forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Zagor topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 489

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 17/12/2009 : 00:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
nisi svađalica ali voliš konflikte a?


sto sam bila zlocesta?
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/12/2009 : 00:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ne, nije dobar primjer. Ovo ne može u top 5! Sad pogledaj ponovo i odgovori iskreno, bez obzira na "savršenstvo" mimike... je li glava indijanca manja nego što bi tribala biti?



Pitanje iz stvarnog svijeta: Dal ti meni hoćeš reći da su svi ljudi savršenih proporcija?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/12/2009 : 00:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ne. Možda ti hoćeš reći da je ovo top 5 naslovnica iz stripovskog svijeta?

Stvarno mi nije jasno kako vas pogađa očito. Jebemu, svakodnevno se događaju disproporcije u crtežima. Čemu panika. Ja bi prvi volija da mogu crtati bar upola kao Ferri no ovdje, i na masi primjera, je zajeba i šta sad? Pravit se ćorav?


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/12/2009 : 11:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Neki ne mogu bez Zagora...Renky priznaj da si tajni obozavalac cika Ferrija,i da nam svima bude lakse oko srca!!! Vise vremena provodis na Bonelli forumu od mene!!! Pozdrav od istomisljenika Pravednog!!! Ziveo nam nas Ferri najmanje 150.godina! Hiljadu mu bubnjeva Darkwooda!!!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/12/2009 : 11:33:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni

Neki ne mogu bez Zagora...Renky priznaj da si tajni obozavalac cika Ferrija,i da nam svima bude lakse oko srca!!! Vise vremena provodis na Bonelli forumu od mene!!! Pozdrav od istomisljenika Pravednog!!! Ziveo nam nas Ferri najmanje 150.godina! Hiljadu mu bubnjeva Darkwooda!!!


renky je tajni obozavalac zagora,to sam i ja primetio?
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/12/2009 : 11:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ne. Možda ti hoćeš reći da je ovo top 5 naslovnica iz stripovskog svijeta?

Stvarno mi nije jasno kako vas pogađa očito. Jebemu, svakodnevno se događaju disproporcije u crtežima. Čemu panika. Ja bi prvi volija da mogu crtati bar upola kao Ferri no ovdje, i na masi primjera, je zajeba i šta sad? Pravit se ćorav?





Ne. Samo pretjerujete što se tiče proporcija kod Ferrija. Koliko sam primjetio samo se kod njega traže greške u proporcijama što je već pomalo dosadno. I uopće ne vidim razlog da se traže greške u crtežu kada grešaka u prirodi ima na svakom koraku. Meni su osobno simpatične te njegove "greške" u proporcijama. Zašto npr. indijanac ne bi imao manju glavu?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/12/2009 : 11:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da stvarno!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 17/12/2009 : 13:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Renkya za novog Dr.Zagorologije! Njegovu inicijaciju bi trebalo licno da izvrsi Profesor Inz!!! Dugo vremena se borio protiv te velike istine,i konacno priznao da voli Zagora!!!
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 17/12/2009 : 13:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Da stvarno!



Ništa od rasprave.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18748 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/12/2009 : 13:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Renky se neda ometati, bacio se na čitanje novog Zagora Čovjek koji je došao s Orijenta.
Budite dobri i ne smetajte mu,nije to tako laka lektira,treba se čovjek koncentrirat.
Hammer ga je isto čitao juče, i nije se mu dopao previše, kasnije je svatio da ga je čitao
odpozadi(navika iz manga).I još kažu da je Zagor lako štivo.Kako kome.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/12/2009 : 17:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bardho

Ne. Samo pretjerujete što se tiče proporcija kod Ferrija. Koliko sam primjetio samo se kod njega traže greške u proporcijama što je već pomalo dosadno. I uopće ne vidim razlog da se traže greške u crtežu kada grešaka u prirodi ima na svakom koraku. Meni su osobno simpatične te njegove "greške" u proporcijama. Zašto npr. indijanac ne bi imao manju glavu?


