forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CLAUDIO VILLA JE NENADMASAN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/04/2002 : 09:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Hmmm, i.bee sa jednom tvojom izjavom se u potpunosti slazem dok sa drugom u potpunosti ne!
Slazem se da je BIGNOTI vjerovatno najprilagodljiviji crtac iz BONELLIJEVE radionice stripova. Crtao je na velikom broju junaka i uvijek odradio vrhunski posao.
Ne slazem se da je ZAGOROVA epizoda "METAK ZA KELSA" smece. Naprotiv meni je upravo ta epizoda odlicno sjela. Cak su mi se pojavili odlicni likovi u toj epizodi. Sam DOTTI izvrstan je crtac. Dobro samo Zagorovo lice bas najbolje ne crta, ali ostalo je sve vise nego odlicno. Ima odlican osjecaj za prostor i proporcije. Kadrovi su mu vrlo dinamicni...

-DD-
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2835 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 15:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Potpuno se slazem sa tobom. I Dotti i scenarij su sehr gut. Jedna od boljih epizoda novodobnog Zagora. Ima onaj car, sta jos vise da se kaze...

Joe... Joe Batafuco.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 15:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Od kojega broja je poceo DISO da crta M.Noa, uporedite te epizode sa BIGNOTIJEVIM i vidjetcete od kada pocinje ZLATNO DOBA M.NOa, a kada pocinje da opada...jos jednom ponavljam NEKAZEM DA DISO NIJE DOBAR, ali NIJE DORASTAO BIGNOTIJU, toje samo moje misljenje. Stose tice VILLE i njegovi naslovnica, COVJEK JE DANASNJI MIKELANDJELO tu nema sta dase kaze....

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 15:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Od kojega broja je poceo DISO da crta M.Noa, uporedite te epizode sa BIGNOTIJEVIM i vidjetcete od kada pocinje ZLATNO DOBA M.NOa, a kada pocinje da opada...jos jednom ponavljam NEKAZEM DA DISO NIJE DOBAR, ali NIJE DORASTAO BIGNOTIJU, toje samo moje misljenje. Stose tice VILLE i njegovi naslovnica, COVJEK JE DANASNJI MIKELANDJELO tu nema sta dase kaze....

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 15:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Izvinjavam se na duplom postu...

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 10/04/2002 : 17:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Dotti za mene ima užasan stil, težak, vizualno napadan. Prica je isto bijeda. Govoreci o prostoru i proporcijama baš je tu Diso najjaci a Bignotti daska. Zlatno doba Mister Noa je prvih 200 brojeva, nakon cega je uslijedio pad u kvaliteti zbog odlaska Nolitte. Tih prvih 200 brojeva su uglavnom zajednicki rad Disa i Bignottija, s asistencijom fratella Di Vitto i Bianchinija s ubacivanjem Marrafe, Montija, Civitelija...
Ne možeš reci da je pad MN zapoceo s Disom jer je covjek prakticki došao na pocetku serije, i to je omalovažavanje cijelog opusa jednog od najboljih talijanskih stripova...

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 19:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Slažem se sa Billyjem, Dotti je užasan.

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/04/2002 : 19:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ne slažem se sa Billijem,meni je Dotti sasvim solidan (kakvih sve ima..) a i "Metak za Kelsa" mi je jedna od boljih epizoda,jedino što mi se ne svida su (po meni,naravno) užasne naslovnice.

Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 10/04/2002 : 19:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
Aco je u pravu, i kod Zagora bi se morao naci jedan covjek kao C.Villa i crtati tako perfektna korica, kao kod Texa.

Go to Top of Page

Dalma
New Member

Croatia
212 Posts

Member since 01/12/2001

Posted - 10/04/2002 : 19:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalma a Private Message
Meni je Dottijev crtež vrlo dobar još kad bi popravio malo Zagorovo lice bio bi odlican.

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 11/04/2002 : 00:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
i meni je bolji od mnogih koji danas crtaju zagora (chiriolla, casarro..), ali mogao bi malo poboljsati lice zagora, kad bi to ucinio, bio bi super...

|Top|
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 11/04/2002 : 01:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Meni je "Metak Za Kelsa" i radnja vezana uz ovu epizodu odlicno napravljena, klasicni western, odlicnog scenarija, pojavljuju se neki novi interesantni likovi koje je cini mi se neizbjezno dodavati s vremenom jer bi Zagor postao dosadan da su uvijek isti likovi u stripu.Crtez nije remek djelo, ali cini mi se da je bilo puno gorih...

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 12:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Niako mi nije jasno u cemu je ta kvaliteta Disa
Covjek ima problema s crtenejm jednako kao i Feri kojeg mnogi omalovazavaju ali za razliku od Disa Feri zna podariti dusu junaku pa makar svi njegovi junaci licili na Zagora ali svi su karakterno drugaciji ( jer Feri to umije )
Cak je neko spomenuo Marafu koji istinu za volju ima jako los crtez ali za razliku od mnogih danasnjih savrseno ukocenih crtaca zna liku kojeg crta podariti dusu
Zato je VIla savrsen sto odlicno crta i sto za razliku od novijih crtaci njegovi likovi zive
Diso je daleko slab u tom pogledu ali je bio u kompi s samim Bonelijem pa to nije ni bitno
Tih dvjestotinjak najboljih epizoda nije crtao sam Diso tad su jos bili Bignoti i Monti pa i Marafa i jedna od Ricija
Bignoti je tad vukao Ferijev stil ali pojavom Vita i kozna kakvih crtaca dolazi do raspada ravnoteze i diso preuzima konce u svoje ruke koje vuku u propast Mistewr Noa

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 12:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
E kad Kruger ubode... Maraffa nije jako los crtac,on je katastrofalno los crtac.Pre neki dan sam prelistao neobjavljenu epizodu "Fortezza perduta"(94/96) i uverio se u njegov smisao da "podari junaku dusu".Svi likovi su ukruceni kao da su upravo sisli sa stola za obdukciju,a perpsektiva je blago recena uzasna,u pojedinim sekvencama Mister No je veci od drveta a povremeno i od piramide,takodje je i primetna blaga metamorfoza likova koji usled moguce radijacije menjaju fizionimiju cesce nego carape....

