forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oceni strip: Rio Negro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/04/2010 : 21:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Meni je KC bolje legao nego Watchmen. U onom uprošćenom, primarnom superherojskom žanru. O crtežu da ne govorim. Kingdom Come na bolji način ulazi u srž "problema" kod superheroja, ali nema onu "intelektualnu" notu koja se tako napadno potencira kod Watchmena. I to je možda i ono što me najviše iritira kod njih.


KC nastupa ideološki iz dijamtralno suprotne pozicije - svet ide bestraga zato što najmoćnije biće na planeti ne prihvata svoju odgovnornost, a kad je i prihvati, ne zna šta da radi sa njom. Ali nauči, na kraju, i sve bude super. U Wathcmenima, naprotiv , moćnici non-stop igraju svoje igre, niko ih ne nadziree, nosili oni kostime ili ne, a obična raja (ekipa oko kioska) plaća li plaća.

I šta od ta dva ima više smisla?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/04/2010 : 21:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Za razliku, ne volim superherojski strip, ali Watchmane itekako. Ali ko sto rece Djole, superherojski je samo jedan od nivoa..

Ako nista drugo, bar me jedan topic posle dugo vremena potakno da nesto zakucam. Dovoljno mi to govori o balastu kojim se smara ovaj forum.

Jack the Black.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/04/2010 : 21:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

tako. argumenti najpre, posle cemo da se bijemo (ko ce da plati cevape)



Argumenti?? Nemam pojma, nisam tako dobro potkovan da se frljam argumentima...

Hmmm, koji su argumenti ljudi koji vole Watchmene???

Revolucionaran za svoje doba??? - Dylan Dog u Bonelli svetu?
Višeslojan, sa puno materije??? - Divovi dobra i zla kod Zagora?
Novi pristup u jednom žanru??? - Crvene senke kod Mister Noa? Cat Claw???



Malo karikiram naravno, a i znam da ima ljudi kojima je Bonelli bolna tačka.

Što se tiče ovih drugih primera koje si izdvojio: pa sve se na kraju svodi na to šta čovek očekuje od jednog stripa-knjige-filma...ja sam se u ovim drugim bolje pronašao. To je to.



meni nije Boneli slaba tacka, al ono....potpuno sam siguran da pominjes Zagora samo da bi te Zagorolozi (TM) podrzali.
mislim....daj da se ne lazemo....Zagor....previse je cak i za karikiranje

e, ali bas sam mislio da je lepota Watchmena u tome sto je viseslojan, i cini mi se, prijemciv raznim ocekivanjima. ocigledno sam se zeznuo.


dalje....
raspucin
bezveze pitam samo, sta bi radio da nisu napravili film


i za sve, generalno....
u kom trenutku nesto sto je inovativno, revolucionarno, duboko, slojevito....prestaje da bude to isto
odnosno, koja granica broja clanova fan kluba ne sme da se prelazi da bi se gorenavedene osobine zadrzale u ocima javnosti
kada alternativa posatje turbofolk i zasto
eto....zanima me

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

I šta od ta dva ima više smisla?




Ni jedno ni drugo, superheroji ne postoje.

Zezam se, kao što rekoh, pitanje je šta čovek želi da pročita, ili u čemu se bolje nalazi: imati moć i (zlo)upotrebiti je ili je imati, a ne želeti je??? Nevezano samo za određene stripove, već uopšteno, u književnosti, kinematografiji (stalno ih spominjem, pošto je to kod mene sve usko povezano).


Whatever, ne želim da se sad ovo pretvori u "ja protiv ljubitelja Watchmena", a sve ide u tom pravcu. Strip je dobar, ali meni lično nije među prvih...recimo pedeset. Ali ne mislim da je smeće, naravno. A i ne želeim da dovedem ljubitelje Watchmena u nezgodnu situaciju da se ponašaju kao Zagorofili, kad udaraju na sva zvona kako je On najnajnaj...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ali fino je što pričamo.
Najzad.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 04/04/2010 : 22:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

tako. argumenti najpre, posle cemo da se bijemo (ko ce da plati cevape)



Argumenti?? Nemam pojma, nisam tako dobro potkovan da se frljam argumentima...

Hmmm, koji su argumenti ljudi koji vole Watchmene???

