forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog #109:Cijena smrti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2010 : 15:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin
Nemoj mi reći da ti je dobar taj crtež?!
Meni je 100 puta bolji u Goblinu, Tami pa i u Crnom čovjeku u kojem je po treći put promijenio svoj stil.



okej mi je
nisam baš nešto detaljno proučavao gdje mi se više sviđa, ali super mi je i na početku (tama, goblin) i kasnije (sotonin pogled, granica). e sad, ne znam kakav je u crnom čovjeku, to se ne sjećam
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 13/01/2010 : 18:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
I meni je bolji "stari" Dalanjol...inace, gotovo svi crtaci su promenili/menjali stil u manjoj ili vecoj meri.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 13/01/2010 : 22:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ne kužim vas ; što fali Freghieriju?!



Evo da ti kazem ja sta fali Freghieriju?

Apsolutno nista.Meni u top 5 dilanovih crtaca.Moram sad da kazem u top 5,jer sam na jednom drugom topiku reko u top 3 pa mi rekose da nisam bas cist.Meni se njegov crtez izuzetno svidja,bas ta sterilnost,preglednost,odlicno nacrtan gruco i zenski karakteri,jeste da su dilan i blok malo podmladjeni ali covek ih tako vidi,to je njegov stil.Pored njega moram da navedem jos i Piccatta zatim Roia ali samo za pojedine epizode,Stana, i naravno mog omiljenog Ugolina Cossua.

E sad zasto svi mrze Cossua ja i dalje ne znam....
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 13/01/2010 : 23:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

quote:
Originally posted by drogsy

Ne kužim vas ; što fali Freghieriju?!


E sad zasto svi mrze Cossua ja i dalje ne znam....


Neko ga je krstio imenom ''Ugolino my left foot Kozu''...:D
Mislim, meni čovjek crta stvarno loše. Ubije doživljaj u svakom stripu. Loše nacrtan Dilan, loše nacrtani sporedni likovi, dosadni i sterilni kadrovi... Sve je loše.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 13/01/2010 : 23:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Dalanjol jeste jako drugaciji u "Crni covjek" i "Ubica vestica". Razvio je toliko ekspresivan izraz, da gotovo moze da se meri i sa Pratom! Da, naravno da takav crtez nema veze sa Pratovim stilom, ali crtacki pristup Dalanjola u zadnjim radovima je sigurno nesto van okvira "klasicnog bonelli crteza"! Meni je jako dobar takav "uproscen"!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3543 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 14/01/2010 : 01:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Dall'agnol je takodje vrhunski! "Tama", "Goblin", "Mumija", "Daleko od svetlosti", "Sotonin pogled", "Granica"..mozda i jos zanimljiviji ovaj noviji, shiroki, kao u "Crni covjek" i "Ubica vestica"...
Maestralan crtac!



O, da!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/01/2010 : 10:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Evo da ti kazem ja sta fali Freghieriju?
Apsolutno nista.Meni u top 5 dilanovih crtaca.Moram sad da kazem u top 5,jer sam na jednom drugom topiku reko u top 3 pa mi rekose da nisam bas cist.



meni je freghieri drugi najbolji dylanov crtač
da se odmah prijavim u polikliniku?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2010 : 13:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Inferno

Meni se baš i nije svidjela ova epizoda. Ako se pojavi recenzija, reći ću i zašto.
(4,4,6,8) = 50%



slažem se s infernom
prilično dosadna epizoda
dajem joj 4.5/10

imam zamjerke i na samu priču (ovo je dosadno, 'slučaj' ni najmanje nije zanimljiv) i na implikacije ideje oko koje je priča izgrađena +
naravno, ne cijenim ni feminističku crtu ove epizode (6 sjebanih žena -žene na rubu živčanog sloma- bježi od patrijarhalne stvarnosti + fokus na muškarca-slabića, muškarac bez falusa) = barbatova, nemoj nam trovati mladež sa tim pamfletima, tvoja je namjera providna i prozirna
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/01/2010 : 17:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Ako se pojavi recenzija onda će moja ocijena biti identićna ovoj 8,8,8,9

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/01/2010 : 17:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

quote:
Originally posted by drogsy

Ne kužim vas ; što fali Freghieriju?!



Evo da ti kazem ja sta fali Freghieriju?

Apsolutno nista.Meni u top 5 dilanovih crtaca.Moram sad da kazem u top 5,jer sam na jednom drugom topiku reko u top 3 pa mi rekose da nisam bas cist.Meni se njegov crtez izuzetno svidja,bas ta sterilnost,preglednost,odlicno nacrtan gruco i zenski karakteri,jeste da su dilan i blok malo podmladjeni ali covek ih tako vidi,to je njegov stil.Pored njega moram da navedem jos i Piccatta zatim Roia ali samo za pojedine epizode,Stana, i naravno mog omiljenog Ugolina Cossua.

E sad zasto svi mrze Cossua ja i dalje ne znam....




Cossu nije među najboljima ali nije ni najlošiji.Meni ,osobno, je poprilično dobar kad crtež gledaš izdaleka , ali kad vidiš neke sitnice izbliza pomisliš u sebi ''i ja bih mogao bolje'' . Ista je stvar i sa Montanarijem i Grassanijem , no meni su oboje sasvim dobri.

E da , sjetio sam se još jednog takvog primjera.Npr. Terxov crtač Letteri ; kada mu izbliza pogledaš kako crta jedino što se može reći je - katastrofa!

