forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oceni film: Everything You Always Wanted to Know A
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/03/2010 : 15:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Shrek - ne može puno bolje kada su crtani u pitanju 9/10

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/03/2010 : 18:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

Izuzetak od pravila je Ice age,svi delovi su super.



ali i tu je treci dio po meni dosta ispod kvalitete prva dva nastavka
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 11/03/2010 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Prvi deo je dosta dobar, nastavci dosta slabiji...
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 11/03/2010 : 20:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
Nije loš.
Prvi dio 6.5/10
Drugi dio 5/10

.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22295 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/03/2010 : 20:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
prvi dio je super. Nova ideja, humor, efekti, sve stima.
Drugi je slabiji zbog cinjenice da je sve poznato. Ipak, zbog nekoliko dobrih fazona moze se reci da je sasvim ok.
treci dio je totalno nepotreban. Totalni promasaj u svakom pogledu.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 11/03/2010 : 20:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Prvi i jeste solidan, dalji nastavci su jad i beda po meni.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 11/03/2010 : 20:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

prvi dio je super. Nova ideja, humor, efekti, sve stima.
Drugi je slabiji zbog cinjenice da je sve poznato. Ipak, zbog nekoliko dobrih fazona moze se reci da je sasvim ok.
treci dio je totalno nepotreban. Totalni promasaj u svakom pogledu.

Ovo su i moje reci.
Supermark@
Meni je itreci Ice age super,ajde stavicemo ga na listu da vidimo sta drugi misle o njemu


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 11/03/2010 : 20:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by elfak nish

Izuzetak od pravila je Ice age,svi delovi su super.



ali i tu je treci dio po meni dosta ispod kvalitete prva dva nastavka



Tačno tako.
A što se Šreka tiče, sve ste već rekli. Prvi dobar, drugi solidan, treći loš.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 11/03/2010 : 21:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio 8/10
Drugi dio 7/10
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2010 : 14:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme je da vratimo ovu temu na vrh...
Prije nedelju dana sam sjeo u udobnu fotelju i konačno odgledao ''Pulp fiction'' (''Petparačke priče'' je dobar prevod, zar ne?). Ah, kako dobar film... Kako su scene tekle, ja sam stalno gledao na preostalu minutažu i žalio što je nema više... 10/10
I moj otac je veliki ljubitelj ovoga filma. Znate šta mi je rekao kada smo pričali o filmu? ''Sine, kako ti se dopala scena u kojoj Brus Vilis katanom spašava guzicu debelog crnca?'':D
A ranije, kada je pokušavao da me podsjeti na vestern ''Odmetnik Džozi Vels'', dao mi je još precizniji opis:''Ma sine, kako se ne sjećaš... To ti je onaj kauboj što pljuje i ubija ljude!''.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 14:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Vrijeme je da vratimo ovu temu na vrh...
Prije nedelju dana sam sjeo u udobnu fotelju i konačno odgledao ''Pulp fiction'' (''Petparačke priče'' je dobar prevod, zar ne?). Ah, kako dobar film... Kako su scene tekle, ja sam stalno gledao na preostalu minutažu i žalio što je nema više... 10/10





Tek sad si pogledao film????

Ali dobro, važno da ti svideo.
Što se tiče dužine filma, nema to nikakve veze, ja sam ga gledao sigurno 15 puta, i svaki put sam nešto novo video.

Za ostatak, vidi potpis.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2010 : 14:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da, nažalost. Izbjegavao sam Tarantinova dijela nakon što sam (prisilno) odgledao ''Kill Bill'', a to mi se nimalo nije dopalo.
Juče sam kupio i ''Reservoir dogs'', koji mi izgleda kao dobar film. Kokice i foteljo, hir aj kom!
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2010 : 18:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Tarantino je overrated.
Postoji mali milion boljih scenarista, meni licno omiljeni je Kjubrik (ovde ide zahvala Lordu Vejderu :D) i jos par njih...

