forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/11/2009 : 23:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Svaka cast za post todorko.Ja ne smem bas da pljujem mnogo po veselom posto sam ih ranije prilicno popljovao a i dalje kupujem njihova izdanja,pa bas i ne ide.Ja sam knjigu porucio postom posto sam iz provincije,i takodje imam da kazem da samo krcka kad se otvara.Rikna je ukoso,uvez slabasan slicno kao kod prvog broja,e sad moja stampa je dobra,ne zalim se na nju,ali nekih 20 stranica u sredini knjige imaju jasan trag da su ranije bile malko presavijene.Sta reci,to ne sme da se desi ni kolekcionarskom izdanju koje bi kostalo 500 dinara,a kamoli onom koje kosta preko hiljadu.Ne velicam ja hrvatske izdavace,ali pogledajte molim vas libellusova izdanja.Jesu 1700 dinara ali ne verujem da neko ima opravdanje da se na njih zali ni po kojoj tacki.Veseli treba da se potrude i da kvalitet knjiga bude bar kao dilan dog knjiga 2 i jos bolji.Aj ova kiosk izdanja cemo da prezalimo,ali kolekcionarska,pa samo im ime govori da treba da budu besprekorna.



Zasto ne mozes da pljunes na ono sto ne valja?
I ja pljujem,a kupujem skoro sve...samo,razlog je taj sto nemam dobru alternativu ovim kolekcionarskim izdanjima iz milion puta vec prezvakanih razloga. Zato sto je SD/Lu iz opravdanih (DD Extra) ili neopravdanih razloga (ZEX - SD) preskakala,kratila,imala lose skenove u ZEX ili nedostatak epizoda u DDEX.
Tamo gde imam alternativu (OP,redovni Zagor,Zagor i Chico specijalci - vratio sam se na Ludens u znak podrske VC.
Onde gde nemam alternativu,kupujem
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 05/11/2009 : 00:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by todorko

Treća knjiga je definitivno korak unazad u odnosu na drugu. Kupio sam felerični primerak sa nekoliko pocepanih i izgužvanih strana i užasno loše povezan, koji sam dva puta bezuspešno pokušavao da zamenim u Trafici u Sarajevskoj. Što je najgore prodavali su primerke koji su menjali ljudi koji su knjigu kupili na sajmu kako sam kasnije skontao. Na kraju sam otišao u Trafiku na Novom Beogradu i tamo zamenio za jedini primerak koji je ostao. Mada ni on nije savršen jer u prvoj epizodi ima slabije odštampanih stranica i knjiga pomalo krcka kad se otvori. Ne vrede te knjige 1400 din. ali kupujem jer mi je Dilan omiljeni junak od Bonelija.


Uvek se posle sajma nadje neki delija.... gle prijatelju,meni su pristali da zamene knjigu dva samo zato sto je bila visa od knjige 1(kod zagora) i nije bilo ni reci zamerke,a tebi su odbili a strip je bio u ocajnom stanju....ne znam sa cime si ih pitao da ti zamene kad su te odbili,revolverom u celo ili bocicom otrova u vino. Ja sam uzeo trojku na sajmu i odlicna je,birao sam je mozda dva minuta i sve koje sam drzao u rukama su bile gotovo perfektne!!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.


Edited by - Bruce Wayne on 05/11/2009 00:40:55
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 05/11/2009 : 00:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
@Bruce Wayne
Revolverom u čelo:-) Šalim se naravno. Nisi me razumeo. Knjigu nisam uspeo da zamenim u Sarajevskoj zato što su imali samo još jednu istu takvu. Kad sam bio danas, odnosno juče, drugi put nisu im stigli novi primerci kako mi je prodavačica obećala pa sam otišao u drugu Trafiku. Mnogo ljudi je menjalo treću knjigu kako sam dobio informaciju od prodavačica i u Sarajevskoj i na NBG. Uvek menjaju oštećenje knjige i stripove bez problema i tu nema šta da se kaže.
P.S. Prodavačica mi je inače prodala treću knjigu iako je znala da je oštećena, pa se nisam svađao ni vadio pištolj, a bogami ni sipao otrov.

