forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oceni film: Everything You Always Wanted to Know A
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2010 : 20:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film svoje tematike snimljen na bivism prostorima sfrj..definitivno

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/03/2010 : 20:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Film je cistokrvni horror, ima nekoliko komicnih scena, ali daleko od komedije.
Definitvno nas najbolji i moze se reci jedini dobar horror film.
10/10

yeep

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/03/2010 : 20:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Odgledao film sa 8 godina i usrao se.
Sutradan me braca odvela na njivu i ostavila me u nekoj bucini, pa me zajebavali i plasili.
Nisam ga ponovo gledao, zato 10-10.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway

Edited by - kreŠa on 16/03/2010 20:52:17
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 16/03/2010 : 20:38:51  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Odgledao strip sa 8 godina i usrao se.
Sutradan me braca odvela na njivu i ostavila me u nekoj bucini, pa me zajebavali i plasili.
Nisam ga ponovo gledao, zato 10-10.





Nisam znao da postoji i strip??
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 16/03/2010 : 20:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Vis da se nesto ustripovao? No frks So?

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/03/2010 : 20:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Gledao ga pre 5-6 godina prvi put i bilo mi je kul.
Lepo reče Beren da je film idealizovao, kao i mnogi drugi. Što je najgore, neki ga a priori idealizuju, pa se ukenjaju od straha i ako ga prvi put gledaju sa 25 godina, jer "tako treba".
Ocena 10/10
Izdvojio bih onu scenu sa onom babom koja ne čuje.

Edited by - dessa on 16/03/2010 20:51:31
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/03/2010 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Lapsus lingve, or whatever.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/03/2010 : 20:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
Ja sam to prvi put gledao kao klinac od 4-5 godina i znam da sam se krio iza peci cim se cuo onaj jezivi zvuk.

Gledao sam ga i kasnije i bilo je jos strasnije...jedva sam se sakrio iza radijatora.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 16/03/2010 : 20:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

Ja sam to prvi put gledao kao klinac od 4-5 godina i znam da sam se krio iza peci cim se cuo onaj jezivi zvuk.

Gledao sam ga i kasnije i bilo je jos strasnije...jedva sam se sakrio iza radijatora.



Ti poraso, a pećka postala radijator. Šta ti je život.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 16/03/2010 : 21:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Ma idite bre kakva komedija,sad sam se istripovao od ova dva klipa koje je postavio Doca.
Meni su recimo mnogo strasniji ti stari horori sa tim starinskim produkcijama,nego ovi novi,to mi uopste nije strasno.Ovi stari bez specijalnih efekata mi bas deluju realno.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/03/2010 : 21:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Idite begajte. To nije valjalo ni onda, a kamoli danas. Ako uporedite sa Carrie, izgleda kao da je Leptirica 30 godina mladja, a ne 3. Nasi scenaristi i reziseri su uvek gubili kompas izmedju praskog umetnicarenja i holivudske profesionalnosti. I uvek se vadili na nedostatak para. Izvinte, ali dobra montaza ne kosta nista. A leptirica je montirana ko na dva VHS rekordera.
Ali, mora se priznati da ima i dobrih stvari u tom pokusju snimanja hororra. Scena sa ''jahanjem'' je prejaka i bila bi na ponos svakom reziseru. Zato je i dobila omaz u jednom mom stripu.



Ako vam se gleda film koji ce vam malo pomeriti vizuru, preporucujem ovaj.


Edited by - cat claw on 16/03/2010 21:37:55
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2010 : 23:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dobro, meni su strasniji TT sindrom i Sveto mesto Tehnologija tada i sada, meni ni Simpsonovi vise nisu smesni (a bili su valjanje) od kada sam poceo da gledam South park To tako ide, starije generacije ce da kazu da je strasan, a novije da je smesan

Upravu si Sveto Mesto je zajeban....au...

