forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Carevo novo ruho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 26

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 00:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Baš sam maksimalno istražio, i evo nekoliko ideja, misli...
Bilo bi idealno kad bi svako mogao isključiti dio sadržaja koji ga ne zanima sa home pagea ili barem preraspodjeliti u vlastitom profilu sadržaj kako hoće. Meni recimo jako smeta što su mi u vrhu aukcije, posebno ono što sam prodavao sam prije 2 godine i više. Jednostavno mi nije bitno, ne znam da li ima još takvih na forumu, ali eto... Ili podaci koliko je gostiju i članova trenutno online...
Individualnim premještanjem bi bilo moguće i skloniti manje bitne stvari (recimo, brzi izbornik koji nikako ne koristim, ili zastarjeli oscar) i staviti u vrh ono bitnije (najnovije, najčitanije...). Ja bih stavio i login dio iznad ankete umjesto s lijeve strane (ili čak ispod Ankete ako se ne bih morao logirati svaki put kada otvorim stranicu)...


Ima tu zanimljivih ideja, mozda nesto i implementiram uskoro.
Ali, tvoje aukcije na tvom profilu nisu tu zbog tebe, nego zbog drugih.
Ideja je maksimalna transparentnost i povezanost: kad kliknes na profil nekog člana, da dobiješ što kompletniju sliku o njemu, bar što se aktivnosti na s.com tiče - i aukcije i ocjene i tekstovi i poruke itd itd. Sve na jednom mjestu, pregledno, jasno. I ista stvar sa autorima/izdavačima/recenzijama itd itd itd... Povezati sve relevantne podatke o nekoj temi na jednom mjestu.

Ovo što ti tražiš je vrlo fensi i kul, ali je prilično gadno za implementirati, ako se to hoce napraviti kako treba, a pitanje je je li vrijedno truda i vremena. Samo se trebate navići na novitete i onda ćete vrlo brzo znati što i gdje trebate gledati, a ostalo ćete preskakati, kao i do sada, uostalom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 00:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Markos
To nije dobro, zbog securityja i aukcija, da pamti login.


Hmm, druge stranice inače imaju opciju da označiš kućicu ako želiš da te zapamti (neke i koliko dugo - 2 sedmice, zauvijek...). Ne vidim kako bi ta opcija ometala pristup s javnih kompjutera na aukcije, ali ako misliš da je previše posla...


Aukcije, koliko ja znam, nijedne.
A i ne vidim u čemu je problem - uneses prva dva slova nick-namea i svaki iole bolji browser ti ponudi listu na kojoj izaberes svoj nick, i on ti automatski popuni password koji je upamtio. Dakle, login ti se sastoji od ukucavanja dva tri slova.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 00:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Meni je i stari bio dobar. Barem sam znao gdje je što.
Trebaće mi vremena da se naviknem na ovaj novi izgled


meni se čini da je sve prilično jasno složeno (ali teško je biti objektivan kad na nečemu radiš godinu dana, naravno da ti je jasno gdje je šta). Enivej, čisto me zanima - što ne možeš naći?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 26/12/2009 : 00:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Kad se otvorila stranica prvo šta mi je palo na pamet bilo je T-PORTAL!
Šta ću, moran bit iskren, jasno je da je dobar dio inspiracije za dizajn od tamo.
Inaće, super je sve, šta više otkrivam draže mi je...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/12/2009 : 00:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ideja je maksimalna transparentnost i povezanost: kad kliknes na profil nekog člana, da dobiješ što kompletniju sliku o njemu, bar što se aktivnosti na s.com tiče - i aukcije i ocjene i tekstovi i poruke itd itd. Sve na jednom mjestu, pregledno, jasno. I ista stvar sa autorima/izdavačima/recenzijama itd itd itd... Povezati sve relevantne podatke o nekoj temi na jednom mjestu.