Edited by - todorko on 05/11/2009 00:59:35
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 05/11/2009 : 04:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Todorko: Sve što si napisao stoji.Takva je i moja trojka,a i svi primjerci što sam pregledao.Ima nešto vrlo interesantno na ovom topicu.Todorko je dobio čestitke što se usudio da S RAZLOGOM kritikuje ovo izdanje,mada tome se ne treba čudit jer se odmah jave kontra jurišnici sa otprilike ovakvim stavom - kako se usudjujete da ovo kritikujete,ovo je odlično.Izabrao sam izmedju nekoliko primjeraka i moj je odličan...i slični komentari - Pa sama činjenica što svaku knjigu treba dobro pregledat prije kupovine je dovoljna da se vidi da nešto nije u redu.Ja ovo plaćam 15e i zar pretjerujem ako tražim od izdavača da izdanje bude uradjeno kako treba? I sama pomisao da kad kupujem ove knjige treba da ih detaljno pregledam kako ne bih uzeo feleričan primjerak me zgrozi.
Vidjeli smo da znaju da ovo izdanje urade dobro,dvojka je primjer ali umjesto da drže taj visoki nivo kvaliteta ili ga čak poprave oni(VČ) nam iznova i iznova dokazuju da još nisu preležali dječje bolesti.
Da ne bude zabune,ja ću ovo izdanje i dalje da kupujem jer,kao što neko reče,nemam kvalitetniju alternativu ali se pitam da li i ljudi iz VČ-a to imaju na umu pa nas zato i vuku za nos.Može im i bit.
Ja se najiskrenije nadam da je ova treća knjiga zaključila neprijatna iznenadjenja što se tiče ove edicije i da će sve naredne biti kao dvojka ili čak bolje.Pa da iz fraze "potencijalno najbolje izdanje Dilana u ex-yu" izbacimo ovo "potencijalno".
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 05/11/2009 : 09:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja svaki strip biram, i znam jos bar 50 ljudi koji to isto rade.
I to svaki strip, posebno HC.
Libellus, VC, Beli Put svi oni mogu biti losi, to sto VC prednjaci, ne znaci da samo on ima lose stripove.
Ni sam ne znam koliko sam puta naleteo na felericne Libellus strpiove. Veseli sam menjao samo par puta, i to samo zato sto sam bolestan, pa hocu da mi sve bude po konac.
Evo, cak mi se i jedan felericni strip Belog Puta zapao.
To sto ti se pao los strip, znaci da ne znas da izaberes dobar.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 05/11/2009 : 09:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
epa vidite,kad sam bio na sajmu u petak prelistao sam i dilana i zagora k.izdanja.i opet sta reci,ljudi se zale na lose primerke,sa druge strane dobijaju savete kako mogu da ih zamene.100% je tacno da su samo 6 zagorova i 2 dilanova dobro odradjene,koji je razlog neznam.
ako se izdanje odstampa u 500komada,a jave se 50-100 nezadovoljnih kupaca,a ima ih dosta pored nas na forumu,kakvo je onda to izdanje?
i ja sam menjao libellusovo izdanje,ali ne zbog stampe i uveza,vec zbog malih ostecenja u transportu,a to je podnosljivo.ali je grozno da listam na stotine knjiga,da bi doso do pravog primerka.jebes ti takvu zamenu,a nedaj boze da ti salju postom na nevidjeno.
Go to Top of Page

todorko
New Member

Serbia
154 Posts

Member since 19/08/2009

Posted - 05/11/2009 : 10:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send todorko a Private Message  Reply with Quote
Mene iskreno mrzi da u Trafici listam knjigu od 300 i kusur strana, da proveram da li ima sve strane, kakav je otisak, da li je lepo uvezana itd. A i kad sam je kupio bile su samo te dve tako da baš i nisam mogao da biram. Nije meni problem da zamenim feleričan primerak ali bi bar mogli da pregledaju knjige koje šalju poštom van Beograda. Nadam se da će četvrta biti bolja, ne moraju da žure što se mene tiče, samo da bude bar na nivou druge.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/11/2009 : 10:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
poanta je samo DA KOD KOLEKCIONARSKIH IZDANJA takve stvari nebi smele da postoje, mogu
se potkrast greške i falični primjerki kod stripova za kiosk(iako i ti nisu jeftini) ali kad
je neko izdanje KOLEKCIONARSKO namjenjeno KOLEKCIONARIMA(koji traže perfekciju)TO JE NEZAMISIVO.
Baš iz tih razloga ja(a i more ljudi iz dežele) ne kupuju ta izdanja, iako me jako vuku.
Navikli na Libellus i Fibru teško onda preklopit na to da moraš prelistat čitave knjižurine
da dobiješ izdanje bez greške.90% je na tiskari, ostalo na Veseljacima koji takva izdanja daju u prodaju.Ja se nadam ,da če ta izdanja netko nekad napravit savršenije od ovih sada i do tada čekam sa tim....šteta, ali več prvi Kolekc.Zagor nije izpao KOLEKCIONARSKI.Što se tiska tiče,drugih zamjerka nije ni bilo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 05/11/2009 : 11:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
O, bre.
Kao što je Kreša napisao i ja sam naletio na par Libelusovih Martija koje sam morao da zamenim u Darkvudu (duplirane strane, nedostajuće strane) kao i Zagor KI8 zbog uveza i ništa. To je to.
Niko nije savršen.