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/03/2010 : 07:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior






hi, hi, hi gle ove zube sa vašara...
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/03/2010 : 07:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Cuo sam da je reditelj filma zamislio da to bude komedija i snimio je film kao komediju,medjutim na premijeri je jedan gledalac doziveo infarkt od straha.Meni je film i sad strasan a kamoli tada u to vreme kad je snimljen,bilo je nezamislivo strasno.



ja ga brate i doživljavam kao komediju. pogotovo ona scena kad seljaci džumle idu kod one babe da pitaju za Savu Savanovića a baba krene da ih zajebava. Te ne znam Savu i oni se pokupe da krenu kad ona: ček, ček, a Savu, pa kako da ne znam Savu i tako redom.
to je u stvari Milovan Glišić. Možda je on u stvari u tim svojim pripovetkama terao šegu sa praznoverjem u narodu.
Mada, ovaj film je izrodio jedan tipično balkanski žanr - vodenički horor. Ima tu potencijala. Napuštena vodenica , mračna šuma...brrrr, creepy
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 17/03/2010 : 14:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3


ja ga brate i doživljavam kao komediju. pogotovo ona scena kad seljaci džumle idu kod one babe da pitaju za Savu Savanovića a baba krene da ih zajebava. Te ne znam Savu i oni se pokupe da krenu kad ona: ček, ček, a Savu, pa kako da ne znam Savu i tako redom.
to je u stvari Milovan Glišić. Možda je on u stvari u tim svojim pripovetkama terao šegu sa praznoverjem u narodu.Mada, ovaj film je izrodio jedan tipično balkanski žanr - vodenički horor. Ima tu potencijala. Napuštena vodenica , mračna šuma...brrrr, creepy



Milovan Glisic je istaknuti predstavnik srpskog realizma, tj. osnivac realisticke seoske pripovetke sa socijalnim i politickim smerom. Vrednost njegovih pripovedaka ogleda se u humoru i satiri prisutnoj u gotovo svakoj pripovetci.
Posle devedeset godina po kojoj je i snimljen film pocinje ovako: "Jos onda kad su Zarozani zaturali vilama orahe na tavan; kad su pojili vrbu i sejali so; kad su isli chetomice u planinu te sekli chachkalice da ischachkaju zube; kad su istezali gredu, skakali u jarinu, unosili pregrshtima videlo u kucu i tako dalje....."


Sve je jasno.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 17/03/2010 : 15:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

quote:
Originally posted by okiboki

Cuo sam da je reditelj filma zamislio da to bude komedija i snimio je film kao komediju,medjutim na premijeri je jedan gledalac doziveo infarkt od straha.Meni je film i sad strasan a kamoli tada u to vreme kad je snimljen,bilo je nezamislivo strasno.



ja ga brate i doživljavam kao komediju. pogotovo ona scena kad seljaci džumle idu kod one babe da pitaju za Savu Savanovića a baba krene da ih zajebava. Te ne znam Savu i oni se pokupe da krenu kad ona: ček, ček, a Savu, pa kako da ne znam Savu i tako redom.
to je u stvari Milovan Glišić. Možda je on u stvari u tim svojim pripovetkama terao šegu sa praznoverjem u narodu.
Mada, ovaj film je izrodio jedan tipično balkanski žanr - vodenički horor. Ima tu potencijala. Napuštena vodenica , mračna šuma...brrrr, creepy



He,he...komedija kazes...
Voleo bih da te odvedem u selo odakle su moji roditelji(kod Kopaonika) i tamo da budes "samo" dve noci...prvo vece bi ti lokalni seljaci napunili glavu sa pricama kako se "taj i taj" pre neku noc povampirio...i slicno...pa bih te onda poveo u jednu nocnu setnju po tamosnjoj sumi...onako oko ponoci cisto da osetis "huk" noci i da vidis jedno mesto blizu groblja gde lokalni seljaci bacaju odecu od svojih mrtvih...tu ti onako isprepleteni sa trnjem i mesecinom vise kosulje,dzemperi,pantalone i ostale licne stvari od pokojnika...odvratan paganski obicaj
To mesto i danju obilazim kada idem sam.
Sledece vece bih ti pustio Vampiricu...pa bih te pitao da li bi se ponovo setao po sumi...a zamisli...u blizini ima i stara vodenica...brrr

