forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Rip Kirby nova kolekcija komplet u 5 knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/12/2009 : 19:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
to cu imati. Ali ima jos spanjolskih izdanja, izdavac se zove burlan, iz sedamdesetih... Ali relativno su skupa, a glupo mi je kupovati naslijepo ako kvalitet nije bolji od ovih koje imam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 24/12/2009 : 20:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
teško da je...ja sam imao negdje jedan (dva?) stara španjolca ako ih iskopam pošaljem ti na uvid....
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/12/2009 : 20:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
OK, super.

Trouble will find me
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18726 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2009 : 21:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
svaka čast,jedno od redkih američkih izdanja koje mi se toliko sviđa,da bi ga kupio.
Ovo se uzima pod obavezno.Toliko je dobro da sam uvijek mislio da je Bonellijevo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7535 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/12/2009 : 23:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ovolika priča bez ijedne sličice. Ne ide to.


Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/12/2009 : 14:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

to cu imati. Ali ima jos spanjolskih izdanja, izdavac se zove burlan, iz sedamdesetih... Ali relativno su skupa, a glupo mi je kupovati naslijepo ako kvalitet nije bolji od ovih koje imam.


Valjda Buru Lan, ne Burlan?

Ali imaš osim toga i Euroclub Magerit, takođe španski izdavač. Ipak, i to je skupo, a ne znam kakav je kvalitet.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 27/12/2009 : 16:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Te cu materijale dobiti - ako mislis na Planetu de agostini izdanje. Ili neko drugo?


ako se sjecam dobro, ti spanjolski [ne sjecam se jel sam imao spanjoslko ili katalonsko izdanje] su generalno govoreci najbolje sto sam vidio...jedno holandsko izdanje (luksuzno) samo Raymondove godine je bilo dobro uradjeno ako se sjecam i pisalo je da su cistili oni neke stvari sa photoshopom...


imao sam od Pacific Comicsa (koji je izgleda ilegalno stampao stvari na haitima? ili Italiji zato sto nije mogao da dobije prava za Ameriku (ovo su samo price sto sam citao??)...je bilo vrlo dobro ali samo Raymondove godine su uradili i cini mi se da su im falile jedna ili dvije njegove godine...

Mislim da je najbolje ici po tim De Agostini izdanjima..Burlan izdanja nikad nisam vidio

btw, ako ikad pomislis da radis Casey Ruggles-a imam ja komplet izdanje od Pacific Comicsa ako ti zatreba...dobro je uradjeno samo nikad nisam vidio Rugglesa u drugim izdanjima

Sta mislis o Tarzanu (nedeljne table od Russ Manninga)?
http://www.erbzine.com/mag8/0830.html
ili od Al Williamsona Secret Agent Corrigan
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 27/12/2009 : 16:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

OK, super.


izvini, ali evo zaboravih da dodam ovo mjesto gdje ima jedan skupi volumen tog austrijskog izdanja (izgleda je bilo 3 volumena samo raymonda)
...isto tako ima nekoliko tih Pacific Comics knjigica
http://www.stuartngbooks.com/monographs_rrr.html#Alex_Raymond

samo nagadjam ali mi izgleda slicno tom holndskom izdanju kojeg se ne mogu sjetiti [sigurno Rommel zna]
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/12/2009 : 16:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informacijama, ove cu austrijske potraziti, to bi moglo biti dobro, te tri knjige se mogu kupiti za cca stotinjak eura, to nije tako strasno, ako ce rijesiti problem s tim losijim pasicama.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 12/01/2010 : 16:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message  Reply with Quote
Pre neki dan sam dobio IDW-ovog Rip Kirby-ja.

Mogu vas obavestiti da je knjiga dobro uradjena: lepo dizajnirana, odstampana na dobrom papiru i cvrsto uvezana. Nesto je veceg formata nego serija “Terry and The Pirates”.

Na zalost kvalitet kopija je razocaravajuci.
IDW je u najavi obecavao "syndicate proofs", a dobili smo uglavnom osrednje kopije, mnogo toga je kopirano iz novina, na par mesta je nevesto docrtavano!? (primer: str 77, kais od 14.09.1946) Tek za par kaiseva mogu reci da su dobiveni skaniranjem Raymondovih originala i daju nam naznaku sta propustamo!
U uvodniku se tvrdi da je ulozeno puno truda da se dodje do najkvalitetnijih kopija, na zalost ni to nije u potpunosti istina.
Posedujem holandsko izdanje od pre 10 godina. Uporedjivao sam najlosije kaiseve i na moje iznenadjenje kopije
u holandskom izdanju su bile kvalitetnije.

