forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oceni film: Everything You Always Wanted to Know A
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/02/2010 : 02:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dragi su mi ovi filmovi 8/10

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 14/02/2010 : 09:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message  Reply with Quote
Jedan od največih seriala svih vremena. 10 /10.

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 14/02/2010 : 09:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
TOP
10/10. Ocena je za film u to vreme i kako sam tada to doziveo. Gledao miliun puta.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/02/2010 : 10:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Vrhunska zabava i komedija! Svakih nekoliko godina s guštom ih pogledam.

10/10
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2010 : 10:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

obožavao sam ove filmove kao klinac!



A sad si kao odrastrao

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 14/02/2010 : 10:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message  Reply with Quote
Odličan film
10/10
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 14/02/2010 : 12:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
10.

Kadgod se daju na TV, uvek ih pogledam sa jednakim ushicenjem kao i kada sam bio mali.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/02/2010 : 13:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by supermark

obožavao sam ove filmove kao klinac!



A sad si kao odrastrao



to prodajem bajke za ove nove na forumu
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 14/02/2010 : 13:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Back to the future trilogy 9/10

Malo je treci deo pokvario celokupnu sliku inace bi bila maksimalna ocena.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 14/02/2010 : 14:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Back to the future je najbolji time=travel film.
10/10
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/02/2010 : 16:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Povratak u budućnost,to mi je bilo ok dok san bija klinac.
sad mi je negledljivo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 14/02/2010 : 16:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
U Turn 8/10

The Others 9/10

Povratak U Buducnost 10/10

Sva tri filma su mi odlicna a pri ocjenjivanju istih su odlucile zaista samo sitnice...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

zvoneto
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
20 Posts

Member since 12/12/2009

Posted - 21/02/2010 : 15:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zvoneto a Private Message  Reply with Quote
Alien, odličan po meni jedan od rijetkih gdje su svi nastavci podjednako dobri. Sinoć je bio Osmi putnik večeras je drugi dio, moja ocjena ukupna 9/10.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 21/02/2010 : 15:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ne bih da tupim, al Alien je bio vec

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/02/2010 : 16:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam si nedavno prvi dio na kaseti,dobar film,nastavke chu morati ponovo da pogledam.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 21/02/2010 : 16:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
10
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/02/2010 : 19:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
8/10
ali bolja je 2
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/02/2010 : 19:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Alien je jedan od boljih filmova. Ne znam točno sto bih mu dao od 1-10, ne volim tako ocijenjivati...
Ta jedinica puno mi je bolja od ostala 3 nastavka, uj svakom pogledu. U toliko izvikanoj dvojci mi je malo bedasto što onako lako ubijaju Aliene, kao glinene golubove na streljani, dok su se s onim jednim toliko namučili u jedinici.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/02/2010 : 19:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Alien je jedan od boljih filmova. Ne znam točno sto bih mu dao od 1-10, ne volim tako ocijenjivati...
Ta jedinica puno mi je bolja od ostala 3 nastavka, uj svakom pogledu. U toliko izvikanoj dvojci mi je malo bedasto što onako lako ubijaju Aliene, kao glinene golubove na streljani, dok su se s onim jednim toliko namučili u jedinici.



pa u dvojici su marinci sa najnovijom vojnom opremom, a u jedinici su znanstvenici sa metlama kao najopasnijom opremom
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/02/2010 : 19:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dsormaz1

Alien je jedan od boljih filmova. Ne znam točno sto bih mu dao od 1-10, ne volim tako ocijenjivati...
Ta jedinica puno mi je bolja od ostala 3 nastavka, uj svakom pogledu. U toliko izvikanoj dvojci mi je malo bedasto što onako lako ubijaju Aliene, kao glinene golubove na streljani, dok su se s onim jednim toliko namučili u jedinici.



pa u dvojici su marinci sa najnovijom vojnom opremom, a u jedinici su znanstvenici sa metlama kao najopasnijom opremom


Znam, ali ne sviđa mi se što se ta dvojka pretvorila u običnu pucačinu...To je najbolja ocijena te izvikane dvojke: puka pucačina. Bolja mi je ona klaustrofobična horor atmosfera iz jedinice.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/02/2010 : 19:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by dsormaz1

Alien je jedan od boljih filmova. Ne znam točno sto bih mu dao od 1-10, ne volim tako ocijenjivati...
Ta jedinica puno mi je bolja od ostala 3 nastavka, uj svakom pogledu. U toliko izvikanoj dvojci mi je malo bedasto što onako lako ubijaju Aliene, kao glinene golubove na streljani, dok su se s onim jednim toliko namučili u jedinici.