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 18:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Tarantino je overrated.
Postoji mali milion boljih scenarista, meni licno omiljeni je Kjubrik (ovde ide zahvala Lordu Vejderu :D) i jos par njih...




U ove dve rečenice si izvalio dve velike nebuloze, odličan prosek.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2010 : 18:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Imam pravo na svoje misljenje. Ili su i to moderatori zabranili?
Od Tarantina su mi se svidela 2 filma, od Kjubrika skoro svi.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/03/2010 : 19:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja mislim da su tarantinovi dijalozi najbolji u hollywoodu, ali se slazem da je tarantino precijenjen


ima tri remek djela:
Inglourious Basterds (2009)
Pulp Fiction (1994)
Reservoir Dogs (1992)

sranja ima više:
Death Proof (2007)
Grindhouse (2007)
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
a čeka se i Kil Bill 3...

loši filmovi:
From Dusk Till Dawn (1996)
My Best Friend's Birthday (1987)

prosječni filmovi i ništa više su mu:
Jackie Brown (1997)
Four Rooms (1995)
Natural Born Killers (1994)
True Romance (1993)

nisam gledao:
Curdled (1996)
Dance Me to the End of Love (1995)


mislim da mu učinak nije ništa posebno
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2010 : 19:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam sve osim True Romance Dance me, i sve mi je prosek osim ova tri koja si nabrojao, bez IB jer mi i nisu nesto.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 19:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Imam pravo na svoje misljenje. Ili su i to moderatori zabranili?
Od Tarantina su mi se svidela 2 filma, od Kjubrika skoro svi.





Drzak si. A kad je čovek drzak, znači da je nesiguran. A kad je nesiguran znači da sumnja (u ovom slučaju) u svoje znanje. A kad sumnjaš u svoje znanje.....


Ja nisam rekao da Tarantino nije precenjen, ali si ti to izgleda u svojoj nesigurnosti zaključio.
Čak me nisi ni pitao koje su to, po mom mišljenju, nebuloze... Toliko o volji za diskusijom.


Što se tiče ove opaske o moderatorima: ne razumem šta si hteo da kažeš, mislim da se u mom slučaju dobro zna kad pišem kao moderator, a kad kao forumaš.

A ako već umeš da tračariš o moderatorima i ponavljaš neke stvari kao guska, kad već misliš da umeš da razumeš dela Tarantina i Kjubrika, i kad već umeš da budeš drzak, onda možeš i da vodiš konstruktivnu diskusiju. Ili se varam?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2010 : 19:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Hanteru, šta ti misliš o ''Prokletnicima''(bastards)?
Meni je bio dosta bolji na drugo gledanje.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 15/03/2010 : 19:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by kreŠa

Imam pravo na svoje misljenje. Ili su i to moderatori zabranili?
Od Tarantina su mi se svidela 2 filma, od Kjubrika skoro svi.





1.)Drzak si. A kad je čovek drzak, znači da je nesiguran. A kad je nesiguran znači da sumnja (u ovom slučaju) u svoje znanje. A kad sumnjaš u svoje znanje.....



2.)Ja nisam rekao da Tarantino nije precenjen, ali si ti to izgleda u svojoj nesigurnosti zaključio.
Čak me nisi ni pitao koje su to, po mom mišljenju, nebuloze... Toliko o volji za diskusijom.


3.)Što se tiče ove opaske o moderatorima: ne razumem šta si hteo da kažeš, mislim da se u mom slučaju dobro zna kad pišem kao moderator, a kad kao forumaš.

4.)A ako već umeš da tračariš o moderatorima i ponavljaš neke stvari kao guska, kad već misliš da umeš da razumeš dela Tarantina i Kjubrika, i kad već umeš da budeš drzak, onda možeš i da vodiš konstruktivnu diskusiju. Ili se varam?



1.) Drzak jesam, nesiguran ne.