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/03/2010 : 16:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by mlLandj3

quote:
Originally posted by okiboki

Cuo sam da je reditelj filma zamislio da to bude komedija i snimio je film kao komediju,medjutim na premijeri je jedan gledalac doziveo infarkt od straha.Meni je film i sad strasan a kamoli tada u to vreme kad je snimljen,bilo je nezamislivo strasno.



ja ga brate i doživljavam kao komediju. pogotovo ona scena kad seljaci džumle idu kod one babe da pitaju za Savu Savanovića a baba krene da ih zajebava. Te ne znam Savu i oni se pokupe da krenu kad ona: ček, ček, a Savu, pa kako da ne znam Savu i tako redom.
to je u stvari Milovan Glišić. Možda je on u stvari u tim svojim pripovetkama terao šegu sa praznoverjem u narodu.
Mada, ovaj film je izrodio jedan tipično balkanski žanr - vodenički horor. Ima tu potencijala. Napuštena vodenica , mračna šuma...brrrr, creepy



He,he...komedija kazes...
Voleo bih da te odvedem u selo odakle su moji roditelji(kod Kopaonika) i tamo da budes "samo" dve noci...prvo vece bi ti lokalni seljaci napunili glavu sa pricama kako se "taj i taj" pre neku noc povampirio...i slicno...pa bih te onda poveo u jednu nocnu setnju po tamosnjoj sumi...onako oko ponoci cisto da osetis "huk" noci i da vidis jedno mesto blizu groblja gde lokalni seljaci bacaju odecu od svojih mrtvih...tu ti onako isprepleteni sa trnjem i mesecinom vise kosulje,dzemperi,pantalone i ostale licne stvari od pokojnika...odvratan paganski obicaj
To mesto i danju obilazim kada idem sam.
Sledece vece bih ti pustio Vampiricu...pa bih te pitao da li bi se ponovo setao po sumi...a zamisli...u blizini ima i stara vodenica...brrr



he,he, životna mi je želja koja se po svoj prilici nikad neće osvariti da sa ortacima konačno odemo u selo Melnica nadomak Petrovca na Mlavi gde jedan od njih ima nekakvu kuću. U šumi oko kuće se navodno noću skupljaju vile u kolo i ko ih vidi taj je nagrajis'o. Vlaška posla...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/03/2010 : 16:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

he,he, životna mi je želja koja se po svoj prilici nikad neće osvariti da sa ortacima konačno odemo u selo Melnica nadomak Petrovca na Mlavi gde jedan od njih ima nekakvu kuću. U šumi oko kuće se navodno noću skupljaju vile u kolo i ko ih vidi taj je nagrajis'o. Vlaška posla...



Opa, ode ti u moj kraj!!!
Jes da nisam Vlah, ali mi je Petrovac tu odmah.



Što se tiče filma, umetnički možda nije prva liga, ali ima prejebenu atmosferu.
Valjda svako ko je gledao ovaj film, a stariji je od 30 počinje opis filma sa "kad sam bio mali, gledao sam film i nisam mogao tri dana da spavam..". Tako i ja.
Nisam ga gledao odavno, ali je još uvek naježim kad vidim isečke iz filma, kao ovo sa youtube-a.



A i šta drugo da čovek očekuje kad kod mene vampiri nisu legenda, već neka polustvarnost, nešto "o čemu se ne govori stalno", i tim glupostim su mi punili glavu kao detetu...
Moja rođena baba, žena od 75 godina, i veoma bistrog uma, i dan-danas tvrdi da je videla vampira kad je imala nekih 10-12 godina. pa sad ti vidi.
A njena rođena sestra je pomerila pameću zato što je jedne noći "nešto" pozvalo napolje, i u dvorištu je videla "crnog labuda belih krila".
Naravno, ne verujem u slične stvari, ali mi je film možda zbog takvih i sličnih priča baš dobar...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 17/03/2010 16:36:49
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16342 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 17/03/2010 : 16:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Moja rođena baba, žena od 75 godina, i veoma bistrog uma, i dan-danas tvrdi da je videla vampira kad je imala nekih 10-12 godina. pa sad ti vidi.
A njena rođena sestra je pomerila pameću zato što je jedne noći "nešto" pozvalo napolje, i u dvorištu je videla "crnog labuda belih krila".
Naravno, ne verujem u slične stvari, ali mi je film možda zbog takvih i sličnih priča baš dobar...