Edited by - cgmiki on 05/11/2009 11:24:56
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 05/11/2009 : 11:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Ja opet moram da kazem nesto:Eto ima i libellus mane ali se na njih zalilo par ljudi,a na vesela izdanja da ne preteram bar 30-toro.Morao bi veseli da se promeni jer je cena zaista ozbiljna.Pa pogledajte i ludens HC izdanja,kostaju 600 dinara a besprekorno su uvezana.Jeste da su listovi losiji ali je i cena pristupacna.Meni nije problem da platim 1400 za vesela izdanja,jer kupujem i libellusa koji je skuplji,ali hocu da kad za nesto dam toliko para da to nesto i zasluzuje da stoji na polici.Ja knjige narucujem postom,i uvek mi posalju budjavi primerak,ali sama cinjenica da je knjiga br 2 koja mi je stigla postom besprekorna govori da je cela serija 2 bila kvalitetno uradjena pa nisu ni mogli da mi posalju besprekoran primerak.Znaci,kad se hoce,onda se i moze.A malo im samo fali da budu odlicni.E,al to sto malo fali,to devojci srecu kvari....
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 05/11/2009 : 12:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Ja svaki strip biram, i znam jos bar 50 ljudi koji to isto rade.
I to svaki strip, posebno HC.
Libellus, VC, Beli Put svi oni mogu biti losi, to sto VC prednjaci, ne znaci da samo on ima lose stripove.
Ni sam ne znam koliko sam puta naleteo na felericne Libellus strpiove. Veseli sam menjao samo par puta, i to samo zato sto sam bolestan, pa hocu da mi sve bude po konac.
Evo, cak mi se i jedan felericni strip Belog Puta zapao.
To sto ti se pao los strip, znaci da ne znas da izaberes dobar.



Poslednjom rečenicom svog posta kresha mi je otvorio oči i pokazao da nisam u pravu što tražim od VČ da prilagode kvalitet izdanja cijeni.Silly me.Pa ne mogu valjda VČ da krivim što ja ne umijem da izaberem dobar primjerak.Sad kad sam shvatio u čemu je problem mnogo mi je lakše.
Moram još nešto da pomenem.Nekoliko postova iznad sam prokomentarisao kako su ne naslovnice ovog izdanja identične originalu,dok neke nisu i pitao zna li neko šta je u pitanju,pritom ne napadajući VČ.Ali ne lezi vraže.Odmah se javio doktor opšte prakse i preporučio mi liječenje,dok je nedugo zatim i doktor specijalista potvrdio nalaze i poslao me da se liječim. Recite vi meni jeli to normalno?
Otvorite ljudi oči i naučite da se čudite čudnim stvarima.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/11/2009 : 12:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nameless


Poslednjom rečenicom svog posta kresha mi je otvorio oči i pokazao da nisam u pravu što tražim od VČ da prilagode kvalitet izdanja cijeni.Silly me.Pa ne mogu valjda VČ da krivim što ja ne umijem da izaberem dobar primjerak.Sad kad sam shvatio u čemu je problem mnogo mi je lakše.


Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 05/11/2009 : 13:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Cinjenica je da stripovi moraju da budu svi isti.Pod konac ili ne,moraju biti isti.Pa kakva je ljudi to stamparija,kad jedna korica krcka,jedna rikna je nakosena,jedan povez slabasan,a s druge strane imamo izvestan broj primeraka koji je uradjen kako ljudi kazu perfektno.Pa toga nema nigde....
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 05/11/2009 : 14:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ja sam narucio i Zagora sedmicu i Dylana i prezadovoljan sam nemam zamerki pogotovo za Dylana.Kod Zagora je jedino rikna malo bledja nego kod sestice.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 05/11/2009 : 15:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Nameless


Poslednjom rečenicom svog posta kresha mi je otvorio oči i pokazao da nisam u pravu što tražim od VČ da prilagode kvalitet izdanja cijeni.Silly me.Pa ne mogu valjda VČ da krivim što ja ne umijem da izaberem dobar primjerak.Sad kad sam shvatio u čemu je problem mnogo mi je lakše.






Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 05/11/2009 : 20:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Ehm, bez namjere da bilo kome poricem pravo na gresku, pa makar se radilo o kolekcionarskom izdanju, moram primjetiti da je ipak kod DD KI3 u pitanju neki malo veci bug nego obicno. Naime, ja sam na sajmu kupio primjerak, u kome sam kasnije primjetio 10-ak prilicno izguzvanih strana, kao da ih je neko posipao vodom i poslije savijao. To naravno nije nista strasno i desava se (mada ne znam zasto), ali kad sam kasnije u Sarajevskoj pokusao da zamijenim svoj primjerak i uvidio da su od tri izlozena primjerka, dva isto tako izguzvana, a jednom korice nekako neobicno zjape, shvatio sam da se ovaj put nesto stvarno cudno desava.

Ne kazem da nekoga treba objesiti zbog ovoga, ali mislim da je korisno da ljudi ovakve stvari navedu, jer tada postoji barem neka sansa da se ovakvi propusti u buducnosti isprave.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 06/11/2009 : 08:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Djuro.I ja sam naveo isti problem,oko 20 stranica ima jasnu crtu da su ranije bile presavijene i to se vidi.Mada ja nisam imao tu srecu da menjam svoju knjigu jer sam je narucio postom.Slazem se sa tobom da nikog ne treba obesiti zbog propusta u stampi,ali me jedna stvar muci.Kako to veseli cetvrtak pristupa kolekcionarima.Ako trebamo da biramo dobar primerak,i nas 50 ljudi bira,bira bira i probere najbolje komade,sta ce ostati za one ljude koji nemaju finansija ili postoje neke druge prepreke da knjigu kupe onog momenta cim se pojavi.Znaci Veseli ne postuje sve svoje citaoce,nego samo pojedine koji pozure.Tako na kraju ispadne.I dalje cu ostati pri svojoj tvrdnji,ili svi primerci FULL ili svi primerci BOFLUK.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5047 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/11/2009 : 08:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
u Libellusu kupujem DD izdanja VČ-a (radi kolekcije) - ali grafička oprema podsjeća me na 8O-te godine, dosta treba poraditi na kvaliteti korica, papira, tisku... Svakako bih bio sretniji da na polici izgledaju kao Ludensovi, ali kad nema alternative, za sada imamo to što imamo - dobro je da imamo DD paralelno i mogućnost za kupiti u Zagrebu oba izdanja - nove priče iz Ludensa plus nove iz VČ, mjesečno ipak redovno kapne po jedna nova priča...
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
4o godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10852 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/11/2009 : 10:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Jedna javna molba: Moze li epizoda 18 da nosi naziv Njujork, Njujork?

Edited by - kasper on 06/11/2009 10:58:59
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 14/11/2009 : 20:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message  Reply with Quote
U trafici u sarajevskoj DDKI 4!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/11/2009 : 22:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Sjajna vest
Go to Top of Page

Boyce
Starting Member



38 Posts

Member since 04/07/2009

Posted - 14/11/2009 : 22:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyce a Private Message  Reply with Quote
Konacno!Ima li u Trafici na Novom Beogradu??
Go to Top of Page

armatura
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 05/06/2009

Posted - 14/11/2009 : 23:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send armatura a Private Message  Reply with Quote
Jel radi neka trafika nedeljom,29.novembar ili neka druga?
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 15/11/2009 : 04:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by armatura

Jel radi neka trafika nedeljom,29.novembar ili neka druga?



Mislim da trafika u 29-om radi non-stop.


I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

Upperslice
New Member



Serbia
103 Posts

Member since 31/05/2009

Posted - 15/11/2009 : 13:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Upperslice a Private Message  Reply with Quote
radi u sarajevskoj to znam
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000