forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog u izdanju Veselog četvrtka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 72

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 23:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


inače, svako djelo je samo izvanjštena unutrašnjost čovjeka: ili što pišeš, kako pišeš, to si zapravo ti sam, tvoj karakter i lik



naravno, u to nema sumnje... zato je kjavi lažnjak i ograničen prepisivač upravo poput njegovih uradaka
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/02/2010 : 23:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
stvar je u tome da si ti slab analitičar i mlak filozof pa nisi u stanju prepoznavati bitno u djelima
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 13/02/2010 : 23:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
mozhda je destruktivna lichnost:D

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/02/2010 : 23:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
tko? kiky?
on je ženski petko
zanijekani muškarac
ali i takvih treba biti
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/02/2010 : 23:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by stinky


inače, svako djelo je samo izvanjštena unutrašnjost čovjeka: ili što pišeš, kako pišeš, to si zapravo ti sam, tvoj karakter i lik



naravno, u to nema sumnje... zato je kjavi lažnjak i ograničen prepisivač upravo poput njegovih uradaka


Ni šizofreničari, ni lažnjaci & ograničeni prepisivaći nisu nužno ljudi čija djela ne zavrijeđuju pažnju. Ni racionalisti, ako ćemo i Barbatovu ovdje ubacit. Bitno je to samo ustanovit, pa se pravilno i postaviš.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 13/02/2010 23:31:45
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/02/2010 : 23:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
e pa dobro smo se ispričali
jes da mi je propao film (treba nemilice pručavat jer inače ljudsku kulturu koštam godine i godine razvoja; koliko li će trebati drugima da dođu do spoznaja koje meni ekspresno ulijeću u glavu po apsorbiranom djelu), ali barem sam kikyju malčice pomogao da pohvata neke esencije
veselim se što će biti još ovakvih polemika
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/02/2010 : 15:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
poslednja karta zaokruzava broj stripova za godisnji izbor.
ovo je cini mi se prva paolina prica kojoj ne nedostaje intenziteta od prve do polsednje strane. ok, na kraju malo padamo sa raspletom (mislim , oko slucaja zadnje zrtve), dok je sam kraj takodje eksplozivan.
mavi je zaista interesantna kao lik koji gleda svoja posla i ne trza bas na tudje nesrece.
veliki plus je sto je konacno paola skapirala i gruca i dala mu savrsenu epizodu.
minus je i dalje njena opsesija da mrcvari dilana, izivljavanje nad njegovom (ne)sposobnoscu da resava slucajevei da ga blatantno okrivljuje za sveopste masakre u pricama. dokle bre vise paola!
mari je briljantan, posebno u scenama sa puno crnila (including zadnju tablu koja je wow!), lik anoreksicne devojke je zastrasujuce prikazan, malo mu steka bloch koji lici na monstruma :)
stanova naslovnica briljantna, dilan kao pravi opsenar/iluzionista sa kartama u ruci i onim stapom. jos da je malo bolje (kao sto zna) prikazao izraz lica bilo bi poster-odlicno!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 14/02/2010 : 17:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
@Barker: Ne slazem se u potpunosti ovo za Gruca i njegovu ulogu u Posljednjoj karti. Ovdje je Gruco stvaran lik, koga cak u jednom trenutku ponesu emocije kad zavali ovu Mavi shakom u glavu. Jeste originalno, ali nije po mom ukusu. Grucovu ulogu sam uvjek vise dozivljavao kao ulogu hora u antickim dramama. Znaci, ne kao pravog lika, nego nekog/nesto sto unosi promjenu ritma i daje objasnjenja koja niko drugi ne moze dati, kroz satiricni uvid i ironicnu distancu. Gruco ne ucestvuje u dogadjajima vec ih gleda sa strane i sprda se sa njima, i zato nije klasican sidekick, vec vise Dilanov freaky alter ego. Dalje, ne volim kad Gruco ostane bez teksta i kad nije u stanju da zbija sale sa svim i svacim. To se desilo u Dugackom pozdravu i to je ok, jer tu melanholicno-apaticna atmosfera i ne treba da se razbija, ali ne vidim zasto bi se to desavalo u Posljednjoj karti, s obzirom na relativno uobicajenu tematiku (smrt, krv, tuga, nemogucnost da se odupres sudbini), koju je Gruco uvjek lako posmatrao sa distance.

A, Chiavieva slika, boze me sacuvaj!!! Lud lik, sto posto! Kao da Tom Cruise glumi u filmu Johna Watersa.