2.) Kada neko dodje i kaze mi: "Sad si se provalio, svaka cast..." i sl. ja moram da napadnem. Jednostavno, to je moj odbrambeni mehanizam. Izneo sam dve stavke u postu, a ti si rekao da sam izrekao dve nebuloze. You do the math.

3.) Zna se, ali kao clan uprave na ovom sajtu, valjda mozes da kontrolises pojedina pravila, te se postupak jednog moderatora odrazava i na ostale. U poslednje vreme je vrlo vestacka atmosfera na forumu, mislim da moderatori kao glavni imaju udeo u tome.

4.) Ne varas se.

P.S. Izvinjavam se zbog "osisane" latinice.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 19:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
1.) Drzak jesam, nesiguran ne.

-Jedno proizilazi iz drugog, hteo ti ili ne.



2.) Kada neko dodje i kaze mi: "Sad si se provalio, svaka cast..." i sl. ja moram da napadnem. Jednostavno, to je moj odbrambeni mehanizam. Izneo sam dve stavke u postu, a ti si rekao da sam izrekao dve nebuloze. You do the math.

-Jel? Meni kad neko kaže da sam se provalio ili napisao nebulozu ja ga pitam "Gde? Kako? Zašto misliš?". You do the math. Ako ti treba računaljka, pogledaj pod 1.




3.) Zna se, ali kao clan uprave na ovom sajtu, valjda mozes da kontrolises pojedina pravila, te se postupak jednog moderatora odrazava i na ostale. U poslednje vreme je vrlo vestacka atmosfera na forumu, mislim da moderatori kao glavni imaju udeo u tome.

-Vidiš da se provaljuješ. Kakve veze ima to što sam ja moderator i to što se moje mišljenje kosi sa tvojim u vezi bilo čega????? Kakve?? ja mogu da te upozorim ako prekršiš neko pravilo, a za ostalo pogledaj pod jedan.


4.) Ne varas se.
-Dokaži.





P.S. Izvinjavam se zbog "osisane" latinice.
-Ajd ovaj put da ti progledam kroz prste...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 15/03/2010 19:31:28
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 19:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Hanteru, šta ti misliš o ''Prokletnicima''(bastards)?
Meni je bio dosta bolji na drugo gledanje.




http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=78

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/03/2010 : 19:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Da, vidio sam. :)
Mogu li ja da postavim novi film? Ako se Elfak slaže?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 15/03/2010 : 19:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Da, vidio sam. :)
Mogu li ja da postavim novi film? Ako se Elfak slaže?



Elfak me je proizveo u svog zamenika na ovom topicu.

A ja kažem da može.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22295 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/03/2010 : 19:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa


Od Tarantina su mi se svidela 2 filma, od Kjubrika skoro svi.



Vidi nesto, kod nas u Svici su Tarantinovi filmovi dozvoljeni gledati tek od 18 godina. Ne radi se samo o brutalnosti, vec i o tome da su ti filmovi snimani za stariju publiku, a tebi je ipak tek 14 godina. Ono sto danas volis, vjerovatno neces za jos cetiri godine, ukus ce ti se promijeniti, evoluirati. Sasvim moguce da ces sa 18 gledati na Tranatina sasvim drugacije, jer ces moci da shvatis filmove na jedan drugi nacin koji je to nemoguce sa 14, i za koji ti je sada nemoguce to objasniti. To ne znaci da ce ti se automatski dopadati njegova djela, vec jednostavno da ces gledati stvari iz druge persepktive.
Pazi, ne prebacujem ti nesto zbog tvojih godina, vec kazem da si premlad da shvatis neke stvari i da sada ne mozes osjecati onako kako ces za nekoliko godina. Prosao sam i ja tvoje godine, kcerka mi je tik mladja od tebe, znam otprilike u kojoj si sada fazi. Poenta je da je tesko da jedan mlad momak kao ti moze pricati na istoj razini o Tarantinu sa jednim starim liscem i fanom kakav je manhunter
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000