pa u dvojici su marinci sa najnovijom vojnom opremom, a u jedinici su znanstvenici sa metlama kao najopasnijom opremom


Znam, ali ne sviđa mi se što se ta dvojka pretvorila u običnu pucačinu...To je najbolja ocijena te izvikane dvojke: puka pucačina. Bolja mi je ona klaustrofobična horor atmosfera iz jedinice.



onda bi ti se trebla svidjeti i trojka
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/02/2010 : 20:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Meni je za razliku od mnogih trojka OK. Naravno, nije bolja od jedinice.
Nemam ništa protiv akcije (pucačine u filmovima), samo mi je kod ova 4 filma bolje legla gore spomenuta atmosfera iz jedinice nego akcijska iz dvojke i četvorke.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 21/02/2010 : 22:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Evo da iskopiram svoj post sa jednog drugog topica napisan prosle godine:
"Glasam za Aliens iako je dosta jasno Alien ostavio dublji trag,tacnije ima vecu vaznost za svetsku kinematografiju.
Ne mogu da verujem da sam tek na sestoj stranici topica video ovu temu inace meni jednu od omiljenih.
Nas nekoliko smo nedavno na jednom drugom topicu vodili diskusiju na istu temu.Ajde kada smo vec dotakli to da kazem ono sto mi je na srcu.
Prvi deo je antologiski film.Rekao bih da je sa njim i nastao citav jedan podzanr unutar horora koji bi ja nazvao klaustrofobicnim hororom.Taj zanr u kombinaciji sa SF primesama koje su ocigledne predstavlja moj omiljeni zanr.The Thing bi bio recimo predstavnik tog zanra.
Tesko je izdvojiti sta je sve posebno kod Aliena ali ono najociglednije je savrsena rezija,atmosfera koja vas nepogresivo odrzava u stanju iscekivanja ceo film,scenografija koja ne bi mogla biti kvalitetnije odradjena ni danas a nema ni potrebe.Par scena kao sto je prvo pojavljivanje Aliena iz stomaka jednog od clanova posade ili Ripley kako trci hodnicima Nostroma dok sat odbrojava ili kako Ripley pevusi poluglasno da bi sacuvala prisebnost okrenuta ledjima Alienu koji prilazi su nesto sto se ne zaboravlja i sto bar ja mogu ponovo i ponovo da gledam i da svaki put ostanem bez daha.
Rezija je majstorska,kadrovi vrhunski onako kako to samo Scott moze.Ono sto je neobicno je da komotno mozete odgledati polovinu i vise filma i da ne mozete biti sigurni ko je tu glavni junak i ima li ga uopste.Ripley vrlo lagano,kroz film postaje junak i imate osecaj da se i bilo ko drugi mogao naci u tom polozaju.To je po meni velika majstorija Scoottove rezije jer cini film nepredvidljivim.Niko od clanova posade pa ni Ripley nije prikazan kao akcioni heroj.Naprotiv deluju nemocno i uplaseno i taj strah uspesno prenose na gledaoca.
Naravno najveca zasluga ovog filma je sto je stvorio najveceg antijunaka u istoriji filma.Po meni Alien je najuspelije cudoviste,zver ili kako god u istoriji filma.
Ipak kao sto rekoh ja glas dajem drugom nastavku kao boljem.Retke su situacije u kojima se to desava.Najcesce nastavci budu samo komercijala ili nacin za zgrtanje novca na emociji gledaoca ali Aliens to nije.
Po meni Aliens je verovatno najsvrsishodniji nastavak jednog filma ikada napravljen.Prvi deo je ostavio milion pitanja kao otvorene.Ko su ta bica,kako nastaju,kakva je uloga kompanije,sta ce biti sa Ripley izgubljenom u svemiru i tako mozemo unedogled.Osim sto je nastavio pricu tacno onde gde je prekinuta i to na izuzetno elegantan i prirodan nacin film je otisao i korak dalje u kvalitetu u svakom svom segmentu.
Prirodnost drugog nastavka se pre svega ogleda u njegovom pocetku kada Ripley pronalaze u kapsuli.Ona u prvom delu bezi sa Nostroma u kapsuli sa nadom da ce biti pronadjena i cinjenica da je pronalaze i da prvo sto cini je da objansi sta joj se dogodilo je nesto sto je prirodno da prirodnije biti ne moze i stavlja nas od pocetka filma nepodeljeno na njenu stranu jer dobro znamo sta je i kako prezivela.Dakle drugi deo nema dilemu kao prvi i od pocetka je jasno da je Ellen Ripley nosilac price,glavni junak i mislim da je ovaj film a ne prvi od Ripley nacinio ikonu i lik koji ce se pamtiti a Sigourney Weaver glumicu koja je za tu ulogu morala biti nagradjena oskarom ili nekim drugim priznanjem.