Da, to je ono što meni smeta: meni nisu bitne aukcije kod drugih (jer ne kupujem ništa gotovo preko aukcija) nego njihove druge aktivnosti, pa onda želim prvo da vidim recimo njihovu najnoviju recenziju umjesto toga. Sve što je tu potrebno je da se ove kućice mogu preraspodjeliti kako kome odgovara i kako je kome bitno, nema potrebe dodati opciju da se može isključiti neki dio.
quote:

Ovo što ti tražiš je vrlo fensi i kul, ali je prilično gadno za implementirati, ako se to hoce napraviti kako treba, a pitanje je je li vrijedno truda i vremena. Samo se trebate navići na novitete i onda ćete vrlo brzo znati što i gdje trebate gledati, a ostalo ćete preskakati, kao i do sada, uostalom.


Znam. Ali internet je sve više mjesto interakcije između vlasnika stranice i korisnika/gostiju; ako se može personalizirati, zašto ne?
Da, da, znam, nema se vremena, para itd. Ali to mene ne sprječava da predlažem kao da sam ja vlasnik.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 00:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Na T-portalu sam bio triput u životu - od čega je treći put bio sad, da idem vidit sta je to tako slično:)
Nismo ništa kopirali niti uzimali za referencu, nego smo gradili sajt oko sadrzaja i rubrika koje je imao od ranije i koje sam htio da ima ubuduce. Naravno, jasno da je teško raditi portal, a ne upotrijebiti nešto što je netko negdje već upotrijebio, ali to je čisto stvar zanata i materijala/alata.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 01:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Markos
Ideja je maksimalna transparentnost i povezanost: kad kliknes na profil nekog člana, da dobiješ što kompletniju sliku o njemu, bar što se aktivnosti na s.com tiče - i aukcije i ocjene i tekstovi i poruke itd itd. Sve na jednom mjestu, pregledno, jasno. I ista stvar sa autorima/izdavačima/recenzijama itd itd itd... Povezati sve relevantne podatke o nekoj temi na jednom mjestu.

Da, to je ono što meni smeta: meni nisu bitne aukcije kod drugih (jer ne kupujem ništa gotovo preko aukcija) nego njihove druge aktivnosti, pa onda želim prvo da vidim recimo njihovu najnoviju recenziju umjesto toga. Sve što je tu potrebno je da se ove kućice mogu preraspodjeliti kako kome odgovara i kako je kome bitno, nema potrebe dodati opciju da se može isključiti neki dio.


Ovdje je dobro sto se do istih stvari moze doci na vise od nekoliko nacina, pa onda svatko moze birati onaj koji mu najvise odgovara. Enivej, ideja nije losa, dapace. Ako bude ne prekomplicirano za napraviti i ne bude mi uzelo previse vremena, dodat cu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 26/12/2009 : 01:01:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Ma ok, to je normalno, pa i ja san se prije bavija s tim Marko, sve je već izumljeno, samo triba znat uklopit...
I? Jel se slažeš, bar malo, osim ako oni smajl nije bija komentar?

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 26/12/2009 01:03:35
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 26/12/2009 : 01:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Marko, morao si da napravis novi dizajn sajta da bih ti ja procitao kolumne . Odlicne su ti, ne znam sto se vise ne bavis time. "Ne moze se, od vremena"...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 01:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Ma ok, to je normalno, pa i ja san se prije bavija s tim Marko, sve je već izumljeno, samo triba znat uklopit...
I? Jel se slažeš, bar malo, osim ako oni smajl nije bija komentar?


Ne, ne znam stvarno po cemu ti je to tako slicno. Po color-code pojedinih kategorija? Onaj dole dio sa skrolanjem "naslovnica" lijevo desno? Nemam pojma. Uglavnom, nema to veze s tportalom, to su osnovni elementi kod dizajna (color-code) i web developmenta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 01:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Marko, morao si da napravis novi dizajn sajta da bih ti ja procitao kolumne . Odlicne su ti, ne znam sto se vise ne bavis time. "Ne moze se, od vremena"...


