forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izumiremo li mi polako...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DacDiesel
New Member

Croatia
144 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 30/06/2003 : 10:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DacDiesel a Private Message
Hajde idemo dalje, dajte jos podrske, pa nije ovo valjda sve!!!

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends...
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/06/2003 : 10:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Primi moje saucesce ;-).

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 30/06/2003 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
'77.
Ja sam blagoslovljen dovoljno ludim starim koji je kao limac gutao Plavi Vjesnik, tako da nisam imao problema unutar familije oko "citanja tih gluposti".
A nekada je bilo svega: Mikijev almanah, Mikijev zabavnik, Krcko, Štrumpfovi, Tom & Jerry u nekoliko edicija, a da ne spominjemo Alan Ford i svu silu beogradskih i gornjemilanovackih izdanja...
Bome, kad se usporedi s time, ovaj današnji Ultimate Marvel fakat nije bogznašto.
Ali je nešto!
Živjela deveta umjetnost!


Snap back to reality, oh there goes gravity...
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 30/06/2003 : 13:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
Mislim da polako izumiremo ali jos necemo izumrjeti jer ce neki od nas naviknuti svoju djecu(ako je imaju) na stripove...

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/06/2003 : 23:12:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
ali bez obzira na sve, jednog dana ce i stripovi izumreti (kad tad)
Go to Top of Page

DacDiesel
New Member

Croatia
144 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 01/07/2003 : 09:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DacDiesel a Private Message
BTW, zaboravio sam u svom topicu, navesti i to da jedini put kada sam nesto ukrao u zivotu je bilo zbog stripova. Naime otac mi je ostavio novce za kruh i miljeko, a ja sam otisao u Namu na Kvatricu, da ukradem kruh i miljeko, kako bi mi ostali novci za stripove. Naravno prvo sam isao kupiti stripove, jer to je tada bilo najbitnije. Nakon toga sam otisao u Namu u samoposluzivanje ukrao kruh i miljeko i poveselio se da sam uspio. Naravno na kraju pokretnih stepenica frajer koji je stajao iza mene, samo me je uhvatio pod ruku i otfurao u sobicu i trazio broj telefona od roditelja, da im javi sto sam napravio.Tada sam poceo glumiti da se sav tresem od straha i poceo bacati po podu.Tada mu je bilo zao mene, pa me je pustio. Eto, sto sve covjek nije u stanju uciniti (tada za 2) stripa.

P.S.Marcose koj je tvoj komentar na ovaj topic i da li se i Ti slazes da polako umiremo

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/07/2003 : 10:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
ma da svi umiremo, vec su nam iskopali grobove pesimisti jedni

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/07/2003 : 13:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne mislim da izumiremo. Mislim da je cijela ta spika "strip umire" pretjerivanje. Istina, nije tako popularan i vitalan kao prije ali on i dalje zivi i ima svoju publiku sirom svijeta i sumnjam da ce se desiti da strip umre. Ikad. A sto se tice bisera oko kupovine stripova kad sam bio klinac, imao sam ih i ja. Mama mi je davala svaki dan neki sitnis da si kupim kolac/sendvic/krafnu na velikom odmoru i ja sam uredno gladovao da ustedim za kupit novi strip na kiosku...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 02/07/2003 : 04:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
gen. 80.
ajme zjebane generacije....
Ma nece strip izumrijet,Pa ne zove se 9. umjetnost zabadava.A umjetnost nikad ne umire.
Tja vjerovatno ce uskoro stripovi zavrsit u muzejima,al cu onda i ja ici po muzejima,pa cu djelovati mnogo profinjenije neg danas kad ih izbjegavam...
Mislim da je najzaslužniji za propast stripa ovaj vražji internet,a opet ga on jedino i održava stvarima poput ovog sitea.Zamislite ironije!!!
U redu je s nama kolekcionarima al zamislite danasnje klince koji citaju stripove iskljucivo downloadane s neta...jer njima je svejedno,sta bi trošili pare na papirnata izdanja kad mogu pare utrošit na impulse za net.Ne kuže oni bit.Isto vam je polako s muzikom i filmom,samo što je strip take prirode da mu to izrazito šteti.
Jebiga!
Zakljucak:
Današnja djeca su ?nekulturna? a strip ne trpi nekulturu!!!

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/07/2003 : 07:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Eh, DacDiesel, sta sam je sve radio, ne smem ni da pomislim... Bio sam gori za stripovima nego narkomani za drogom. Na zalost, "boljka" mi se vraca, sto za moje godine bas i nije tako normalno (ali, pitam se ko je onda od vas uopste normalan, osim nekoliko ove dece sto jos uvek idu u skolu)
Go to Top of Page

DacDiesel
New Member

Croatia
144 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 02/07/2003 : 08:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DacDiesel a Private Message
Ma dp nemoj se brinuti, nisi jedini.Ja odkada sam ugledao ovaj site kao da sam opet prolupao, kao da sam se vratio iz nekakve crne rupe.Dio mene je opet ozivio i moram Ti priznati da se osjecam sretnije u zivotu od kada sam opet u stripovima!!!