I jos nesto, procitao sam Predodredjen zrtve, jos jedan dokaz Meddine superiornosti nad svim aktuelnim DD scenaristima (osim mozda Barbato, koja spada u posebnu kategoriju). Koliko je ovaj covjek dobar pripovjedac, to je prosto nevjerovatno. Ono sto je nevjerovatno je da je pored zivog Medde, dragi Ruju dobio priliku da pise broj 300. Dobro, mozda se svi iznenadimo rezultatom, isto kao sto sam se ja prijatno iznenadio poslije par njegovih odlicnih epizoda (Drugi, Vjecna iluzija), ali ako cemo po zaslugama i po talentu, Medda bi svakako trebalo da ima prednost.
E, sad, mozda imam objasnjenje za ovaj izbor. Naime, Bonelli je, realno, korporacija. Kao i svaka druga korporacija funkcionise po pravilima koja nijesu pravedna i dobra. Ruju je napisao milijardu prica u posljednjih 10-ak godina. Mislim da Medda nije napisao vise od 15-20. Korporacija stiti svoje vojnike, stiti ljude koji donose prihod, bez obzira na njihov talenat i eventualne oscilacije u radu. Ako s jedne strane imas genija koji s vremena na vrijeme bljesne i odradi fantasticno jedan posao, a onda u narednih mjesec dana dolazi na posao u 11, a s druge strane imas lika koji prvi dolazi na posao a posljednji odlazi sa njega i koji cak iako ne briljira, odradjuje posao, logicno je ko je bitniji za korporaciju i ko donosi stabilnost. Ruju je dobio nagradu, a Bonelli otkrio svoju kapitalisticku sustinu. Doduse kapitalizam i jeste sistem mediokriteta, koji nominalno jednakom sansom za sve, gusi one posebne koji ne prihvataju sistem i njegovu diktaturu. Medda nije covjek sistema, a Ruju jeste, pa mislim da je izbor scenariste za broj 300 logicna posljedica ove cinjenice.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/02/2010 : 22:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Danas sam se bacio na iščitavanje par Dilana, konkretno ''Kuća izgubljenih'', ''Strava iz nekog drugog Kad'', ''Đavolji dodir'' i ''Poslednja karta''.
Koliko god volio i cijenio priče Paole Barbato, u jednom imate pravo.
Dok Sklavijev Dilan, drugačije rečeno onaj pravi, neukaljan hipreprodukcijom profitabilnog proizvoda, i u najvećem užasu, noćnoj mori i nevolji najčešće uspijeva da sačuva sarkazam, duh i spremnost da odbije svijet natprirodnog, zadržavajući mir svog posebnog ugla gledanja na svijet, Dilan Paole Barbato se često pretvara u krhku ljušturu koja se slomi na kraju epizode, gubeći svaku kontrolu nad sobom, ponegdje i prelazeći u patetiku. Sklavi ovakve trenutke čuva za vrhunac epizode, za prave potrese i ''promijene'' u Dilanovom svijetu, Paola... Pa, možda motiv ''slomljenog Dilana'' previše koristi. Baš kao uzrečica koju stalno ponavljaš dok ne dosadi svakome (moje ''međutim,'')... Treva zadržati Dilanov cinizam i sarkazam, koji uz Gruča daje još jednu malu notu humora sumornoj radnji.
Jebiga, o ovome ste vi pričali prije mnogo mjeseci, ali ja sam tek sada uspio da formulišem ovo. Šta reći, usporen sam...

Edited by - Mhejl on 14/02/2010 22:20:08
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/02/2010 : 08:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
@djuro: ma i meni je drag/omiljen gruco u svom "izvornom" obliku. ali i pre se desavalo (ne samo u dugackom pozdravu)da on odreaguje na slican nacin kad se iz nekog razloga "veze malo dublje" za klijenta/lika iz price. i to je promena koja mi bas prija, posebno ako prolistamo malo paolina dela gde je on skoro pa skrajnut do maksimuma.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/02/2010 : 14:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
citao sam Šuma ubojica
1994. mi je bio super
a sada vidim da je ovo mix svega i svacega...+ vudi alen... ne znam vala... nije nesto... losije nego sam se nadao :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/02/2010 : 06:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
sta god trazio u sumi ubojica, neces ga naci :O :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 03/03/2010 : 19:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Na trafike u Crnoj Gori je stigao DD VČ br.26, ''Demonska sonata''. Ah, kako je dobar osjećaj kada ponovo kupiš strip na trafici, unedogled ga čitajući i listajući. Prekrasno. Međutim... Da, uvijek ima neko ''međutim''. Ni dvomjesečna nestašica stripova mi nije toliko pomutila razum da ne shvatim da je ova priča - još jedan pucanj u prazno! Čini mi se da sam vidio par pozitivnih komentara, ali ja zaista ne znam šta vam se ovdje dopalo?! Loša, klišea puna obrada teme koja je mogla biti izvrsna polazna tačka (životi velikih muzičara su uvijek zanimljivi - Mocartov prelazak sa ''čuda od djeteta'' do siromašnog i nezapaženog bečkog kompozitora, Vagnerova posvećenost operama, gluvi Betoven...). Ova epizoda nema NIŠTA. Pa čak ni onaj polutruli šmek starijih lošijih epizoda (neke Kjaverotijeve, prvenstveno - forsiranje patetike i ''filozofije'' serijala koje nekada rezultira pristojnom zajebantskom atmosferom). Samo nemušto pribjegavanje već razvijenim obrascima dok se nekako ne dogegamo do kraja. Možda i priča nije toliko loša, koliko je prokleto istovjetna gomili ranijih ''hitova'', a ne volim čitati reciklaže. Jedine stvari koje su osrednje zanimljive su ''nalaženje rasporeda nota'' i vječita težnja umjetnika za stvaranjem savršenog dijela, što je lijepa i nedostižna ideja (uživajmo u pokušajima...). Ostalo - kaput.
Crtež mi se sviđa, ali mislim da crtač ima još potencijala za napredak. I da, Dilan mu na nekim sličicama prilično podsjeća na Stanovog.
Priča - 4/10. Crtež - 6/10.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 03/03/2010 : 19:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Mhejl ne zezaj, dobra je priča, ona me i motivisala da se vratim ovom junaku, pravim planove da ga ponovo sakupim kompletnog....
Go to Top of Page