Mene jeza prosla kada sam procitao ovo.

Inace, film sam gledao kao klinac i us*o sam se od straha. Sad nemam zelju da ga pogleda (a i ne znam da li bih smeo).

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 17/03/2010 : 17:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
U proslosti sam njuskao po raznim forumima i pazljivo citao komentare o "Leptirici" i uglavnom se svode na:

1. osoba gledala davno, nema nameru ponovo:

a) brrr, uzas, trauma iz detinjstva, neprospavane noci, nikad vise

b) nece da 'kvari' uspomenu = nece mu vise biti 'strasno'


2. osoba gledala davno, odgledala tu skoro:

a) smejurija

b) brrr!


Zbog ovog poslednjeg, kopiracu svoj stari post sa jednog foruma, prethodno citiravsi izvesnog clana "haljimija", zbog konteksta:

"J.R.HALJIMI - 22. septembar 2006. u 04.34 (*.gov.yu)

Studente,ako si Leptiricu prvi put gledao kao odrastao čovek ,ako kao mali nikad nisi išao kod babe i dede na selo,i ako nikad nisi gledao dokumentarce tv Beograda snimane istom kamerom i tehnikom kao i Leptirica,nemoguće je da ti se objasni zašto je ovaj film remek delo.

Okudzava - 22. septembar 2006. u 11.51 (registrovani član)

„J.R.HALJIMI” je pogodio sustinu.

Kadijevic je verno preneo Glisicevu pripovetku „Posle 90 godina”, sa malim izmenama i dodacima na kraju, neke je preuzeo iz Gogoljeve fantasticne pripovetke „Vij, kralj duhova” (vestica/vampir koja jase Peru Bozovica na kraju, kod Gogolja samo vestica doduse) . Ovde mala napomena: interesantno je da će, kao sto znamo, 17 godina kasnije Kadijevic zaista i ekranizovati Gogoljevu pricu u „Svetom Mestu”, kao sto sam u prethodnim postovima napomenuo. Još interesantnije je da je Glisic bio pod značajnim Gogoljevim uticajem (prve prevode Gogoljevih dela kod nas je uradio upravo Glisic) , setimo se „Glave secera” (Bercek: „crno dete!!”) ...

Dakle, sto rece „haljimi”, ta atmosfera - ko je jednom bio na selu, pogotovu u Shumadiji u gluvo doba noći... taj cudni, iskonski strah ... sto rece Svetolik Rankovic (1863-1899) , „Boze, strasna li je seoska ponoc ... tada izlaze sve aveti, vukodlaci, vampiri pod okriljem noći..” ... ovo parafraziram, mislim da je iz „Gorskog Cara” ... imam „vikendicu”, ako se tako može nazvati, u selu Brezovac kod Arandjelovca - 2 kuce na 3 kilometra, shuma, seljaci dzudzani koji i dan-danas pricaju o vilama i vilenjacima u shumi ... preko dana milina, priroda, svez vazduh, slatke zivotinjice ... a kad padne noć .. poneka sova i samo cujes... „zri-zri ... zri-zri ...”

Sto je još gore, tu se mom ocu dogodilo jedno cudno zbitije dok je bio student - kako bismo to danas nazvali - iracionalno, natprirodno? - sto je još cudnije, moj otac nije bio nekakav sujeverni seljak već gradsko dete, Beogradjanin, kasnije profesor Univerziteta, akademik, blabla... još zanimljivije je da je imao još 2 svedoka drugara sa njim + obojica SKOJevci ateisti, bilo je to 50-ih godina , gluvo doba noći... nije za ovu diskusiju, možda vise za „Religija” Forum .