Ne samo da se pretjeruje, vec se prelaze sve moguce granice i covjeku polako to standardno komentiranje se penje na onu stvar, sa izvinjenjem.
Svako malo se javljaju ljudi sa kritikama oko proporcija, ne znam vise stvarno da li iz neke zle namjere ili zbog zajebancije.
Hajde da malo raspravljamo da li je Ferri nacrtao jednu ruku (ne)primjetno duze ili ne...Boze sacuvaj. Od kada se mjerilo za dobre stripove zasniva na perfektno nacrtanim proporcijama? Ako je to mjerilo onda su "Liga izuzetnih dzentlemena","Dark Knight", "Tamo gdje pogled ne dopire" i "From Hell" obicno smece, a "Maus" i "Zasto sam ubio Pjera" dno svakog smeca.Ne znam u koju kantu za smece bi strpao Rissa je crta cudne proporcije glava i ostalih dijelova tijela. Isto vazi za Todd McFarlanea koji cesto umjesto ljudskih ledja nacrta ormar i uopste daje likovima neke izrazene misice koji u anatomiji ne postoje. Ma dajte ljudi.
Ferri je veliki STRIP umjetnik, mozda najveci u Bonelliju koji je ikada radio. Za razliku od Ville, Ferri nije fenomenalan SLIKAR,ali u crtanju stripova je medju najboljima.Villa je fantastican crtac naslovnica,odlican SLIKAR, ali kao crtac stripova nije dostojan Ferriju ni kofere da nosi( hi hi hi). Isto vazi i za Stana, koji crta fenomenalno naslovnice, ali za strip je ok, nista nadprosjecno.Ferri je nasao nacin da pravi atmosferu u stripu kao nijedan njegov kolega u Bonelliju, originalan bez da crtacki kopira neciji stil, mada i tu mu prebacuju jer se kod NASLOVNICA ugledao na neke Tarzanove.Ako hoce neko nesto da poredi, pa uzmite za primjer zadnje pojavljivanje Kandraxa, kada su Ferri,Toriccelli i Marcello crtali zajedno tu epizodu. Marcello koji je odgovoran za po vecini Texovih fanova najbolju epizodu "Carsonova proslost", je totalno upropastio tu epizodu i dok je Toriccelli mogao inekako da prati , ovaj je totalno zakazao. Odlicno se vidjelo koliko je u stanju jedan crtac da konkurira Ferriju u direktnom poredjenju, tj. crtanju iste epizode.Uopste kritikovati stalno,opet i opet jednog umjetnika kao sto je Ferri, je za mene van pameti i sa svim respektom prema doticnim osobama, ne vidim tu nista drugo do neku zlu namjeru ili kao sto sam rekao mozda zajebanciju. Ozbiljno to kritikovati je van svake pameti.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 17/12/2009 : 17:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ne samo da se pretjeruje, vec se prelaze sve moguce granice i covjeku polako to standardno komentiranje se penje na onu stvar, sa izvinjenjem.
Svako malo se javljaju ljudi sa kritikama oko proporcija, ne znam vise stvarno da li iz neke zle namjere ili zbog zajebancije.
Hajde da malo raspravljamo da li je Ferri nacrtao jednu ruku (ne)primjetno duze ili ne...Boze sacuvaj. Od kada se mjerilo za dobre stripove zasniva na perfektno nacrtanim proporcijama? Ako je to mjerilo onda su "Liga izuzetnih dzentlemena","Dark Knight", "Tamo gdje pogled ne dopire" i "From Hell" obicno smece, a "Maus" i "Zasto sam ubio Pjera" dno svakog smeca.Ne znam u koju kantu za smece bi strpao Rissa je crta cudne proporcije glava i ostalih dijelova tijela. Isto vazi za Todd McFarlanea koji cesto umjesto ljudskih ledja nacrta ormar i uopste daje likovima neke izrazene misice koji u anatomiji ne postoje. Ma dajte ljudi.
Ferri je veliki STRIP umjetnik, mozda najveci u Bonelliju koji je ikada radio. Za razliku od Ville, Ferri nije fenomenalan SLIKAR,ali u crtanju stripova je medju najboljima.Villa je fantastican crtac naslovnica,odlican SLIKAR, ali kao crtac stripova nije dostojan Ferriju ni kofere da nosi( hi hi hi). Isto vazi i za Stana, koji crta fenomenalno naslovnice, ali za strip je ok, nista nadprosjecno.Ferri je nasao nacin da pravi atmosferu u stripu kao nijedan njegov kolega u Bonelliju, originalan bez da crtacki kopira neciji stil, mada i tu mu prebacuju jer se kod NASLOVNICA ugledao na neke Tarzanove.Ako hoce neko nesto da poredi, pa uzmite za primjer zadnje pojavljivanje Kandraxa, kada su Ferri,Toriccelli i Marcello crtali zajedno tu epizodu. Marcello koji je odgovoran za po vecini Texovih fanova najbolju epizodu "Carsonova proslost", je totalno upropastio tu epizodu i dok je Toriccelli mogao inekako da prati , ovaj je totalno zakazao. Odlicno se vidjelo koliko je u stanju jedan crtac da konkurira Ferriju u direktnom poredjenju, tj. crtanju iste epizode.Uopste kritikovati stalno,opet i opet jednog umjetnika kao sto je Ferri, je za mene van pameti i sa svim respektom prema doticnim osobama, ne vidim tu nista drugo do neku zlu namjeru ili kao sto sam rekao mozda zajebanciju. Ozbiljno to kritikovati je van svake pameti.