Zaista je razocaravajuce kako je malo originalnih tabli sacuvano (dostupno?) uzimajuci u obzir da je strip krajem 40-tih i pocetkom 50-tih bio jedan od popularnijih ako ne i najpopularniji u US.
Tesko je shvatiti kako King Features nije sacuvao kopije.
Zna li neko sudbinu Raymond-ovih originala? Vidim da se neki mogu naci na aukcijama po prilicno visokim cenama.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2010 : 21:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Meni je danas stigao IDW-ev Rip i ne mogu se ne sloziti sa Jimmyjem. Kvalitet skenova je prečesto nezadovoljavajući i jednostavno ne mogu vjerovati da se netko zaista potrudio doci do najboljih kopija, jer, ovlas usporedjujuci prvu IDW i Planeta De Agostini knjigu, bar pola kaiseva iz IDW knjige je lošije.
Jimmy, mozes li javiti podatke o tom nizozemskom izdanju? Mozda bi mi moglo biti korisno, ako je zaista tako kvalitetno.

Sto se tice originala, oni su po privatnim kolekcijama, do toga je prakticno nemoguce doci. Mada je tuzno sto ne postoje bar syndicate proofs:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 12/01/2010 : 23:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message  Reply with Quote

Markose,

Rip Kirby je stampan u prilicno luksuznom izdanju, 8 knjiga, 800 primeraka. Pokriva kompletan Raymond-ov rad na Kirby-u te par epizoda John Prentice-a u poslednjoj knjizi.

Izdavac je:
Uitgeverij Boumaar
Braamkamp 199
7206 HJ Zutphen

Izdanje je iz 1998-99.

Pored arhiva King Features-a, koristili su Kraljevsku biblioteku, mislim da sam negde procitao da su neke nedostajuce kaiseve nasli u Francuskoj. Moram da se ogradim, nisam eksplicitno rekao da je holandsko izdanje kvalitetno, mislim da ima isti problem kao i IDW-ovo izdanje. Razlika je da su se oni potrudili oko najlosijih kaiseva.
Takodje format, nesto veci od A4, doprinosi drugacijoj percepciji. Kaisevi u holandskom izdanju su manji tako da su kod losijih kopija mane manje izrazene, ali na zalost kod boljih kopija gube se detalji Raymondovog crteza.

Evo par fotografija:









Kako ce fotografija dati vise informacija nego moji opisi, rado cu ti poslati fotografije u visoj rezoluciji na mail.

Zaista je tuzno da KFC nije brinuo o Rip Kirby-ju. IDW je spomenuo u uvodu da su za osnovu koristili kolekciju biblioteke Michigan State University te delom originale iz par privatnih kolekcija, ali ocigledno je da se nisu potrudili da nadju vecinu, daleko od toga.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/01/2010 : 23:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ideja koju i ja imam, 5 kaiševa po stranici, to je jedino razumno rješenje. Kaiševi su 22x6 cm, tako da za dobiti nešto slično A4 moraš staviti 5 kaiševa. Ako su pokrili cijelog Raymonda u 8 knjiga, to znaci da svaka knjiga ima cca 70-80 stranica? To mi je premalo... Ja sam mislio staviti cca 200, na taj nacin bi cijeli Raymond bio gotov u 3 knjige. Posalji mi molim te sto vece skenove na mail (markos at stripovi.com), da provjerim. I hvala.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 13/01/2010 : 19:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
jeah, imao sam ovo izdanje prije koju godinu i ako se sjecam bilo mi je najbolje, mozda zato sto su cistili sa fotoshopom i printali na sjajnom papiru...ali su ove knjige teske i malo previsoke, ako se sjecam od koze ukoricene ili nesto kao koza...

bas sam citao prije dvije sedmice u jednom stripu glamourpuss ili tako nesto gdje gdje aurtor stripa koji kopira razne realisticki nacrtane stripove pise kako je nevjerovatno tesko naci kvalitetne originalne alex raymondove strip table i one koje se nadju pokazuje primjerak jedne vinjete gdje se vide vrlo tanke linije nacrtane itd (prelijep crtez Raymonda) i onda istu tu vinjetu u nekom strip izdanju (o da primjer je spanjolsko izdanje de agostini) gdje se te linije ne mogu vidjeti i crtez je nekako crnji sa puno debljim linijama itd...

tako sto se bolje moze treba uraditi jer niko nema najbolje verzije..a onaj editor sto se hvalio da ce upotrijebiti syndicate prooofs iz IDW mora da je lagao..jer sam ja neke iste slabe kaiseve iz ovog IDW izdanja vidjao bolje odradjene u drugim izdanjima...al haj sad to nadji i sjeti se gdje itd...

Ja bi ovo odradio u dmenzijama kao Fibrine Spaghettti bros, ako treba malo sire, ne znam...ali sigurno ce biti puno bolje od idw u to sam sigurno

Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 13/01/2010 : 19:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message  Reply with Quote
Knjige 1-7 imaju 80-85 stranica stripa, a 8. knjiga sadrzi 60 stranica Raymond-ovog rada.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/01/2010 : 19:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

jeah, imao sam ovo izdanje prije koju godinu i ako se sjecam bilo mi je najbolje, mozda zato sto su cistili sa fotoshopom i printali na sjajnom papiru...ali su ove knjige teske i malo previsoke, ako se sjecam od koze ukoricene ili nesto kao koza...