Boyce
Starting Member



38 Posts

Member since 04/07/2009

Posted - 04/03/2010 : 10:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyce a Private Message  Reply with Quote
VČSB 10
Sve osim priče "Košmari istraživača košmara" biće brzo zaboravljeno

Prva priča sa "humanoidnim čudovištem" i mutacijom tela me podseti na Kranga iz Nindža Kornjača:"Šrederu(ili bolje Dilane),gde je moje novo telo?"
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 04/03/2010 : 14:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Boyce

VČSB 10


Prva priča sa "humanoidnim čudovištem" i mutacijom tela me podseti na Kranga iz Nindža Kornjača:"Šrederu(ili bolje Dilane),gde je moje novo telo?"



Da katastrofa je "Poslednja mutacija", dno dna! Al' zato u sledecem SB imas dve odlicne krace price: "Taxi!" i "Serijski ubica", a i "Zvakac pokrova" Manfredi/Roi, je solidna i moze da prodje. Tu je Roi izvanredan kao i uvek..(he, he, he..ali su ovde vampiri a ne cudovista..da, opet su medju nama)
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/03/2010 : 12:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
Izasao DD 28 - U senci vulkana, Ruju/Cosu.
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 09/03/2010 : 15:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by desolator5

Izasao DD 28 - U senci vulkana, Ruju/Cosu.



Nužno zlo.Ovu glupost moram kupiti samo da mi na polici ne bi stajao br.27 pa onda 29.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 09/03/2010 : 16:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
zar je toliko loš...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 09/03/2010 : 16:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

zar je toliko loš...


Pa, potpisuju ga Ruju i Cossu, što opet ne mora ništa da znači.
Go to Top of Page

desolator5
Starting Member



91 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 09/03/2010 : 19:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send desolator5 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by profesor-inz

zar je toliko loš...


Pa, potpisuju ga Ruju i Cossu, što opet ne mora ništa da znači.


Ne mora nishta da znaci, ali je uprvao tako. Sad sam procitao :(
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 09/03/2010 : 19:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by profesor-inz

zar je toliko loš...


Pa, potpisuju ga Ruju i Cossu, što opet ne mora ništa da znači.

Vidim da svi pljuju po gospodinu Cossu, meni je njegov crtez prihvatljiv, a sa tim cesto mi i njegove price legnu...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4325 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 10/03/2010 : 19:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
procitao sam novi dilan od vc o vulkanu....super prica
Go to Top of Page

drakulloni
Senior Member



1317 Posts

Member since 25/09/2009

Posted - 11/03/2010 : 10:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send drakulloni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl


Crtež mi se sviđa, ali mislim da crtač ima još potencijala za napredak. I da, Dilan mu na nekim sličicama prilično podsjeća na Stanovog.
Priča - 4/10. Crtež - 6/10.

Ja ne vidim bas neku slicnost sa Stanom. Pre mi se cini da on inspiraciju crpi iz 50-tih i 60-tih godina. Daleko je realniji, moglo bi se reci da je krut u odnosu na Stana. Mada, meni licno to ne smeta. Crtez mi se svideo, najvise zbog ubacivanja onih manjih vinjeta i prikaza djavola, coveka koji gori...itd. To je nekako naglaseno u odnosu na klasican crtez kojim se koristi.

A sama prica je sasvim solidna. Nista specijalno, ali i to je kvalitet. Bolje nego da se tezi nekoj specificnosti, pa da ispadne krs. Ovako, sto je sigurno sigurno je.
Meni je malo zasmetala isprekidanost radnje. Jedna radnja se desava (razgovor Dilana i Natase) pa je prekine druga (upad onih "ljudi u crnom" u bolnicu) pa se opet vrati na razgovor... kao i izforsirani Grucovi vicevi, bez neke veze sa samim desavanjima. Vise popunjavaju prazan prostor, kako bi se ispostovao broj stranica.

Lepo je promenniti se...Jos je lepse promeniti se zauvek.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 11/03/2010 : 16:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
"U senci vulkana" - dosadno, bledo,...ne znam sta bih napisao, prosto me nije zagolicalo ni da je napljujem. Recimo da je ovo prosek Ruju/Kosu saradnje, negde na pola puta izmedju 'Svemirca' i 'Pisama iz pakla'.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page
Page: of 72 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000