Ponekad je tako lepo pročitati nečiji komentar, a da se s tim apsolutno slažiš 100%, i naravno ne mučiš da nađeš prave reči i napišeš upravo to što isto misliš
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18748 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/12/2009 : 17:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kingu, ti si KRALJ.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 17/12/2009 : 19:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ferri je car, ali nije bas najsjajnije rijesenje reci da je Villa slikar, i da lose crta stripove. Kakav crni slikar...
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2454 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/12/2009 : 20:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Bardho

Ne. Samo pretjerujete što se tiče proporcija kod Ferrija. Koliko sam primjetio samo se kod njega traže greške u proporcijama što je već pomalo dosadno. I uopće ne vidim razlog da se traže greške u crtežu kada grešaka u prirodi ima na svakom koraku. Meni su osobno simpatične te njegove "greške" u proporcijama. Zašto npr. indijanac ne bi imao manju glavu?


Ne samo da se pretjeruje, vec se prelaze sve moguce granice i covjeku polako to standardno komentiranje se penje na onu stvar, sa izvinjenjem.
Svako malo se javljaju ljudi sa kritikama oko proporcija, ne znam vise stvarno da li iz neke zle namjere ili zbog zajebancije.
Hajde da malo raspravljamo da li je Ferri nacrtao jednu ruku (ne)primjetno duze ili ne...Boze sacuvaj. Od kada se mjerilo za dobre stripove zasniva na perfektno nacrtanim proporcijama? Ako je to mjerilo onda su "Liga izuzetnih dzentlemena","Dark Knight", "Tamo gdje pogled ne dopire" i "From Hell" obicno smece, a "Maus" i "Zasto sam ubio Pjera" dno svakog smeca.Ne znam u koju kantu za smece bi strpao Rissa je crta cudne proporcije glava i ostalih dijelova tijela. Isto vazi za Todd McFarlanea koji cesto umjesto ljudskih ledja nacrta ormar i uopste daje likovima neke izrazene misice koji u anatomiji ne postoje. Ma dajte ljudi.
Ferri je veliki STRIP umjetnik, mozda najveci u Bonelliju koji je ikada radio. Za razliku od Ville, Ferri nije fenomenalan SLIKAR,ali u crtanju stripova je medju najboljima.Villa je fantastican crtac naslovnica,odlican SLIKAR, ali kao crtac stripova nije dostojan Ferriju ni kofere da nosi( hi hi hi). Isto vazi i za Stana, koji crta fenomenalno naslovnice, ali za strip je ok, nista nadprosjecno.Ferri je nasao nacin da pravi atmosferu u stripu kao nijedan njegov kolega u Bonelliju, originalan bez da crtacki kopira neciji stil, mada i tu mu prebacuju jer se kod NASLOVNICA ugledao na neke Tarzanove.Ako hoce neko nesto da poredi, pa uzmite za primjer zadnje pojavljivanje Kandraxa, kada su Ferri,Toriccelli i Marcello crtali zajedno tu epizodu. Marcello koji je odgovoran za po vecini Texovih fanova najbolju epizodu "Carsonova proslost", je totalno upropastio tu epizodu i dok je Toriccelli mogao inekako da prati , ovaj je totalno zakazao. Odlicno se vidjelo koliko je u stanju jedan crtac da konkurira Ferriju u direktnom poredjenju, tj. crtanju iste epizode.Uopste kritikovati stalno,opet i opet jednog umjetnika kao sto je Ferri, je za mene van pameti i sa svim respektom prema doticnim osobama, ne vidim tu nista drugo do neku zlu namjeru ili kao sto sam rekao mozda zajebanciju. Ozbiljno to kritikovati je van svake pameti.