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/07/2003 : 09:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Markos:

> Mama mi je davala svaki dan neki sitnis da si kupim
> kolac/sendvic/krafnu na velikom odmoru i ja sam uredno gladovao da
> ustedim za kupit novi strip na kiosku...

E, da su meni davali novce umjesto sendvicca, mozzda bih i ja danas bio mrssav...

mcn
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 02/07/2003 : 10:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Generacija '78. Uz stripove sam doslovno naucio citati, jos tamo davne '82., i odonda nisam prestao, a sve mi se cini ni da necu.

"Koja su kola to bolja od Moskvica?" - Ilija Cvorovic
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 02/07/2003 : 15:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

E, da su meni davali novce umjesto sendvicca, mozzda bih i ja danas bio mrssav...


Pa sto nisi trampio za stripove?

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 03/07/2003 : 08:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by DacDiesel:
_____________________
Ma dp nemoj se brinuti, nisi jedini.Ja odkada sam ugledao ovaj site kao da sam opet prolupao, kao da sam se vratio iz nekakve crne rupe.Dio mene je opet ozivio i moram Ti priznati da se osjecam sretnije u zivotu od kada sam opet u stripovima!!!
_____________________

Moram priznati da je i mene sve ovo prilicno ozivelo, jer ovde u YU svi smo ionako zivi mrtvaci bili nakon svega sto smo preziveli, bas svakome treba nesto sto ga ISTINSKI cini srecnim, a ja sam oduvek znao i znam da je strip jedna od tih stvari
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 05/07/2003 : 19:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
Generacija 75.

Prvi stripovi fino uvezane Panorame i Stripoteke.

Pa nakon toga sve od ZS i LMS do EKS almanaha i Alana Forda.

Danas i dalje skupljam Stripoteku i njihove albume, te Zagora koji se jos uvijek izdaje solidnim ritmom.

Pozdrav svim generacijama koje vole strip, jer mozda nije toliko stvar u generacijama koliko u tome da danas strip vise nije glavna zabava (PC igrice kao jedan primjer) vec hobi istinskih ljubitelja i kolekcionara stripa, a takvih ce uvijek biti samo je pitanje da li u dovoljnim kolicinama da bi se stripovi uopce izdavali.

Vrijeme s pocetka 90-ih je, sto se tice strip izdavastva u Hrvatskoj bilo daleko gore od danasnjeg, stoga znaci da neke stvari ipak idu na bolje.
Go to Top of Page

DacDiesel
New Member

Croatia
144 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/07/2003 : 20:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DacDiesel a Private Message
Jos jednom svima hvala na rijecima podrske.Sada sam siguran da dok sam ziv uvijek ce biti Vas i nasih stripova.Thx

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends...
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/07/2003 : 20:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Strip nece umrijet ali vidite da neki najomiljeniji junaci lipsavaju ko psi.
Najbolje bi bilo kad bi svako kupovao po tri izdanja, nek se nadje.

Osecam se ko poslednje govno,a to cuvam ko tajnu.Oj Frankfurtu jebem li ti majnu.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/07/2003 : 11:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
A mozda izumremo naglo ko dinosaurusi :o)
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 08/07/2003 : 11:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Ja sam vec izumro, kad cete ostali...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 08/07/2003 : 12:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message

'77.
Ma kakvo izumiranje... Normalno da svaka nova generacija klinaca ima neke svoje nacine zabave (trenutno te Sega stvarcice i druge igrice) ali ljudi još uvijek citaju knjige, idu u kino (usprkos divX-u, kojeg BtW obožavam) pa neznam zašto neki od njih (nas) nebi citali i stripove...pa i kad sam ja rastao isto e bilo komp. igrica...
Uostalom, kad neke stvari nisu popularne to znaci da ih koriste ljudi koji ih baš vole i cijene...
Nikako se nemogu sjetiti koji mi e prvi strip koji sam procitao (a baš sam se potrudio)... Jedino što se dobro sjecam kako mi se nije dalo ništa citati u prvom razredu osnovne, pa nisam ni naucio citati kako treba sve dok nisam na raspustu odkrio stripove. U drugom razredu sam bio najbolji citac.
Uostalom, tek kad se dodje na ovakav site vidi se koliko nas stvarno ima, s tim da neki (ipak) nemaju pristup internetu a neki ni neznaju za ovaj site. I ja sam ga našao sasvim slucajno prije 2 i po' mjeseca i od tada se moje bogatstvo stripova prilicno povecalo sa jednog jedinog Zagora (LMS 29.)koji je preživio iz prvobitne zbirke...
Uf, al' sam se raspiso'...
Citajte stripove i dalje... Uostalom ako i izumremo, bar cemo završiti u muzejima... "Stalna zbirka citaca stripova" (iz ovodnog teksta: ti jednostavni organizmi nadjeni u fosilnim ostacima se najlakše prepoznaju po skvrcenim rukama u kojima se redovito nalaze knjižice...)

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000