A kad da sve to stignem? Ionako se raspadam od posla. Ja sve ovo guram u (nazovi) slobodno vrijeme, i sajt i fibru, dobro da uopće išta uspijem napraviti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2452 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 26/12/2009 : 01:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
....ima tu i više elemenata ali..Pošteno!...neka bude.
U svakom slučaju, dobro je, funkcionalno je, pregledno i to je to. Ovo su topic komentari, ja san da svoj i to ti je to.
Jedino bi još doda kad se uđe u forum očekuješ novo..a dobiješ staro.
Triba i forum redizajnirat sad kad se krenulo...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/12/2009 : 01:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Aukcije, koliko ja znam, nijedne.
A i ne vidim u čemu je problem - uneses prva dva slova nick-namea i svaki iole bolji browser ti ponudi listu na kojoj izaberes svoj nick, i on ti automatski popuni password koji je upamtio. Dakle, login ti se sastoji od ukucavanja dva tri slova.


eBay dopusti da možeš biti logiran cijeli dan. Ašćare sam otišao da pogledam...
A i nije toliki problem jer nema velike interakcije nas korisnika s home pageom (kao npr. opcije komentarisanja najnovijih vijesti ili magazina ili čak kolumni, što je bio jedan veliki flop i na SMG pa zato ne predlažem - mada je pitanje da li bi se isto ponovilo na stripovi.com koja je ipak posjećenija). Jedina interakcija koja se sad dopušta osim aukcija jesu komentari na recenzije, no ko je spreman ocjeniti priču, scenarij itd. sigurno neće odustati samo zato što mora kliknuti još dvaput da se loguje.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/12/2009 : 01:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Hmm, bannerredirect ne radi: http://www.stripovi.com/bannerredirect.asp?ID=17
To sam primjetio da i google search sitea izbacuje rezultate koji više ne funkcionišu: http://www.stripovi.com/maus.asp
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/12/2009 : 01:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message  Reply with Quote
Hmm, da, nefleksibilnost onog bijelog prostora koji je bio moj prvi komentar se već pokazuje kao veći problem jer se DeeCayev uvodni tekst raširio i preko datuma ispod: http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=1009
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 26/12/2009 : 04:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
Super!Jednostavno me navodi da prosvrljam svuda gde dosad skoro nikako nisam zalazio :))

Po meni najbolje bi bilo da je sve ovako kako je,ali da kad kliknes na aukcije ides na aukcije kakve su i bile dosad,mislim da su nezamenljivi(unikatni)bili su zaista perfektni,ali kad si vec sve promenio,imam nekoliko predloga:

1.Vrati staru dobru plavu boju na sve gde mozes kliknuti,npr:
Gigant komplet 1-77 421 Kn 1 ierdesi1 (168) 06:44:06
Datum 25.12.2009 Vrijeme: 14:01:00 sati Autor: Markos Broj pogleda: 201

2.Kad udzes u aukcije,bilo bi lepo da tamo ima opciju full screen,ako je izvodlivo,a vec vidimo da je za tebe sve izvodljivo,to bi bilo zaista lepo,slike bi bile vece,nazive i cene takodzer,i sve bi bilo preglednije..zasto,zato sto ako neko vec krene da postavlja nove aukcije ili trazi odredzene stripove,tamo moze provesti satima i druge stvari ne bi ga zanimali

3.Posta..bas je lepo sto ovde stizu mailovi za zavrsene aukcije,evo stigla mi je poruka da je aukcija zavrsila,stigla je od Markos,dole ima opcija odgovori,ali ako odgovorim,odgovoricu tebi ,kad vec tamo stizu poruke za zavrsene aukcije,ima li sanse da ubacis kao sto je na forumu Click to send an E-Mail to Markos

4.Ubacio si Brad barron i Dampyr,a nisi Kapetan Miki i PSDZ,od ova prva dva nece godinama biti 5-6 aukcija,a od miki i psdz uvek ima hrpu.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7098 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/12/2009 : 06:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Novi site izgleda fenomenalno! Tek sam ga nekoliko minuta proucio i zakljucio da si na to potrosio puuuuno vremena! Toliko malih detalja, sve je na "pravom" mjestu, prelijepo. Stvarno super! Osjecam se ponosan sto sam dio ove stripovske zajednice.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 26/12/2009 : 09:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Lepo izgleda samo nikad da se snadjem.Stvar navike!Ima dosta novih stvari sto je pohvalno.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/12/2009 : 09:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Uh...Što više gledam novi sajt to mi je više neugledniji.Dobro da idem direktno na forum.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 09:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Hmm, bannerredirect ne radi: http://www.stripovi.com/bannerredirect.asp?ID=17
To sam primjetio da i google search sitea izbacuje rezultate koji više ne funkcionišu: http://www.stripovi.com/maus.asp