Revolucionaran za svoje doba??? - Dylan Dog u Bonelli svetu?
Višeslojan, sa puno materije??? - Divovi dobra i zla kod Zagora?
Novi pristup u jednom žanru??? - Crvene senke kod Mister Noa? Cat Claw???



Malo karikiram naravno, a i znam da ima ljudi kojima je Bonelli bolna tačka.

Što se tiče ovih drugih primera koje si izdvojio: pa sve se na kraju svodi na to šta čovek očekuje od jednog stripa-knjige-filma...ja sam se u ovim drugim bolje pronašao. To je to.



meni nije Boneli slaba tacka, al ono....potpuno sam siguran da pominjes Zagora samo da bi te Zagorolozi (TM) podrzali.
mislim....daj da se ne lazemo....Zagor....previse je cak i za karikiranje

e, ali bas sam mislio da je lepota Watchmena u tome sto je viseslojan, i cini mi se, prijemciv raznim ocekivanjima. ocigledno sam se zeznuo.


dalje....
raspucin
bezveze pitam samo, sta bi radio da nisu napravili film


i za sve, generalno....
u kom trenutku nesto sto je inovativno, revolucionarno, duboko, slojevito....prestaje da bude to isto
odnosno, koja granica broja clanova fan kluba ne sme da se prelazi da bi se gorenavedene osobine zadrzale u ocima javnosti
kada alternativa posatje turbofolk i zasto
eto....zanima me



Citao sam ja Nadzirace jednom prosle godine. Dopao se meni taj strip. Normalno, ja nisam nikad pre toga citao superherojske stripove, pa mi je malo to sve bilo cudno, ali mi se dopalo. Nadziraci su mi prvi Murov strip, tada sam i zavoleo tog ludaka.
Film hocu da gledam prvi bez nekog posebnog razloga.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 04/04/2010 22:08:12
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/04/2010 : 22:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pa tko je rekao da je los, a kamoli smece? svasta. ali red je da se sve stavi na svoje mjesto.
a to je da je ovo jedan mlogo i previse nahvaljen strip.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/04/2010 : 22:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ni jedno ni drugo, superheroji ne postoje.



Namerno nijednom nisam spomenuo super-heroje. ;)

quote:
Originally posted by manhunter

Zezam se, kao što rekoh, pitanje je šta čovek želi da pročita, ili u čemu se bolje nalazi: imati moć i (zlo)upotrebiti je ili je imati, a ne želeti je??? Nevezano samo za određene stripove, već uopšteno, u književnosti, kinematografiji (stalno ih spominjem, pošto je to kod mene sve usko povezano).



Ali Moore je bar istražio sve mogućnosti po tom pitanju. U Watchmenima i Marvelmanu, moć se koristi i korumpira. U Swamp Thing, pak, moće se ne želi, ne koristi i ne korumpira - ali nas dovodi do jednog impotentnog boga koji samo gleda ljudske muke, smatrajući da nema svrhe da pomaže - for better or worse.

KC se time ne bavi, ne skreće nam pažnju na eventualne loše posledice svog raspleta. Zadovoljava se danam podari nezasluženi hepi end, odnosno da nam božansko priviđenje u liku oca Alexa Rossa da petparačku filozofiju (nhf), i to sve razreši.

I don't buy that for a second.


quote:
Originally posted by manhunter

Whatever, ne želim da se sad ovo pretvori u "ja protiv ljubitelja Watchmena",



Na lomaču! ;)

quote:
Originally posted by manhunter

a sve ide u tom pravcu. Strip je dobar, ali meni lično nije među prvih...recimo pedeset. Ali ne mislim da je smeće, naravno. A i ne želeim da dovedem ljubitelje Watchmena u nezgodnu situaciju da se ponašaju kao Zagorofili, kad udaraju na sva zvona kako je On najnajnaj...


Pazi, nisu ni meni Watchmen među 10 najomiljenijih stripova, kao što mi ni Ana Karenjina (ili Idiot, ili Zločin i kazna, ili...) nije među deset najomiljenijih knjiga, ali to nema veze sa njihovim kvalitetom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 04/04/2010 : 22:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

quote:

ali u poređenju sa nekim drugim delima evropske škole stripa na primer, meni su Nadzirači tek_nešto_iznad_proseka.