Svaka čast...Ferri je sve...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/12/2009 : 20:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
@King Warrior
Cak i ja kao Texov fan moram da se slozim da je Villa nenadmasiv sto se tice naslovnica,ali da mi Ferrijev crtez vise lezi u stripu.
Sto se tice samog stripa,mnogi crtaci iz Texovog staffa su mi bolji od Ville(Ortiz,Repetto,Fusco,Ticci,Nicolo...).
Mada, to je malo i stvar (ne)ukusa,mozda i mog(da me ne shvatite pogresno),tako da i ovo moje razmisljanje moze da bude sasvim pogresno
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/12/2009 : 20:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Ferri je crtac koji je zakucan za jedan jedini lik, i kao takav ne moze Bignottiju i Disu da nosi kofer, a o bilo kakvom poredjenju sa Villom ili Civitellijem nema ni govora... uopste uzev, neverovatno je koliko se Ferri i njegov uticaj precenjuju : u Italiji se smatra za prilicno prosecnog umetnika.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 17/12/2009 : 20:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Talijani su mi neko mjerilo...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
875 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 17/12/2009 : 21:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Ferri je crtac koji je zakucan za jedan jedini lik, i kao takav ne moze Bignottiju i Disu da nosi kofer, a o bilo kakvom poredjenju sa Villom ili Civitellijem nema ni govora... uopste uzev, neverovatno je koliko se Ferri i njegov uticaj precenjuju : u Italiji se smatra za prilicno prosecnog umetnika.


To, da neko kaže, da je Ferri prosječan crtač, a uz to je vidio one njegove najbolje epizode (Zimska Zmija, Demoni, Supermajk,....) onda ja, mirne vjesti kažem vrlo glasno, da taj pojma nema o stripu i umjetnosti uopće.....sory, ali veće gluposti nisam čuo....samo moje jedino mišljenje (da ne bude zabune-ne napadam g. colta,na čijeg sam se na citat odzvao-----> samo iznosim moje mišljenje na osnovi svih, koji misle u tom smislu, kao što je ispisan citat)

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....

Edited by - giant on 17/12/2009 21:12:19
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/12/2009 : 21:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

@King Warrior
Cak i ja kao Texov fan moram da se slozim da je Villa nenadmasiv sto se tice naslovnica,ali da mi Ferrijev crtez vise lezi u stripu.
Sto se tice samog stripa,mnogi crtaci iz Texovog staffa su mi bolji od Ville(Ortiz,Repetto,Fusco,Ticci,Nicolo...).
Mada, to je malo i stvar (ne)ukusa,mozda i mog(da me ne shvatite pogresno),tako da i ovo moje razmisljanje moze da bude sasvim pogresno