Rijesio bannere, googleu ce ipak trebati neko vrijeme da sve reindeksira.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 09:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Hmm, da, nefleksibilnost onog bijelog prostora koji je bio moj prvi komentar se već pokazuje kao veći problem jer se DeeCayev uvodni tekst raširio i preko datuma ispod: http://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=1009


Rijesio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 09:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kerber
1.Vrati staru dobru plavu boju na sve gde mozes kliknuti,npr:
Gigant komplet 1-77 421 Kn 1 ierdesi1 (168) 06:44:06
Datum 25.12.2009 Vrijeme: 14:01:00 sati Autor: Markos Broj pogleda: 201


Plave se ne uklapa u dizajn i nece se mijenjati. Dovoljno je da prođeš mišem preko nečega i da vidiš je li link ili ne.

quote:
Originally posted by kerber
2.Kad udzes u aukcije,bilo bi lepo da tamo ima opciju full screen,ako je izvodlivo,a vec vidimo da je za tebe sve izvodljivo,to bi bilo zaista lepo,slike bi bile vece,nazive i cene takodzer,i sve bi bilo preglednije..zasto,zato sto ako neko vec krene da postavlja nove aukcije ili trazi odredzene stripove,tamo moze provesti satima i druge stvari ne bi ga zanimali


To mi se ne svidja.

quote:
Originally posted by kerber
3.Posta..bas je lepo sto ovde stizu mailovi za zavrsene aukcije,evo stigla mi je poruka da je aukcija zavrsila,stigla je od Markos,dole ima opcija odgovori,ali ako odgovorim,odgovoricu tebi ,kad vec tamo stizu poruke za zavrsene aukcije,ima li sanse da ubacis kao sto je na forumu Click to send an E-Mail to Markos


Hm. Tu si u pravu. Mada, i kad ti stigne mail s aukcija, posiljatelj je "aukcije.no.reply@...", a ne prodavač ili kupac. Dakle, ista stvar, ni tamo ne možeš kliknuti "odgovori". Ovo sam dodao jer se dosta ljudi bunilo da im mailovi s obavijesti ne stižu. Na ovaj način će uvijek imati obavijest na sajtu - plus, kad si logiran i kad pogledaš neku svoju završenu aukciju, vidjet ćeš podatke kupca/prodavača, tako da ga uvijek možeš kontaktirati.



quote:
Originally posted by kerber
4.Ubacio si Brad barron i Dampyr,a nisi Kapetan Miki i PSDZ,od ova prva dva nece godinama biti 5-6 aukcija,a od miki i psdz uvek ima hrpu.


U pravu si, to ću dodati!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 09:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Uh...Što više gledam novi sajt to mi je više neugledniji.Dobro da idem direktno na forum.


A žao mi je, stvar ukusa, pretpostavljam, ali nekako mi je nepojmljivo da je nekome stara verzija bila ljepša. Ne da je bila loša, ali ljepša sigurno nije bila.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/12/2009 : 09:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ne razumijem. Koju Operu imas? Koji IE imas? Koji OS imas?


OS: Windows XP
IE 6.0
Opera 7.32
Adsl internet

U pitanju su programi koji me već godinama vjerno služe i vode kroz internet. Možda su zastarjeli (a i kompjuter).
Do sada sam primjetio poteškoće i na sajtu Bookglobea (SMG) - taj mi otvara puževom sporinom.
No, npr. na ovom forumu se sve otvara čim kliknem (znači max. brzo).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29190 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2009 : 10:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sorry, ali ... IE 6.0 je najgore smeće od browsera koje se ikad pojavilo i zbog kojeg sam potrosio more i more zivaca i sati da bi natjerao sajt da se dobro prikazuje i na njemu. Na mom stroju IE radi malo sporije, ali radi dobro. Vjerojatno je kod tebe u pitanju kombinacija starog kompjutera i starih browsera pa se sve vuce. Sto da ti kazem - koristi Firefox ili upgrejdaj operu ili ie. Ja imam zadnju Operu i sve radi kao podmazano. IE 7 i 8 isto.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 26 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000