Kojim to, molim te.


recimo sa Zekanovim hvalevrijednim pustolovinama.



kruške i jabuke

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 04/04/2010 : 22:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Moorea, i meni je V draži od Watchmena, a kad smo kod potcjenjenih stripova, šta kažete na Mooreove WildCATS-e:).

I, btw, Markose, kada je na rasporedu Halo Jones (a i one najave na Fibrinim stranicama su malo po malo postale neprecizne)?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Vlaadisha
Da, to sam mislio. Kako mozes voleti nesto sto ne razumes?



Hmmm...vratićemo se na ovo kad bude došla na red neka Bonelli epizoda.
Citao sam ja kompletnog Bonellija do rata, a posle toga gomilu Dilana, Natana i ponekog Zagora.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3488 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

Pazi, nisu ni meni Watchmen među 10 najomiljenijih stripova, kao što mi ni Ana Karenjina (ili Idiot, ili Zločin i kazna, ili...) nije među deset najomiljenijih knjiga, ali to nema veze sa njihovim kvalitetom.

What he said. Stavise, ima dosta losijih stripova koji su mi drazi, ali ovde pricamo o kvalitetu a ne o licnim favoritima, ne?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2010 : 22:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Djole

Pazi, nisu ni meni Watchmen među 10 najomiljenijih stripova, kao što mi ni Ana Karenjina (ili Idiot, ili Zločin i kazna, ili...) nije među deset najomiljenijih knjiga, ali to nema veze sa njihovim kvalitetom.

What he said. Stavise, ima dosta losijih stripova koji su mi drazi, ali ovde pricamo o kvalitetu a ne o licnim favoritima, ne?



Slažem se takođe.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 04/04/2010 : 23:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

meni nije Boneli slaba tacka, al ono....potpuno sam siguran da pominjes Zagora samo da bi te Zagorolozi (TM) podrzali.
mislim....daj da se ne lazemo....Zagor....previse je cak i za karikiranje





Ovo zamalo da previdim.
Nisam spomenuo Zagora zbog podrške, naravno (kao što već rekoh, nije ovo ja protiv ostalih, pa da mi treba podrška), ali se svejedno pitam zašto argumente za jedan strip ne možemo da upotrebimo za neki drugi???
Naravno ne upoređujem ta dva stripa dirktno, toliko čak ni ja nisam lud, ali samo povlačim paralelu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 04/04/2010 : 23:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
Smatram da je moja gradjanska duznost da kazem da je ovo smece od stripa !!!!

Kada pokusate da zanemarite svu pompu oko watchmena i njegov istorijski znacaj i pokusate da se usredsredite samo na ono sto se desava u samom stripu shvaticete da se radi o pretencioznom, dosadnom, mucnom za citanje, pseudointelektualnom, konfuznom smecu.
Bez dvojbe najdosadniji strip koji sam ikada citao.
Imao sam utisak da Moore na svakoj stranici zeli da nam kaze "pazite ja imam genijanu ideju" i to je to, do kraja stripa dobijate samo Moora koji vice kako ima genijalnu ideju. Opsednut samim sobom i zeljom da napravi nesto genijalno potpuno ga boli dupe da je poenta da se citalac zabavi.

Davno sam citao pa mi vise nije sveze . npr sad mi pade na pamet kako je psihijatar pomislio kako se Rorschach oporavlja zato sto je od neke zvrljotine video mede i zeke. Moze li biti naivnije od toga? Znam reci ce neko da to posmatram suvise bukvalno i da je to samo simbol za mnogo dublje slojeve koji se kriju iza toga. Suck my balls mister !

Mogu da razumem njegov znacaj u istorijskom smislu za strip. da je revolucionaran i da je uticao na mnoge stvari . Gejmena ne bi bilo da nije bilo Moora . Ok u tom smislu dajem malo kredita pretenzioznom bradonji.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 04/04/2010 23:38:46
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9600 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 04/04/2010 : 23:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Lord Vader89

meni nije Boneli slaba tacka, al ono....potpuno sam siguran da pominjes Zagora samo da bi te Zagorolozi (TM) podrzali.
mislim....daj da se ne lazemo....Zagor....previse je cak i za karikiranje




