forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oceni film: Everything You Always Wanted to Know A
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 17/03/2010 : 20:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA


[quote]Originally posted by manhunter

Moja rođena baba, žena od 75 godina, i veoma bistrog uma, i dan-danas tvrdi da je videla vampira kad je imala nekih 10-12 godina. pa sad ti vidi.
A njena rođena sestra je pomerila pameću zato što je jedne noći "nešto" pozvalo napolje, i u dvorištu je videla "crnog labuda belih krila".
Naravno, ne verujem u slične stvari, ali mi je film možda zbog takvih i sličnih priča baš dobar...



Moja pokojna baba (selo Jelašnica kod Niša nadomak Niške Banje i takoreći u sićevačkoj klisuri ) je kao mala išla negde sa svojim ocem a mojim pradedom Gavrilom. Dal' su išli nekim volovskim kolima ne znam, uglavnom išli su kroz neku šumu a već se poprilično smrklo. Najednom na put ispred njih iskoči neko stvorenje ni nalik na šumskim životinjama. Gavrilo ustuknu ali se u momentu snađe pa skide onu kapu što je imao na glavi i preko čela načini znak krsta dajući do znanja zveri da je kršteno čeljade i da ga Bog čuva. Tu čudovište nestade kao što se i pojavilo.
Jel' da da je jezivo?

inače pozivam Vas da pogledate moj skromni pokušaj da se okušam u žanru "Vodeničkog horora"http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35775



Edited by - mlLandj3 on 17/03/2010 20:48:55
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/03/2010 : 20:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

quote:
Originally posted by docA


[quote]Originally posted by manhunter

Moja rođena baba, žena od 75 godina, i veoma bistrog uma, i dan-danas tvrdi da je videla vampira kad je imala nekih 10-12 godina. pa sad ti vidi.
A njena rođena sestra je pomerila pameću zato što je jedne noći "nešto" pozvalo napolje, i u dvorištu je videla "crnog labuda belih krila".
Naravno, ne verujem u slične stvari, ali mi je film možda zbog takvih i sličnih priča baš dobar...



Moja pokojna baba (selo Jelašnica kod Niša nadomak Niške Banje i takoreći u sićevačkoj klisuri ) je kao mala išla negde sa svojim ocem a mojim pradedom Gavrilom. Dal' su išli nekim volovskim kolima ne znam, uglavnom išli su kroz neku šumu a već se poprilično smrklo. Najednom na put ispred njih iskoči neko stvorenje ni nalik na šumskim životinjama. Gavrilo ustuknu ali se u momentu snađe pa skide onu kapu što je imao na glavi i preko čela načini znak krsta dajući do znanja zveri da je kršteno čeljade i da ga Bog čuva. Tu čudovište nestade kao što se i pojavilo.
Jel' da da je jezivo?

inače pozivam Vas da pogledate moj skromni pokušaj da se okušam u žanru "Vodeničkog horora"





Jelasnica? Jos mi nisu isplatili utakmicu od pre 5 godina Ima ih svakavih Pogotovu tamo, klonim ih se ko djavo od krsta

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/03/2010 : 12:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Lude godine 1-10, inkl. Zikine dinastije
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 18/03/2010 : 13:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Lude godine 1-10, inkl. Zikine dinastije




ha,ha,ha! Autobuski hit na relaciji Beograd-Herceg Novi ili bilo kojoj dugačkoj relaciji. Pa gde me nadje!

Ako ćemo ozbiljno najbolji film serijala je #6 Šta se zgodi kad se ljubav rodi. Kulturna priča, bez ijedne priproste upadice, lepa romansa dvoje mladih, bla bla truć i tako dalje.
Ubedljivo najjači za gledanje kad dodje nedelja popodne i samo ti je bitno da kuliraš kući su #2 došlo doba da se ljubav proba, #3 ljubi ljubi al glavu ne gubi i #8 Žikina dinastija II
Posebno mesto u mom srcu pubertetlije, sasvim nekritički, zauzimala je ali i dan danas zauzima i #7 Žikina dinastija I (doktore, čitala sam ove časopise, imate li neke druge...)

Možda će ovo zvučati šašavo ali najinteligentniji od svih je #9 Sulude godine. Priča nema nikakve veze sa ostalim nastavcima. Kad sam bio klinac, kapirao sam ga kao još jednu od onih prostačkih komedija tipa Debeli i mršavi ili Ortaci, medjutim u ovim godinama shvatam da je ovo jedna burleska o našem društvu, o našem mentalitetu uopšte o jednoj ludilu i haosu u koje smo polako ulazili a da nismo toga ni bili svesni.
evo i kompletne liste. Ocene 1-5
#1 lude godine 3
#2 došlo doba da se ljubav proba 4
#3 ljubi ljubi al glavu ne gubi 4
#4 kakav deda taka unuk 2
#5 idi mi dodji mi 2
#6 šta se zgodi kad se ljubav rodi 5
#7 žikina dinastija I 4 (inače 2 ali samo zbog one tete iz ordinacije 4)
#8 žikina dinastija II 4+
#9 sulude godine 5
#10 žikina ženidba 2 ( i to samo zbog istrajnosti ali i one "jao što me sramota!", inače 1)
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 18/03/2010 : 15:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Meni su lude godine recimo 8 od 10.Sta znam to uvek mogu da gledam i da mi bude smesno i zanimljivo.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 18/03/2010 : 15:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
meni su ti filmovi 0 od 10, uzasni

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 18/03/2010 : 20:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Nezaboravni Žika Pavlović!

