forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 CLAUDIO VILLA JE NENADMASAN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/04/2002 : 10:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Krugeru opet me nasmijavas:-))))
Lik koji ima preko 300 brojeva stvarno ne treba BIGNOTTIJA da ga "izvlaci".

-DD-
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 12/04/2002 : 21:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Originalnog li tumacenja. Ferri se maknuo s Mister Noa i on je proveo preko 25 godina u gabuli, izdao 320 i nešto brojeva regularne serije i 25-30 raznih specijalnih izdanja.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2002 : 09:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Opcenito gledano Mister No je u u gabuli
opada mu popularnost
Idemo redom
Prvu epizodu je nacrtao Feri kakvu takvu ipak je on karakterno Mister Noa najbolje pogodio
dakle ako je zamisljen kao romanticni buntovnik a je onda je tu Feri daleko ispred Disa
Nakon prve epizode Feri se vise nepojavljuje
ali zato je tu Bignoti koji u lms 609 ( neznam koji je to talijanski original ) pocinje crtati Mister Nou majicu isto kao i Diso ali to neznaci da je to jos uvjek Diosv Mister No jos uvjek se osjeti doza Ferija kod Bignotija ali malo pomalo Bignoti pousta i negdje oko sredine 800 brojeva Lms on se lagano predaje
No da nebi sve bilo tako sjajno pojavljuje se Civiteli koji neprihvaca ni Disov ni Feriejv stil nego radi neki svoj koji je daleko iznad samog Disa pa i on mora da se povuce i prelazi na Tex sto je i bolje
da neispadne da je Vila bog kad je tu druga kvalitetna sjena Civiteli
Dakle zasto je Diso tako kvalitetan a u samo nekoliko nacrtani epizoda Civiteli Disa baca na koljena s svojom kvalitetom crteza ( on nema titula ni zasluga ali zato ima kvalitetan crtez )
Marafa je ocajan ali kao i sam feri i bignoti jako je polagao na explozivni humor a ne kao Diso na filozofski
Marafa je inace explozivan ctac i nikako mu nestoji da je ukocen bas naprotiv bez obzira na njegov los crtez nemoze se staviti pridjev ukocen to je ipak osobina Disa i ovih pridoslih crtaca u novije vrijeme
Da li ste primejtili koliko Marafin crtez ima agresivnosti i nasilnosti a to znaci da bi najbolje trebao crtati Lazarius Leda
Toliko ste se bunili protiv Ferijeve kaubojske marame a primjetio sam da je i sam Diso poceo da ih crta nekim likovima ( doduse ne samom Mister Nou )
Dakle vratila se pilotska jakna pa cak i kaubojsak marama jedino vjerovatno nece kaubojski pistolj sto je i loigcno tu je Feri jedino pogrijesio

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 13/04/2002 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Meni je imidž s majicom puno bolji od jakne -pa ko to nosi jaknu usred tropske prašume? Zanimljivo je kad veliš da je Civiteli toliko neusporedivo bolji od Disa. Možda on je izvrstan crtac, ali ne može ga porediti s Disom jer je ovaj kilometar ispred sa svojim savršenim odnosom u crtežu u kojem možeš osjetiti dubinu, emocionalnu pozadinu.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 13/04/2002 : 13:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Civitelli je fenomenalan crtac,meni licno najbolji u Bonelliju....i ne znam zasto bi on bio kilometar iza Disa,oni pripadaju razlicitim skolama crtanja ali Diso sigurno nije bolji od njega...

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10864 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/04/2002 : 18:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Bolji je Diso. Mnogo.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/04/2002 : 19:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Meni je bolji Maraffa.

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 13/04/2002 : 20:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
2 najbolja (meni) Bonellijeva crtaca su Milazzo i Diso. Nekad se probudim i draži mi je jedan nekad se probudim i draži mi je drugi. Od ostalih crtaca nijedan mi nije u toj kategoriji i zato sam uporabio izraz "kilometar" iako ima nekih sjajnih crtaca koji nisu puno slabiji ali mi nisu tako dobri: Civitelli, Villa, Alessandrini, Ferri, Ticci, Bianchini, Stano itd.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 13/04/2002 : 20:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Uostalom svako ima svoje misljenje....ja mogu koliko hocu da zagledam Disov crtez i nikad mi nece biti bolji od Civitelija ili Ville.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2002 : 21:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Bas tako svakome se neki crtac svidja ali najbolji u Boneliju su svakako Vila i Civiteli onda dolaze Castelini i nemogu se sjetiti vise
Milazo i Feri su jednostavniji crtac s velikom dozom davanja karaktera i zivosti liku pa ima ih jos takvih
Diso je izvrstan crtac okoline i prespektive mogolo bi se reci da je kao slikar ali strip nije samo slika treba malo vise truda

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2002 : 21:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Eh Bili ali kad vozis avion onda nosis i pilotsku jaknu ( valjda , nisam pilot pa neznam )
Naravno da se kroz dzunglu neide samo s jaknom ili cak da kad bauljas kroz onu sikaru ali kad stanes vjerovatno bi trebao skinuti jaknu jer ti je prevruce
Po meni bi trebali koristiti razne varijnte oblacenja junaka
Mogu pohvaliti cak veliki trud docaravanja okoline i doba pedesetih godina proslog nam stoljeca za razliku od prijasnji epizoda ali izgubilo se toga dosta od prije

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 14/04/2002 : 11:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Najbolje da jednom odemo u Amazoniju u kožnim jaknama i sami procijenimo. Ipak najnelogicniji je zagor, koji živi u Darkwoodu, nedaleko od Velikih jezera, gdje je hladno ko u štenari a nosi onu majicu bez rukava.
A da je Diso bolji od Civitellija i Ville vidjet cemo kad izade njegov Texone u 06.2003. Ako treba pješke cu ici po dokaz u Trst.

Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 14/04/2002 : 17:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
E, danas kad imam puno casa, downloadam slike korica stripova za moju zbirku, i opazim nešto kod CVillinih slika:
NEMA CARSONA, TIGRA, I NEMA NI KITA
Možda sam downloado samo takve slike gdje ih nema ili Villa nezna da crta ....


Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 14/04/2002 : 17:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
Evo odmah isprike. Sorry svima koje sa užalio, jer sam pronašao i korica gdje je najviše puta nacrtan Carson, na jednome ja Tiger, a ima i Kita koji je pa u daljini tako da ga skoro ni lešinari ne prepoznaju.
Sorry!

Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 16/04/2002 : 16:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
MARCELO je u najnovijem TEXU nacrtao KIT WILERA potpuno identicnim sa DR.ZISTISOM..Pogledajte pa se sami uvjerite...Stose tice samog TEXA crta ga 10% bolje nego ZAGORA...

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000