mislim da si upravu.svi navedeni su mi takodje bolji u stripu od c.ville.ali opet definitivno je najbolje proceniti crtaca u a4 formatu(giganti tex).u gigantima je prava realnost i pravi dokaz ko,kolko vredi.kad se smanji orginalni rad na bonelli format,on tad bolje dodje do izrazaja,i tesko je uvideti propuste.najvise bi voleo da villu vidim u nekom gigantu,mada znam da bi bio dobar,s tim sto je on medju jedinima kome lezi crtez u boji.skoro svi ostali nezasluzuju bojenje,ali su kao c.b nekako zivlji.ferri je takodje dobar u bonelli formatu,ali kad se sve to poveca,nije zanimljivo.najveci primer v.majstora magnusa.pored a.forda ,odradio je texonea 4 puta veceg fenomenalno,e to je to.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/12/2009 : 21:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Ferri je crtac koji je zakucan za jedan jedini lik, i kao takav ne moze Bignottiju i Disu da nosi kofer, a o bilo kakvom poredjenju sa Villom ili Civitellijem nema ni govora... uopste uzev, neverovatno je koliko se Ferri i njegov uticaj precenjuju : u Italiji se smatra za prilicno prosecnog umetnika.



Da me ne shvatis pogresno,Ferri mi nije Bog(a ni Zagor,cak daleko od toga) i ima mnogo crtaca koje cenim vise od njega.
Villina teznja perfekciji mi nekako ubija uzitak citanja stripa. Nekako mi odvlaci paznju od same radnje.
Recimo,mimo Bonelija,Bernet mi je toliko dobar da nemam reci,onda Mandrafina.
Ali opet,nekako je sve stvar ukusa i uklapanja crteza sa pricom. Moze neko da bude genijalan crtac i da mi se jednostavno ne uklapa taj crtez sa pricom.
Evo,jos jedan primer,skroz razlicit tip crteza,zanra - Calvin & Hobbes ili Bone,jednostavno a savrseno.
Onda Linkoln.
Mozda bas i nisam dovoljno jasan,ali definitivno vredi ona da o ukusima ne vredi raspravljati.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/12/2009 : 22:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
ima boljih ima i gorih,ali sto se tice zagora uvek uzivam u ferrijevom ambijentu.glupo je porediti njega i stvarno bolje crtace,a ima puno boljih izvan bonellijeve skole.ipak,on spada u staru skolu bilo koje izdavacke kuce.velike legende stripa su za nama,a verovatno je da u ovom ciber smetlistu novi autori sve vise prisvajaju kom.programe,kao i filmovi n.produkcije.zan ziro mi je medju omiljenim stvaraocima,a tu su i van hem,rosinski,al se i oni gube zbog godina,ali rade ono sto vole.ferri je ceo svoj zivot posvetio zagoru,al iskreno,to mu je i jedino savrsenstvo koje postujem,za dalje nebi mogo.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/12/2009 : 23:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

ferri je ceo svoj zivot posvetio zagoru,al iskreno,to mu je i jedino savrsenstvo koje postujem,za dalje nebi mogo.



Ma jasta,nema tu prostora za rasprave. Nekom se svidja,nekom ne i gotovo. A verujem da svi,bez obzira na omiljene crtace,scenariste i junake s vremena na vreme opet procitaju nekog Zagora(mada ima onih koji se stide da to priznaju),a Ferri jeste sinonim za Zagora.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 18/12/2009 : 04:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Ferri je svakako najbolji bar što se tiče crtanja Zagora,a okušali su se bar po malo mnogi.I to je dovoljno,vredno je hvale to što je napravio što se tiče ovog lika.Neka generalizacija izvan Zagora recimo da je deplasirana,a i nije sve baš za poređenje.Sigurno je da ima većih znalaca,ali i vremena se menjaju.

Edited by - tumen on 18/12/2009 04:24:36
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 18/12/2009 : 07:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Ferri je Ferri. uskoro ce serijal o Zagoru obneleziti pola veka izlazenja,i time je sve receno. Bilo bi dobro kada bi neki fan Zagora napisao socioloski esej o njegovoj popularnosti i dugovecnosti na ex-yu prostorima. Koliko je samo generacija ljubitelja stripa uzivalo u ovom serijalu od daleke 1968.godine kada se u izdanju "Zlatne serije" pojavila epizoda "Nasilje u Darkvudu"!!!
Go to Top of Page
Page: of 489 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000