1 i 2 - dobro
3, 4, 5 i 6 - vrhunski
7 i 8 - vrlodobro
9-10 - bez veze...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/03/2010 : 21:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 19/03/2010 : 21:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Ludnica,
i pripazite na gel molim vas:)))
komedija po mom ukusu
8

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 19/03/2010 : 22:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
Dobar film,odlična Cameron Diaz.
7/10
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 19/03/2010 : 23:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
0/10

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 20/03/2010 : 00:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wicked

0/10





Dobro, nije bas toliko lose

Ima par dobrih fora, ali nista posebno.

6/10

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2010 : 09:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je film kome moram da dam čistu desetku.Inteligentna komedija (zato mu je verovatno Wicked dao nulu (zezam se)), mislim da sam je gledao desetak puta, i svaki put se zaplačem od smeha.Ona scena kada ga panduri saslušavaju u stanici je otkidanje, a Met Dilon je ovde briljirao.U svakom slučaju ovo ko nije gledao, odmah da odgleda, neće se ni najmanje pokajati, meni lično je među pet najboljih komedija u poslednje dve decenije.

@ manhunter
Biblija,duhovne knjige : pored materijalnog sveta, Bog je stvorio i duhovni svet, našim očima nevidljiv(osim onih Svetih koje je Bog udostojio da ga mogu videti).Nevidljiv je iz dva razloga - anđele zbog svog grehovnog stanja nismo dostojni da vidimo, a demone (pale anđele) kada bismo videli skrenuli bismo sa uma.
Što se tiče ove KW priče,jako zanimljive, preporučio bih Vam da pročitate knjigu "O zlim dusima" koju je priredio Mirko I. Nanić, kao i Dostojevskovo remek-delo "Zli dusi"

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 10:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ovo je film kome moram da dam čistu desetku.Inteligentna komedija (zato mu je verovatno Wicked dao nulu (zezam se)), mislim da sam je gledao desetak puta, i svaki put se zaplačem od smeha.Ona scena kada ga panduri saslušavaju u stanici je otkidanje, a Met Dilon je ovde briljirao.U svakom slučaju ovo ko nije gledao, odmah da odgleda, neće se ni najmanje pokajati, meni lično je među pet najboljih komedija u poslednje dve decenije.




Nemam sta da dodam
10/10
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 10:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Davno sam to gledao ali sam se posteno ismejao..

8/10

Vrlo sam kritican ovom ocenom jer posle Hangovera ni jedna komedija mi nije ista..
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8866 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 20/03/2010 : 10:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
6/10

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20963 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2010 : 13:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Davno sam to gledao ali sam se posteno ismejao..

8/10

Vrlo sam kritican ovom ocenom jer posle Hangovera ni jedna komedija mi nije ista..


Da,da odličan je i Hangover, mada mi je Meri ipak draža

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 20/03/2010 : 13:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hangover 10/10 Culfis u jednoj od glavnih uloga.. Pa gde moze biti Meri bolja..
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/03/2010 : 21:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Meri 8/10
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2010 : 23:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote


Excalibur 1981

Režija: John Boorman

Uloge:


Nigel Terry ... King Arthur
Helen Mirren ... Morgana
Nicholas Clay ... Lancelot
Cherie Lunghi ... Guenevere
Paul Geoffrey ... Perceval
Nicol Williamson ... Merlin
Robert Addie ... Mordred
Gabriel Byrne ... Uther Pendragon




Na momente naivan, i s vremenom malo prevaziđenih efekata, ali meni neobično drag film.
Jedva čekam da se neko seti da napravi novu (kvalitetnu) verziju.

7.5/10

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/03/2010 23:21:04
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/03/2010 : 23:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
7/10

Nemam neko posebno objasnjenje... S' obzirom da na njega nije potroseno 200 miliona dolara samo na specijalne efekte, odlican je... Ali isto tako standardi mi rastu iz dana u dan i gledam filmove kao sto su LOTR, onda ovaj gubi na kvalitetu.. Da ga ocenjujem pre 10 godina bio bi verovatno 9/10
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2010 : 23:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najiskrenije, meni je ovaj film dosta bolji od Lorda...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40003 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/03/2010 : 23:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Autobanuj se... Ostavljam ti da sam izaberes koliko ces dana drzati glavu u lavoru...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/03/2010 : 00:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Posto je meni Excalibur mnoooogo bolji od Lorda, meni ce trebati bar korito za glavu
Idi, begaj, Sawitchu, kako mozes da poredis Hendriksa i Ledi Gagau?
Da obrazlazem Excalibur? Necu.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/03/2010 : 01:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film o temi Arthura i ekipe. Meni je fenomenalan.

Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000