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 11/04/2002 : 14:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Ako je tako COLTe sto kazes, onda sigurno nebi trebao da crta TEXA i FERNANDO FUSKO, jer covjek je KATASTROFA NAD KATASTROFAMA.
Kada on crta TEXSA imam osjecaj daje TEX 100 g. star...VILA je dobar samo za naslovnice, jer ako bi cekali da on nacrta pricu od nekih 200 strana, bogami bi se nacekali... A za nekih 10 br. TEXSA trebalo bi VILI 20 g. Nema nista GORE za ljubitelje stripa kada vide BOGOVSKU NASLOVNICU ali kad otvore strip unutra je cisto smece..Toje nazalost slucaj sa mnogim junacima...

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29259 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2002 : 16:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Krugeru moj dragi, ono sto ti zoves "podariti liku dusu" je nesto jako subjektivno. I ako se tebi cini da Maraffa zna liku podariti dusu, a Diso ne, to je tvoj problem a ne nas. A sto se Disoa tice, pitaj bilo kojeg crtaca u Bonelliju pa ces vidjeti sto ce ti reci.

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 17:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Definitivno je ROBERTO DISO najjaci crtac MISTER NOA u to nema nikakve sumnje. Uostalom ni samo crtaci nisu nekakve "marionete" pa da crtaju iste stripove 20-ak godina, a da im to ne odgovara.
GALLIENO FERRI je nacrtao prvu epizodu MISTER NOA koja je pravi dragulj u tom serijalu, ali Krugeru daj shvati da je i sam FERRI shvatio da mu MISTER NO ne lezi bas najbolje.
Mnogi crtaci se okusaju sa razlicitim strip junacima i na taj nacin ponalaze sebe, ako vide da im junak najbolje ne lezi prestanu ga crtati. To nikako ne znaci da oni ne znaju crtati nego da jednostavno ne "osjecaju" taj lik i podneblje na kojem se odvija radnja.

PALAC GORE ZA ROBERTA DISA!!!



-DD-
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 17:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Heh jos nesto, FERNARDO FUSCO nikako nije katastrofalan crtac. Po mom misljenju spada u prvu ligu TEXOVIH crtaca:-)



-DD-
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 17:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Ne vidim zasto je Fusco katastrofa nad katastrofama,njegov crtez nije nista posebno ali je sigurno bolji od mase drugih crtaca koji su se pojavljivali u SBE...

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 11/04/2002 : 18:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Prirodu crta dobro (Fusco) ali ali ta lica su ciste nakarade. Duša, Ferri, Diso, Mister No, Zagor... Ta se prica izgleda ponavlja svaka dva-tri tjedna.

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 11/04/2002 : 21:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ne vidim zasto je Fusco katastrofa nad katastrofama,njegov crtez nije nista posebno ali je sigurno bolji od mase drugih crtaca koji su se pojavljivali u SBE...


Pa zato sto lica ljudi koje on crta izgledaju bas kao da su bila izlozena radijaciji,kako ti volis da kazes.
Da ne bude zabune Fusco je moj omiljeni crtac na Texu ali u potpunosti razumem ljude koji kazu da Texova glava izgleda kao bivolja.To je u neku ruku istina samo sto meni to ne smeta a njima da.

Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 11/04/2002 : 23:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Ako se mene pita da izaberem izmedu Diso-a, i Bignotti-a, definitivno PALAC GORE ZA BIGNOTTI-a.

Word Up?! I got the skill, I'll bust ya in the grill!
Also I Gots My A.K. So Don't Try And Play Me!

Edited by - Wooo on 2002/04/12 00:16:48
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/04/2002 : 08:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
He he Feri se makao s Mister Noa pa je sad on katastrofa i propada
Nije to moje subjektivno misljenje da Diso nezna nacrtati lice osobe to se vidi a mozda oni u Boneliju to nezele vidjeti e to je njihov problem
I zato Diso nezna dati dusu liku jer su i njegovi likovi nerazgovjetni i ukoceni kao da ih je klesar isklesao ( ima tu jos elemenata koji daju pokretljivost liku a i tu je Diso kratak ili los )
Njegova prednost je sto zna ljepo nacrtati pejszaz ( okolinu ) ali to bas i nije presudno za junaka mada je ljepo vidjeti kad se netko potrudi da ljepo nacrta pozadinu radnje

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/04/2002 : 08:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Marafa je jako los crtac
Meni se svidio kad ga je korigirao Monti u jednoj epizodi Ken Parkera
onda to dobro izgleda
Mozda ni Marafa nezna podariti liku dusu ali svakako je zivlji od Disa ( likovi su mu pokretljiviji i opusteniji i radi vise varijacija faca a ne kao Diso koji zna nacrtati samo jednu zamisljenu filozofsku facu Mister Noa )


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/04/2002 : 09:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
I zaboravio sam reci
Meni je Bignoti daleko ispred Disa
Mada je njegova uloga u Boneliju da izvlaci junake iz gabule

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000