Ovo zamalo da previdim.
Nisam spomenuo Zagora zbog podrške, naravno (kao što već rekoh, nije ovo ja protiv ostalih, pa da mi treba podrška), ali se svejedno pitam zašto argumente za jedan strip ne možemo da upotrebimo za neki drugi???
Naravno ne upoređujem ta dva stripa dirktno, toliko čak ni ja nisam lud, ali samo povlačim paralelu.



ma OK, al daj onda to kada budemo pricali o Divovima dobra i zla, zar ne

a za podrusku....nadam se da je hvaceno da je zajebavancija bila u pitanju

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/04/2010 : 23:50:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

npr sad mi pade na pamet kako je psihijatar pomislio kako se Rorschach oporavlja zato sto je od neke zvrljotine video mede i zeke.


Nope, psihijatar misli da postoji napredak kada Roršah prestane da mu priča o medama i zekama.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/04/2010 : 00:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Born To Run

npr sad mi pade na pamet kako je psihijatar pomislio kako se Rorschach oporavlja zato sto je od neke zvrljotine video mede i zeke.


Nope, psihijatar misli da postoji napredak kada Roršah prestane da mu priča o medama i zekama.



rekoh davno sam citao nije mi sveze. molim da se izbaci ta recenica iz zapisnika uvazeni sude

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 05/04/2010 00:06:51
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 05/04/2010 : 00:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
The evidence before the court is
Incontrovertible, there's no need for the jury to retire.
In all my years of judging
I have never heard before
Of someone more deserving a
The full penalty of law.
The way you made them suffer,
Your exquisite wife and mother,
Fills me with the urge to defecate!

"Go on Judge, shit on him!"
Since, my friend, you have revealed your deepest fear,
I sentence you to be exposed before
Your peers.
Tear down the wall!



Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/04/2010 : 00:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

Imao sam utisak da Moore na svakoj stranici zeli da nam kaze "pazite ja imam genijanu ideju" i to je to, do kraja stripa dobijate samo Moora koji vice kako ima genijalnu ideju. Opsednut samim sobom i zeljom da napravi nesto genijalno potpuno ga boli dupe da je poenta da se citalac zabavi.





Yep, kao što rekoh...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 05/04/2010 : 00:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Rorschachov test je dio ne tako davne povjesti psihologije i psihijatrije.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2010 : 00:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Born To Run

rekoh davno sam citao nije mi sveze. molim da se izbaci ta recenica iz zapisnika uvazeni sude



Zajedno sa Vasom opaskom o naivnosti, zastupniče?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 05/04/2010 : 00:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Born To Run

rekoh davno sam citao nije mi sveze. molim da se izbaci ta recenica iz zapisnika uvazeni sude



Zajedno sa Vasom opaskom o naivnosti, zastupniče?



ne to moze da ostane.
npr cela ta cold war atmosfera danas deluje totalno naivno i passé. ok tad je to imalo nekog smisla ali danas jok

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste

Edited by - Born To Run on 05/04/2010 00:23:21
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7598 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/04/2010 : 00:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Suviše mi je naporno da detaljno obrazlažem - mislim da sam na drugom forumu već nešto pisao, ako nađem postujem ovde.

Reći ću samo da sam ga prvi put čitao davno - prva polovina 90-ih, pozajmio mi čovek američko izdanje, i da sam posle čitanja bio danima pod dubokom utiskom.

Znatno kasnije, kad sam čitao po drugi put u BP izdanju, efekat je za nijansu manji šok (u pozitivnom smislu), ali još uvek snažan. Posle odgledanog filma, spremam se za treće čitanje.

Remek delo.

10/10
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/04/2010 : 06:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89


Kingdom come
pa daj....prvo, da bi ga razumeo u potpunosti (odnosno, ko sta i kako), moras da iscitas povecu DC cmoics lektiru od zadnjih najmanje 30 godina najverovatnije....a da ne govorimo da je sve samo po sebi nekako nabacano i zbunjeno. opet, meni barem....



To nije tacno. Dovoljno je da pozanjes "Trinity" Supermana ,Batmana i WW, ostali likovi su manje vazni i na nekomplikovan nacin se objasne tokom price sami od sebe. Ostali su u stvari bonus za poznavaoce superherojskog svijeta.
KC je savrsenstvo superherojskog stripa, u svakom pogledu.
Watchmen je bio temelj, KC vrh. Sve ostalo je izmedju.
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000