Rezija James Camerona je odlicna i prati fantasticnog Scotta iz prvog dela.Cameron je majstor spektakla,akcionih scena i kao rodjen je za ovaj film.Ovaj film je od pocetka imao pretenziju da nas uvede u bitku i on to cini iz scene u scenu na neverovatan nacin.Ovaj film mozete gledati hiljadu puta i nece vam dosaditi.Po meni to je scenaristicki najuspeliji film svih vremena.Toliko kompleksnih dogadjaja staviti u skladan niz a pri tome ne narusiti integritet prvog filma je majstorstvo.Napetost je neverovatna sve vreme a cini mi se i mnogo veca saosecajnost sa likovima nego u prvom filmu.Mi smo u drugom delu upoznati sa junacima mnogo vise.Saznajemo detalje iz zivota Ripley,znamo za sudbinu male Newt i njene porodice,znamo da je Hadson pred povlacenjem iz posla,cak uspevamo da se vezemo i za sintetickog coveka Bishopa(savrsena uloga).Svi vojnici u filmu imaju svoju znacajnu i svrsishodnu rolu i zato film nigde ne upada u klise akcionog zanra u kome se dobri momci obracunavaju sa losim.Dobri momci iako dobro naoruzani dobijaju teske batine.
Ovaj film je cak otisao dalje i u karakterizaciji Aliena jer saznajemo da su intiligentna bica.Smestaju se u delu postrojenja na nuklearni pogon cime onemogucavaju vojsku da puca pa iskljucuju struju u delu objekta,zaobilaze prepreke.Ipak Cameron ne dozvoljava da se previse otkrije sustina i nacin zivota Aliena jer pola straha u kojem nas film drzi pociva na nedorecenosti Aliena i straha od toga sta sve to bice moze.Zato je velika majstorija bila ne preterati.Aliensu sve u svemu dajem blagu prednost ali oba filma stavljam u sopstvenih prvih deset filmova svih vremena iako mi je cak i tesko da ih posmatram odvojeno jer su prva dva za mene celina.
Treci deo je nepotrebna komercijala.Nesuvisli pocetak sa preglupim objasnjenjem cini da ugasne zedj odmah na pocetku za gledanjem filma.Mislim Hicks i Newt stradaju na putu od jos jednog Aliena koji je bio sakriven u brodu....mislim....kad li udje kad je i onaj veliki sa kraja drugog jedva uleteo.Pa prinudno sletanje na planetu gde su kriminalci i sadisti......trivijalno i gotovo kao parodija.
Da nema prva dva dela mozda bih mogao da o trecem dam bolji sud.Doduse moze slobodno da se gleda i bez prva dva(dok recimo drugi bez prvog ne moze) jer sa njima nema prirodnu smislenu vezu.Film ima dobru horor atmosferu i....to je to.Sve u svemu veliko razocarenje koje ce se svideti svakom ljubitelju dobre klanice jer film vise od toga ne nudi.Svesni su toga bili i scenaristi filma pa su pokusali stvar da izvade vracanjem Bishopa u poslednjim scenama filma sto je trebalo da probudi poneku emociju ali tesko to ide.Mozda bas kod najtvrdjih fanova ali sumnjam jer sebe ubrajam u njih a ja sam tesko razocaran.Treci deo je solidan film za jedno vece ali uopste nema potrebe da se zove Alien 3.Mogao je da se zove i "Pokolj na planeti robijasa", "Smrtna kazna u buducnosti" ili slicno.
Cetvrti deo ne zasluzuje bilo kakav komentar.Imbecilonost!No upravo se u cetvrtom delu ogleda kako je treci unistio serijal jer nije ostavio nista iz cega bi mogao cetvrti da zapocne i da bude smisleno a pri tome je unistio svo nasledje prva dva.Fincheru je treci deo bio prvi film u karijeri i samo mu zato oprastam sto je unistio serijal a i podario je svetu Borilacki klub ili Klub Borilackih vestina mnogo godina kasnije ali kad god se setim njegovog debija dobijem grc u stomaku."

Edited by - dubac on 21/02/2010 22:24:22
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 22/02/2010 : 08:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message  Reply with Quote
dubac - 10
Alien - 10
Aliens - 10

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 22/02/2010 : 08:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ne bih da tupim, al Alien je bio vec



Lord Vader 89 - 10

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000