forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 M&G kopiraju Stana!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/07/2008 : 18:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Sad sam i sam pogledao, i samo sam ovo rekao: dobri crtaci ne precrtavaju druge crtace, ali isprovociran tvojom izjavom da je topic imbecilan... Nisam poceo u tom tonu... Ali stvarno mislim da dobrim crtacima to ne treba... Pod 'dobrim', ne mislim samo tehnicki dobrim, nego i imaginativnim, mislim na crtace koji su potpuni... Imaju viziju... Uvijek cu više cijeniti crtaca koji zna nacrtati neku pozu, od onog koji tu pozu kopira, ma koliko to precizno bilo...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lustforleica
Starting Member

63 Posts

Member since 02/07/2008

Posted - 13/07/2008 : 19:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lustforleica a Private Message
Dobro, ali za "Grucho razmishlja" nije potrebna nikakva inventivnost. Isto kao shto Stano nije dobar crtach zbog toga kako je nacrtao Grucha kako razmishlja, nego zbog nekih drugih stvari, tako isto ni M&G nisu loshi crtachi iz istog razloga.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/07/2008 : 20:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by lustforleica

Dobro, ali za "Grucho razmishlja" nije potrebna nikakva inventivnost. Isto kao shto Stano nije dobar crtach zbog toga kako je nacrtao Grucha kako razmishlja, nego zbog nekih drugih stvari, tako isto ni M&G nisu loshi crtachi iz istog razloga.



Možda, ali i dalje crtaju po njegovim crtežima, neovisno o tome tko je kakav crtac, a to mi se ne svida, i zbog toga ova tema...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2008 : 15:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
meni su M&G najdraži kod Dylana a to je možda i dijelom subjektivni osjecaj jer mi je prvi DD koji sam procitao bio "Noc punog meseca" tamo još 80-ih godina, a crtež po kojem upoznam neki lik uvijek ostaje najupecatljiviji....to je možda i razlog zašto je Zagor = Ferri ;-))

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 16/11/2008 : 23:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message
Još jedan primer njihovog kopiranja,ali ovaj put Ville:
Poslednja vinjeta na 92.stranici epizode "Mora jedne letnje noci"(broj 36 po italijanskoj numeraciji i po DD extra) identicna je naslovnici "Posle ponoci" koju je radio Villa.

Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 16/11/2008 : 23:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Dash

Ubio sam Jacka Trbosjeka (M&G):

Zora živih mrtvaca (Stano):



u, jesu ga iskopirali
trebali su tu scenu nacrtat iz pticje perspektive, samo da bi izbjegli ovakve objede

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/11/2008 : 06:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Hoceš reci da nije kopirano? Je 100%... Samo što sam ja prvo primijetio za Stana, ali kopiraju oni i Brindisija, Villu i ostale...

Nema šanse da ce dva razlicita crtaca slucajno nacrtati lika u istoj pozi, isti crni zid s desne strane, isti položaj ruke i šake... Iste konture... Na cijelom su Grouchu promijenili par detalja...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/11/2008 : 11:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja niti sad nisam uvjeren da zaista kopiraju. Kolicina Stanovih crteža i M&G-evih je teško usporediva. Kao što scenaristi znaju posudivati teme jedni od drugih, možda ne svjesno jer sve što vidiš i procitaš ostane ti negdje u glavi, tako možda i crtaci nesvjesno iskoriste koju vinjetu koju su vidjeli negdje i nekad prije. Kako je vec neko prije napomenuo, M&G nisu toliko kvalitetni crtaci da bi ih se detaljno proucavalo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/11/2008 : 12:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ja niti sad nisam uvjeren da zaista kopiraju. Kolicina Stanovih crteža i M&G-evih je teško usporediva. Kao što scenaristi znaju posudivati teme jedni od drugih, možda ne svjesno jer sve što vidiš i procitaš ostane ti negdje u glavi, tako možda i crtaci nesvjesno iskoriste koju vinjetu koju su vidjeli negdje i nekad prije. Kako je vec neko prije napomenuo, M&G nisu toliko kvalitetni crtaci da bi ih se detaljno proucavalo.



Ne znam jesi li ikada crtao išta, DeeCay, ali ako jesi, znaš da je šansa da 'iz glave' ponoviš neciji crtež ravna nuli... Pogotovo ako to radiš više puta u istom stripu... Sad, M&G su neke detaljcice promijenili, ali vecinu puta glavne konture ostaju iste, i cak u istom razmjeru... Nije ni meni njihov crtež zanimljiv, ali kad sam ga vec primoran gledati, upadaju mi te stvari u oko... Pošto nisam profesionalni crtac, možda je to neka 'amaterska deformacija' :)

I da se razumijemo, ne smeta mi kad neki crtac ima drugog crtaca za uzor, npr. Dall'Agnol je uvijek Dylana crtao onako kako ga crta Stano, u svakoj svojoj fazi... Onda, Coppolin Dylan je Stanov Dylan... M&G su u pocetku crtali Villinog Dylana, kasnije mješavinu Brindisija i Stana, ali s razlikom što oni dosta precrtavaju... A to mi smeta... Iz istog tog razoga nikad necu voljeti radove Vernija, Bignottija iz Zagorove faze i još neke kojima se sad ne sjecam imena...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/11/2008 : 13:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
E jeste zamorni vi M&G hejteri.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/11/2008 : 13:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Le Samourai

E jeste zamorni vi M&G hejteri.



Ja ih ne mrzim, ali mi smeta kad vidim precrtan neciji crtež u njihovom stripu... Ako tebi ne smeta, super... A vjeruj mi da nisam tražio ove vinjete, nego su mi bile poznate na prvo citanje... Ima ih još puno, ali za te nisam imao volje tražiti originale...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000