forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oceni film: Everything You Always Wanted to Know A
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

sawitch
Advanced Member



Serbia
40007 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/03/2010 : 01:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Posto je meni Excalibur mnoooogo bolji od Lorda, meni ce trebati bar korito za glavu



Cika Bane, posteno sam se ismejao ovom..
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/03/2010 : 07:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je. A sag idi i gledaj Excalibur jos jednom
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 23/03/2010 : 08:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
Excalibur 9/10

Remek delo bilo i ostalo. I slazem se da je bolji od LOTR-a.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/03/2010 : 08:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Odličan film. 8.7/10
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 23/03/2010 : 08:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Odličan film, vjerovatno puno više znaći djeci 80ih nego mlađariji koja ga danas pogleda.
9/10

@manhunter
> Jedva čekam da se neko seti da napravi novu (kvalitetnu) verziju.

Neeeeeeeeeeeee....

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/03/2010 : 11:30:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gdje se njaga sjeti?!

Nije mi bio nesto narocito ni kada sam ga gledao prvi put prije 20 godina, danas ga je vrijeme totalno sahranilo.
Bilo je 80tih dosta boljih sa slicnim zanrom, na pamet mi automatski pada "Willow".
Realisticna verzija "King Arthur"(2004), je sa danasnje tacke gledista mnogo bolja.
4/10

Edited by - King Warrior on 23/03/2010 11:31:55
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/03/2010 : 11:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Realisticna verzija "King Arthur"(2004), je sa danasnje tacke gledista mnogo bolja.






Daj ne zajebavaj...
Onaj film je jedna ogromna glupost. Misim da mi je to jedan od deset najgorih filmova koje sam video. Ikada.

Kad bi nas dvojicu neko prisilio da izaberemo film koji ćemo zajedno gledati, mislim da bismo penziju dočekali a ne bi se dogovorili.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/03/2010 : 11:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

@manhunter
> Jedva čekam da se neko seti da napravi novu (kvalitetnu) verziju.

Neeeeeeeeeeeee....




Nisam mislio na klasični rimejk. Više na neki visokobudžetni film na ovu temu.
Sa kvalitetnim rediteljem (recimo R.Scott) i kvalitetnim izborom glumaca. Pri tome ne mislim na neke lepotane na koje će klinke da vlaže dok gledaju film, tipa O.Bloom ili ovaj iz Twilight, nego na ozbiljne GLUMCE.

MIslim da bi bilo fino pogledati takvu verziju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Checee
Advanced Member



China
3004 Posts

Member since 17/11/2008

Posted - 23/03/2010 : 11:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Checee a Private Message  Reply with Quote
excalibur 6/10
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/03/2010 : 12:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Excalibur - drag mi je film, ima neke čarolije u njemu.
8/10

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 23/03/2010 : 12:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by alen

@manhunter
> Jedva čekam da se neko seti da napravi novu (kvalitetnu) verziju.

Neeeeeeeeeeeee....




Nisam mislio na klasični rimejk. Više na neki visokobudžetni film na ovu temu.
Sa kvalitetnim rediteljem (recimo R.Scott) i kvalitetnim izborom glumaca. Pri tome ne mislim na neke lepotane na koje će klinke da vlaže dok gledaju film, tipa O.Bloom ili ovaj iz Twilight, nego na ozbiljne GLUMCE.

MIslim da bi bilo fino pogledati takvu verziju.


Siguran sam da će za koju godinu i to snimiti, uz remake Casablance ili Afričke kraljice.

I slaćem se za Kralja Artura, jako loš film. Zapravo loše režiran film, jer ostatak produkcije nije loš.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/03/2010 : 13:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
7/10 za Excalibur.

Zbog svoje brutalnosti, ovaj film verovatno je najblizi legendama o Arthuru, ali mislim da se otishlo malchice dalje nego shto je trebalo, pa je ispalo nekako kichasto. Nikad nisam mogao da svarim Mordreda u onom zlatnom oklopu, npr.

Meni je neprevazidjen Knights of the Round table iz '53., a predlazem i The mysts of Avalon (po lepom romanu Marion Zimmer Bradley) - iako je tv produkcija, daje pogled na arturijansko doba iz jednog novog ugla i sasvim je dobar film. EDIT: Ah, da - i Disneyev crtac The sword in the stone!

King Arthur i First knight zaobici.