Da, na sjajnom papiru ce to sigurno izgledati bolje.

quote:
Originally posted by Raymond
bas sam citao prije dvije sedmice u jednom stripu glamourpuss ili tako nesto gdje gdje aurtor stripa koji kopira razne realisticki nacrtane stripove pise kako je nevjerovatno tesko naci kvalitetne originalne alex raymondove strip table i one koje se nadju pokazuje primjerak jedne vinjete gdje se vide vrlo tanke linije nacrtane itd (prelijep crtez Raymonda) i onda istu tu vinjetu u nekom strip izdanju (o da primjer je spanjolsko izdanje de agostini) gdje se te linije ne mogu vidjeti i crtez je nekako crnji sa puno debljim linijama itd...



Da, Glamourpuss, znam za to.

quote:
Originally posted by Raymond
tako sto se bolje moze treba uraditi jer niko nema najbolje verzije..a onaj editor sto se hvalio da ce upotrijebiti syndicate prooofs iz IDW mora da je lagao..jer sam ja neke iste slabe kaiseve iz ovog IDW izdanja vidjao bolje odradjene u drugim izdanjima...al haj sad to nadji i sjeti se gdje itd...


Da, nazalost, sto je tu je, napravit cu najbolje sto se uciniti da. Oni su vjerojatno koristili syndicate proofs za dosta toga, ali za dosta toga nisu. PLUS, cistili su te table i "počistili" hrpu detalja, tako da... (a da i ne spominjem nadocrtavanje - nevjerojatno da se takvo nesto radi danas). Ali, opet, svako izdanje pati od necega, bit ce tona posla provjeriti 4-5 raznih izdanja i odabrati najbolje table.
Nasao sam ovo nizozemsko izdanje na ebayu, pa cu to vjerojatno kupiti, 100 eura, nije tako strasno. Jos moram nabaviti austrijsko...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=270402682593&Category=77850

quote:
Originally posted by Raymond
Ja bi ovo odradio u dmenzijama kao Fibrine Spaghettti bros, ako treba malo sire, ne znam...ali sigurno ce biti puno bolje od idw u to sam sigurno


Ici ce u Eternaut/Metabaruni format, to mi ce cini najoptimalnije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 13/01/2010 : 21:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nasao sam ovo nizozemsko izdanje na ebayu, pa cu to vjerojatno kupiti, 100 eura, nije tako strasno. Jos moram nabaviti austrijsko...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=270402682593&Category=77850




100 eura za 8 albuma? To je zaista povoljno. Video sam ih nedavno u strip knjizari, nedostajao je prvi deo, cena je bila 40 eura po knjizi.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2744 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 14/01/2010 : 20:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
hebo sjajni papir


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/01/2010 : 02:22:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
http://comicscomicsmag.blogspot.com/2010/01/romance.html

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 21/01/2010 : 10:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Čestitke za Markosa na ovom sjajnom poduhvatu.
Štampaj na mat ofsetnom papiru, ni u snu na sjajnom papiru.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 21/01/2010 : 23:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
ja sam danas dobio americki Torpedo integral od IDW i super izgleda na sjajnom papiru vide se detalji nvjerovatno sto je crtao jordi Bernet..isto tako AlWilliamsonova knjiga stampana izgleda mi na sjajnom ili polusjajnom papiru i kao da gledas original crteze, sve se vidi
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



631 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 23/01/2010 : 00:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
IDW Kirby = Razočarenje!
Čemu ovakva oprema ako sam strip nije doveden u ispravno stanje?!
Očigledno jednim delom kopirano sa loših kopija. Teško mi je priznati ali čini mi se da bi strip bolje izgledao na sjajnom papiru. Ovo se može zaključiti poređenjem prvih kaiševa u stripu i na zadnjoj korici gde su takođe odštampani (na koricama su sjajni). Dvojku ne naručujem dok ne vidim Fibrino izdanje. Ako Raymondov rad bude u tri toma i sa zamenjenim mutnim kaiševima onda nema dileme.
Sad je Markos na potezu...


Ostaviti isprekidanu liniju nogu Honey Dorian je ZLOČIN!




Za Raymonda:
Kada pominješ Al Williamsonovu knjigu misliš li na Hidden Lands?

Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 23/01/2010 : 00:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
za Wobble: na ovu dolje...sav Flash Gordon mu je isprintan odje u velikoj dimensizji vise od A4...nazalost hardover je rasprodat ali ja sam kupio mehko izdanje i napravljeno je vrlo dobro tako da sad i nebi kupovao HC...dodato je dosta olovki, skeceva itd....najbolja njegova knjiga do sada....
http://www.amazon.com/Al-Williamsons-Flash-Gordon-Lifelong/dp/1933865121/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1264203508&sr=8-1-spell
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



631 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 23/01/2010 : 00:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Ta mi je već dugo u planu nabavke. Vidiš, uopšte nisam primetio podatak da je 30.2 x 22.9! To će uticati da se na listi prioriteta približi vrhu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29179 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/01/2010 : 13:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja cu se potruditi koliko god budem mogao da nabavim bolje materijale. Imat cu bar tri izvora, pa ...

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000