Tako da kao i vecina nas, videh ovaj film kao klinac, bio sam impresioniran, videh ga i 20-ak godina kasnije, i opet je taj isti mucni osecaj bio tu ...

Interesantno, vodenica je u srpskoj mitologiji oznacavalo mesto zla, gde se okupljaju raznorazne aveti, utvare, itd, ocigledno je i Glisicu ovo bilo poznato."


Čiča Milovan:



"Hehehe, prpa, a?"


Grob u Dubrovniku, slikao Vaš drugar Okudžava leta Gospodnjeg 2008 (jedva ga nadjoh):




Edited by - okudzava on 17/03/2010 17:20:18
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/03/2010 : 17:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Moj otac je imao osmoro brace i sestara.Prije su naravno zivili svi u istoj kuci, zajedno sa njihovom majkom. U mjestu se pojavio vampir, necu u detalje o kome se radilo.U vise navrata je napadao njihovu kucu, tako da su se jedno vrijeme morali svi iseliti. Ja sam bas prije nekoliko godina pokrenuo tu temu na jednom familijarnom skupu, i oni su nerado ali ipak ispricali neke stvari za koje ja mislim da nisu moguce. Sta su vidjeli i sta su dozivjeli, to postoji samo u horror filmovima. Ne radi se o jednopj osobi, vec o cijeloj familiji, kao i o komsijama koji su tada bili svjedoci.Sve inteligentni i skolovani ljudi koji i nisu bas tako "stari".
Odbijam da mislim o tim stvarima i da ih priznam, iz jednostavnog razloga sto pokusavam uvijek realno da sagledavam stvari.Mada...

U blizini te kuce gdje je nekad bila, u jednoj sumici nalazi se jedna napustena vodenica, 1:1 izgled i okolina onoj iz leptirice.U sred ljeta, u podne, tamo je bio neki mrak i mracna atmosfera. Iako vodenica nije imala veze sa tom vampirskom pricom, za nas djecu je predstavljala mjesto straha, cak i prije leptirice, a poslije da nepricam.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/03/2010 : 17:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Okudzava, fin osvrt.

Zaboravih samo da spomenem još dva domaća horora koji nešto vrede: Sveto mesto i Lazar.
TT Sindrom i slični su mi smešni.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/03/2010 : 17:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Odbijam da mislim o tim stvarima i da ih priznam, iz jednostavnog razloga sto pokusavam uvijek realno da sagledavam stvari.Mada...




Meni lično se desilo par stvari koje ja ne umem da objasnim, pa ih pripisujem uobrazilji i sl.
a opet ne umem da ih objasnim...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 17/03/2010 : 17:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
Da, naš narod je svoju teologiju sažeo u ono jednostavno "ima nešto..."




"... ehhehhehhh..."

Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 17/03/2010 : 17:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote

quote:
Originally posted by manhunter

Moja rođena baba, žena od 75 godina, i veoma bistrog uma, i dan-danas tvrdi da je videla vampira kad je imala nekih 10-12 godina. pa sad ti vidi.
A njena rođena sestra je pomerila pameću zato što je jedne noći "nešto" pozvalo napolje, i u dvorištu je videla "crnog labuda belih krila".
Naravno, ne verujem u slične stvari, ali mi je film možda zbog takvih i sličnih priča baš dobar...



Da, da..ima ih puno koji tvrde
Steta jer nema na You Tube zanimljivih izjava nekih mestana centralne srbije (iz emisija Misterije srbije - druzina Save Savanovica)...sve sami vampirolozi!
Ali, evo nesto, doduse ne tako zanimljivo kao tvrdnje nakih seljaka, kojih nema na zalost na YT...

http://www.youtube.com/watch?v=mwsGcL79_-E&feature=related

to je iz ove emisije:

http://www.youtube.com/watch?v=_Urumg0eFxI&feature=related

Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000