Edited by - Gil-galad on 23/03/2010 13:17:12
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/03/2010 : 13:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Meni je neprevazidjen Knights of the Round table iz '53., a predlazem i The mysts of Avalon (po lepom romanu Marion Zimmer Bradley) - iako je tv produkcija, daje pogled na arturijansko doba iz jednog novog ugla i sasvim je dobar film.



Vitezovi okruglog stola je odličan film takođe. Ovaj film od Bradleyjeve nisam gledao, ali kad smo već kod tv produkcije, meni je i onaj iz 98. Merlin sa Samom Neillom sasvim ok.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 23/03/2010 : 13:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nisam mislio na klasični rimejk. Više na neki visokobudžetni film na ovu temu.
Sa kvalitetnim rediteljem (recimo R.Scott) i kvalitetnim izborom glumaca. Pri tome ne mislim na neke lepotane na koje će klinke da vlaže dok gledaju film, tipa O.Bloom ili ovaj iz Twilight, nego na ozbiljne GLUMCE.

MIslim da bi bilo fino pogledati takvu verziju.


Slazem se. Mozda bi Rasel Krou bio dobar za takvu ulogu.

quote:
7/10 za Excalibur.

Zbog svoje brutalnosti, ovaj film verovatno je najblizi legendama o Arthuru, ali mislim da se otishlo malchice dalje nego shto je trebalo, pa je ispalo nekako kichasto. Nikad nisam mogao da svarim Mordreda u onom zlatnom oklopu, npr.

Meni je neprevazidjen Knights of the Round table iz '53., a predlazem i The mysts of Avalon (po lepom romanu Marion Zimmer Bradley) - iako je tv produkcija, daje pogled na arturijansko doba iz jednog novog ugla i sasvim je dobar film. EDIT: Ah, da - i Disneyev crtac The sword in the stone!

King Arthur i First knight zaobici.



Potpisujem ceo post, uz moju ocenu za 8/10. Stvarno sam ga voleo kao klinac.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/03/2010 : 15:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pa, lavor i korito ce biti premali za sve nas... Trebace nam bar vestacko jezero.
Hehe, Sawitch osto bez teksta... Nije ocekivao ovakvu gomilu pozitivnih ocena.
Excalibur 8/10. A za onu otrovnu zelenu koja se provlaci kroz ceo film 15/10. A za onu scenu proizvodjenja u viteza u opkopu... ma, Sawitchu, pokri se usima i uzivaj u onom smoru od Goluma.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/03/2010 : 16:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
kad smo već kod tv produkcije, meni je i onaj iz 98. Merlin sa Samom Neillom sasvim ok.


necemo pretjerivati

quote:
Originally posted by Caleb


Slazem se. Mozda bi Rasel Krou bio dobar za takvu ulogu.

ako Scoot ikad snimi remake, onda ce sigurno Crowe glumiti Arthura.
On ce cak glumiti i Crvenkapu, ako ovaj snimi istoimeni film.

quote:
Originally posted by cat claw

ma, Sawitchu, pokri se usima i uzivaj u onom smoru od Goluma.


Cika Bane, ima li ista sta se tebi dopada a da je napravljeno od 90te pa do danas, bilo film, muzika ili strip?

Edited by - King Warrior on 23/03/2010 16:35:37
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/03/2010 : 19:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Neznam kako, ali to nikad nisam gledao.
No, ispravit ću to, kad tad.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40007 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/03/2010 : 19:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pa, lavor i korito ce biti premali za sve nas... Trebace nam bar vestacko jezero.
Hehe, Sawitch osto bez teksta... Nije ocekivao ovakvu gomilu pozitivnih ocena.
Excalibur 8/10. A za onu otrovnu zelenu koja se provlaci kroz ceo film 15/10. A za onu scenu proizvodjenja u viteza u opkopu... ma, Sawitchu, pokri se usima i uzivaj u onom smoru od Goluma.



Dajte stavite neke PARTIZAN(ske) filmove da cika Bane to oceni nekom desetkom..
Ej, da, i meni je dobra ta otrovna zelena u filmu... A nisam ja rekao da je ovaj film los, naprotiv, odlican je, ali su moji standardi za efektima dosta porasli nakon filmova kao sto je LOTR, pardon Golum..
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 23/03/2010 : 19:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by cat claw

Posto je meni Excalibur mnoooogo bolji od Lorda, meni ce trebati bar korito za glavu



Cika Bane, posteno sam se ismejao ovom..