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 14/01/2010 17:08:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2010 : 19:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Ako se pojavi recenzija onda će moja ocijena biti identićna ovoj 8,8,8,9



pa ajde kaži par opaski zašto ti se sviđa epizoda (i to sa tako visokim ocjenama osmice?)
moramo produbiti analize u polemikama, jer je to
a) zanimljivije
b) na kraju ćemo dobiti nekakav objektivan preslik epizode, njene ideje i izvedbe + će svatko ponešto naučiti

recimo da smo ovdje dilandogovci i da se od sada nećemo zadovoljavati zbrzanim površnim pristupima gdje svatko lupi ocjene i pridoda sviđa mi se-ne sviđa mi se

stoga ljudi, nek padne polemika!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/01/2010 : 19:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Uh, tražiš previše! :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2010 : 20:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma ne, malo treba potaknuti ljude da se izraze
počeci su teški ali sve će to biti fino naposljetku

inače, baš čekam tvoju ispovijest, što je to što te dotaklo u ovoj ženskoj epizodi? mislim da isto čekaju i drugi, ona grupacija koja je afirmativna, jer pravo rečeno, ti mu tu dođeš ko neki predvodnik pro-ženskih svjetonazora (čak i sada kada si se odrekao madonne) ;)
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 14/01/2010 : 20:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
A jel'? A ja se opet u ovoj epizodi najviše sažalio nad sirotim Dylanom, po tko zna koji put onako hladno i beskompromisno iskorištenim.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2010 : 20:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa dylan u ovoj epizodi uopće ne igra!
njegova rola se svodi na to da bude pijun, puki okidač za barbatine feminističke floskule
on tu nešto kao hoda od jednog mjesta do drugog, i uopće nije subjekt nego besadržajni promatrač nezadovoljnih žena koje su se sjetile da si uspostave subjektivnost. a to rade u stilu oprah showa i popularnih priručnika kako biti sretan u 10 koraka - nešto kao "idem ja na tibet da pronađem sebe"
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
704 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 15/01/2010 : 02:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
E vidiš,ja uopće nisam išao za tim!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2010 : 16:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
nego?
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/01/2010 : 20:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by drogsy

Ako se pojavi recenzija onda će moja ocijena biti identićna ovoj 8,8,8,9



pa ajde kaži par opaski zašto ti se sviđa epizoda (i to sa tako visokim ocjenama osmice?)
moramo produbiti analize u polemikama, jer je to
a) zanimljivije
b) na kraju ćemo dobiti nekakav objektivan preslik epizode, njene ideje i izvedbe + će svatko ponešto naučiti

recimo da smo ovdje dilandogovci i da se od sada nećemo zadovoljavati zbrzanim površnim pristupima gdje svatko lupi ocjene i pridoda sviđa mi se-ne sviđa mi se

stoga ljudi, nek padne polemika!


Mislim da sam već negdje napisao da me još ni jedna epizoda koju je nacrtao Freghieri nije razočarala , osim Armegedona, ali uglavnom, ono što posebice cijenim u priči i scenariju je odlična ideja da ljudi plaćaju da bi bili ''mrtvi'' , a i sama epizoda je bila puno preobrata (npr.možda su neki mislili na početku priče da će se radnja odvijati na Grenlandu ali naprotiv, Dylan se ondje zadržao samo nekoliko stranica i to da bi proispitao jednu od osoba koji su htjeli ''umrijeti'' ; a meni osobno najbolji dio je bio kad je Dylan ispitivao onog lažnog krivca ,za smrt tih žena, u zatvoru).Da skratim; to je bila jedna od onih priča gdje na prvih 80 stranica čitatelj nije mogao dokučiti istinu (osim naravno one da žene nisu bile mrtve) i baš takve priče DD-a su za mene dobre gdje me ponekad i Dylan iznenadi svojom inteligencijom.Nadalje , cijeli broj krasi uvijek odlična Stanova naslovnica .

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 15/01/2010 20:05:47
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/01/2010 : 20:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
DA POJASNIM PRETHODNI POST: Ideja priče je dobra ; misterij je nedokučiv osim ako netko nije novi S. Holmes ; puno je preobrata ; tj. više osumnjičenih na bilo koju stvar nego inaće i jedino su nešto dialozi loši

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/01/2010 : 20:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Da pojasnim zašto je misterij bio nedokučiv: Čisto sumnjam da je bilo tko odmah na poćetku pomislio da je ona debela žena lažno unajmila Dylana samo da bi ga iskoristila kao pijuna u planu da se ne otkrije neka njezina organizacija koja ludim ljudima omogućuje želje da oni lažno umru ili lažno postanu lažni ubojice!

Go kneel and weep
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2010 : 20:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pošteno
volim tvoj pristup pun entuzijazma
ja pak to sve gledam malo drukčije, pa mi je čitav ovaj 'slučaj' dosadan (što kažeš nedokučivi misterij meni uopće nije misterij nego ga nema)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/01/2010 : 16:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
danas san pročita ovaj strip i nije ni loš s obziron da je Barbatin.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 07/03/2010 : 14:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Odlicna epizoda!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17755 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/03/2010 : 15:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
jedna od boljih barbatinih
i nije smor za promjenu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 07/03/2010 : 16:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Što se tiče Freghierija u mom slučaju, cijenim njegov rad i kvalitetu crteža ali mi se ne sviđa ćistoća crteža. Nije mi odvratan ili jadan, jednostavno mi se crtež ne sviđa.
A epizodu još nisam stigao pročitat, možda budem danas u najboljem slučaju.

e jebi ga sad, zaista čovek ima prelep crtež, meni paše ta čistoća, samo su mi M&G draži od njega jer sam ih zavoleo zbog epizoda u startu, inače u top 5 sigurno mojih omiljenih autora, uz essegesse, Ferija...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000