (Fligh OR Fight?). Katarza.

Be Strong, Be Wrong!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 22/06/2003 : 23:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Patetika.
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 22/06/2003 : 23:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Inace su, Dule, italijani malo na svoju ruku, ali volio bih da neko ovako nesto kaze za moj neki rad.

Marketing je nauka!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 00:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
"Patetika." se odnosi na Igorov govor ratnicima...
I šire...
Ali evo prilike da se razvije i nova tema na topic "SCENARIJ":
Koja je prava mjera iznošenja emocija likova (ljudi)?
Treba li realisticnost biti glavni orjentir, kad 99% stripova zapravo nemaju veze s "realizmom"?
Kako da "junaci" mojih (tvojih) stripova budu realni t.j. živi (uvjerljivi)ljudi, kad sve oko njih može biti upravo obrnuto?
Ili, kako postici da i "ambijent" u stripu bude nerealno-realan kao i "junaci"?
Kako postici uvjerljivost? To je pitanje?
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 00:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Mislim da bi dobar primjer bio Uderzo u Astrix medu Britancima, iako mu je crtež karikaturistican, likovi i karakteri su u toj epizodi nekako realisticni. Uvjerlivost nalazim u tome da karakterni humor ume da nasmeje.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 00:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Mcne, reci nam i ti nešto o tome...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 23/06/2003 : 01:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Ja mislim da iskrenost vadi jako mnogo nedostataka. Ako si iskren tvoja doza patetike (jer skoro svi smo manje-vise pateticni) ce pronaci put do odredjene skupine ljudi koja je osjetljiva bas na tu kolicinu nadrazaja, ni vise ni manje. Apsurdno je smatrati da ce SVI naci nase likove interesantnima, ili realisticnima. Ono sto je jednom autoru vec previse nabijeno, drugi jedva da vidi kao nadrazaj. Sclavi je u Dylan Dogu iskren ali svako toliko upada u nepopravljivu patetiku, sto ga nije sprijecilo da nadje put do svih onih adolescenata koji su se osjecali kao on.
S druge strane, ako nisi iskren pa krenes kalkulirati oko emocija koje ubacujes u rad, iz toga se moze izroditi samo nesto sto lici na automobil bez motora.
Ja cesto pijem dok pisem (kao i Sclavi ), to me malo otkoci, likovi sami pocnu pricati. Poslije kad to citam trijezan, cesto mi izgleda previse nabijeno, pateticno, ali bar nije hladno. Vise volim dodirnuti kitsch nego hermetizam.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/06/2003 : 01:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Nemam stila, pa sam mislio ovako, malo, prosto-jednostavno...
Koliko znaš crtati, to bumo Renky tek vidli.




>> Necu reci da me to više zanima jer crtkarati pomalo i znam ali pisati...Zato mi je ovaj dija ( o scenariju ) drazi ali cu bar na temi crtanja moci konkretnije sudjelovati.<<

Vidi, nisan reka da znan crtati, nego crtkarati i to pomalo...Zato cu moci i konkretnije sudjelovati jer znan da se mnnnnnnnnnogo moze nauciti od ljudi koji se pojavljuju na forumu. Jedino neupitno je moja volja. A srednje ime mi je "spuzva" tako da se ne brinem da bilo kakav podatak ili savjet necu saslusati i ako je to moguce primjeniti.
Kod pisanja mi je veci problem jer mi je ( ocito ) crtanje draze pa pisanju nisan posvetija onoliko paznje koliko zasluzuje. Cak dijelove postova koji su ovdje postavljeni nisan dobro ni razumija ali...bar se to ne stidim priznat. Covik uci dok je ziv ( znam da ova izreka ima i nastavak ali nemojte )

Znate onu o tipu šta je kenjca naucija gladovat.
I tek šta je naucija gladovat, kenjac crka!




www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/06/2003 : 03:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Pozeljan stil crtanja tipa Nicola Mari (al' to je vec zanovetanje...)

Nicola Mari nema pojma...

mcn

PS Molim.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/06/2003 : 03:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Renky:

>Šta je bio ovo???? Propuštam li ja šta

Crt'o Djeloteov skript ko Nicola Mari (to znacci s puno crne).

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/06/2003 : 03:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Patetika.

To sam nauccijo od Shakespearea, Henry V je pateticcan za popizdit.

mcn
We few, we happy few, we band of brothers.
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother; be he ne'er so vile,
This day shall gentle his condition;
And gentlemen in England now a-bed
Shall think themselves accurs'd they were not here,
And hold their manhoods cheap whiles any speaks
That fought with us upon Saint Crispin's day.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/06/2003 : 03:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Koja je prava mjera iznošenja emocija likova (ljudi)?
>Treba li realisticnost biti glavni orjentir, kad 99% stripova >zapravo nemaju veze s "realizmom"?

SSto je realizam? Moj realizam je tvoja patetika ... Slazzem se sa Zoxom da treba slijediti svoje emocije, to je jedina istina u koju zaista mozzemo biti sigurni.

mcn
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/06/2003 : 11:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
----------------------------------------------------------------------
Renky:

>Šta je bio ovo???? Propuštam li ja šta
----------------------------------------------------------------------

Crt'o Djeloteov skript ko Nicola Mari (to znacci s puno crne).

mcn
----------------------------------------------------------------------

Jel' te ovo asociralo na Nicolu








www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 17:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
I ja se slažem s Zoxom i naravno, s tobom, ali sam posebno želio to od tebe Mcne cuti.
Sam tako radim od, vjerovali ili ne 1982. (prvi "Dnevnik"), što mi je donjelo poneko tapšanje, ali i drugacijih "lijepih" stvari...
Raditi maksimalno iskreno, sigurno je put koji vas može daleko odvesti, ali i zadati vam problema s okolinom.
U krajnjoj svojoj "varijanti", mislim da taj iskreni pristup, dovodi do tzv. autorskog stripa, koji zadržava samo ona ogranicenja koja autoru odgovaraju; a najcešce odbacuje sva i traži neka svoja, "nova" pravila.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/06/2003 : 21:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Renky, you're hired.

>mcn: Nicola Mari nema pojma...

(Ranog) Marija mi ne diraj! ;)

Doduse, ne bih se bunio da mi uleti neko ko crta kao O'Neill...

Sutra (ili mozda preksutra, u zavisnosti od toga da li sam polozio ili pao ispit): dve stranice iz mog scenarija!

Budite nezni...

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 21:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Oprostite na smetnji,
tko je taj Nicola Mari?
Stvarno ne znam, jer ne pamtim sva ta imena.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/06/2003 : 21:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Inace glede Henrika V:
Svi ti ratnicki pozivi, antipaticno su mi pateticni.
Ne treba mi urlanje raznih voda da znam da li nekud krecem ili ne; t.j da me podsjecaju "zašto" nešto "moram".
A ovaj isjecak iz Henrika, zaista jest patetican, a od tada do danas toliko puta vec variran (izvan kazališnih pozornica), da osjetim blagu mucninu.
Ali, možda sam ja samo preosjetljiv tip?
Degmane, hvala na brizi; oko mi se uglavnom oporavlja, a i tekst se vratio.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 23/06/2003 : 21:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by Dule
Ali, možda sam ja samo preosjetljiv tip?



ja bih dosta rado sad povukao temu na duletovu preosjetljivost (prema klisejima) ali bojim se da bi to razvodnilo trenutnu on line edukaciju
o tom drugom prilikom, za sada samo pozdravljam oporavak () jednog od naj.
ps
nista ne lici kao jadranosko more kad ces amo
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000