Ni meni nije bolji od Lorda, ali to je sve subjektivno.
Inače, "Excalibur" mi je odličan film, 8/10. LOTR mi je 9/10, a desetku nikome ne dajem.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/03/2010 : 22:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Cika Bane, ima li ista sta se tebi dopada a da je napravljeno od 90te pa do danas, bilo film, muzika ili strip?



Neces mi verovati, ali ima, recimo Shoot 'Em Up. Ali ne pricamo o tome. Golum je teska smaracina koju moze da svari samo zagrizeni LOTRovac i to nema veze sa mojim ukusom. A Sawitch je pobrko efekte sa kvalitetom filma pa odatle i nasi lavori i korita
Muziku pratim i u ovom veku, ali proverene stvari. Necu da se zamaram sa PC gitarama i nakucanim bubnjevima. Haggard, Therion, Gamma Ray, Enya, Rammstein, My Chemical Romance, Green Day, Nightwish sa Tarjom, Dimmu Borgir, Behemoth, Sabaton, Stratovarius... Ko sto vidis, nije Deep Heep Free Zeppelin. A verujem, nije ni tebi po ukusu.
A stripove naravno da pratim. Medjutim, kao sto se film zaglavio u piroelektronskom blatu, sve su redji i stripovi koji zasluzuju moju klasicno obrazovanu paznju. Uopste ne smatram da je neprihvatanje bilo cega samo zato sto je novo moj veliki minus. I u ''moje vreme'' je bilo novih stvari koje sam isto tako odbacivao ako su nekvalitetne. Ne vidim zasto bih menjao navike. Zbog godina? Stvarno mislis da je iskustvo nedostatak?

ps
Cekam neki prostiji program za editovanje DVDa pa da napravim svoj LOTR bez Goluma i placljivog Froda. Ostavicu samo makljazu. A napravicu i Braveheart bez onih zadnjih bezveznih 10 minuta

@Sawitch
Ne podnosim domace filmove a narocito partizanske. Uz Kapetana Lesija ima svega dva ili tri koje mogu da smislim (Devojacki most, prvi deo Bombasa...) Ostalo je budibogsnami.
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 23/03/2010 : 22:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

[quote]Originally posted by King Warrior




@Sawitch
Ne podnosim domace filmove a narocito partizanske. Uz Kapetana Lesija ima svega dva ili tri koje mogu da smislim (Devojacki most, prvi deo Bombasa...) Ostalo je budibogsnami.



a Neretva!!!!?!
Meni se licno dopada Daleko je sunce. Naravno ne zbog onih gluposti tipa da li je trebalo streljati Gvozdena i sl. vec je Rados Novakovic u ono vreme imao daleko kvalitetniji rad kamere nego svi danasnji reziseri zajedno. Sticajem okolnosti je ovde rec o partizanstini, radio je Rados jos toga i uvek je licio na klasicni Holivud.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5836 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 23/03/2010 : 22:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nemam problem sa kamerom i rezijom. Moj veliki problem je scenario i recitovani dijalozi. Ima nekoliko filmova sa sjajnom idejom (Mi nismo andjeli I, tunelska polovina Lepa sela lepo gore npr) ali je sve upropasceno losim tonom, bespotrebnim umetnicarenjem, pogubnim dejstvom praskog obrazovanja i pretakanjem pozorista pred kamere. Nemam zivce za gomilu pusaka koje vise po zidovima a ne opale do kraja filma.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/03/2010 : 23:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Excalibur 8/10. Ostao mi film u sjecanju kao super jeziv, odgledao ga negdje 92/93., sa 8 godina. Kad ga pogledah kasnije, reko' bice drugacije, ali opet ona jeza...:) Stvarno specificna atmosfera, bajkovito zlokobna. Boorman je majstor za atmosfericki teske filmove, pogledajte samo ''Oslobadjanje'' (iliti Deliverence) sa Vojtom i Rejnoldsom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/03/2010 : 00:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

ali su moji standardi za efektima dosta porasli nakon




Ko ovde priča o efektima???
O filmu kao celukopnom delu Maksiću, ovaj, Saviću, o filmu govorimo.




A ja sam još mislio da sam jedini kome se taj film dopao.
ima nas još, ima!!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40007 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/03/2010 : 00:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Da, ali mi tako nedostaju dobri efekti u tom filmu... I zato sam mu dao manju ocenu.. Rekao sam da sam ga ranije ocenjivao dao bih mu devetku...
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000